• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپاد = بی دین بودن!

No-Enemy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 4
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
تکنولوژِی پرتوشناسی
پاسخ : سمپاد = بی دین بودن!

به نقل از ♥乇しiShA♥ :
به شدت مخالفم....!!!!

بچه هایی هم که تو مدرسه ی ما اعتقادی به یه سری مسائل ندارن جواب منطقی مسائل دینی رو با جواب احساسی خودشون رد میکنن و خیلی قاطع میگن نه ما قبول نداریم!!!!!!
خلاصه بگم:منطق هرکسی فرق داره!کم و بیش داره....

بعد از مدت ها یه مخالف پیدا شد! خیلی هم عالی! :D

ببینید من بی دین ها رو دو دسته کردم: 1- اونایی که رفتن تحقیق کردن، سوال کردن، جواب گرفتن، مشاهده داشتن، تحلیل کردن و نتوستن باور پیدا کنن.
2- اون کسایی که صرفا جهت راحتی بیخیال شدن و میخوان عشق و حال کنن :D

من بیشتر منظورم دسته ی اول بود. تو اکثر سمپادی هایی که من دیدم و بی دین بودن دسته ی اول بیشتر بودن حالا شاید تو مدرسه ی شما اینطوری نباشه. منظورتون از جواب احساسی چیه دقیقا؟

Alyssa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ orginal
شهر
kerman
مدال المپیاد
ایش!!

به نقل از No-Enemy :
بعد از مدت ها یه مخالف پیدا شد! خیلی هم عالی! :D

ببینید من بی دین ها رو دو دسته کردم: 1- اونایی که رفتن تحقیق کردن، سوال کردن، جواب گرفتن، مشاهده داشتن، تحلیل کردن و نتوستن باور پیدا کنن.
2- اون کسایی که صرفا جهت راحتی بیخیال شدن و میخوان عشق و حال کنن :D

من بیشتر منظورم دسته ی اول بود. تو اکثر سمپادی هایی که من دیدم و بی دین بودن دسته ی اول بیشتر بودن حالا شاید تو مدرسه ی شما اینطوری نباشه. منظورتون از جواب احساسی چیه دقیقا؟
ینی یه عالمه دلیل و منطق براشون میان آخرش هم میگن نههههه!!!اینجوری ما خسته میشیم یا یه چیزی تو این مایه ها و میزنن زیر همه ی اون منطقا!!!!

منم دقیقا دسته ی اولو فتم!!!
مورد داشتیم سر یه مسئله یک سال تحقیق کرد و با یه عالمه جواب که از نظر من کاملا منطقی بودن هنوز قانع نشده و با جوابای احساسی ردش میکنه!!
من میگم منطقا فرق میکنن همینه!!!!شاید یه جواب از نظر من منطقی بیاد و از نظر یکی دیگه کاملا بی ربط به موضوع باشه!!همینه که شک و دو دلی میاره

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از ♥乇しiShA♥ :
ینی یه عالمه دلیل و منطق براشون میان آخرش هم میگن نههههه!!!اینجوری ما خسته میشیم یا یه چیزی تو این مایه ها و میزنن زیر همه ی اون منطقا!!!!

منم دقیقا دسته ی اولو فتم!!!
مورد داشتیم سر یه مسئله یک سال تحقیق کرد و با یه عالمه جواب که از نظر من کاملا منطقی بودن هنوز قانع نشده و با جوابای احساسی ردش میکنه!!
من میگم منطقا فرق میکنن همینه!!!!شاید یه جواب از نظر من منطقی بیاد و از نظر یکی دیگه کاملا بی ربط به موضوع باشه!!همینه که شک و دو دلی میاره

ببینید جواب منطقی شما اول باید بپذیرید که از نظر شما منطقی هست. و جوابه اون فرد که شما رو رد کرده از نظر شما احساسی و بی دلیل.

پس نمی تونید بسته به نوع نقدی که از انتقادتون شده فرد مقابلتون رو نقد و مورد توهین قرار بدید.

مشکل خیلی از افرادی که سعی می کنن برای مسایل دینی دلیل بیارند اینه که منابعشون معمولن منابع دینی هست، یا اگه رجوع میدن به متنی اون متن صرفن توسط سایر افراد معتقد به اون دین تایید شده ( مثل پدیده ای مثل خود ارضایی که مسیحی ها و مسلمون ها هر جفتشون باهاش مخالفن و کلی دلیل میارن که هیچ کدوم مورد تایید علمی نیست و همشون حس می کنن کاملن دلایلشون منطقی هست!!! )

مشکل دیگه اوردن دلیل از قرآن هست یا از پیامبر یا امام. خوب برای اینکه این دلایل قانع کننده باشن شما باید خدا رو اثبات کنید که تا الان هیچ کسی موفق نشده.

و شما برای اینکه بتونید نظر های بهتری در مورد اثباتتون بگیرید می تونید اون رو تو سمپادیا به اشتراک بذارید تا نظر های موافق و مخالف نسبت به مدل استدلالتون رو ببینید.

همیشه همه چیز اونطوری که به نظر شما هست نیست.

Alyssa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ orginal
شهر
kerman
مدال المپیاد
ایش!!

مشکل خیلی از افرادی که سعی می کنن برای مسایل دینی دلیل بیارند اینه که منابعشون معمولن منابع دینی هست، یا اگه رجوع میدن به متنی اون متن صرفن توسط سایر افراد معتقد به اون دین تایید شده ( مثل پدیده ای مثل خود ارضایی که مسیحی ها و مسلمون ها هر جفتشون باهاش مخالفن و کلی دلیل میارن که هیچ کدوم مورد تایید علمی نیست و همشون حس می کنن کاملن دلایلشون منطقی هست!!! )
شما اگر یکم بیشتر تحقیق میکردین و خودتون واقعا دنبال دلایل علمی بودین بهشون میرسیدین!!!مثلا سر قصیه ی نماز حجاب روزه یه عالمه دلیل علمی وجود داره که بی دینا هم تاییدشون کردن و حتی خودشون هم انجام میدن!!
مثالی هم که شما گفتین دلیل علمی داره!!!!!!و نتایجش هم در این جامعه با چشم قابل دیدن است ...!!!

