• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آیا واقعا کشتن لذت بخش است؟

• شروع کننده موضوع ibtkm
  • تاریخ شروع

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko
پاسخ : آیا واقعا کشتن لذت بخش است؟

این مطلبش قشنگ بود خواستم منم یه چیزایی بگم

اولا نمیشه گفت همه خوششون میاد مثلا من تو فامیلمون حالا جدای خانوما مردایی سراغ دارم که نمیتونن فیلم ترسناک نگاه کنن چون میگن تو روحیمون تاثیر میذاره اما من یادم جنگیر اولیه رو 12 سالم بود دیدم یا اون اولین فیلم زامبیو کلا 7 سالم بود قایمکی دیدم (البته یکم اونموقع ترسیدم دروغ چرا :D )!!!

کلی بخوام بگم همونطور که روانشناسی میگه و البته میدونیم که اکثریت حرفای روانشناسی تئوریه یعنی فردا یکی میتونه بیاد بگه اقا ناهوشیاری که فروید گفت غلطه اصلا تو مخ یه هویج هست همه چی مربوط به اونه, اگه حرفش منطقی تر باشه میشه نظریه

اما خب میگفتم مهم شخصیتی که تو یه فرد شکل میگیره حالا طبق تئوری شخصیت برایند تمام ادراکی که یه فرد تا لحظه ی حالش داشته و البته اکثریتش واسه بچه گیه حتی مقداری ارثی !!!

مثلا من از خودم بگم اصلا دوس ندارم برم سربازی نه واسه اینکه بدم میاد نه چون میدونم اگه برم نمیتونم ولش کنم هیجان میلیتاری رو حالا یا پلیس بودن یا هر نوع دیگش که ادرنالین توش باشه

سر همین ادرنالین اونقدر کارایی کردیم با دوستام که خدا داند, کلا مربوط به شخصیته

حرفهای یه روانشناس رو که میخوندم میگفت همه ی ادما درصدی از سادیسم و مازوخیسمو دارن البته با فراوانی مختلف!!!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

=((
به نقل از ∞نیرمان :
من خودم روحیه ی لطیفی دارم! ولی بیشتر اوقات خواب میبینم که دارم آدم می کشم.... 8-> :-ss مثلا یه بار یه دختری رو از پشت بوم یه آپارتمان هل دادم پایین. :D البته قربانی هام آشنا نیستن O0

ولی در کل این فیلما به خاطر اینکه با زندگیه ما(که خیلی یک نواخته) تفاوت داره جذبه داره! چرا که کارایی میکنن که ما نمیتونیم توو جامعه انجام بدیم.
اخ گفتی
کابوس شبانه من اینه که غیر عمد ادم کشتم بعد همش منتظر اعدامم و میخوایم بریم رضایت بگیریم.. :((
همش تقصیره فیلماست
مرجع تقلید ما یه حرف خوبی زده بود
گفته بود مگه یه انسان چند بار در زندگیش ممکنه یک قتل ببینه..ولی این فیلما هی به ادم نشون میده

بعد من واقعا حالم بد میشه.
من هیجانشو دارم ولی هیجان از اون ور..صحنه قتل میبینم انگار خودم کشتم،،بعد عذاب وجدان ..
من سوسکم میکشم ناراحت میشم

tufan_h91

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوی
مدال المپیاد
خیییییلیی ... خیییلییی.... از کجاش بگم؟؟! :P
رشته دانشگاه
پزشکی

100 درصد و البته کشتن این چند تا پایینی روایت شده که از بسیاااااااری صواب!!! :)) خشتک ها دریده خواهد شد :D..
1. دوس دختر 2afm X-( X-(
2.دوس پسر DJ maryam :D
3.کشتن A.j(رفیقم) :D

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشکده‌ی هنر و معماری تهران مرکز
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از Kenji :
این مطلبش قشنگ بود خواستم منم یه چیزایی بگم

اولا نمیشه گفت همه خوششون میاد مثلا من تو فامیلمون حالا جدای خانوما مردایی سراغ دارم که نمیتونن فیلم ترسناک نگاه کنن چون میگن تو روحیمون تاثیر میذاره اما من یادم جنگیر اولیه رو 12 سالم بود دیدم یا اون اولین فیلم زامبیو کلا 7 سالم بود قایمکی دیدم (البته یکم اونموقع ترسیدم دروغ چرا :D )!!!

