• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپاد = بی دین بودن!

alibasirat

کاربر حرفه‌ای
پاسخ : سمپاد = بی دین بودن!

چه مدرسه باحالی دارین شما!زنگ ناهار وکتابخونه و...والا ماکه ازین چیزانداریم.چندتاکلاس داریم.و یک نمازخونه ساعت اذان میشه دقیقا وسط زنگ چهارم اگه بخوایمم نمیتونیم بخونیم فقط سالی دوماه ساعتش خوب میشه که اونم فوق فوقش20نفر برن نماز.البته بعضی روزا وقتی معلم قرآن راهنمایی هامیاد همشون میرن نماز حتی بعضیابدون وضو!!!فکرکنم نرن نمره ازشون نمره کم میشه!!

mj chemist

کاربر حرفه‌ای

حالا من شرایط‌مدرسه شما ها رو نمیدونم که نظر‌بدم ولی‌من تجربه شخصیم رو گفتم همین

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از iarsham :
من کلاس اول دبیرستان سمپاد بودم و الان نمونه دولتی درس میخونم...با توجه به شناخت و تجربه ی من، سمپادیا باهوش ترن و خوب یا بد بی دین تر هم هستن...
بحث غربزدگی و شستشوی فکری توسط استکبار و .. هم نیست...سمپادیا و کلا آدمای باهوش تر، سختتر زیر بار دین و سنت و ... میرن...یه ذهن باهوش و خلاق از چهارچوب فرار میکنه و این یه چیز ثابت شده است...
به نظر من انسان هر چي معتدل تر باشه باهوش تره،چيزي كه تو مدرسه ما هست اينه كه يه عده هستن كلا حزب الهين(منظورم از حزب الله تعبير امروزيشه وگرنه به نظر من حزب الله چيز بدي نيست) و...اين گروه زياد چيز خاصي تو مباحث درسي و هوشي ندارند (كلا وجود چنين افرادي در مدارس سمپاديه زنگ خطره كه معمولا هم به خاطر دينشون اين افراد اخراج نميشن) از اون طرف هم يه عده هستن كه كلا دين ايمون قبول ندارن معمولا (نميدونم چرا)از وضعيت مالي خوبيم برخوردارند و به زور كلاس و معلم و ... خوشون رو سر پا نگه مي دارن ولي در واقع هيچ وقت موفقيت پايداري ندارن ولي خوب اين افراد در صورت كم آوردن راحت تر از دسته ي اول كنار گذاشته ميشن.
افراد شاخص درسي تو مدرسه (استثنا هم داره ولي خوب)كه موفقيت پايداري دارن معمولا افراد معتدل هستن كه نه اهل ريش و يقه بستن و... و نه اهل مسخره كردن دين و ايمونن ،اكثرا نمازم مي خونن ولي سخت نمي گيرن .

سلبچ

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی

بچه های سمپادی هر چیزی رو با دلیل قبول می کنن یعنی دین رو بدون اینکه بفهمنش قبولش نمی کنن .به نظر من این هر چقد هم ضعیف باشه با ارزش تره!

• لایک
امتیازات: shiz

shiz

HanieH
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نشد :-<
رشته دانشگاه
نرم افزار

بدم میاد وقتی ک سوال میپرسم میگن مراجع گفتن نباید از ی سطح بالا تر رف اون وخ کافر میشین

بعد خود قران میگه "تفکر کنین"

یا یه سوالی میپرسی ی ج نا مربوط میدن بعد میگن قانع شدی ؟؟؟؟

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از hossein9021 :
به نظر من انسان هر چي معتدل تر باشه باهوش تره،چيزي كه تو مدرسه ما هست اينه كه يه عده هستن كلا حزب الهين(منظورم از حزب الله تعبير امروزيشه وگرنه به نظر من حزب الله چيز بدي نيست) و...اين گروه زياد چيز خاصي تو مباحث درسي و هوشي ندارند (كلا وجود چنين افرادي در مدارس سمپاديه زنگ خطره كه معمولا هم به خاطر دينشون اين افراد اخراج نميشن) از اون طرف هم يه عده هستن كه كلا دين ايمون قبول ندارن معمولا (نميدونم چرا)از وضعيت مالي خوبيم برخوردارند و به زور كلاس و معلم و ... خوشون رو سر پا نگه مي دارن ولي در واقع هيچ وقت موفقيت پايداري ندارن ولي خوب اين افراد در صورت كم آوردن راحت تر از دسته ي اول كنار گذاشته ميشن.
افراد شاخص درسي تو مدرسه (استثنا هم داره ولي خوب)كه موفقيت پايداري دارن معمولا افراد معتدل هستن كه نه اهل ريش و يقه بستن و... و نه اهل مسخره كردن دين و ايمونن ،اكثرا نمازم مي خونن ولي سخت نمي گيرن .