مشکل دیگه اوردن دلیل از قرآن هست یا از پیامبر یا امام. خوب برای اینکه این دلایل قانع کننده باشن شما باید خدا رو اثبات کنید که تا الان هیچ کسی موفق نشده.
اگر واقعا دنبال اثبات وجود خدایی این کتاب میتونه کمکت کنه:
(توحید شهید مطهری)http://s2.picofile.com/file/7270393973/_shiabooks_ir_tohid.zip.html

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از ♥乇しiShA♥ :
شما اگر یکم بیشتر تحقیق میکردین و خودتون واقعا دنبال دلایل علمی بودین بهشون میرسیدین!!!مثلا سر قصیه ی نماز حجاب روزه یه عالمه دلیل علمی وجود داره که بی دینا هم تاییدشون کردن و حتی خودشون هم انجام میدن!!
مثالی هم که شما گفتین دلیل علمی داره!!!!!!و نتایجش هم در این جامعه با چشم قابل دیدن است ...!!!
اگر واقعا دنبال اثبات وجود خدایی این کتاب میتونه کمکت کنه:
(توحید شهید مطهری)http://s2.picofile.com/file/7270393973/_shiabooks_ir_tohid.zip.html

اگه با اون دوستاتون هم همینطوری بحث کردید می تونم بگم اونی که احساسی هست شمایید نه اون دوستاتون :D

ببینید استدلال کردنتون همین مدلی هست دیگه.

شما میاید میگید اگه واقعن تحقیق می کردی به درستیش پی می بردی!!!

اخه چه تاکیدی دارید رو کلمه واقعی ؟
یک ادم بی دین میره نماز می خونه ؟ روزه میگیره ؟ یا حجاب داره ؟ :)) =))

یک بی دین برای کی نماز می خونه ؟ یا برای کی روزه میگیره ؟

ببینید اون چیزی که ما ازش به عنوان رژیم نام می بریم با روزه خیلی فرق داره. تازه رژیم انواع و اقسام مختلفی داره.

و میبینیم که روزه گرفتن به هیچ شکلی سلامت افراد رو افزایش نداده ( به طور خلاصه می تونید مقایسه کنید طول عمر یک فرد که در اروپا زندگی می کنه که ابجو می خوره و هیچ وقت نه نماز می خونه اگه مسلمون نباشه و نه روزه میگیره. ولی طول زندگی طولانی تری نسبت به یک مسلمون داره! چرا ؟ اینا لابد تاثیرات مثبت روزه هست ؟ =)) )

ببینید اون مثالی که من زدم صرفن مثال بود و هیچ ربطی به این موضوع نداشت ولی خوشحال میشم نتایجش که با چشم قابل رویت هستن رو تو خصوصی باهام در میون بذارید! چون من که نمی بینیم.

حتمن نگاهی به این کتاب میندازم. ولی باز هم تقریبن مطمین هستم که هیچ دلیل قانع کننده ای نه برای وجود خدا و نه برای اثبات نبودنش وجود نداره.

Alyssa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ orginal
شهر
kerman
مدال المپیاد
ایش!!

ولی باز هم تقریبن مطمین هستم که هیچ دلیل قانع کننده ای نه برای وجود خدا و نه برای اثبات نبودنش وجود نداره.

اتفاقا تو این کتاب سر این موضوع هم که یه عده اعتقاد دارن نمیشه اثباتش کرد بحث شده!!

آخه اونایی که تحقیق کردن و با نظریات علمی اسلام مقایسه کردن از دینای دیگه اومد مسلمون شدن مثلا سر بحث جنین....!

دوست من براش سوال پیش اومد در موردش بحث کردیم و اون دلیلشو از دلش میگه و میگه دوست ندارم خسته ام وقتی این کارا آدمو خسته میکنه این دین نیست و از اینجور حرفا!!!واسه هرکسی مشخصه این حرف احساستیه!! ولی شما کلا از بیخ منکر همه چی شدی و میگی من تحقیق کردم و ندیدم!!!منم سر "همین موضوع"گفتم تحقیقت درست نبوده!چطور من تحقیق کردم دیدم؟!!؟؟

اونی که من میگم منظورم اصلا رژیم نیست!!!!
واقعا عوامل طول عمر رو بررسی کن و ببین چ فاکتورهایی برای طول عمر هس و اونا رو با دستورات اسلام مقایسه کن!!اونی که اونجا آبجو میخوره در کنارش ورزش میکنه هوای پاک تنفس میکنه استرس نداره و خوشی های زندگیشون زیاده به قول سید جمال الدین اسد آبادی که تازه از اروپا برگشته بود:"اسلام و اینجا دیدم مسلمونو اونجا.." اگر ما اینجا دستورا رو ناقص و گاها اشتباه انجام میدیم دلیلی نیست که دین اشتباه گفته و روزه کمکی به سلامتی نمیکنه

آخه کی واقعا نماز و روزه و حجاب و ... به طور"کامل" و"با درک کامل"انجام داده و ضرر دیده؟؟؟؟یا با روزه همون افزایش عمر رو نداشته؟
اینم بخونید لطفا:http://www.scienceforums.net/topic/49862-ramadan-fasting-and-its-benefits/

میتونی فلسفه ی نماز دکتر شاهین فرهنگ هم گوش کنی کاملا علمی!!!

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از ♥乇しiShA♥ :
اتفاقا تو این کتاب سر این موضوع هم که یه عده اعتقاد دارن نمیشه اثباتش کرد بحث شده!!

آخه اونایی که تحقیق کردن و با نظریات علمی اسلام مقایسه کردن از دینای دیگه اومد مسلمون شدن مثلا سر بحث جنین....!

