• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بیشتر بودن سن مرد در ازدواج

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت
پاسخ : بیشتر بودن سن مرد در ازدواج

به نقل از exactly 90thing :
دوستان مثلا یه سال بزرگتر بودن زن و فاصله سنی کم مشکلی به جود میاره ایا؟ فک نکنم
نه چ مشکلی؟همسر من حدودا یکسال از من کوچک تره و در این زمینه به هیچ ممشکلی برنخوردیم.

به نقل از کوزت :
من تنها چیز

ی که میدونم اینه که وقتی 30 سالشون شد بچه بیارن بعدش اختلاف سنی زیاد میشه خوب نیس :-?
ازدواج بالا 30 سال به نظرم خیلی مسخره و کسل کنندس :|
دو طرف خیلی خیلی پخته و بزرگن :|
بین 25 تا 30 خوبه به نظرم :-?

بله هم اختلاف سنی با بچه زیاد میشه هم تو اون سن خیلی از توانایی های زن و مرد تحلیل رفته و هم دیگه اون روحیه دوران جوونیشون رو ندارن .
حالا اینطور نیس ک دقیق بین 25 تا30 سال باشه اگه دونفر با هم تفاهم داشته باشن و کم . کاستیای همو قبول کنن چرا از جوونیشون استفاده نکنن من خودم توی 21 سالگی ازدواج کردم و به هیچ وجه پشیمون نیستم

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از میعاد :
نه چ مشکلی؟همسر من حدودا یکسال از من کوچک تره و در این زمینه به هیچ ممشکلی برنخوردیم.

بله هم اختلاف سنی با بچه زیاد میشه هم تو اون سن خیلی از توانایی های زن و مرد تحلیل رفته و هم دیگه اون روحیه دوران جوونیشون رو ندارن .
حالا اینطور نیس ک دقیق بین 25 تا30 سال باشه اگه دونفر با هم تفاهم داشته باشن و کم . کاستیای همو قبول کنن چرا از جوونیشون استفاده نکنن من خودم توی 21 سالگی ازدواج کردم و به هیچ وجه پشیمون نیستم

عه بالاخره ازدواج کردین پس ؟ مبارک باشه :D

ولی خب اینجا مساله در مورد سنه ازدواج نبود رد مورد اختلافه سنی بود. وگرنه ازدواج کردن بستگی به امادگی دو نفر داره. مثلن من به نظرم تو خیلی زود ازدواج کردی. چون هنوز به استقلاله مالی نرسیدی. ( من منظورم اینه که خودت به تنهایی بدون پوله پدر زنده نمی مونی! )

ولی ۲۱ سال زود نیست! خیلی هم خوبه!

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از مازیمون :
عه بالاخره ازدواج کردین پس ؟ مبارک باشه :D

ولی خب اینجا مساله در مورد سنه ازدواج نبود رد مورد اختلافه سنی بود. وگرنه ازدواج کردن بستگی به امادگی دو نفر داره. مثلن من به نظرم تو خیلی زود ازدواج کردی. چون هنوز به استقلاله مالی نرسیدی. ( من منظورم اینه که خودت به تنهایی بدون پوله پدر زنده نمی مونی! )

ولی ۲۱ سال زود نیست! خیلی هم خوبه!

به سلام اقااا کم پیدایی نکنه خبریه؟ :))
اگه دقت کنی من اول در مورد اختلاف سنی حرف زدم بعد در مورد ازدواج و سن ازدواج.در مورد سن ازدواج . هردومون هم عقیده ایم پس هیچ.در مورد استقلال مالی اولا اینطور نیس ک بدون پول پدرم بمیرم.من دوساله ثانشگاه میام بدون کوچکترین کمک مالی از طرف پدرم.البته برای ازدواجم خیلی بهم کمک کرد اما اینطور هم نیست ک من تا ابد بخوام جیره خوریه پدرم رو بکنم .به نظر من هر پدر . مادری برای شروع زندگی بچشون باید بهش کمک کنن ک خانواده منم همین کارو کرده ن بیشتر .در حالیکه دور و برمون هستن ادمایی ک برای شرو زندگیشون پدرش تمام مایحتاجشو از قبیل خونه ماشین . حتی کار قرلهم میکنه ک البته جالب نیست به نظرم.

ریحان خاتون

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
استعدادهای درخشان فرزانگان
دانشگاه
بیرجند
رشته دانشگاه
علوم ازمایشگاهی

اختلاف سنی 4تا 7 سال به طوریکه مرد بزرگتر باشه لازمه
یکی از دلایلش اینه که مردا دیرتر به سن بلوغ میرسن
خوبه بدونن یک نوزاد دختر 3 روزه با یک نوزاد پسر1.5 ماهه در توانایی درک محیط برابری میکنه

sadra.h.h

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی تبریز
شهر
Tabriz
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
هیچچی !
دانشگاه
Tabriz uni
رشته دانشگاه
C.E eng
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ریحان خاتون :
یک نوزاد دختر 3 روزه با یک نوزاد پسر1.5 ماهه در توانایی درک محیط برابری میکنه
اوووووف ! یعنی الان ذلیل شدیم رفت پی کارش ! به قول معروف هوتوتوت سابیدیم به الک ! =))

