• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دوستی به جای ازدواج

• شروع کننده موضوع

shekoofeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
از نظر من جوامع ( فعلا بیشتر غــربی ) دارن به سمتی میرن که کلّا ازدواج حذف میشه !!

یعنی ببینید افراد همین طور با هم دوستن ، و چون دوستی تعهد سست تری نسبت به ازدواجه ؛ خودشون رو زیاد پایبند نمی کنن.

که فکر میکنم یکی از علت ـاش همون افزایش طلاق و ایناس! :-"

حالا بیاین بررسی کنیم اگر جوامع به این سمت برن ، کلا مشکلی خواهیم داشت ؟ چه جور مشکلاتی ؟ ازدواج چقدر مهّمه برای یک جامعه ی سالم ؟

شایدم به نظرتون اصلا این کار درستی باشه و به حل مشکل طلاق کمک کنه ! نظرتون رو بگین ! :D

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : دوستی به جای ازدواج

با دوستی که هیچ دفی برای ازدواج برای آینده نداشته باشه مخالفم... .

حد اقلش فرد باید بگه که قراره بالاخره از بین افرادی که باهاشون دوست میشه یکی رو برای همیشه انتخاب کنه... .

ازدواج حداقل برای بقای نسل انسان ها لازمه... .

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از Mr.Mamareza :

حد اقلش فرد باید بگه که قراره بالاخره از بین افرادی که باهاشون دوست میشه یکی رو برای همیشه انتخاب کنه... .

خب حالا کی گفته با دوستی بقای نسل انسان تامین نمیشه؟...
من فعلا نظرمو قطعی نمیگم ولی لطفا به هیچ کدوم تعصب نداشته باشین...اصلا اینجوری نباید باشه که یکی رو به چشم ارزش و دیگری رو به چشم ضد ارزش ببینیم

علی دباغی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجینیا
مدال المپیاد
پیر تر از این حرفام
دانشگاه
صنعتی بیرجند
رشته دانشگاه
صنایع_صنایع

dبه نظر من باید با کسی دوست شی که دوستش داشته باشی و به ازدواج ختم بشه :D

Marjan.N

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

به نظر من مهم ترین چیزی که همراه ازدواج هست آرامش زن و مرده که تو دوستی های گذرا وجود نداره اگر ازدواج حذف بشه این آرامش هم حذف میشه مسئولیت پذیری افراد هم کمتر میشه چون تعهد در دوستی سسته
اینو قبول ندارم که به ازدواج فقط به عنوان پدیده ای که باعث بقای نسل میشه نگاه کنیم ولی خب اونم هست اگه ازدواج حذف بشه نرخ موالید کاهش پیدا میکنه چون اکثرا در دوستی از داشتن بچه ی نامشروع پرهیز میکنن و اینطوری جامعه به سمت پیر شدن خواهد رفت که اونم مضرات خودشو داره

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

خيلي مسخرست كه فقط و فقط دوستي باشه!
بالاخره يكي پيدا ميشه كه عاشقش باشي و فقط اونو بخواي!
بالاخره بايد در قبال يكي متعهد باشي خب!
در ضمن تو ازدواج خيلي چيزا وجود داره كه تو دوستي اصلا و اصلا وجود نداره!
يكي ديگه از بزرگترين مشكلاش بقاي نسله!
يه چيز افتضاحي از آب درمياد!
و نكته اينجاس كه وقتي بچه اي باشه "بايد" تعهدي هم وجود داشته باشه كه تو اون دوستيه ديگه تعهده نيست و اگه باشه باز ميشه ~> ازدواج !!
اينكه ازدواج نكنن ملت تا طلاقي در كار نباشه صرفا "پاك كردن صورت مسئله اس"!