دوست من براش سوال پیش اومد در موردش بحث کردیم و اون دلیلشو از دلش میگه و میگه دوست ندارم خسته ام وقتی این کارا آدمو خسته میکنه این دین نیست و از اینجور حرفا!!!واسه هرکسی مشخصه این حرف احساستیه!! ولی شما کلا از بیخ منکر همه چی شدی و میگی من تحقیق کردم و ندیدم!!!منم سر "همین موضوع"گفتم تحقیقت درست نبوده!چطور من تحقیق کردم دیدم؟!!؟؟

واقعا عوامل طول عمر رو بررسی کن و ببین چ فاکتورهایی برای طول عمر هس و اونا رو با دستورات اسلام مقایسه کن!!اونی که اونجا آبجو میخوره در کنارش ورزش میکنه هوای پاک تنفس میکنه استرس نداره و خوشی های زندگیشون زیاده به قول سید جمال الدین اسد آبادی که تازه از اروپا برگشته بود:"اسلام و اینجا دیدم مسلمونو اونجا.." اگر ما اینجا دستورا رو ناقص و گاها اشتباه انجام میدیم دلیلی نیست که دین اشتباه گفته و روزه کمکی به سلامتی نمیکنه

آخه کی واقعا نماز و روزه و حجاب و ... به طور"کامل" و"با درک کامل"انجام داده و ضرر دیده؟؟؟؟یا با روزه همون افزایش عمر رو نداشته؟
اینم بخونید لطفا:http://www.scienceforums.net/topic/49862-ramadan-fasting-and-its-benefits/

میتونی فلسفه ی نماز دکتر شاهین فرهنگ هم گوش کنی کاملا علمی!!!

ولی شما کلا از بیخ منکر همه چی شدی و میگی من تحقیق کردم و ندیدم!!!منم سر "همین موضوع"گفتم تحقیقت درست نبوده!چطور من تحقیق کردم دیدم؟!!؟؟

اینکه شما چطور تحقیق کردید دیدید به خاطر اینه که تحقیق کردید تا ببینید! من تحقیق کردم تا بفهمم.

فرق سره فرضیات ابتدایی هست. مثلن شما بهت از بچگی گفتم یک جسم خود به خود سرعتش کم میشه! حالا شما میری یه توپو رو زمین قل میدی میبینی سرعتش داره کم میشه. نتیجه میگیری همه ی اجسام سرعتشون خود به خود کم میشه. و این وسط کلن حقیقت که وجود نیرویی در خلاف جهت به اسم اصطکاک هست رو نادیده گرفتی.

چون از ابتدا یک فرضی در ذهنت بود.

وقتی می خواید یک تحقیق بکنید باید تمام عقایدتون رو بیرون اتاق بذارید بعد وارد کتاب خونه بشید. بگردید نه دنبال اثبات عقیدتون. دنبال حقیقت بگردید. ( حالا اون حقیقت ممکنه موافق عقیده شما باشه یا مخالفش )

در مورد اون مثالی که من زدم تو یک تاپیک دیگه یادم نیست کجا بحث شد. و شما می تونید برید ویکی پدیا این لینک رو چک کنید :

https://en.wikipedia.org/wiki/Masturbation

و خوب پایین هر قسمت منابعش رو هم گذاشته. و میبینیم این عمل کاملن طبیعی هست و درش هیچ عیبی نیست.

اسلام نوشیدنی های الکلی رو ممنوع کرد و میبینیم بوعلی سینا که طبیب طبیبان زمان خودش بوده از نوشیدنی های الکلی استفاده می کرده.

ببینید اینجا لازم هست که مثال بزنید اگه می خواید حرفتون سندیت داشته باشه. اینکه صرفن بگید یک سخنرانی کاملن علمی هست، دلیل بر علمی بودنش نمیشه. و دادن منبع هم صرفن مشکلی رو حل نمی کنه چون اون منبع بر اساس نویسندش ارزیابی میشه.

می تونید تعداد کسایی که بعد از تحقیق اعتقادشون به خدا رو از دست دادن با کسایی که بعد از تحقیق مسلمون شدن رو مقایسه کنید. نسل به نسل بر تعداد کسایی که ایمانشون به خدا ضعیف تر شده داره بیشتر میشه. و این رو در زمانی داریم که مردم خیلی راحت تحقیق می کنن و دیگه لازم نیست از شهری به شهره دیگه برای برداشتن یک کتاب از یک کتابخونه رفت!

اون لینکی که دادید تقریبن منبع معتبری درش ذکر نشده صرفن بیان یک سری گزاره بدون نشون دادن درستی بود. و خوب بد نبود حداقل خودتون نظرات مردم رو پایینش می خوندید!

مثل اینکه ( در دوره ی رمضان تولید و مصرف مواد غذایی افزایش پیدا می کنه )
یا یکی دیگه گفته بود ( افزایش مقدار غذای مصرفی چیزی هست که هیچ فردی در غرب بهش نیاز نداره اشاره به حرف بالا که میگه چرا روزه فایده نداره )

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از ♥乇しiShA♥ :
!واسه هرکسی مشخصه این حرف احساستیه!! ولی شما کلا از بیخ منکر همه چی شدی و میگی من تحقیق کردم و ندیدم!!!منم سر "همین موضوع"گفتم تحقیقت درست نبوده!چطور من تحقیق کردم دیدم؟!!؟؟
اولا تا به حال هیچ مدرک علمی درباره وجود به موجود فرابشری یه اسم خدا کشف نشده
دوما کتابی نوشته ی آقای مطهری یا علامه طباطبایی یا...یا یه عالم دینی باشه به هیچ وجه به عنوان یه مدرک علمی قابل استناد نیست، چون نوشته ی یه عالم دینیه نه یه پژوهشگر علمی یا...
سوما درباره ی جنین که گفتید، خب این در خوشبینانه ترین حالت میتونه سندی برای این باشه که تو اون زمان کسی تونسته بوده اینو کشف کنه...و چهارما تو همون قرآن که درباره ی جنین گفته، آیه ای وجود داره که میگه تا قبل از تولد، هیچکس جز خدا نمیتونه جنسیت جنین رو تشخیص بده(شماره ی آیه و سوره رو پیدا میکنم و تو پست بعدی ذکر میکنم)...که امروزه به کمک سونوگرافی این امر امکان پذیره...

از لحاظ علمی روزه برای بدن ضرر داره، ازجمله این که باعث کمبود آب در بدن میشه و همچنین به دلیل اینکه زمان زیادی معده خالی میمونه و کلا کمبود آب و نخوردن آب و غذا در مدت طولانی به دستگاه گوارش آسیب وارد میشه...