کلی بخوام بگم همونطور که روانشناسی میگه و البته میدونیم که اکثریت حرفای روانشناسی تئوریه یعنی فردا یکی میتونه بیاد بگه اقا ناهوشیاری که فروید گفت غلطه اصلا تو مخ یه هویج هست همه چی مربوط به اونه, اگه حرفش منطقی تر باشه میشه نظریه

اما خب میگفتم مهم شخصیتی که تو یه فرد شکل میگیره حالا طبق تئوری شخصیت برایند تمام ادراکی که یه فرد تا لحظه ی حالش داشته و البته اکثریتش واسه بچه گیه حتی مقداری ارثی !!!

مثلا من از خودم بگم اصلا دوس ندارم برم سربازی نه واسه اینکه بدم میاد نه چون میدونم اگه برم نمیتونم ولش کنم هیجان میلیتاری رو حالا یا پلیس بودن یا هر نوع دیگش که ادرنالین توش باشه

سر همین ادرنالین اونقدر کارایی کردیم با دوستام که خدا داند, کلا مربوط به شخصیته

حرفهای یه روانشناس رو که میخوندم میگفت همه ی ادما درصدی از سادیسم و مازوخیسمو دارن البته با فراوانی مختلف!!!

خب درسته بستگی به درصد سادیسم داره :D
کسایی که سادیسم دارن از کشتن لذت میبرن و از کارای ِ پر استرس خیلی خوششون میاد ! [ مثه خودم :-" ]

tizechamoosh

Hasty Khoshg Daman
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
اینستاگرام

آدم سالم هیچ وقت از کشتن لذت نمی بره ؛ روح آدم سالم از خوبی ها و حقیقت و کمال حظ میکنه و این در فلسفه اثبات میشه.

و در روان شناسی یکی از خصوصیات انسان های مبتلا به سادیسم اینه که از رنج دادن و کشتن دیگران لذت میبرن ؛ اما آدم های سالم مثلا اگر خودشونم مهربون نباشن دوس دارن بقیه

مهربون باشن.

این به خاطر ویژگی فطری روحشونه ؛ که کمال طلبه ! اما اینکه چرا از فیلم های اکشن خوشمون میاد فکر میکنم به خاطر هیجان ـشه. ( البته همه ی آدم ها هم خوششون نمیاد )

و باز هم آدمهای سالم دوست ندارن شخصیت های خوب کشته بشن :D من اینطور فکر می کنم .

بد بودن تو زندگی عادی ممکنه ؛ آدمها می تونن بد بودن ُ انتخاب کنن ؛ خوب بودن قانون نیست .

چون می بینید که خیلی آدمها بدن.

( به خاطر پست متوالی ببخشید )
روانشناسی میگه همه ادما یا سادیسم دارن یا مازوخیسم :| ممکنه نمود خارجی پیدا نکنه ولی هر کسی بالاخره جزء ی دسته هست

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی

tizechamoosh

Hasty Khoshg Daman
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
اینستاگرام
مدرکی چیزی
یا نظریه ی روانشناس خاصیه؟
یجایی خوندمش اینو ولی نمیدونم کجا

اینجوریم توضیح داده بود که ادم هایی که روحیه لطیف تری دارن جزو دسته مازوخیسم میشن چون نمیتونن :| به دیگران اسیب بزنن و خانوما بیشتر تو این دسته ان ...:-?

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
یجایی خوندمش اینو ولی نمیدونم کجا

اینجوریم توضیح داده بود که ادم هایی که روحیه لطیف تری دارن جزو دسته مازوخیسم میشن چون نمیتونن :| به دیگران اسیب بزنن و خانوما بیشتر تو این دسته ان ...:-?

تجارب منم همینو میگه :))...

پ ن:البته مارو ک کشتن....

