• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دوستی به جای ازدواج

ali_de457

KilaaliK
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
اینستاگرام
پاسخ : دوستی به جای ازدواج

به نقل از esten dekart :
عمویی مهریه و نفقه ای که من میگم مال دین نیس یکم چشماتو بالاتر از کتاب دینی و مطالعات اجتماعی باز کن ..

اینجا تاپیک میگه: دوستی به جا ازدواج

وات؟ ازدواج.....تو کدوم انجمن ؟ جامعه شناسی

خب حالا یکم فک کن ازدواج مهریه داره & نفقه داره ...نداره ؟؟ چرا داره ...پس خود به خود اینا وارد بحث هست نیس؟؟ چرا هست...

تعصبات کناره ..من سوال کردم و منتظر پاسخ منطقیم ..منطقی هم گفتم تعصب کجای حرفم بود؟

ازدواج تو اسلام مهریه داره و نفقه داره اینجا بحث اسلام نیست
اگه یه مرد خر عوضی و میلیاردر باشه چی؟ راحت طلاق میده
اگه یه مرد بنده خدایی باشه که از زن اذیت شه و پول هم نداشته باشه چی میخواد طلاق بده ولی نمیتونه چون پول نداره
مرد عادی باشه زن خر عوضی باشه زن مهرش و میذاره اجرا مردو میندازه زندان
زن اذیت شه مهرش رو بخواد وطلاق بخواد بگیره مرد بچه رو نگه میداره در مقابل مهریه
مرد بی پول زن پولدار بازم مرد باید به زن مهر بده
این ایرادا به نظرم به مهریه وارده که جاش اینجا نیست یه تاپیک بزن بیایم اونجا

sayyed jan

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای اصفهان
شهر
اصفهان
دانشگاه
دانشگاه شریف++ایشالا
رشته دانشگاه
مکانیک ++بازم ایشالا

به نقل از A.KIA :
اگه یه مرد بنده خدایی باشه که از زن اذیت شه و پول هم نداشته باشه چی میخواد طلاق بده ولی نمیتونه چون پول نداره
.
به نظر بنده قبل هر حرفی باید اعتقاد طرفین مشخص بشبه.خوب حالا اگه یه همجنس بازهم تو بحث ما باشه(البته دور از جون دوستان)خب اصلا میزنه زیر همه اینها و ازدواج و رابطه با جنس مخالف رو شوت میکنه اونطرف.ما قبل از هر بحثی باید اعتقاداتمون رو بیان کنیم تا وسط بحث نخوایم تو کلمات از هم ایراد بگیریم.اینو فقط برای این تاپیک نمیگم برای اون تاپیکی که میخوایید برید داخلش هم هست....

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از A.KIA :

من کاری به اسلامش ندارم.....من میگم ازدواج در جامعه با مهریه & نفقه همراهه جز قانون ماست کاری ندارم چون قانون از اسلامه این اومده ....من میگم حالا که به هر دلیلی این در قانونه پس جزیی از جامعه هست دیگه...ینی هرکی تو ایران بره ازدواج کنه میگن مهریه خب پس صرف اسلامش رو کاری ندارم...من صرف قانونش رو کار دارم که خب مربوط به جامعه شناسیه

&

بحث در مورد مهریه تاپیک داره ....من اشکالات وارد به اونو کار ندارم ....میگم مهریه الان تو ازدواج در ایران هست..ولی تو دوستی نیس..به نظرتون این فرق نیس؟

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از esten dekart :
دوستانی که ازدواج & دوستی رو یکسان میدونن در مورد مهریه میتونن توجیه شون رو بگن؟؟ :-?.........چون ازدواجی که ثبت میشه یه مهریه به عنوان پشت وانه و یجورایی در گرو حق طلاق میدن ...چون در حقیقت مرد غلبه بر احساس داره در حالت کلی و زن هم بی نیاز از کار کردن باید باشه ......بعد اینجوری تو ازدواج جبران میشه دیگه ......یعنی مثلا زن اگه حق طلاق داشت ممکنه سر یه موضوعی زود احساسی شه بره و بترکونه همچیو :D...اما مرد یکم عصبانی میشه بعد فک میکنه با اینکه دلش میگه طلاق بده ولی میگه نه زندگیمون مهمتره و گور بابای احساسات منو و...
از اون ورم اگه یه مرد خر و عوضی باشه الکی بخواد طلاق بده و با احساس زن بازی کنه مجبور میشه پول زیاد بده به خانوم که خب یجورایی جبران مثن چند سال آینده بی شوهریش باشه & همه اینا بر طبق جامعه ماست که مرد باید کار کنه زن بایدی برای کار نداره .
ولی تو دوستی دیگه این مزه های نیس ...یارو پا میشه میره اصن دیگه گند میخوره دیگه :D ....

عمویی مهریه و نفقه ای که من میگم مال دین نیس یکم چشماتو بالاتر از کتاب دینی و مطالعات اجتماعی باز کن ..