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از prabd.chess :
من فعلا نظرمو قطعی نمیگم ولی لطفا به هیچ کدوم تعصب نداشته باشین...اصلا اینجوری نباید باشه که یکی رو به چشم ارزش و دیگری رو به چشم ضد ارزش ببینیم
خب حالا کی گفته با دوستی بقای نسل انسان تامین نمیشه؟...
تعصبی در کار نیست... .ولی آدم ناخوداگاه یه چیزی رو ارزش میدونه و یه چیز دیگه رو ضد ارزش و این مشکلی نداره... .

اول اینکه اگه دو نفر دوستن خیلی پایدار نیست رابطشون.... .

پس سر نوشت بچه معلوم نیست.... .

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی

من یه چیزی میخواستم بگم، به عنوان ِ پارازیت :-" :D

دوستی ِ تنها رو باهاش موافق نیستم اصلا

اما از طرفی با آدمایی هم که میگن سن ازدواج باید بیاد پایین تا فساد کم بشه، موافق نیستم به هیچ وجه!

ازدواج خیلی مهم تر از اونه که بخواد یه راهی برای جلوگیری از فساد باشه!

-----------------
آقای prabd.chess خود ِ شما دوس داشتین جای چنین بچه ای باشین!

حیوون که نیستیم! اگه فقط بحث ِ بقای نسل باشه، منم الان میتونم باعث بقای نسل بشم!

مهم تربیت ِ بچه و وجود ِ نهاد ِ خانواده ـس

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

منم اصلا با دوسـتی تنها موافق نیسـتم ، یعنی با اینکه تو جامعه ای دوسـتی خالی پیوند محکم تری باشه موافق نیسـتم

چون خیلی ولِه ! باو خو بایـد یه چیز رسـمی باشـه که ثابت کـنه امر به این مهمی ُ ...

بعد از سال ها اگـر اتفاقی افـتاد ، مثن یکی مُرد یا خواسـت جدا شـه طرف به عنوان یک دوست هیچ حقی نداره ...

Sheyda76

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اسلامشهر
شهر
تهران

به نظرم این سوال کلا یه مقدار مشکل داره.نمیشه تعیین کرد که کدوم خوبه یا بد. کسی که ازدواج میکنه کسیه که به اون درجه ای رسیده که از خیلی چیزا چشم پوشی کنه. کسی که بچه دار میشه هم همین طور.هر دوی اینا مسوولیتی رو قبول میکنن که نمیتونن بزنن زیرش.
ولی خوب من خودم شخصا تصمیم ندارم ازدواج کنم.چون پایبند شدنو کار چرتی میبینم :D

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از مــــَه شیــــــــد :
من یه چیزی میخواستم بگم، به عنوان ِ پارازیت :-" :D

دوستی ِ تنها رو باهاش موافق نیستم اصلا

اما از طرفی با آدمایی هم که میگن سن ازدواج باید بیاد پایین تا فساد کم بشه، موافق نیستم به هیچ وجه!

ازدواج خیلی مهم تر از اونه که بخواد یه راهی برای جلوگیری از فساد باشه!

-----------------
آقای prabd.chess خود ِ شما دوس داشتین جای چنین بچه ای باشین!

حیوون که نیستیم! اگه فقط بحث ِ بقای نسل باشه، منم الان میتونم باعث بقای نسل بشم!

مهم تربیت ِ بچه و وجود ِ نهاد ِ خانواده ـس
مسلما دوست نداشتم چون این برای جامعه ی ما یک ضد ارزش است...ضمنا ممکن بود پدر و مادرم از هم جدا شده باشن که این میتونه موجب بی اعتمادی کلی من به جامعه بشه...
اما بیاین ایده ال رو لحاظ کنیم...وقتی دو طرف انقدر شروع داشته باشن که هر چیز توی رابطه براشون تعیین شده باشه واقعا من مشکلی نمیبینم...
به فرض من با دختری که همدیگر را واقعا دوست داریم حتی بعد از 20 سالگی رابطه داشته باشیم...ایا این رابطه نمیتونه بدون ازدواج به راهش ادامه بده؟...
من نمیگم ازدواج بده...من خودم حد وسط رو میپذیرم...یعنی نه میگم عشق باید بعد ازدواج ایجاد بشه بین دو طرف و نه میگم دو طرف کاملا بی قید و بند با هم باشند...معتقدم انعطاف رابطه از ازدواج بیشتر است...
شاید طرفت عشق واقعیت نبود...حالا فرض کن باهاش ازدواج کرده باشی...حالا بیا و درستش کن(مصداقش هم کم نیست)...اما رابطه به تو فرصت بیشتری برای اشنایی میده