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
اولن که اسپم ندید
دومن اگر میخواید درباره ی موضوعی توی این انجمن نظر بدید اگر تونستید [و پاسختون تجربه ی شخصی نبود] قبلش یه سرچ کوچیکی بکنید ، جای اینکه مثلا "روانشناسا میگن فلان" برید مطمئن شین که گفتن واقعا ؟ کی گفته ؟ چرا گفته ؟ و غیره

آخرین ویرایش:

Arshawm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلي ٣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
بله واقعا لذت بخشه. taxi driver رو فکر میکنم بیشترتون دیده باشین. آخرشو یادتونه؟ اون کشتار آخر فیلم چیزی بود که تراویس تمام زندگیش مد نظر داشت(تراویس راننده تاکسی بود. نماینده ی کل جامعه)(البته مضمون فیلم خیلی عمیق تر بود.من فقط به یه بخش کوچیکش اشاره کردم) / تو بازیا و فیلما خیلی لذت میبریم از کشتن. میل به خشونت تو هر کسی هست(اینو از مدیا میشه فهمید. اینکه علمیه یا نه رو نمیدونم کافیه یه نگاه به فیلم ها/بازی ها بندازین).

MTZ

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
اینایی ک میگین کشتن حال نمیده یا نمیتونین بکشین ینی اگه احمدی نژاد افتاد دستتون نمیکشینش ؟!حالا اصن بعدز انجام هر عملی روش تهش منظورمه .ب مقتولم ربط داره خو

پ.ن احمدی نژادو برای اینکه اکثریت دوسش داریم(:-?) و در نتیجه مشکلی پیش نمیاد گفتم و الا اولویت اول من نیست !

Cyspho

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
داروسازی
اینستاگرام
مثلا تو حاضری GTA یک ساعت مردم عادی رو بکشی اگه پولی ازشون drop نشه؟
راستش اگر یادم باشه داخل آخرین GTA هیچی دراپ نمیشد از مردم، داخل Watch Dogs 2 هم همینطور. اما بازهم ... ! من خودم بارها با تَبَر داخل GTA V افتادم به جون عابرین پیاده و تا میشد زدم، بعدش نفت ریختم روش و آتیشش زدم و تا جایی که فیزیک بازی اجازه میداد جنازشو mutilate کردم!
یک بازی خیلی خشن قدیمی هست به اسم Postal 2، شعارش این بود که بازی در حدی که شما خشن هستید، خشنه.
بازی یک سری اهداف خیلی ساده داشت، مثل خریدن شیر! باید خیلی ساده تا سر خیابون میرفتی، ولی مگر وقتی که قیچی باغبونی پیدا کردی، حاضر میشدی رو کسی امتحانش نکنی؟ :)) آخ آخ مگر میشد بدون کشتن از این خیابون رد شد؟ اراده می خواست! اما طبق منطقش، میشد بدون اینکه به کسی آسیب برسونی مراحل رو رد کنی.
بازی کثافت کاری های دیگه ای هم داشت که توصیه نمیکنم براتون. :-"

آدم به آدم فرق میکنه. من به شخصه بله، بسیار بسیار لذت میبرم :| توی بازی هایی که امکانش باشه، یه سِیو میگیرم بعد همه رو میکشم. بعدش برمیگردم عقب. حالا ماجرای دنیای واقعی هم همینه، اگر حرکات ما بی کیفر می موند و Consequence نداشت، من چه بسا تو دنیای واقعی هم دستم خونی بود! عمل قتل که هیچ من از خیلی چیزای خشن تر هم خوشم میاد، اما از لحاظ اخلاقی سَد جلوم هست. یعنی حتی اگر به خاطرش زندان هم نمیرفتم بازم این که میدونم به یکی دارم برخلاف میلش :)) آسیب میزنم، آزارم نمیده بلکه شدیداً خودم رو متکبرر و بی مسئولیت تلاقی میکنم برای این کار (که خودش از تکبر میاد!)
حالا آدم کشتن که بدتر! اگه زیاد فکر کنید بهش که با مرگ چه حقوقی و چه کارهایی از آدم سلب میشه و با کشتن شما چه چیزایی رو ازش میگیرید، حتی وقتی که میخواید بدترین و شرورترین آدم رو هم بکشید، دوبار فکر میکنید.