اولا خیلی ببخشیدا اما این که به نظر شما انسان معتدلتر باهوش تره اصلا اهمیتی نداره چون میزان هوش نظر شما نیست و آی کیو ی افراده و دوما میزان هوش رو نمیشه بر اساس نمره و درس و ...تعیین کرد و سوما این که افراد بی دین راحت اخراج میشن و...هم اصلا ربطی به این بحث نداره...

فک میکنم radikal یه آمار از wikipedia گذاشته بود که تا حدودی جواب این سوالو میده...
ما اصلا حرفمون درباره ی "افراد شاخص درسی" نیست...اگه استباه نکنم موضوع بحث اینه که بین بچه های سمپادی افراد بی دین بیشترن و من که هم تو نمونه دولتی درس خوندم و هم سمپاد، فکر میکنم اینجوریه...

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از iarsham :
اولا خیلی ببخشیدا اما این که به نظر شما انسان معتدلتر باهوش تره اصلا اهمیتی نداره چون میزان هوش نظر شما نیست و آی کیو ی افراده و دوما میزان هوش رو نمیشه بر اساس نمره و درس و ...تعیین کرد و سوما این که افراد بی دین راحت اخراج میشن و...هم اصلا ربطی به این بحث نداره...

فک میکنم radikal یه آمار از wikipedia گذاشته بود که تا حدودی جواب این سوالو میده...
ما اصلا حرفمون درباره ی "افراد شاخص درسی" نیست...اگه استباه نکنم موضوع بحث اینه که بین بچه های سمپادی افراد بی دین بیشترن و من که هم تو نمونه دولتی درس خوندم و هم سمپاد، فکر میکنم اینجوریه...
من تفكرم از هوش و باهوش انسان هايي نظير ابن سيناست كه هرگز با دين ستيز نكرده و من حتي از مراتب عرفانش هم شنيدم .فردي كه صد ها سال پيش جون انسان هاي زيادي رو با ابتكاراتش در درمان نجات داده و تازه تنها بعد پزشكيش براي مردم عادي تشريح شده.حالا يكي مي تونه نظرش در مورد هوش انسان هاي عجيبي باشه كه سعي ميكنن از بقيه متفاوت باشن و عملا هيچ كار مهمي رو براي جامعشون نمي كنن چنين انسان هاي باهوشي كه كلا بدرد خودشون مي خورن.اين افراد به نظر من فقط اداي باهوشا رو در ميارن .
اين كه باخوش بودن با سرآمد درسي بودن فرق داره درست ولي هيچ وقت يه انسان احمق نمي تونه سرآمد درسي بشه .هر كسي يه پيكي داره هر چه قدر كه درس بخونه از اون پيك بالاتر نمي ره ولي پيك انسان هاي باهوش از بقيه بالاتره برا همين اين افراد معمولا نفرات برتر درسي هم هستن و اگه از بيشترشون بپرسي نسبت به بقيه ي كساني كه در اون سطح هستن درس كمتري مي خونن.

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

آره ابن سینا بوده....اما یکی مثل "نیچه" هم بوده....
اما میدونی چیه؟ بازم داری اشتباه میکنی، من نگفتم انسان هایی که سعی میکنن متفاوت باشن و ...باهوشن....
ببین دوست عزیز اصن بحث درس و تفاوت دیدگاه و مفید بودن برای جامعه نیست....اینم مهم نیست که تو چه فکری میکنی درباره ی این که چه انسانی باهوشه....میزان هوش نه مفید بودن واسه جامعه است و نه متفاوت بودن و ن سرآمد درسی بودن..منظور آی کیو و بهره ی هوشی افراده...
واقعا نمیدونم چجوری بگم...نمیدونم چرا هی از یه مسیر دیگه میری...آخه مفید بودن واسه جامعه چه ربطی به باهوش بودن و بی دین بودن و سمپادی بودن و اینا داره؟؟؟؟ ها؟؟؟؟

آقا همینجا از دوستان خواهش میکنم یکی این دوستمونو توجیه کنه....شاید من بلد نیستم منظورمو برسونم، یکی که میفهمه چی میگم بیاد حرفامو واسه ایشون ترجمه کنه... ~X(

