• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپاد = بی دین بودن!

• شروع کننده موضوع

Sisyphus

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی
دقت کردین همیشه میخوان به ما بفهمونن شما زودتر منحرف می شید؟؟؟
تو خود مدرسه ما میگن چون شما زیاد به مسائل دینی فکر میکنید بیشتر گمراه میشید...
یه معلم دینی بود یه سال اومد مدرسمون ...با بچه ها حرف میزد ... در مورد دین و ....
سال بعد به جاش یه معلمی رو آوردن که کلا حرف هاش به کلمات کتاب خلاصه میشد....
سالی یه مجتهد رو میارن تو هر کلاس صحبت کنه .... دو سال پیش یه نمایشبا موضوع مقابله با فساد اخلاقی گذاشتن
خوب چرا تو این جامعه فکر کردن گناهه؟؟؟؟فقط باید دلیلمون این باشه:چون آقا فرموده

naseri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان يك تهران
شهر
تهران
پاسخ : سمپاد = بی دین بودن!

ما يه معلم زبان داشتيم، صب تا شب ميگفت با اين روند شما مغرور ميشين و به هيچجا نميرسين. هررررر دفعه تكرار ميكرد.
يه معلم اجتماعي هم داشتيم خواهرش سمپادي بود ولي خودش نه. هي مي گفت وقتي تو دانشگاه گفتم سمپاد درس ميدم كلي مسخرم كردن و اينا...
فك كنم از حسادته!!!

anahita_ashg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان-رشت

توی مدارسی مثل شاهد خیلی به مسائل دینی اهمیت میدن و روش کار میکنن. اما تو مدارس سمپاد بیشتر رو درس کار میشه. واسه همین خیلیا فکر میکنن سمپادیا بی دینن.
+
زیاد خودتون رو ناراحت نکنید. وقتی یه معلم میاد با IQ در حد جلبک سعی میکنه دانش آموزا رو یه جوری ساکت کنه و کارشو پیش ببره. میتونه از روی حسادت هم باشه.
به نقل از Fatemeh Azariyan :
خوب چرا تو این جامعه فکر کردن گناهه؟؟؟؟فقط باید دلیلمون این باشه:چون آقا فرموده
این کارم واسه این میکنن چون خودشون دلیل درست خیلی از مسائل رو نمیدونن و میخوان مارو بپیچونن.

tara 20

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
شهر
کرمانشاه

به نقل از ДNΛH!TΛ :
این کارم واسه این میکنن چون خودشون دلیل درست خیلی از مسائل رو نمیدونن و میخوان مارو بپیچونن.
منم همین فکرو میکنم که خودشون نمیددونن و میخان مارو بپیچونن

speed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
میاندوآب
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

نه اصن اینجوری نیست که ما ها بی دین باشیم می دونی نباس خودتو با این حرفا ناراحت کنی
در ضمن دین یه چیز شخصی هر کس خودش میدونه با خدای خودش هر کی هم هر حرفی زده زر زده \:D/

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

نه..تازه به نظرم مدارس سمپاد از خيلى از مدارس با دين تر اند!معلم قرآن راهنمايى ما(خانم تسليمى x:)خيلى خانم خوبى بود..از اونا كه لج ميكنن با خدا و بعد يه دفعه هدايت ميشن به صورت قلبى! :Dنه بعضى معلما كه بهقول شما تنها دليلشون چون آقا گفته است..قشنگ برا همه چيز دليل داشت پيش خودش واون كارى كه براش دليل نداشت انجام نميداد..خودش ميگفت تا وسطاى دبيرستان نماز نميخوندم!و ايشون فكر ما رو باز كردن..واقعا به نظرم اگه سمپاد همچين دبيرايى داشته باشه ديگه كسى نميتونه ادعا كنه سمپاد=بي دين بودن.
تازه به نظرم همين مقداراعتقادى(شايدم كم باشه)هم كه داريم اگه براى خودمون دليل داشته باشيم صد برابر اينى كه بگيم چون فلانى گفته مي ارزه :)

sheitoon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
rafsanjan
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

آره ... بعضیا واقعا اعتقاد دارن...میگن بچه های فرزانگان خیلی وضعشون خرابه

M4T!N.G3N!US

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
ایشالا یا تهران یا صنعتی شر
رشته دانشگاه
ایشالا یا نرم افزار یا پزشک

