• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بیشتر بودن سن مرد در ازدواج

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک
پاسخ : بیشتر بودن سن مرد در ازدواج

به نقل از نیرمان :
بیشتر یا کمتر بودن سن مردی به روابط و زندگی مشترک کاری نداره...
اگه کمتر بودن سن مرد ضرر داشت و خوب نبود پس چرا پیامبر از همسر اولش سنش کمتر بود؟
هیچ وقت پیامبر و با مردا و پسرای حالا مقایسه نکن پیامبر هیچ وقت برای زن داشتن...ازدواج نکرد
ولی الان پسرا حتی مردای 60.70 ساله هم با چشماشون عاشق میشن خیلی کم پیش میاد پسرا برا خوبی دختراز ته دل عاشقشون
بشن به همین دلیله که میگن زن باید چند سال جون تر باشه تا حوصله داشته باشه به خودش برسه بعدشم زن خیلی زود تر از مرد شکسته میشه

zahra-E

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام

من باپسرای فامیل ک هم سن خودمن حرف میزنم واقعاخیلی بچه ان دختراخیلی زودترهمهچودرک میکنن ک میشه گفت همه ب این نتیجه رسیدن

masood

کاربر فوق‌فعال
شهر
تهران
دانشگاه
علم و صنعت

اگه نباشه
به نقل از zahra-E :
من باپسرای فامیل ک هم سن خودمن حرف میزنم واقعاخیلی بچه ان دختراخیلی زودترهمهچودرک میکنن ک میشه گفت همه ب این نتیجه رسیدن
من دقیقا برعکس شماست وضیتم دخترای فامیل ما بلوغ ذهنیشون دیررسه مثه اینکه

ولی بلوغ ذهنی اصلا ربطی به جنس نداره. بیشترین تاثیر محیط پیرامون داره . که اگر دقت کرده باشین هرچه بسته تر بوده محیط بلوغ ذهنی دیرتر رسیده
قضیه ی ازدواجم ازین حاکمه که سن مردا چون باید خونرو مدیریت کنن نباید کمتر از زنا باشه. چون زنا هنوز خیلی ازبدوخوبارو نمیفهمن باید یه بزرگتر بالا سرشون باشه :D

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

منم شنيدم رشد عقلي دخترا 3.4سال از پسرا بيشتره

niloufar joon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یکــــ
شهر
تهران

به نقل از backslash :
یه جورایی وقتی سن مرد بیشتر باشه زن بهتر میتونه بهش اعتماد کنه یا بهش تکیه کنه...
از طرفی هم اگه مرد بزرگتر باشه تو خانواده حرفش میتونه با اهمیت تر باشه و بیشتر مورد اطاعت بقیه واقع بشه :-s
اصن این طوری نیست . چون بعضی از مرد ها ممکنه با همسرشون 10 سال فرق داشته باشن ولی به علت اینکه (ببخشیدا) زن ذلیلن حرفشون تو خونه اصلا خریدار نداشته باشه و حرف خانوم خونه مورد اطاعت بقیه واقع بشه

naseri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان يك تهران
شهر
تهران

خدا هم سن مرد رو برای به تکلیف رسیدن بالاتر از زن انتخاب کرده. شاید علتش اینه که مرد در اون سن با زن در این سن تساوی فکری دارن.

zahra-E

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام

به نقل از masood :
اگه نباشه من دقیقا برعکس شماست وضیتم دخترای فامیل ما بلوغ ذهنیشون دیررسه مثه اینکه

ولی بلوغ ذهنی اصلا ربطی به جنس نداره. بیشترین تاثیر محیط پیرامون داره . که اگر دقت کرده باشین هرچه بسته تر بوده محیط بلوغ ذهنی دیرتر رسیده
قضیه ی ازدواجم ازین حاکمه که سن مردا چون باید خونرو مدیریت کنن نباید کمتر از زنا باشه. چون زنا هنوز خیلی ازبدوخوبارو نمیفهمن باید یه بزرگتر بالا سرشون باشه :D

اگریک دخترویک پسرک درشرایط یکسان بزرگ شده اندرادرنظربگیریم دختربهترمیتونه مشکلا توحل کنه برای همین بهترین اختلاف سنی برای ازدواج 3-7 ساله
ازطرفی به همین دلیل است ک دختردرسن9وپسردرسن15سالگی ب سن بلوغ میرسد

mjz

Mohammad+Javad
نام مرکز سمپاد
نسل طلایی علامه حلی 2
شهر
تهران / شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
QUT
رشته دانشگاه
برق