اینجا تاپیک میگه: دوستی به جا ازدواج

وات؟ ازدواج.....تو کدوم انجمن ؟ جامعه شناسی

خب حالا یکم فک کن ازدواج مهریه داره & نفقه داره ...نداره ؟؟ چرا داره ...پس خود به خود اینا وارد بحث هست نیس؟؟ چرا هست...

تعصبات کناره ..من سوال کردم و منتظر پاسخ منطقیم ..منطقی هم گفتم تعصب کجای حرفم بود؟

این جا گفته شده ازدواج نگفته نکاح اسلامی که بخواد طلاق و مهریه داشته باشه! :د
بالاتر هم به صورت کامل جواب داده شد :
به نقل از مازیمون :
ببین عزیز شما داری با دید اسلامی به قضیه نگاه می کنید. در صورتی که این موضوع هیچ ربطی به اسلام نداره! بررسی روابط دوستی از دید اسلام نیست که!

داره میگه از نظر جایگاه اجتماعی و فردی چه تفاوتی بین ازدواج به روش سنتی ( ازدواج با ثبت رسمی و دفتری ) با جایگزین شدنش با دوستی داره.

نفقه بحثی هست که تو علوم اسلامی و ازدواج اسلامی مطرح میشه. و به قول خودت برای پشت وانه زن هست!

در روابطی که دوستی جای ازدواج رو میگیره. معمولن دو نفر شاغل هستن. کسی از دیگری اصلن توقع نفقه نداره که نگرانش باشه یا نباشه! یا در مورد مهریه یا هر چیزی دیگه. این روابط بر پایه اعتماد هست. دو نفر به هم علاقه دارن و با هم زندگی می کنن. به هم به قدر کافی اعتماد دارن. خونه و تمام وسایلشون رو به اشتراک گذاشتن. اینطوری نیست که یه نفر غذا بخوره اون یکی گشنه بمونه!

این روابط تفاوتش این هست که دو نفر سعی می کنن بهترین ممکن باشن. چون صرفن پایه و پشتیبانشون خودشون هستن. هرکدوم سعی می کنن درامد خودشون رو داشته باشن تا وظیفه خودشون رو گردن دیگری نندازن. ( حالا شما بگو این وظیفه ی مرد هست یا هر چیزی دیگه! )

ببین تعاریف فرق می کنه. لزومی نداره با اسلام و مبانی اسلام اصلن قابل سنجیدن باشه. از پایه های اسلامی شکل نگرفته که بشه با معیار های اسلامی سنجیدتش. موضوع یه موضوع کاملن جدا از دین هست.

رابطه ی جنسی هم هیچ عیبی نداره. و تو چنین روابطی ( روابط دوستانه ) کسی نمیاد از پارتنرش بپرسه که ایا باکره هست یا نه!!!

وقتی دو نفر بچه دار میشن تصمیم به نگه داشتن بچه دارن. بچه نقطه ی اشتراک هست! اینطوری نیست که بگی بچه ی توعه بچه ی من نیس!
هر جفتشون تلاش می کنن بهترین هارو برای اون فرزند فراهم کنن.در مجموع جای نگرانی در این مورد نیست چون اگر اتفاقی هم پیش بیاد و فرزند ناخواسته باشه میشه بچه رو انداخت.

این نگرانی های شما در قبال نفقه کاملن بی معنی هست.

به نقل از esten dekart :
من کاری به اسلامش ندارم.....من میگم ازدواج در جامعه با مهریه & نفقه همراهه جز قانون ماست کاری ندارم چون قانون از اسلامه این اومده ....من میگم حالا که به هر دلیلی این در قانونه پس جزیی از جامعه هست دیگه...ینی هرکی تو ایران بره ازدواج کنه میگن مهریه خب پس صرف اسلامش رو کاری ندارم...من صرف قانونش رو کار دارم که خب مربوط به جامعه شناسیه

&

بحث در مورد مهریه تاپیک داره ....من اشکالات وارد به اونو کار ندارم ....میگم مهریه الان تو ازدواج در ایران هست..ولی تو دوستی نیس..به نظرتون این فرق نیس؟

خوب درسته که زن شاید مهریه و نفقه رو از دست بده [nb] که البته من فکر میکنم این مورد هم زیاد مهم نیست چرا راه دور بریم ، بیشتر مادر های خودمون مهریه ای نمیگیرن خیلی هاشونم شاغلن و توی مخارج خونه کاملاً با پدر همکاری میکنن[/nb] در عوض کلی حقوق دیگه به دست میاره مثلاً در دوستی دیگه حق طلاق مطرح نیست ، اجازه ی ورود و خروج از خونه با همسر نیست و خیلی چیز های دیگه :-?

بعداً نوشت :

به نقل از sayyed jan :
.
به نظر بنده قبل هر حرفی باید اعتقاد طرفین مشخص بشبه.خوب حالا اگه یه همجنس بازهم تو بحث ما باشه(البته دور از جون دوستان)خب اصلا میزنه زیر همه اینها و ازدواج و رابطه با جنس مخالف رو شوت میکنه اونطرف.ما قبل از هر بحثی باید اعتقاداتمون رو بیان کنیم تا وسط بحث نخوایم تو کلمات از هم ایراد بگیریم.اینو فقط برای این تاپیک نمیگم برای اون تاپیکی که میخوایید برید داخلش هم هست....