میدونین، بهتره همش تقصیرا رو گردن معلم دینیامون نندازیم.
ما هم همش دوس داریم ایراد بگیریم و انتقاد کنیم بخصوص توی مسائل دینی. هیچ موقع بخاطر دونستن، نپرسیدیم. اوناهم اینو میبینن، جواب نمیدن تا ما کمتر گیر بدیم. :D

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

سمپاد=آزادتر فکریدن
سمپاد=بی دلیل نپذیرفتن خرافه...
حالا اگه واقعا فکر میکنید دینتان خرافه است و ذهن بسته میخواهد...بله...در این صورت سمپاد یعنی بی دینی :) :|

pari delroba

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
منگولستان
رشته دانشگاه
بوق شناسی

خیلی از مذهبی های الان میگن برای هر مشکلی یک راه حل تو قران هست واسه همین کم کم میگن هرکی واسه یک مشکلی فکر کنه و به قران مراجعه نکنه از راه بدر میشه و کلا نتیجه این میشه که وقتی قران هست فکر کردن پیش خود گناهه و ما باید بی چون و چرا حرف بقیه رو قبول کنیم
بچه های سمپاد که همیشه به هوششون احترام میذارن نمیتونن تحمل کنن که یکی بگه در این مورد فکر و هوش شما بدرد نمیخوره و باید بدون حرف به احادیث و اینا مراجعه کنین
خیلیا اینو قبول نمیکنن و ممکنه با فکر به این نتیجه برسن که احادیث و اینا بعضی جاهاش غلطه
درست و غلط فکراشونو کار ندارم ولی اینجوری میشه که میگن سمپادیا بی دینن

Milad96

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتي شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

من که قبول ندارم.

بابا من که فک کنم آخرش از این سمپاد بیام بیرون یقه بسته بیام بیرون.

با اولای پیارسال یه مقایسه ای بکنیم میبینم که یه خورده (خیلی نه ها! :D) حزب اٌل شدم.

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

دوستان بیاین 1 بار قبول کنیم که سمپادی ها هم ایراد دارن!
البته اینی که میگم ایراد سمپادی ها نیست! ایراد جامعس که با صفات خوب سمپادیا ترکیب میشه و 1 چیز خطرناکیو به وجود میاره

میزان مطالعه متفرقه (غیر درسی) بین سمپادی ها از سایر همسناشون بیشتره و این خیلی خوبه!
ولی حالا چی مطالعه میکنن و چجوری مطالعه میکنن؟ تو این موضوع اصولا" مشکل پیش میاد و ضعف جامعس!

اصولا" منابعی که مورد مطالعه قرار میگیره چیزاییه که تو جامعه خوندنشون تبدیل به ارزش شده و یه جوری میشه گفت کلاس داره! و اصولا" ضد دینه!
خیلی مواقع دیدیم که اگه به یه نفر بگیم فلان کتاب دینیو خوندم مسخرتمون میکنه ولی با خوندن کتابای ضد دین تشویق و تحسین میشیم!
البته از نظر من خوندن کتابای ضد دین اصلا" ایرادی نداره, چون با اندیشه ها باید آشنا شد!
ولی مگه قدرت درک و استدلال من چقدره که بتونم استدلالای قوی که تو کتابا اومده رو قضاوت کنم؟ تازه این در مورد کتابای استدلالیه, خیلی مواقع هم خیلی چیزا میتونه با ارزش شدن تو یه داستان که مورد مطالعه قرار میگیره و... یه جوراای به فرد خورونده بشه!

خب حالا ما اصولا" کتابای ضد دین که میخونیم (این ضد دین که میگم معنیش حتما" این نیست که بیاد به دین بد و بیراه بگه! منظور کتابیه که چیزای مغایر دینو ارزش نشون میده)
اکثرمونم قدرت فهم و استدلال اونقدر قوی (اندازه نویسنده کتاب) نداریم
تفکرات ضد این کتابا (کتابایی که استدلالای مذهبی دارن) هم رو که اصولا" نمیخونیم!
پس این صفت خوب مطالعه اینجا رومون ممکنه تاثیر بد بزاره!