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از iarsham :
آره ابن سینا بوده....اما یکی مثل "نیچه" هم بوده....
اما میدونی چیه؟ بازم داری اشتباه میکنی، من نگفتم انسان هایی که سعی میکنن متفاوت باشن و ...باهوشن....
ببین دوست عزیز اصن بحث درس و تفاوت دیدگاه و مفید بودن برای جامعه نیست....اینم مهم نیست که تو چه فکری میکنی درباره ی این که چه انسانی باهوشه....میزان هوش نه مفید بودن واسه جامعه است و نه متفاوت بودن و ن سرآمد درسی بودن..منظور آی کیو و بهره ی هوشی افراده...
واقعا نمیدونم چجوری بگم...نمیدونم چرا هی از یه مسیر دیگه میری...آخه مفید بودن واسه جامعه چه ربطی به باهوش بودن و بی دین بودن و سمپادی بودن و اینا داره؟؟؟؟ ها؟؟؟؟

آقا همینجا از دوستان خواهش میکنم یکی این دوستمونو توجیه کنه....شاید من بلد نیستم منظورمو برسونم، یکی که میفهمه چی میگم بیاد حرفامو واسه ایشون ترجمه کنه... ~X(
آخه هيچ كس كه iq حقيقي افراد رو نمي دونه يا اصلا iq كه تمامي جنبه هاي ذهن افراد رو بازتاب نمي ده .تنها راه فهميدن باهوش بودن افراد اينه كه بازخورد واقعي رفتار اون هارو تو جامعه بسنجيم مفيد بودن برا جامعه و درس هم مثال هايي از اين بازخورد بودن كه هيچ كدوم هم منافاتي بادين نداشت و در واقع مي خوام بگم ربط چنداني هم نداشت كه بخوايم بگيم باهوش ها زير بار دين نمي رن و دين مال خنگاس.شما خودت چه طور iq افراد رو مي سنجي؟با تستاي iq؟ با كدوم تست ؟اگه اينا مطمءن بودن نبايد جواب همشون يكسان مي شد؟ايا تا به حال تحقيقي در مورد رابطه ي اي كيو سنجيده شده در اين تستا با دين صورت گرفته؟ايا شما اعدادي را كه به اي كيو افرادي مثل ابن سينا و انيشتين نسبت داده شده استرو شنيديد؟از اونا تست ايكيو گرفتن يا با توجه به موفقيت هاشون بهشون نمره دادن؟

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

اولا نمیشه از رو نمره های افراد درباره ی هوششون نظر داد...دوما میگی هوش رو با موفقیت میسنجن خب مثلا کی میتونه بگه که ابن سینا از نیچه موفق تر بوده؟ شاید من بنظر خودم از همه موفق تر باشم...
سوما بله تحقیق درباره ی هوش افراد و ارتباطش با دین انجام شده که radikal لینکشو گذاشت...میتونی مراجعه کنی...
چهارما من گفتم که بچه های بی دین تو سمپاد بیشتر از مدارس دیگه هستن...حداقل من که تو سمپاد درس خوندم و تو غیر سمپاد هم درس خوندم اینجوری دیدم...

من دیگه نمیدونم حرفامو چچجوری توضیح بدم واسه شما...

وستان هم که کمک نکردن حرفای منو ترجمه کنن.....

الانم دارم میرم یه چرخی تو نت بزنم و بعدم یکم چت و ...و بعدم بخوابم...و آمار فعالیتم تو اینجا هم تا بعد از امتحانای نهایی به شدت کم میشه...
موفق باشید...

shaylin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
khorasan

اتفاقا......
از نظر قرتی بودن بگیم که بچه های ما خیلی سادن...
اینو وقتی فهمیدم که بجه های مدرسه های دیگه برا امتحان اومدن درسه ما..........
انگار مستقیم از ارایشگاه اومده بودن.....
بعد امتحان جلو مدرسه پر شد از پسر....
ماشاا...همهbfهاشون اومده بودن....
اون وق ما تعطیل مسشیم پرنده پر نمیزنه!
البته خب استثنا داره......
از نظر بی دین بودن که همه معلما میگن.....
زنگ نماز به زور 2و3نفر تو نماز خونن........

Parniyan_A

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

نمیشه گفت چون بچه های سمپاد قرتی نیستن پس دین دارن.صرفا اولویتاشون در حال حاضر با اون قرتیایی که گفتی فرق داره. الان به فکر درس و اینچیزان.خیلی ازبچه های خرخون و زیرساده ی مدرسمون رو دیدم که بعد کنکور 180درجه عوض شدن.
درباره bfهم همین شرایطه.حالا کلا اینا ربطی به موضوع نداره :D

shaylin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
khorasan

پستمو ی بار دیگه بخون
گفتم بجه ها در عین اینکه سادن ولی خیلی دین دار نیستن
دقیقا همین حرف شما!
خودمم خیلی از همین موردارو دیدم بعد کنکور متحول شدن
کلن هرکی ساده باشه معنیش این نیست مذهبیه...

