• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بیشتر بودن سن مرد در ازدواج

نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : بیشتر بودن سن مرد در ازدواج

دقیقا به خاطره رشد عقله که مردا 2 یا 3 سال عقب ترن

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

به نظرمن بستگی به خود افراد وخوانوادشون داره برای مثال خوانواده ی مامان من همه سناشون باشوهراشون برابره یاحتی هم سن خانومه بیشتر (ازدواج هاهم موفق تره)
مثلا من خودمم میخوام مثلا 20 سال بعد بایه نفرکه سنش ازمن کوچیک ترباشه یا برابر باشه ازدواج کنم اینجوری بهتره 8->

mohamadreza16

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی(راهنمایی)
شهر
گنبد

برای این که تو مشکلات زندگی تجربه ی بیشتری داشته باشه.

fa.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمان
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
ژنتیک

از اونجايى كه زنا زودتر به بلوغ فكري و همه مدله مىرسن تا حدود 23 سالگى اگه مرد بزرگتر باشن و بالا تر از اون اگه مساوى باشن خوبه.

Nooshin_d

نوشین
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

بهن ظر من مرد باید 4 ، 5 سال از زن بزرگ تر باشه . اینجوری هم زن احساس آرامش میکنه هم مرد حس مردونگیش حفظ میشه.

pinar

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
میاندوآب
شهر
میاندوآب

به نظرمن اگه دختر دو یا سه سال از پسر بزرگتر باشه هیچ فرقی نداره در صورتیکه دو طرف واقعا با هم تفاهم داشته باشن ولی در کل گذشت زمان و تجربه اینو ثابت کرده که اگه تو ازدواج پسر از دختر بزرگتر باشه بهتره یکی از دلیل های اصلیش هم اینکه خانم ها خیلی زودتر از اقایون پیر میشن(از نظر زیبایی)

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

به نقل از پری ناز :
چون رشد عقلی دخترا خیلی از پسرا جلوتره و این یه موضوع ثابت شده و واضحه لطفا آقایون جبهه نگیرن :|
به نظر من این رشد عقلی تا یه جایی نامتعادله!
بعد از یه سنی دیگه تفاوتی نیست تو رشد عقلی!
یعنی مثلا تو سن 30سالگی به نظرم رشد عقل ها براربری میکنه!
در واقع به نظرم این چیزا خیلی مهم نیست :-?
اما همون شکستگیــ ِ میتونه دلیل خوبی باشه!
کلا زنا زودتر شکسته میشن دیگه!

یه دلیل دیگشم به نظر من این میتونه باشه که مردا دیرتر از زنا ازدواج میکنن عموما!

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نظر من مشکلی هم پیش نمیاد اگه مرده بزرگ تر نباشه...اما اگه بزرگتر باشه بهتره دیگه... .

مرده برای این باید بزرگ تر باشه که حتما باید قبل ازدواج شرایط شغلیش و ملزومات زندگی داشته باشه... .

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

آره...منم با محمدرضا موافقم...به نظرم دلیل چرتیه این که دخترا رشد عقلیشون بیشتره و اینا...چون واقعا از اون دسته قواعدی هست که استثاناهاش خودشون یه قاعده ان!!...م3 چی استثنا داره...
به نظرم بدک نیست اگه تا یه سال بزرگتر باشه...یا حتی 2 سال...اما بیشترش واقعا به نظرم بچگونه است...
در کل هم به نظرم نباید قاعده داد...مثلا با این که ممکنه از زن زده بشه و بره سراغ یه زن دیگه واقعا مخالفم...آدم اگه واقعا به خودش و عشقش مطمئن باشه هیچ وقت این کارو نمیکنه...پس بهتره هر نفر به جای توجه به قواعد مسخره ای که داده میشه(و دلایل مسخره تر برای توجیح اون قواعد :-&)بهتره خودش بشینه با خودش بفکره و ببینه این تفاوت به نفعشه یا به ضررش...من که معتقدم بهتره تو یه رنج باشن و اختلاف نهایتا یه سال باشه تا اینجوری همدیگر رو بهتر بفهمن...

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

اگه مرد خیلی سنش زیادتر باشه اون موقع انگار همسرش بچشه و و اونم داره بزرگش میکنه.
مث اینا زیاد میتونم مثال بزنم مث خالم که شوهرش هی بهش امرونهی میکنه و ازش ایراد میگیره.(حداقل8سال اختلاف سنی رو دارن)
و اگه کوچک تر باشه برعکس میشه.

kasandan s

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
پردیس فرهنگیان مشهد
رشته دانشگاه
علوم تربیتی

به نظرمن همون تفاوت 3تا5خوبه اگه تفاوت خیلی زیاد باشه زن کمترمیتونه نظربده واگرتفاوت کم باشه مرد کمترمیتونه نظربده..

mojtaba h

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 2
شهر
mashhad
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
زمین شناسی