خیر به نظرم این طور نیست عقاید چیزهای ثابتی نیستند این که شما قبل از بحث بیاید بگید من به اسلام معتقدم من به فلان چیز ها معتقدم و میدونم که این ها درست هستند /به نظرم کار معقولانه ای نیست

شما باید نظراتتون رو یگید و سعی کنید برای اون نظرات دلایل منطقی و عقلانی بیارید اگر تونستید دیگران رو قانع کنید که هیچ اگر نه به عقاید خودتون باید شک کنید و برید بیشتر تحقیق کنید تا جایی که بتونید دیگران رو توجیه کنید! :د

همین! اگر هم نتونستید چاره ای نیست بایستی عقایدتون رو عوض کنید! :)

بعدش هم در بحث عقاید مهم نیست عقل مهمه

یک همجنسگرا اگه آدم عاقلی باشه نمیاد همچین چیزی بگه ، چون میدونه گرایش جنسی یک چیز ژنتیکی هست پس خیلی راحت میگه که همونطور که من به جنس موافق گرایش دارم و این ژنتیکی بوده پس دیگران هم ممکنه به صورت ژنتیکی به جنس مخالف گرایش داشته باشند!

sayyed jan

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای اصفهان
شهر
اصفهان
دانشگاه
دانشگاه شریف++ایشالا
رشته دانشگاه
مکانیک ++بازم ایشالا

به نقل از Radikal :
این جا گفته شده ازدواج نگفته نکاح اسلامی که بخواد طلاق و مهریه داشته باشه! :د
بالاتر هم به صورت کامل جواب داده شد :

خوب درسته که زن شاید مهریه و نفقه رو از دست بده [nb] که البته من فکر میکنم این مورد هم زیاد مهم نیست چرا راه دور بریم ، بیشتر مادر های خودمون مهریه ای نمیگیرن خیلی هاشونم شاغلن و توی مخارج خونه کاملاً با پدر همکاری میکنن[/nb] در عوض کلی حقوق دیگه به دست میاره مثلاً در دوستی دیگه حق طلاق مطرح نیست ، اجازه ی ورود و خروج از خونه با همسر نیست و خیلی چیز های دیگه :-?

بعداً نوشت :

خیر به نظرم این طور نیست عقاید چیزهای ثابتی نیستند این که شما قبل از بحث بیاید بگید من به اسلام معتقدم من به فلان چیز ها معتقدم و میدونم که این ها درست هستند /به نظرم کار معقولانه ای نیست

شما باید نظراتتون رو یگید و سعی کنید برای اون نظرات دلایل منطقی و عقلانی بیارید اگر تونستید دیگران رو قانع کنید که هیچ اگر نه به عقاید خودتون باید شک کنید و برید بیشتر تحقیق کنید تا جایی که بتونید دیگران رو توجیه کنید! :د

همین! اگر هم نتونستید چاره ای نیست بایستی عقایدتون رو عوض کنید! :)

بعدش هم در بحث عقاید مهم نیست عقل مهمه

یک همجنسگرا اگه آدم عاقلی باشه نمیاد همچین چیزی بگه ، چون میدونه گرایش جنسی یک چیز ژنتیکی هست پس خیلی راحت میگه که همونطور که من به جنس موافق گرایش دارم و این ژنتیکی بوده پس دیگران هم ممکنه به صورت ژنتیکی به جنس مخالف گرایش داشته باشند!
نه من کاملا مخالفم.نگاه کنید.ابتدا باید فهمید کی چیو قبول داره چیزیو قبول نداره تا ما وجوه اختلافو روش بحث کنیم.شما مگه نمیبینی چرا بحث ها اینقدر شاخه به شاخه میشه؟ما نگفتیم چیزهایی که هر فرد میگه قبول دارم قرار نیست تغییر بکنه.فک کنم شما رو کلمه اعتقاد خیلی حساسیت دارید.اینم خودش یه نوع تعصبه.ابتدا باید عقایدی که مربوط به بحث میشه رو با هم درمیون بذاریم که بعدش مثل الان انقدر بحث شاخه شاخه نشه.بعدش اصلا از بحث منحرف شه.اخرشم یکی بیاد بزنه زیر همش بگه برو مینیم باباواصلا من از ریشه شما رو قبول ندارم.
اصل مهم در بحث ها دسته بنئدی کردن مواردی که میخوایم در موردش حرف بزنیم. هم موجب رشد بهتر بحث و هم عدم اتلاف وقته.
.مثلا من دارم در مورد صیغه بحث میکنم شما یدفعه میپری وسط بحثو میبری تو امار 30 هزار یا 29 هزار.خوب این کار دگرگون کننده بحثه.یه دفعه یکی دیگه میخنده میگه اصل حرفاتون از کل اشتباهه.خوب اینجاست که بحث عقب میفته...

بالا