پیامبر اسلام که فکر میکنم دستورات اسلام رو کامل تر از همه انجام داده، 63 سال عمر کرد... :-"

+اون عده ای که فقط میان لایک و دیسلایک میکنن، حتما نظری دارن دیگه...خب نظرتونم بنویسید....

commander

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
kerman

پیامبر اسلام که فکر میکنم دستورات اسلام رو کامل تر از همه انجام داده، 63 سال عمر کرد... :-"
:|خب وقتی پیامبر 63سال عمر کرده تو اصلا دلیل شهادتشونو میدونی؟؟تو جنگ خیبر مسموم شدن و شهید شدن:|:|
هیچکدوم از 13 معصوم با مرگ طبیعی نمردن :| :| :|

اولا تا به حال هیچ مدرک علمی درباره وجود به موجود فرابشری یه اسم خدا کشف نشده
دوما کتابی نوشته ی آقای مطهری یا علامه طباطبایی یا...یا یه عالم دینی باشه به هیچ وجه به عنوان یه مدرک علمی قابل استناد نیست، چون نوشته ی یه عالم دینیه نه یه پژوهشگر علمی یا...
سوما درباره ی جنین که گفتید، خب این در خوشبینانه ترین حالت میتونه سندی برای این باشه که تو اون زمان کسی تونسته بوده اینو کشف کنه...و چهارما تو همون قرآن که درباره ی جنین گفته، آیه ای وجود داره که میگه تا قبل از تولد، هیچکس جز خدا نمیتونه جنسیت جنین رو تشخیص بده(شماره ی آیه و سوره رو پیدا میکنم و تو پست بعدی ذکر میکنم)...که امروزه به کمک سونوگرافی این امر امکان پذیره...
تو اصلا کتابشونو خوندی که میگی؟؟؟فقط با اسم نویسنده که نمیشه قضاوت کرد علمیه یانه بعدشم میشه علم رو برای من تعریف کنی؟؟؟؟؟؟
منظورت از علم فقط ریاضی و فیزیکه دیگه!!!!یا علوم انسانی هم مدنظر داری؟؟؟؟؟

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از commander :
:|خب وقتی پیامبر 63سال عمر کرده تو اصلا دلیل شهادتشونو میدونی؟؟تو جنگ خیبر مسموم شدن و شهید شدن:|:|
هیچکدوم از 13 معصوم با مرگ طبیعی نمردن :| :| :| 14 معصوم نه سیزده معصوم :)) =)) =)) درضمن هیچ سند تاریخی درباره ی مسمومیت پیامبر با قطعیت صحبت نکرده...

تو اصلا کتابشونو خوندی که میگی؟؟؟ کتابی که ایشون نام بردن رو نه اما کتابای دیگه رو چرا...فقط با اسم نویسنده که نمیشه قضاوت کرد علمیه یانه بعدشم میشه علم رو برای من تعریف کنی؟؟؟؟؟؟ کتب دینی مدرک علمی حساب نمیشن و جناب مطهری هم یه پژوهشگر یا دانشمند نبوده و صرفا یه عالم دینی بوده...
منظورت از علم فقط ریاضی و فیزیکه دیگه!!!!یا علوم انسانی هم مدنظر داری؟؟؟؟؟ نخیر، علوم انسانی هم علمه اما هیچ مدرکی مبتنی بر هیچ علمی چیزی درباره ی وجود موجودی فرابشری به اسم خدا نگفته...نه مدرکی مبتنی بر ریاضی و فیزیک و شیمی و پزشک و...و نه مدرکی تاریخی و نه هیچ مدرک دیگه ای نبوده...اگه شما سراغ دارید واقعا واسم جالبه، لطفا بهم بگید...

No-Enemy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 4
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
تکنولوژِی پرتوشناسی

این که شما بیای از یه منبع دینی، عرفانی بخوای یه قضیه رو علمی توجیه کنی نشون میده شما هنوز از ریشه مشکل بحث منطقی دارید :D
و فکر کنم شما تو تعریف کلمه ی "علم" دچار مشکل شدید.

آقا چرا راه دور بریم؟ بزرگترین سوال اعتقادی که هیچ جواب "منطقی" براش وجود نداره و من هم تحقیق کردم صرفا یه سری حرفای عرفانی و غیر منطقی گیر اوردم. اصلا فرض کنید وجود خدا رو به عنوان یه موجود فرابشری قبول کردیم. "چرا خدا انسان را آفرید؟" مگه نمیگیم خدا بی نیاز مطلقه؟ پس مگه میخواسته سرگرمی داشته باشه شروع به آفرینش کرد؟ بیشترین پاسخی که در جواب به این سوال دیدم و شنیدم اینه که خدا ذانا خالق است و از آنجا که دارای تمام صفات نیکوست پس نمی تواند خلق نکند! :|

و کلی مورد دیگه. احکام اسلام که اینقدر مشکل داره که لازم نیست راجع بهش بحث کنیم ولی فرض رو بر این هم بگیریم که این احکام اشتباه و تحریف شده اند، قرآن که تحریف نشده؟ پس چرا جواب این سوال توش وجود نداره؟ جواب منطقی... هر جا مشکل پیش میاد ما انسان ها فانی و نادان هستیم و از درک خدا عاجز و چون نمیفهمیم پس باید چشم بسته قبول کنیم ! :|

@دوستان بی دین : :D راه اثبات ادعامون پیدا کردن ایراد و تناقض تو مسائل اعتقادی و ریشه ای دین هستش و نه مقایسه ی زندگی مردم چون با پیدا کردن مشکل تو این موارد، اصل "بی ایراد" بود دین از بین میره :D

Ar.sham

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

commamnder گفته مرگ هیچکدوم از 13 معصوم طبیعی نبوده درسته ما 14 تا معصوم داریم ولی بچه های باهوش سمپادی هنوز حضرت مهدی زنده اس:|:|:|:|:|:|

بعدشم وقتی سندی در مورد مرگ ایشون وجود نداره...پس شما هم حق نداری ربطش بدی به مسائل طبیعی

بعدشم این کتاب تا اونجایی که من خوندم و اطلاع دارم اصلا زیاد وارد دین نشده و از لحاظ فلسفی روش بحث شده!!!اصلا کتابای شهید مطهری معروفه!!و زبانزده همه هم هست که بیان فلسفی ایشون مورد توجه دانشمندا فلسفه قرار گرفته....!!شما یه نگاه کوچولو هم بهش بندازین نمیتونین به این سادگی منبع مناسب نبودن رو بیان کنی....

Aniii!!!

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
مرحله ی اول المپیاد زیست و شیمی!!
دانشگاه
....