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

به نقل از shaylin :
پستمو ی بار دیگه بخون
گفتم بجه ها در عین اینکه سادن ولی خیلی دین دار نیستن
دقیقا همین حرف شما!
خودمم خیلی از همین موردارو دیدم بعد کنکور متحول شدن
کلن هرکی ساده باشه معنیش این نیست مذهبیه...

نميشه به كسي كه نماز نمي خونه گفت بي دين؛ نماز فقط يكي از اركان دين هست.
اون هايي هم كه بعد از كنكور 180 درجه عوض ميشن ، متحول نميشن بلكه جوگير ميشن.

shaylin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
khorasan

به نقل از Sanctum :
نميشه به كسي كه نماز نمي خونه گفت بي دين؛ نماز فقط يكي از اركان دين هست.
اون هايي هم كه بعد از كنكور 180 درجه عوض ميشن ، متحول نميشن بلكه جوگير ميشن.
خوب البته منظورم همون جو گیر بود.
دوما نماز فقط ی مثال بود وگرنه سر کلاسای دینی کاملا با عقاید هم اشنا میشیم

arez0u

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شاهرود

فکر کنم بحث نماز بیشتر به "کی نماز میخونه مربوط میشه"
خب تو شاهرود هم بچه های مدارس شهید بهشتی و خصوصا فرزانگان به بی دینی و بی اخلاقی و خراب بودن معروفن
خب این دوتا دلیل میتونه داشته باشه
1- حسادت
2- به قول معلم ادبیاتمون خانم بخشی x: و معلم ریاضیمون خانم رضایی x: بچه های تیزهوشان اولا بیشتر رو درسای تخصصی توجه دارن دوما حرف خودشون رو پیش میبرن یعنی بیشتر از این که توی مدرسه حرف مدیر و معاون و معلما پیش بره حرف بچه ها پیش میره یعنی خود بچه ها حرفشون رو پیش میبرن و بعضی معلم ها هم از این وضع ناراضی هستن و یه سری حرف هایی میزنن که حتی واقعیت نداره مث همین بیدین بودن ما X-( درضمن اکثر این بچه ها وضع مالی خوبی دارن و شیک هستن متاسفانه بعضی ها هم شیک بودن رو بی دینی تلقی میکنن X-(
ولی اصا مهم نیست ما حتی اگه واقا بی دین باشیم بازم بهترینیم :>

مهسا 18

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4D
رشته دانشگاه
... :-؟

من اصن چیزایی ک میگین رو قبول ندارم کلا این تاپیکو قبول ندارم ... خیلی از بچه های ما (از پایه ی ما)50 نفر از 60 نفر نماز میخونن و میشه گف قسمتی از دینشون رو حفظ کردن .اون 10 تا هم نمیگم بی دینن... نماز نمیخونن
ولی اگه ی کم فک کنین میبینین ک اصلا هیچچچچ ارتباطی بین بی دین بودن و سمپادی بودن نیس...
لطفا دید بقیه رو نسبت ب سمپادیا خراب نکنین...
در آخر هم بگم... لطفا ی پست بذارین دقیقا تعریفتون از بی دین بودن رو شرح بدین..(لازمه)
ممنون...

sagharrrrsssssssss

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

چ ربطی داره ب سمپادی بودن وضع مدارس عادی ک داغون تره
اصن این دوتا ربطی ندارن ک بخوان تاثیر بذارن
اگ قراره ی آدمی دینو قبول نکنه حتی اگ گدا سرکوچه عم باشه قبول نمیکنه دگ...

No-Enemy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 4
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
تکنولوژِی پرتوشناسی

منظور از بی دین بودن رو اشتباه گرفتید!

مثلا ممکنه کسی باشه به خدا اعتقاد داره ولی نماز نمیخونه، روزه نمیگیره یا ... . ولی اون هیچ وقت نمیاد بگه به نظر من خدا وجود نداره و آخرتی هم نیست. در واقع یه کم شل گرفته انجام فرایض دینیش رو ولی قلبا اعتقاد داره.