ولی اصولا مرد باید بزرگ تر باشه تا بتونه مرد سالاری رو تو خونه اجرا کنه....... (< (< (<

jasmine.d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
تهران 8-^ :))
رشته دانشگاه
معماری 8-^

بابا پسر در حالته عادی عقلش کم هس
چه برسه کوچیک تر از دختر باشه نور علی نور میشه دیه :D
اصن من پسره هم سن خودمو بچه حساب میکنم
چون از نظر رفتاری واقعن از من پایین تره (حداقل آدمای دورُبرم )
اگه پسر چن سال از دختر بزرگتر باشه تازه عقلشون برابری میکنه
تازه این مشاورای خل وضه مام هر سال بمون میگن سن بحرانی برا دختر دوم راهنمایی پسر دوم دبیرستانه چون فهمشون به یه اندازس

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

منم بابالايي موافقم من پسر هم سن خودمو بچه ميدونم چون واقعا اين تفاوت رشد عقلي مشهوده

mjz

Mohammad+Javad
نام مرکز سمپاد
نسل طلایی علامه حلی 2
شهر
تهران / شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
QUT
رشته دانشگاه
برق

ولی دختر هایی که هم سن من هستن به جای اینکه عقلشون زیادتر باشه فقط غرورشون ی کم بالاس.......کاملا هم مشهوده..........

والا .......همچین میگن هم سنم بچس اینگار خودش اندازه ی پیر زن 60 ساله بارشه.........بابا تجربه.....استعدادت حیفه ها...... میسوزی شما ی وخت.........

به نظر من اگه غرور رو کم کنن......تازه ی چیزایی رو می تونن ببینن..........حالا من نمیدونم شما چی رو عقل میدونید؟؟؟.......

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نظر من چون دخترا زودتر به بلوغ فکری،اجتماعی و... میرسند رعایت این امر لازمه تا بعدها مشکلی پیش نیاد
اما نمیشه صد در صد گف که کسایی که سنشون از شوهرشون بیشتره ناموفقند...

• لایک
امتیازات: mjz

mjz

Mohammad+Javad
نام مرکز سمپاد
نسل طلایی علامه حلی 2
شهر
تهران / شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
QUT
رشته دانشگاه
برق

دیگه زن نباید تو خونه بخوره و بخوابه که............بعضی جا ها هم ی نظری بده بد نیست.........بعضی جا ها کم کاستی اون مرد رو جبران کنه........واس همین مشکلی نداره زنه به قول شما ها عقلش بیشتر باشه...........

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

حتی در اسلام ؛ هم پسر ـا در سن15 سالگی به بلوغ شرعی میرسن ، و دخترـا در 9 سالگی .
نشون میده اسلام هم بر این باور بوده که در اکثر ضمینه ها ، دختر ها زودتر از پسر ها به بلوغ میرسن ....
ازدواج ـای زیادی دیدم که در اون سن دختر بیشتر از سن پسر بود و زندگیشون طوری بود که انگار ، دختر داره پسر رو تربیت و بزرگ می کنه ....

Milad96

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتي شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

به نقل از zahra-E :
به نقل از یاســمن :
بابا پسر در حالته عادی عقلش کم هس
چه برسه کوچیک تر از دختر باشه نور علی نور میشه دیه :D
اصن من پسره هم سن خودمو بچه حساب میکنم
چون از نظر رفتاری واقعن از من پایین تره (حداقل آدمای دورُبرم )
اگه پسر چن سال از دختر بزرگتر باشه تازه عقلشون برابری میکنه
تازه این مشاورای خل وضه مام هر سال بمون میگن سن بحرانی برا دختر دوم راهنمایی پسر دوم دبیرستانه چون فهمشون به یه اندازس