این که شما بیای از یه منبع دینی، عرفانی بخوای یه قضیه رو علمی توجیه کنی نشون میده شما هنوز از ریشه مشکل بحث منطقی دارید :D

واینکه شما نخونده و ندونسته یه کتاب فلسفی رو رد میکنی شما از کجا مشکل داری؟؟

شماها که کتابو نمیخونین حداقل نصف صفحه از این کتابو بخونین و یه جایی که به طور مطلق مسئله رو بدون منطق و فلسفه باشه رو به من نشون بدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آره دینه!!بحث اینجاهم سر مسائل دینیه ولی نه دین اسلام در کل دین!!!!!وجود خدا و توحید....!

غیر از اینه که با منطق همه چی رو گفته آقایون؟؟

آيا وجود خدا اثبات پذير است ؟
حالا ببينيم اگر ما بخواهيم اين مساله را اثبات كنيم ، آيا راهی برای‏ اثبات اين‏جور مسائل و بالخصوص اين مسأله داريم يا نداريم . می‏دانيد كه‏ يك فكری در دنيای امروز بالخصوص يعنی در قرون جديده در اروپا پيدا شده‏ و آن فكر اين است كه مسأله خدا برای بشر قابل حل نيست . نه اينكه وجود خدا را انكار می‏كنند ، ( بلكه ) می‏گويند مسأله خدا برای بشر قابل حل‏ نيست ، بشر قادر نيست كه وجود خدا را اثبات كند و هم قادر نيست وجود خدا را نفی كند . اينها ، هم به منطق الهيون اعتراض دارند و هم به منطق‏ ماديون . می‏گوييم چرا ؟ می‏گويند برای اينكه ابزار تحقيق در اين مسأله به‏ بشر داده نشده ، اصلا بشر فاقد اين ابزار است . آن ابزاری كه برای تحقيق‏ به بشر داده شده است ، حواس است و بشر فقط قدرت دارد در محسوسات‏ تحقيق كند ، بگويد فلان چيز هست يا فلان چيز نيست ، فلان چيز هم كه هست‏ كيفيتش چيست ؟ فلان چيز هم كه نيست كيفيتش چيست ؟ ماورای محسوس ، نفيا و اثباتا از قلمرو تحقيق و جستجوی بشر خارج است . بنابراين بشر نبايد وارد اين بحث بشود . يك چنين نظريه‏ای است . اين نظريه البته‏ نظريه درستی نيست ، يعنی در واقع نظريه‏ای است درباره انسان و محدوديت‏ ذهن انسان و اينكه قلمرو قضاوت انسان محدود است به محسوسات ، و اين در علم اصل است ، بلكه اصلا هر علمی كه بشر پيدا می‏كند به اموری پيدا می‏كند كه برای او محسوس باشد ، انسان به‏ماوراء محسوس ، نفيا و اثباتا راه‏ ندارد
اين فكر درست نيست .
21

چرا درست نيست ؟ برای اينكه نه تنها مسأله خدا [ بلكه ] در بسياری از مسائل ديگر نيز ما بدون اينكه حس كرده باشيم ، وجود آنها را درك می‏كنيم . از همه واضح‏تر خود عليت است . آيا بشر عليت را درك می‏كند يا درك نمی‏كند ؟ علت و معلول به اين معنا كه در ميان دو شی‏ء يكی را منشأ می‏داند و ديگری را ناشی ، الف را منشأ برای ب‏ می‏داند و ب را ناشی از الف . ممكن است كسی خيال كند عليت همان توالی‏ زمانی است . توالی يامعيت زمانی غير از عليت است . دو شی‏ء ممكن است‏ همزمان باشند و هيچ كدام علت و معلول يكديگر نباشند . دو شی‏ء ممكن است‏ توالی زمانی داشته باشند ( هميشه يكی كه پيدا می‏شود ديگری پشت سرش پيدا می‏شود ) ولی در ميان اينها عليت نباشد . آن دركی كه انسان از عليت دارد يك نوع وابستگی وجودی است ، همين است كه ما از آن تعبير به " نشو " می‏كنيم ، می‏گوييم يك‏موجود از موجود ديگر ناشی شده است ، می‏گوييم هستی‏ يكی از اين دو موجود بستگی دارد به هستی ديگری به طوری كه يك حكمی‏ می‏كنيم می‏گوييم اگر آن اولی نبود دومی محال بود كه وجود پيدا كند . اين‏ بالاتر از توالی است . چشم انسان توالی با معيت را می‏بيند . چشم هيچ‏وقت‏ حكم نمی‏كند كه از ايندو يكی ناشی از ديگری است و بالاخص اين جور حكم‏ نمی‏كند كه از ايندو يكی وجودش وابسته به ديگری است به طوری كه اگر آن‏ اولی نباشد دومی محال است . اصلا خود همين مفهوم " محال " يك مفهوم‏ نامحسوسی است و جزء اصول فكری بشر هم هست . شما در مسائل برهانی وقتی‏ بر يك مسأله‏ای برهان اقامه می‏كنيد مثلا در يك مسأله رياضی و می‏گوييد : سه زاويه مثلث مساوی با دو قائمه است ، اگر از شما بپرسند : در چند احتمال اين‏جور است ؟ آيا مثلا درصد احتمال ، شصت احتمال ، هشتاد احتمال‏ ، نود احتمال اين‏جور است ؟ می‏گوييد : نه ، صد درصد اين جور است . بعد بگويد : حال آيا اين مانعی دارد كه يك روزی يك مثلثی هم استثنائا در دنيا پيدا بشود كه مثلث باشد و سه زاويه‏اش مساوی با دو قائمه نباشد ؟ می‏گوييد : نه ، محال است . اين دركی كه انسان از " محال " دارد ، از حوزه محسوسات خارج است . انسان هرگز محال بودن را ( با حواس ) درك‏ نمی‏كند ، كما اينكه " ضرورت " يعنی اجتناب ناپذيری را هم كه نقطه‏ مقابل محال است هرگز درك نمی‏كند . اين زمينه زمينه خيلی طولانی‏ای است
اين فكر فكر غلطی است كه انسان بگويد حوزه مدركات و قلمرو ادراكات‏ انسان محدود است به محسوسات ، و هر چيزی كه محسوس نباشد غيرقابل ( تحقيق ) است نفيا و اثباتا
همان " زمان " هم كه عرض كرديم ، همين‏طور است .

:| :| :| :| :| :|!!!!

Alyssa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ orginal
شهر
kerman
مدال المپیاد
ایش!!