اینکه سن مرد باید از سن زن بزرگتر باشه دلیل های حتی علمی هم دارد یکی از این دلایل این است که مرد ها در سن 40سالگی دوباره احساس جوانی می کنند و زنان در سن حدود 35سالگی حس جوانی می کنند حال اگر زن 5سال کوچتر از مرد باشد مرد زن هر دو در یک زمان احساس جوانی می کنند و مشکلی برای آنها پیش نمی آید ولی اگر این زن مرد هم سن باشند مشکلاتی برای آنها وجود دارد.البته من خودم مخالف اختلاف سنی ام ولی چه می شه کرد هر وقت زنمون دادن ماهم مجبوریم بگیریم :D

• لایک
امتیازات: jzm

kousar73

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از haniiii :
اونقدرا مهم نیس که وحی منزل باشه اما اینطور بهتره
چون زن تو مشکلات شکسته بشه تو چهرش بیشتر از همه تاثیر میذاره یه علت مهم دیگه هم داره که البته اینجا جاش نیس یگم

به نقل از melika :) :
1. برا قشنگی.. :-"

2. چون اگه زن بیشتر باشه زودتر پیر میشه مرده میزنه به سرش یه زن دیه میگیره... :))
البته اینا هردوشون یه چیزی گفتن ولی خب من باهاشون موافقم... ^-^
آخه (خیلی ببخشید :|) ولی کلن عقل آقایون به چشماشونه :-"...وختی می بینن که زنشون یه خورده چین و چروک به صورتشون افتاده، آستیناشونو بالا میزنن و...... :-"......
فوقع ما وقع... :-s

samin kh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد

به نظر من دلیلش اینه که مرد قرار سرپرست خانواده بشه خب مسلما باید سنشم بیشتر باشه که از پس وظایفش بر بیاد چون به نظر من وظایف آقایون سنگین تره!
اما اختلاف سنی الان کم شده چون دیگه مثل قبل نیستش که فقط آقایون کار بیرون خونه داشته باشن اکثر خانوم هم بیرون از خونه هم کار میکنن...
در کل به نظر من اختلاف سنی بیشتر از 5 سال خوب نیس چون آدم احساس میکنه با یه نفراز نسل قبل از خودش ازدواج کرده البته این نظر منه... :-"

فواد

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سنندج
شهر
سنندج(سنه)
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
کردستان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نظر من فقط بلوغ جنسی مهم نیست بلکه باید افراد در همه ی مسائل لازم برای ازدواج به بلوغ برسند از جمله مهمترین آنها بلوغ اقتصادی است چون بی پول که نمیشه کاری کرد.حالا چون طبق دین اسلام اقتصاد خانواده بر عهده ی مرده پس سن ازدواج در مردان طبیعتا بالا میره.و همچنین متاسفانه اعتماد کم شده(من پسرعموم 2 ازدواج ناموفق داشته و همش کلاه سرش گذاشتن الان به هیچ دختری اعتماد نداره تا با هاش ازدواج کنه!).ولی من توصیه می کنم هروقت دونستید که از عهده ی کاراتون برمیاید ازدواج کنید.حداقل بچه هاتون بگن «به جون پدرم/مادرم» نه «به ارواح پدر/مادرم» :D

AUGUST II_PRINCE OF SAMPA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ﻫﺎﺷﻤﯽ ﻧﮋﺍﺩ II
شهر
ﻣﺸﻬﺪ
جی جی جی جینگ

من دلیل اونقد خاصی نمیشناسم ولی بطور کلی پسرا برا مستقلو مستحکم بودنو ورود به فضای بیرحم جامعه و ماجراجویی تربیت میشن و دخترا برا وابسته بودنو عشقو خانواده تربیت میشن که اینو کاملا میشه تو داستانای بچگیشون حس کرد
اینم بدلیل نقششون در خانواده و روابط جنسی کاملا مشهوده(کلمه رو داشتی)
معمولا چهره ی خانما بعد ازدواج بدلایل باردار شدن و ... بیشتر شکسته میشه
خانم ها در زمینه ی باروری و شانس ایجاد بقای نسل خیلی سریعترو و بیشتر با افول(دیگه کلمرو ببین کیف کن)مواجهن
اینا فراگیر شدنشه هرچند بحث عشق و... هم مطرحه و البته در دنیای مدرن ما بدلیل رشد سریع اطلاعات با کمتر شدن تدریجی اختلاف مواجهیم

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

بیشتر یا کمتر بودن سن مردی به روابط و زندگی مشترک کاری نداره...
اگه کمتر بودن سن مرد ضرر داشت و خوب نبود پس چرا پیامبر از همسر اولش سنش کمتر بود؟

happymoon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
دانشگاه
هنر اسلامی تبریز

جدا از بحث استقلال مالی از لحاظ روانشناسی پسرها دو تا 5 سال کوچکتر از دخترا هستن...اثبات علمی داره.میتونم منبع بدم
اما اگر فردی به این باور برسه که همسرش از لحاظ فکری به تکامل رسیده این مورد هم نغض میشه
از نظر من در یک رابطه نباید یکی از طرفین فکر بکنه که از نظر فکری در یک سطح نیستن

بالا