اما بازهم میگم، اگر مثلاً قدرت برگردوندن زمان رو داشتم، بله! این کار رو میکردم. من از خود عمل کشتن، شکنجه، خون و ... خیلی خوشم میاد، ولی به اتفاقاتی در امتداد اینا میافته، علاقه ای ندارم :D و سرجمع حس میکنم نباید اینا رو اینجا میگفتم خیلیاشو. اما ترجیح میدم به خاطر چیزی که هستم ازم بدشون بیاد تا به خاطر چیزی که نیستم ازم خوششون بیاد و اینطور حرفا دیگه.

آخرین ویرایش:

leben Leben

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
خدایی کشتن خیلی حال میده
کشتن لذت خلق کردنو داره

Arshawm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلي ٣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
خب واقعا نمیشه فیلم ها/بازی ها رو ملاک قرار داد :-! اول اینکه اینجاها اونی که میکشه هیچ مسئولیتی روی خودش احساس نمیکنه پس حس بدی بهش القا نمیشه و دوم به نظرم لذت بردنش از کشتن نیست ، هیجان دیگه ای داره. در بازی رنک یک شدن میتونه دلیلش باشه. مثلا تو حاضری GTA یک ساعت مردم عادی رو بکشی اگه پولی ازشون drop نشه؟ :-?
و به نظرم در فیلم اصلا تو نسبت به قاتل سوم شخص محسوب میشی نه اول شخص (در ذهن خودت) پس از کشتن لذت نبردی ، از دیدن اون صحنه لذت بردی! (بر فرض اینکه اصلا لذت برده باشی) (تا حالا شده راجبه شخصیت یه فیلم بگین چقدر مسخره کشته شد؟)
اینکه کشتن ممکنه لذت بخش باشه ، با تحقیق از قاتلا راحت تر میشه فهمید :D به نظر من خودِ «کشتن» لذتی نداره :-!
ببین اصلا واسه چی کشتن رو گذاشتن تو بازی و فیلم؟ چون مردم بهش علاقه دارن.

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
کشتن توی بازی ها با کشتن یکی تو واقعیت خیلی فرق داره. خیلی هم سخته به نظرم. یه انیمه ای بود که مربوط هست موضوعش به این یه بازی VRMMORPG هست که وقتی یکی رو توی بازی بکشی توی دنیای واقعی هم می میره. آیا اگه بدونی با کشتن یه نفر توی بازی اون واقعا می میره آیا بازم ازش لذت می بری؟ حتی برای مراقبت از افرادی که دوستون داری هم سخته که یکی دیگه رو بکشی.
حتی از نظر من سخته که یکی رو بکشی وقتی می دونی تمام تلاش هایی که توی بازی کرده از بین میره. برای همین MMO ها فقط یه بازی نیستن.

Cyspho

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
داروسازی
اینستاگرام
یه انیمه ای بود که مربوط هست موضوعش به این یه بازی VRMMORPG هست که وقتی یکی رو توی بازی بکشی توی دنیای واقعی هم می میره
Sword Art Online بود، نه؟
ولی خب داخل اون انیمه ها دیدی، کسایی بودن که بازهم میکشتن، ولی خب اونجا بازیش رول پلی بود! بازهم حرکاتت کیفر داشتند و نمیتونستی هم سیو کنی و برگردی، بازیش تقریباً بازی نبود، از زندگی عادی هم دشوار تر بود شاید. نمیشه قیاس کرد.

superman2017

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 1
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95
کشتن به طور کلی لذت بخش نیست اما درباره ی زامبی ها موضوع کاملا فرق می کند. اگر آن ها را نکشید شما را می کشند. البته زامبی ها در واقعیت وجود ندارند پس نگران نباشید

لطفا فارسی بنویسید

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
Sword Art Online بود، نه؟
ولی خب داخل اون انیمه ها دیدی، کسایی بودن که بازهم میکشتن، ولی خب اونجا بازیش رول پلی بود! بازهم حرکاتت کیفر داشتند و نمیتونستی هم سیو کنی و برگردی، بازیش تقریباً بازی نبود، از زندگی عادی هم دشوار تر بود شاید. نمیشه قیاس کرد.
اره. SAO بودش.
منم حرفم همینه میگم کشتن توی بازی ممکنه لذت داشته باشه ولی همون بازی اگه حقیقت پیدا کنه سخت میشه و لذتی نداره.

بالا