ز لحاظ علمی روزه برای بدن ضرر داره، ازجمله این که باعث کمبود آب در بدن میشه و همچنین به دلیل اینکه زمان زیادی معده خالی میمونه و کلا کمبود آب و نخوردن آب و غذا در مدت طولانی به دستگاه گوارش آسیب وارد میشه...

طبق پژوهش گروهی از متخصصان قلب در بیمارستان آمریکایی دوبی روزه ماه رمضان تاثیر مثبت بر شاخص لیپید میگذارد و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد. به گفته این گروه، LDL (چربی بد) به اندازه بالایی کاهش یافته و HDL (چربی خوب) افزایش می‌یابد. علاوه بر این طبق این پژوهش، روزه ماه رمضان کلسترول خون را کاهش می‌دهد. پژوهش نشان می‌دهد محدودکردن کالری بصورت روز در میان مزایایی برای سلامتی دارد. مزایایی شامل کاهش ریسک سرطان، بیماریهای قلبی، دیابت، مقاومت انسولین، اختلالهای سیستم ایمنی، و به طور کلی کند کردن روند پیری، و یک ارتباط احتمالی با افزایش مدت زندگی. در کنار مزایای بهداشتی، پژوهش توسط ولتر لانگو، پرده از ارتباطی احتمالی بین روزه گرفتن و بهبود بازده شیمی‌درمانی برداشته‌است.بنا بر گفتهٔ دکتر مارک پی. متسن، رییس آزمایشگاه علوم عصبی در انستیتو ملی پیری آمریکا، روزه گرفتن به تناوب و روز در میان ، همچون محدودکردن کالری اثرات مثبتی در موشها دارد،و بررسی کوچکی که در دانشگاه ایلینوی در شیکاگو بر انسانها انجام شده همان اثرات را نشان می‌دهد. بنا بر آکادمی ملی علوم آمریکا، دیگر مزایای بهداشتی عبارت اند از مقاومت در برابر استرس، افزایش حساسیت به انسولین، کاهش ناخوشی و افزایش طول عمر]البته پژوهشهای بلندمدت در انسانها انجام نشده‌است. اثرات جنبی آن این بود که شرکت کنندگان طی دوره سه هفته‌ای احساس بدخویی می‌کردند. بنا بر مطالعه‌ای توسط دکتر اریک راووسین، «روزی گرفتن متناوب ممکن است آلترناتیوی برای محدودیت رژیمی بلندمدت برای افزایش طول عمر باشد

اسلام نوشیدنی های الکلی رو ممنوع کرد و میبینیم بوعلی سینا که طبیب طبیبان زمان خودش بوده از نوشیدنی های الکلی استفاده می کرده.

يَسْئَلُونَكَ عَنِ الْخَمْرِ وَ الْمَيْسِرِ قُلْ فِيهِما إِثْمٌ كَبِيرٌ وَ مَنافِعُ لِلنَّاسِ وَ إِثْمُهُما أَكْبَرُ مِنْ نَفْعِهِما؛ بقرة آيه 219
درباره شراب و قمار از تو سؤال مى‏كنند، بگو:" در آن ها گناه و زيان بزرگى است، و منافعى (از نظر مادى) براى مردم در بر دارد، (ولى) گناه آن ها از نفع شان بيش تر است.
در این آیه هم به ضرر های شراب و هم به برخی منافع آن اشاره شده، ولی تصریح گردیده که ضرر های آن بيش تر از منافع آن است .به همین دلیل در اسلام حرام شده است
اگر کامل تحقیق کنین متوجه میشین که ابن سینا به عنوان یک طبیب این مطلب رو مورد نقد و بررسی قرار داده .
همین الانش هم طب جدید از اثرات سوء شراب مطالب مفصلی ارائه میدن . مثل بحث سیگار که یه جنبه روانی داره و با اینکه آثار منفی اون برای همه مشخصه ولی می بینیم که حتی پزشک سیگاری هم وجود داره

Alyssa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ orginal
شهر
kerman
مدال المپیاد
ایش!!

ببینید اینجا لازم هست که مثال بزنید اگه می خواید حرفتون سندیت داشته باشه. اینکه صرفن بگید یک سخنرانی کاملن علمی هست، دلیل بر علمی بودنش نمیشه.داد ن منبع هم صرفن مشکلی رو حل نمی کنه چون اون منبع بر اساس نویسندش ارزیابی میشه.و
چیزی که دلیل بر علمی بودنش میشه اینه که شما بشینی گوشش کنی بعد بگی علمی نیست!!!!
براساس نویسنده ش هم اگر قراره ارزیابی بشه تو فقط یه سرچ ساده تو گوگل بزنی یه عالمه نویسنده میاره که به نقل از دانشمندای مشهور ثابت کردن اینو

ز لحاظ علمی روزه برای بدن ضرر داره، ازجمله این که باعث کمبود آب در بدن میشه و همچنین به دلیل اینکه زمان زیادی معده خالی میمونه و کلا کمبود آب و نخوردن آب و غذا در مدت طولانی به دستگاه گوارش آسیب وارد میشه...
این اطلاعات سطحی اصلا منطقی نیست!
دلیل ضرر روزه طبق تحقیقات آمریکاییها که قبولشون هم دارین:به این علته:
اولا چون ماده ی اصلی تغذیه ی مغز گلوکز تا 8 ساعت بدون اون دووم میاره بعد از 8 ساعت تا 12 ساعت از پروتئین بدن استفاده میکنه که 8+12=20 ینی تا بیست ساعت روزه این مصارف ببرای سلامتی بدن مفید که سلامتی هاش هم گفتم هرچند که ما در طول سال اگر خیلیییی روزه باشیم 15 ساعت!(ینی در حالتی که در طولانی ترین روز سال قرار داریم)
پس از آن بدن از گلیکوژن موجود در عضلات استفاده می‌کند و تا چند روز از این منبع به دوام خود ادامه می‌دهد. اگر همچنان گلوکزی به بدن نرسد بدن در این هنگام به سوزاندن چربی‌های بدن روی می‌آورد. بدن چربی‌ها را به کتن تبدیل می‌کند و کتن به عنوان سوخت مغز تا رسیدن گلوکز استفاده می‌شود.که این ضرر داره!!!! نه اون روزه ای که ما حداکثر 15 ساعت هیچی نمیخوریم!