پ.ن: این در مورد ادبیات و فلسفه بود, سینما هم خیلی وقتا میتونه با ارزش نشون دادن 1چیز اونو به بیننده القا کنه!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

در 7 سالی که تو سمپاد بودم فقط یه دونه معلم دینی داشتیم که واقعاااااا با بقیه متفاوت بود و خیلی معلم خوبی بود و همیشه میگفت بچه ها تروخدا فکرکنین!چیزی رو بی دلیل قبول نکنین و اینا...خیلی ماه بود "خانم سنجری x:"
از بقیه شون بازم یکیشون خوب بود.اما اون 3تای دیگه رو خدا واسه گرگ بیابون نخواد!! X_X

ما سوال می کردیم بحث می کردیم و اینها...گاهی به نتیجه می رسیدیم گاهی هم نه ولی تو فکرمون یه سری ایده جدید ایجاد می شد یه سری سوال که می رفتیم خودمون دنبال جوابش...
این مال اون اولا بود!
اما صادقانه بگم!
اومدیم نزدیک آخرا...سال سوم و پیش!به خدا بچه ها قبل کلاس فکر میکردن درمورد اینکه چه جوری دعوا راه بندازن سرکلاس و دین رو ببرن زیر سوال!!
بعد یه حرفی میزدن سرکلاس (واقعا بی استدلال) و بعد هرچی معلم استدلال میکرد دیگه انگار نه انگار!
یه کم مغرضانه شده بود!
منظورم اینه که همه ش هم ایراد معلمها نیست!مام یه جاهایی ایرا دداریم...
ضمن اینکه دقیقا با آقای امیر موافقم.آدمی نداشتیم ما که هردوجور تفکر رو مطالعه کرده باشه!در بهترین حالت و بین پرمطالعه ترین آدمها، اینجوری بودن که یه تفکر خاص رو مطالعه کرده بودن و از ضدش هیچ اطلاعی نداشتن!
اونموقع که تو سمپاد بودم واقعا به نظرم همه تقصیرا مال معلم بودا...کلی هم دعوا می کردم با معلما... الان واقعا از بیرون میبینم یه سری کارهامون مغرضانه بود!نه از روی عقل و هوش...

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
نداریم کلن :دی
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

من که بجز امسال تمامی معلم هامون کتاب رو انداختن دور شروع کردن اثبات خدا و جلو رفتن. واقعا عالی بوده تا حالا کلاس های دینی.
یک سری مسئولین اومده بودن مدرسه ی ما میگفتن شما بی دینید ، نماز نمیخونید ، روزه نمیگیرید ! بعد مسئولین فیلم های محرم رو آوردن نشون دادن بهشون ، دهنشون باز مونده بود !
مشکل اینه که جا افتاده کسی که وارد سمپاد میشه فقط درس میخونه و فکر نمیکنه ، انگار یه مشت آدم تک عدی هستیم که فقط بعد درس خوندن داریم نه بعد های دیگه !

anahita_ashg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان-رشت

به نقل از m-hadi :
من که بجز امسال تمامی معلم هامون کتاب رو انداختن دور شروع کردن اثبات خدا و جلو رفتن. واقعا عالی بوده تا حالا کلاس های دینی.
یک سری مسئولین اومده بودن مدرسه ی ما میگفتن شما بی دینید ، نماز نمیخونید ، روزه نمیگیرید ! بعد مسئولین فیلم های محرم رو آوردن نشون دادن بهشون ، دهنشون باز مونده بود !
مشکل اینه که جا افتاده کسی که وارد سمپاد میشه فقط درس میخونه و فکر نمیکنه ، انگار یه مشت آدم تک عدی هستیم که فقط بعد درس خوندن داریم نه بعد های دیگه !
خوبیش به اینه که مسئولین از یه جای دیگه اومده بودن مدرسه ی شما. مدرسه ی ما مدیرمون از همه بدتره. خودش کلی سر حجاب به ما گیر میده و میگه ما بی دینیم و این رو همه جا هم میگه. (فقط موندم با اون چادر همیشه افتادش اون مانتو های کوتاش اشکال نداره؟) مسئله اینه که ما خودمون هم خودمون رو قبول نداریم. خیلی از بچه ها هستن که به خیلی از نکات دینی علاقه دارن، نماز میخونن، روزه میگیرن ولی وقتی یه جو بد از طرف بقیه براشون به وجود میاد اینا رو انجام میدن ولی مخفیش میکنن. چیزی هم که مسئولین ظاهربین ما میبینن بی دینی سمپادیاس. ولی از دلشون خبر ندارن.