یه افرادی هم هستند که کلا بیخیال این قضایا هستند و براشون مهم نیست این چیزا که با اونا کاری ندارم خودتون دیدید از این افراد تو خیابون :D

حالا یه کسایی هستن کلا منکر این قضایا میشن. یعنی میگن خدایی نیست، آخرتی نیست، شیطان و بهشت و جهنمی هم نیست و به این اعتقاد راسخ دارن. این افراد معمولا نمیان بگن چون نماز خوندن سخته، روزه گرفتن سخته یا دین خیلی سختگیره و حال نمیده به آدم پس من به هیچی اعتقاد ندارم. اتفاقا اکثر اینا کسایی هستند که گوش میدن به حرفایی که در مورد این جور مسائل زده میشه و تلاش میکنن نقدش کنن.

این مورد بالا تو مدرسه ی ما و تو همین جامعه ی سمپادیا خیلی زیاده. یعنی فکر کنم مثلا از 100 نفر مدرسه ی ما حداقل 15-20 نفری باشن که قلبا و نه از سر تنبلی بی دین هستند. مثلا خود من هم تا حدی این جوریم چون یه سری سوالات اعتقادی دارم که از هر بنی بشری پرسیدم دلیلش من رو قانع نکرد و به علاوه یه سری چیزها دیدم و خوندم که اصلا و به هیچ وجه منطقی نیستند. من خیلی از این آدما میشناسم. اتفاقا اینا از نظر رفتاری و اخلاقی مشکلی هم ندارند و اگه مدت طولانی هم باهاشون بگردی و حرف بزنی شاید اصلا به ذهنت نرسه اعتقادشون اینه. (این یکی رو مستند هم بخواید میارم! :D)

بچه های سمپادی شاید چون یکم قدرت تحلیلشون (نه هوششون، اون قضیه ی باهوش بود سمپاد ماله چند سال پیشه!) بهتره منجر شده تو اعتقاداتشون نقص پیدا کنند و نتیجش این بشه.

منتظر نظر مخالفام :D

Alyssa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ orginal
شهر
kerman
مدال المپیاد
ایش!!

به نقل از No-Enemy :
منظور از بی دین بودن رو اشتباه گرفتید!

مثلا ممکنه کسی باشه به خدا اعتقاد داره ولی نماز نمیخونه، روزه نمیگیره یا ... . ولی اون هیچ وقت نمیاد بگه به نظر من خدا وجود نداره و آخرتی هم نیست. در واقع یه کم شل گرفته انجام فرایض دینیش رو ولی قلبا اعتقاد داره.

یه افرادی هم هستند که کلا بیخیال این قضایا هستند و براشون مهم نیست این چیزا که با اونا کاری ندارم خودتون دیدید از این افراد تو خیابون :D

حالا یه کسایی هستن کلا منکر این قضایا میشن. یعنی میگن خدایی نیست، آخرتی نیست، شیطان و بهشت و جهنمی هم نیست و به این اعتقاد راسخ دارن. این افراد معمولا نمیان بگن چون نماز خوندن سخته، روزه گرفتن سخته یا دین خیلی سختگیره و حال نمیده به آدم پس من به هیچی اعتقاد ندارم. اتفاقا اکثر اینا کسایی هستند که گوش میدن به حرفایی که در مورد این جور مسائل زده میشه و تلاش میکنن نقدش کنن.

این مورد بالا تو مدرسه ی ما و تو همین جامعه ی سمپادیا خیلی زیاده. یعنی فکر کنم مثلا از 100 نفر مدرسه ی ما حداقل 15-20 نفری باشن که قلبا و نه از سر تنبلی بی دین هستند. مثلا خود من هم تا حدی این جوریم چون یه سری سوالات اعتقادی دارم که از هر بنی بشری پرسیدم دلیلش من رو قانع نکرد و به علاوه یه سری چیزها دیدم و خوندم که اصلا و به هیچ وجه منطقی نیستند. من خیلی از این آدما میشناسم. اتفاقا اینا از نظر رفتاری و اخلاقی مشکلی هم ندارند و اگه مدت طولانی هم باهاشون بگردی و حرف بزنی شاید اصلا به ذهنت نرسه اعتقادشون اینه. (این یکی رو مستند هم بخواید میارم! :D)

بچه های سمپادی شاید چون یکم قدرت تحلیلشون (نه هوششون، اون قضیه ی باهوش بود سمپاد ماله چند سال پیشه!) بهتره منجر شده تو اعتقاداتشون نقص پیدا کنند و نتیجش این بشه.

منتظر نظر مخالفام :D
به شدت مخالفم....!!!!

بچه هایی هم که تو مدرسه ی ما اعتقادی به یه سری مسائل ندارن جواب منطقی مسائل دینی رو با جواب احساسی خودشون رد میکنن و خیلی قاطع میگن نه ما قبول نداریم!!!!!!
خلاصه بگم:منطق هرکسی فرق داره!کم و بیش داره....

بالا