من زیاد در این زمینه ی شاید حیاتی تجربه ای ندارم ( :-") اما از چند جا حکایت هایی شنیدم که از نظر روانشناسی معمولا پسر هایی که خانواده ی کاملی ندارند بخصوص یک مادر که بتونن بهش تکیه بکنن به این نوع ازدواج ها (که پسر کوچک تر از دختر باشه) متمایل میشند که بتونند به اون دختر بزرگتر از خودشون تکیه بکنند نه صرفن ازدواج بکنن که یه خانواده تشکیل داده و سرپرستی اونو به عهده بگیرند .
خب اونایی که از این مشکل رنج نمی برند ( ^-^) ازدواج معمولی میکنند که همون پسر از دختر بزرگتره .

درباره ی اختلاف سنی هم فکر نکنم اختلاف سنی مشکل زیادی ایجاد بکنه مثلا تو خانواده ی ما زن و شوهر هایی وجود دارن که مرد 14 سال ( :|) از زن بزرگتره ولی زندگی تقریبا خوبی دارند . ولی در کل هرچه اختلاف سنی بنظرم کمتر باشه زن و شوهر بیشتر همدیگرو درک میکنن .
یک مورد بسیار حیاتی دیگه اینه که در برخی موارد زیاد بودن سن اختلاف کمی برای مرد عذاب آور میشه به این صورت که خانوم های گرامی ( :-") کمی فخر میفروشن که من مثلا 10 سال از شوهرم جوون ترم پس من از اون بهترم و شایسته ی بهترین ها هستم و این شوهر غرازه و کهنه ! به درد من نمیخوره که بازم مشابه اینو تو خانوادمون داریم که باز اختلاف سنی شون 14 ساله و زن زیاد به شوهرش اهمیت نمیده ( :() و همه ی فامیل میگن حیف نیست این زن واسه اون پیرمرد ؟!!!؟! با این حرف و حدیث ها هرچه قدر سنشون بهم نزدیک تر بهتر !
(#S-:)

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

به نقل از ریحان خاتون :
خوبه بدونن یک نوزاد دختر 3 روزه با یک نوزاد پسر1.5 ماهه در توانایی درک محیط برابری میکنه
میشه برای این گفتارتون یک منبع معتبر ارایه بدید؟

azam

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیرجند
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
پارسال زیست شرکت کردم(فقط شرکت)
اینستاگرام

اینجوری بهتره چون اگه زن بزرگتر باشه یه جاهایی میتونه مشکل ساز باشه مثلا سر بعضی اختلافا زنه بگه من بزرگترم پس به حرف من باید گوش کنی

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ریحان خاتون :

به نظره من هر چی اختلاف سنی کم باشه بهتره مثلا اگه من همسرم 4 _ 5 سال ازم کوچیک تر باشه حس می کنم هنوز بچه ی و حسه پدری نسبت بهش پیدا می کنم! :))

در مورد مطلبه دومتون هم منبع لطفا :-"

shaylin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
khorasan

خب بنظر خودم هنوز تجربه و اطلاعات کافی ندارم

ولی اون چیزی ک میفمم و فک میکنم اینه ک پسره هم سنِ خودمو خیلی بهتر درک میکنم وفک کنم بهتر بتونم باش کناربیام

این حرفا ک پسرا دیرتر ب بلوغ فکری میرسن تقرییببن ب نظرم درسته ولی فک نکنم من از ی پسره همسنِ خودم خیلییی عاقلتر باشم فک

میکنم

توبعضی زمینه ها اون عاقلتره و بهتر عمل میکنه و بعضی از زمینه ها من و حتاشاید الان ک 15سالمه این حرف درس باشه ولی مطمینم ک

ی دخترپسر24 ساله مثلن!کاملن تو ی سطح از فکر قرار دارن!تازه چون هم سنن و تجربه های یک سان زیادی دارن!علاوه براینکه بنظرم همسن

بهترین انتخابه اگه توشرایط یکسانی از نظر تحضیلات رشته و یاحتا شغل باشن خیلی عالی میشه :) (;چون نقطه مشترک زیادی دارن و میتونن

با هم تلاش کنن تا ب موفقیت تو شغلشون و تحصیلاتشون برسن!

هرچی بیشتر شرایط شبیه داشته باشن بهتره دیگه فردا ک مشکل پیدا کردن دیگه اون یکی ب طرف مقابلش نمیگه من ازت بهتربودم!وروش

منت بزاره!کلن این بزرگتربودن زیاد مثلن تا7سال دیگه خیلی بده مالِ قبلناس!الانم میبینم بیشتردخترو پسرا دنبال ادمایی هستن ک فاصله

سنیشون کم باشه بااون شخص

حالا دیگه فوقش ی سال!یا دوسال! :Dبحثم نکنید :D

بالا