sofia

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی فرزانگان 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
بابا به ما نمیخوری...! نه بابا اصلا به من این خرخونیامیاد؟؟
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی ژنتیک

خب من قبول دارم بیشتر(دقت کنین نظرم درباره مدرسه ای که خودممیرمه پس لطفا اشتباه برداشت نکنین)بچه های سمپاد خیلی پیرو دین و... نیستن ولی با استفاده از هوششون بازم خیلی رتبه های عالی داریم توی مسائل دینی مثل مسابقات حفظ وقرائت و... ولی وقتی نماززنگ سومه زنگ چهارم میخوان امتحان شیمی بگیرن میخوای بازم بخونی. اکثر دانش آموزا امتحانشون رو ترجیح میدن به نماز.یا مثلا برای امتحانات مخصوصا حرفه که کلی مطلب اضافی ونکته های کمه ما از صبح امتحان قبلی تا روز بعدش توی سرویس هم میخوندیم.بعد کی برای نماز میمونه؟؟؟یا مثلا خوندن قرآن و...

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان

به نقل از This is me :
نه..تازه به نظرم مدارس سمپاد از خيلى از مدارس با دين تر اند!معلم قرآن راهنمايى ما(خانم تسليمى x:)خيلى خانم خوبى بود..از اونا كه لج ميكنن با خدا و بعد يه دفعه هدايت ميشن به صورت قلبى! :Dنه بعضى معلما كه بهقول شما تنها دليلشون چون آقا گفته است..قشنگ برا همه چيز دليل داشت پيش خودش واون كارى كه براش دليل نداشت انجام نميداد..خودش ميگفت تا وسطاى دبيرستان نماز نميخوندم!و ايشون فكر ما رو باز كردن..واقعا به نظرم اگه سمپاد همچين دبيرايى داشته باشه ديگه كسى نميتونه ادعا كنه سمپاد=بي دين بودن.
تازه به نظرم همين مقداراعتقادى(شايدم كم باشه)هم كه داريم اگه براى خودمون دليل داشته باشيم صد برابر اينى كه بگيم چون فلانى گفته مي ارزه :)
شما فقط یه معلم قرآن خوب داشتی تو مدر3 ی ما هر چی ک مربوط ب قرآن میشه برای بچه ها زجر آوره
مثلا مربی پرورشیمون ک کارای قرآنی بچه ها رو میکنه باعث شده ی سری از بچه ها بعد از زنگش برن قرآن رو شوت کنن
خب واقعا آدم متاسف میشه
از ی طرف آدم بره دو سه تا کتاب بخونه بعد ب اون خانوم بگه روشت اشتباهه میگه بی دینی :-"

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

ما یه معلم دینی داشتیم امسال , قشنگ سر کلاس مسخرمون میکرد و می خندید !

کلا با مدرسمون مشکل داشت البته , مدیرمونو تا اداره کشوند !

مثلن میگفت "من از پل صراط میگذرم اون دنیا شما وسطهاش میمونین , بعد از اونجا واستون دست تکون میدم ! =)) " :|

یا یه چیزی که میخواست بگه بنویسیم بخش بخش میگفت مث بچه ابتداییها ! میگفت مثلن شماها سمپادی هستین ! :|

یا صبحانه مدرسمونو نمیخورد , میگفت صبحانه مدرسه فرزانگان حرامه ! :|

:rolleyes:

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94

بابا اين حرفايي كه اين معلما ميزنن فقط واسه اينه كه كم نيارن جلو بچه ها!
بعدشم مگه چه اشكالي داره كه ما به بعضي مسائل ديني بيشتر فك ميكنيم؟؟
از اين كه بهتره كه بدون هيچ شناختي نسبت به دين و اعمالش كاري رو انجام بدي!!
(عينه منگلا :|مثن يارو ميگه: من نماز بخونم و روزه بگيرم ديگه جام تو بهشته اون وخت ميبيني معني نمازو هم بلد ني [-()
تازه خداوند اين عقلو داده بهمون كه تو نشانه هاش تفكر كنيم،خودشم بارها اينو گفته،پس مشكلي نيست و فك نكنم به گمراهي كشيده شه!!

بالا