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از Ar.sham :
commamnder گفته مرگ هیچکدوم از 13 معصوم طبیعی نبوده درسته ما 14 تا معصوم داریم ولی بچه های باهوش سمپادی هنوز حضرت مهدی زنده اس:|:|:|:|:|:| آها من حواسم نبود که میگید زنده است، معذرت میخوام....

بعدشم وقتی سندی در مورد مرگ ایشون وجود نداره...پس شما هم حق نداری ربطش بدی به مسائل طبیعی اما بچه های باهوش سمپادی، این که حضرت مهدی زنده است اعتقاد عده ای خاصه، نه یه چیز اثبات شده، و لزوما این که مدرکی دال بر وفاتش وجود نداره دلیل نمیشه که زنده باشه و چون در حالت نرمال و طبیعی ایشون باید مرده باشه، اونایی که میگن یه امر غیرعادی اتفاق افتاده و ایشون نمرده باید مدرک برای زنده بودنش ارئه بدن...

بعدشم این کتاب تا اونجایی که من خوندم و اطلاع دارم اصلا زیاد وارد دین نشده و از لحاظ فلسفی روش بحث شده!!!اصلا کتابای شهید مطهری معروفه!!و زبانزده همه هم هست که بیان فلسفی ایشون مورد توجه دانشمندا فلسفه قرار گرفته....!!شما یه نگاه کوچولو هم بهش بندازین نمیتونین به این سادگی منبع مناسب نبودن رو بیان کنی....

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از ♥乇しiShA♥ :
چیزی که دلیل بر علمی بودنش میشه اینه که شما بشینی گوشش کنی بعد بگی علمی نیست!!!!
براساس نویسنده ش هم اگر قراره ارزیابی بشه تو فقط یه سرچ ساده تو گوگل بزنی یه عالمه نویسنده میاره که به نقل از دانشمندای مشهور ثابت کردن اینو میگم اگه این موضوع اثبات شده بود که الآن ما خل نبودیم بیایم اینجا دربارش بحث کنیم!

این اطلاعات سطحی اصلا منطقی نیست!
دلیل ضرر روزه طبق تحقیقات آمریکاییها که قبولشون هم دارین:به این علته:
اولا چون ماده ی اصلی تغذیه ی مغز گلوکز تا 8 ساعت بدون اون دووم میاره بعد از 8 ساعت تا 12 ساعت از پروتئین بدن استفاده میکنه که 8+12=20 ینی تا بیست ساعت روزه این مصارف ببرای سلامتی بدن مفید که سلامتی هاش هم گفتم هرچند که ما در طول سال اگر خیلیییی روزه باشیم 15 ساعت!(ینی در حالتی که در طولانی ترین روز سال قرار داریم)
پس از آن بدن از گلیکوژن موجود در عضلات استفاده می‌کند و تا چند روز از این منبع به دوام خود ادامه می‌دهد. اگر همچنان گلوکزی به بدن نرسد بدن در این هنگام به سوزاندن چربی‌های بدن روی می‌آورد. بدن چربی‌ها را به کتن تبدیل می‌کند و کتن به عنوان سوخت مغز تا رسیدن گلوکز استفاده می‌شود.که این ضرر داره!!!! نه اون روزه ای که ما حداکثر 15 ساعت هیچی نمیخوریم! بله اینایی که میگید درسته، اما اینایی که گفتید فقط مربوط به تامین انرژی بدنه...من درباره دستگاه گوارش گفتم...ببینید من درباره ی تامین انرژی بدن بحثی نکردم، اولا درباره ی کمبود آب بدن گفتم که فکر میکنم یه چیز مشخصه که ضرر داره و نیازی به بحث نداره...و دوما درباره ی این گفتم که مدت زیادی انسان چیزی نخوره، درسته که اینجوری که شما گفتید انرژی بدن تامین میشه اما من که گفتم درباره ی ضررش دلیلش تامین انرژی نبود، خالی بودن معده به مدت طولانی بود که فکر کنم اونم ضررش مشخصه...
و اینم فکر کنم دیگه اثبات شده است که رژیم مناسب (برای افرادی عادی که دچار مشکل خاصی نیستن) به این صورته که در روز تعداد وعده های بیشتری غذا بخورن و در هر وعده کمتر غذا بخورن و از میان وعده هایی با فاصله حداکثر دو ساعت استفاده کنن..
و در ضمن فکر کنم از اول عمرتون تو تلوزیون و کتاب و اینترنت و...درباره ی این شنیدین که انسان باید 8لیوان آب بخوره درروز...درباره این شنیدین که کم خوردن آب چه مشکلاتی ایجاد میکنه از جمله آسیب به کلیه ها و...
فکر نمیکنم اینا نیازی به بحث داشته باشه...

Alyssa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ orginal
شهر
kerman
مدال المپیاد
ایش!!

بله اینایی که میگید درسته، اما اینایی که گفتید فقط مربوط به تامین انرژی بدنه...من درباره دستگاه گوارش گفتم...ببینید من درباره ی تامین انرژی بدن بحثی نکردم، اولا درباره ی کمبود آب بدن گفتم که فکر میکنم یه چیز مشخصه که ضرر داره و نیازی به بحث نداره...و دوما درباره ی این گفتم که مدت زیادی انسان چیزی نخوره، درسته که اینجوری که شما گفتید انرژی بدن تامین میشه اما من که گفتم درباره ی ضررش دلیلش تامین انرژی نبود، خالی بودن معده به مدت طولانی بود که فکر کنم اونم ضررش مشخصه...
و اینم فکر کنم دیگه اثبات شده است که رژیم مناسب (برای افرادی عادی که دچار مشکل خاصی نیستن) به این صورته که در روز تعداد وعده های بیشتری غذا بخورن و در هر وعده کمتر غذا بخورن و از میان وعده هایی با فاصله حداکثر دو ساعت استفاده کنن..
و در ضمن فکر کنم از اول عمرتون تو تلوزیون و کتاب و اینترنت و...درباره ی این شنیدین که انسان باید 8لیوان آب بخوره درروز...درباره این شنیدین که کم خوردن آب چه مشکلاتی ایجاد میکنه از جمله آسیب به کلیه ها و...
فکر نمیکنم اینا نیازی به بحث داشته باشه...
منم راجع به آب چیزی نگفتم آب واقعا نیاز و برای رفع این موضوع همون کسایی که ازشون این مطلبو نقل کردم اینم گفتن که باید بین افطار تا سحر این آب تامین بشه و سعی بشه کمتر در معرض آفتاب قرار بگیرن که ضربه نخورن