قبول دارم که در حالت کلی یه پسر در یه سن از یه دختر در همون سن معمولا عقلش کمتر میرسه.
ولی شما که میاید میگید که با فامیل هاتون حرف زدید و دید یا اینکه همین طوری پسرا عقلشون کمتره و ... و اینا، توجه بکنید که خیلی از پسرا هستن که نمیتونید عقلشون رو از روی ظاهرشون بفهمید! یعنی اینکه به صورت default پسرا نمیاند که توان عقلی و فکری خودشون رو به همه نشون بدند اونم در ظاهر و در زمانی که نیازی نیست! یعنی یه مثال ساده:

خیلییی از پسر هارو دیدم که وقتی داری باهاشون عادی حرف میزنی خب یول اند رسما! ولی وقتی که یه موقعی میشه یه مشکلی پیش میاد که نیاز به کار انداختن عقل و فکر کردن رو واقعا از ته دل احساس میکنه، یه حرف و تحلیل ها و کارهایی میکنه که میگی: ها؟! :O این یعنی الان همون اسکلی بود که تا نیم ساعت پیش میزدیم تو سر هم دیگه؟!؟

و زندگی مشترک هم اون اهمیتش در حد همون نیاز به فکر کردنی که من گفتم هس! پس اون آدم یول، شرایطش ممکنه در زندگی مشترک خیلی فرق کنه!

به نظر من ملاکتون برای اندازه گیری عقل و شعور پسرا، خیلی هم درس نیست! یعنی اختلاف سنی زیاد بد نیست! اتفاقا ممکنه خوب هم باشه، ولی نیاز نیست به اون صورت!

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

به نظرم یه مزیت دیگه ایم که داره اینه که مرد تجربه بیشتری داشته باشه تو زندگی
چند سال بزرگتر باشه مطمئنا تجربه های بیشتریم داره و خیلی تو زندگی کمک میکنه

sima15

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان

خوب چون مردا مثلا در 40سالگی از یه لحاظایی تازه جوون میشوند وبه بهترین وپخته ترین چهر شون میرسند ودر عوض یک زن در این سن سال شروع به پیری وشکستگی میکند پس یه کم با هم نمی خوند چون مرد دنبال چیزای تازه است این باعث جدایی این چیزا میشه

تازه در جواب بعضیا چه اشکالی داری که فاصله سنی در حدود 10 سال باشد یا تو اون را مثل پدرت بدونی......... (:| (:| (:| (:|

mjz

Mohammad+Javad
نام مرکز سمپاد
نسل طلایی علامه حلی 2
شهر
تهران / شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
QUT
رشته دانشگاه
برق

به نقل از MALICE :
به نظرم یه مزیت دیگه ایم که داره اینه که مرد تجربه بیشتری داشته باشه تو زندگی
چند سال بزرگتر باشه مطمئنا تجربه های بیشتریم داره و خیلی تو زندگی کمک میکنه

مشکل شما اینه که فقط فکر خودتونید........چرا پیش شما ی نفر با تجربه باشه؟؟؟...........چیزه دیگه ای نمی خوایید؟؟؟......امر دیگه نبود؟؟؟...

چرا ی با تجربه نیاد پیشه پسره؟؟؟..........پسرا هم آدمن به خدا.........

jasmine.d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
تهران 8-^ :))
رشته دانشگاه
معماری 8-^

به نقل از muhammad Javad :
مشکل شما اینه که فقط فکر خودتونید........چرا پیش شما ی نفر با تجربه باشه؟؟؟...........چیزه دیگه ای نمی خوایید؟؟؟......امر دیگه نبود؟؟؟...

چرا ی با تجربه نیاد پیشه پسره؟؟؟..........پسرا هم آدمن به خدا.........
شما طوری که تو تاپیکه چادری یا مانتوییگفتی انگار برات سنت و افکاره مردم خیلی مهمه
خب به همین دلیل پسره باید با تجربه باشه

phoenix777

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد

به نظر من مرد بهتره بزرگ تر و پخته تر و صبور باشه،خانوما روحیه شون لطیف تره و زود تر ناراحت میشن و بهشون برمیخوره،و معمولا نیاز بیشتری به پشتیبان دارن،کسی که بتونن بش تکیه کنن،و اگه مرد بزرگ تر باشه بهتر میتونه این نیازا رو برطرف کنه،معمولا بین دختر و پسرای همسن دخترا بیشتر میفهمن(ینی یطورایی یکم بزرگترن)البته نه همشون،واسه همین بهتره پسر بزرگ تر باشه تا دختر بتونه بش تکیه کنه

بالا