خالی بودن معده هم درموردش چیزی نمیدونم وشاید این که شما میگی درست باشه ولی وقتی خودم روزه میگیرم معدم واقعا راحته و احساس بدی ندارم!!
و اون افرادی که مریض هستن و خیلی آسیب پذیر تازه روزه گرفتن براشون حرام شده!
پس منی که روزه میگیرم و رنجی نمیکشم و اذیت نمیشم دلیلی بر روزه گفتنم نیست

میگم اگه این موضوع اثبات شده بود که الآن ما خل نبودیم بیایم اینجا دربارش بحث کنیم!
خوبه که یه نگاه به پستای قبل ترش هم بندازی من برای نماز یه سخنرانی علمی به ایشون معرفی کردم و برای اینکه ایشون میگن حرف شما دلیل علمی و سند معتبر نداره راهنماییشون کردم تا توی تحقیقاشون به این نتیجه برسن که وجود داره
و بله ثابت شده هم هست اگر گستره ی تحقیقتونو بیشتر کنین متوجه میشین و کل بحث ما هم سر تحلیل این اثبات هاست!!:|

Ar.sham

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

اما بچه های باهوش سمپادی، این که حضرت مهدی زنده است اعتقاد عده ای خاصه، نه یه چیز اثبات شده، و لزوما این که مدرکی دال بر وفاتش وجود نداره دلیل نمیشه که زنده باشه و چون در حالت نرمال و طبیعی ایشون باید مرده باشه، اونایی که میگن یه امر غیرعادی اتفاق افتاده و ایشون نمرده باید مدرک برای زنده بودنش ارائه بدن...

ببین تو گفتی پیامبر اسلام که فکر میکنم دستورات اسلام رو کامل تر از همه انجام داده، 63 سال عمر کرد... و جواب گرفتی که مرگشون طبیعی نبوده و بر اثره سم بوده که هنگام مریضیشون عایشه به عنوان دارو به ایشون خوراندن....و توهم گفتی سند تاریخی وجود نداره برای مسمومیت
منم منظورم شهادت پیامبر بود که گفتم وقتی سندی برای مسمومیت نیست پس نباید سندی برای مرگ طبیعیشون قائل بشی

هرچند سند وجود داره http://levaoshia.blogfa.com/post/6 فقط منابع پایینشو گیر بیار تابرات ثابت بشه!و اگر اطلاعات عمومی خوبی داشته باشی میفهمی این منابع از منابع تاریخی معروفی هست برای اثبات شهادت پیامبر نه رحلت پیامبر
کتاب" انتظار مذهب اعتراض" دکتر شریعتی هم مهدویت رو ثابت کرده....!!و زنده بودن حضرت مهدی

و یه نکته اینکه:شماها معتقدین آدم باید هنگام تحقیق همه عقایدشو بریزه بیرون و تحقیق کنه و من کاملا موافقم و اگر شما هم اعتقاداتتون راجع به نبود دین هم کنار بذارین و راجع به بودن دین هم کنار بذارین و تحقیق کنین به نتیجه میرسین...
مشکل شما اینه که اعتقاداتتونو فقط راجع به دین کنار گذاشتین.....و شماهم عملا دنبال ثابت کردن نبود دین هستین
ولی من خودم به شخصه کسی بودم که توی خونواده ای بزرگ شدم که تقریبا مثل شماها به قول خودتون بی دین و هیچ اعتقادی به صورت تحمیلی در من وجود نداشت و با تحقیق خودم تونستم به این نتایج برسم!!!!با تحقیق درست!!!"نه دست و پا شکسته"و همه چیز برام اثبات شده س

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از ♥乇しiShA♥ :
منم راجع به آب چیزی نگفتم آب واقعا نیاز و برای رفع این موضوع همون کسایی که ازشون این مطلبو نقل کردم اینم گفتن که باید بین افطار تا سحر این آب تامین بشه و سعی بشه کمتر در معرض آفتاب قرار بگیرن که ضربه نخورن
خب ببینید بدن انسان نیاز داره که در تمام طول روز آب مصرف کنه نه اینکه دم سحر 4 لیتر آب بخوره تا افطار واسش کافی باشه، شتر که نیست :-"...شما وقتی تو فاصله ی سحر و افطار آب میخورید یه مقدارش رو که لازم داره استفاده میکنه و مقدار اضافی دفع میشه...پس نمیشه تو این فاصله واسه اون چند ساعتی که آب نمیخورید آب ذخیره کنید...
اگه هم مطمئن نیستید الان برید 6لیوان آب بخورید ببینید مقدار اضافیش چقد زود دفع میشه... :D :-"
به نقل از ♥乇しiShA♥ :
خوبه که یه نگاه به پستای قبل ترش هم بندازی من برای نماز یه سخنرانی علمی به ایشون معرفی کردم و برای اینکه ایشون میگن حرف شما دلیل علمی و سند معتبر نداره راهنماییشون کردم تا توی تحقیقاشون به این نتیجه برسن که وجود داره
بله در این مورد حق با شماست، این یه چیز اثبات شده است که اعتقاد داشتن به یه موجود قوی و حامی مثل خدا و ارتباط برقرار کردن با اون تاثیر مثبتی روز انسان داره....
حتی اعتقاد داشتن به یه تکه سنگ هم خوبه و حتی عبادت کردن بت ها...
اینا تاثیرات مثبتی تو روحیه و اراده ی انسان داره و از خیلی وقتا از بی هدفی و افسردگی انسان جلوگیری میکنه و واقعا خوبه
به نقل از ♥乇しiShA♥ :
و بله ثابت شده هم هست اگر گستره ی تحقیقتونو بیشتر کنین متوجه میشین و کل بحث ما هم سر تحلیل این اثبات هاست!!:|
واقعا اثبات شده وجود خدا؟ :O
کو؟ کجا؟ منم میخوام!
لطفا یکی ازون اثباتا رو بهم نشون بدید، واقعا ممنون میشم...(الته یه روحانی یا عالم دینی یا...اثبات نکرده باشه)

بالا