aRThaS_08

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
شهید بهشتی، تهران، ماهان
رشته دانشگاه
اقتصاد صنعتی، عکاسی، مدیریت کیفیت

البته جای دکتر (;D) و جمله ی قشنگ ـش برای آقایونی که تریپ روشنفکری برداشتن اینجا خالیه! میگه که:::: 8->

دردم می آید

وقتی که می بینم

روشنفکریتان

برای دختران غریبه است ..... ولي ....

به خواهر و مادر خود که میرسید

قیصر میشوید.......

×××× بعــله!

عمرا" تو ی ایرانی بتونی همچین ضد ارزش هایی رو بپذیری (;

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از M o b i n :
البته جای دکتر (;D) و جمله ی قشنگ ـش برای آقایونی که تریپ روشنفکری برداشتن اینجا خالیه! میگه که:::: 8->

دردم می آید

وقتی که می بینم

روشنفکریتان

برای دختران غریبه است ..... ولي ....

به خواهر و مادر خود که میرسید

قیصر میشوید.......

×××× بعــله!

عمرا" تو ی ایرانی بتونی همچین ضد ارزش هایی رو بپذیری (;
د عزیز من معلومه اگه تو ایران نباشیم امکان پذیرشش 10 برابر میشه...چرا انقدر فکر میکنین ناخوداگاه ما و عقاید بچگونه ای که با زور شمشیر تو ذهن ما رفته عقیده ی قلبیه...
پر واضح است راه درست صیغه نیست...چیزی که در غرب اکنون نام ر و س پ ی گ ر ی اسلامی یافته است...واقعا که [-(

backslash

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

ازدواج یه جورایی همون دوستیه ولی با این تفاوت که توش عهد و پیمان بسته میشه
ولی دوستی خیابونی که هر کی دو سه روز با یکی باشه و بعدش بای بای واقعا برای خود ادم هم ضرر داره
یه جورایی میشه گفت ازدواج شریک شدن زندگی است ولی دوستی فقط بر طرف کردن نیاز های جنسی
توی روابط زن و شوهر پایه و اساس رو خدا محبت قرار داده و این مسائل جنسی فقط برای مستحکم کردن این رابطس ولی توی دوستی چی؟
بعد یه مدت این به اون میگه من از تو خوشم نمیاد!یا اینکه یکیشون میبره و نمیتونه ادامه بده بعد اون یکی تریپ عاشقی برش میداره میره خود کشی میکنه یا هر دردو بلای دیگه ...
راستی توی دوستی ها جنس مونث اون وقار و شخصیت زنانه ی خودشو از دست میده و دیگه اون عفت و نجابت خودشو نمیتونه حفظ کنه
:-" :-" :-" :-" ببخشید اگه حرفام چرت بود :D

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از backslash :
ازدواج یه جورایی همون دوستیه ولی با این تفاوت که توش عهد و پیمان بسته میشه
ولی دوستی خیابونی که هر کی دو سه روز با یکی باشه و بعدش بای بای واقعا برای خود ادم هم ضرر داره
یه جورایی میشه گفت ازدواج شریک شدن زندگی است ولی دوستی فقط بر طرف کردن نیاز های جـنس‍‌‍ی
توی روابط زن و شوهر پایه و اساس رو خدا محبت قرار داده و این مسائل جـنس‍‌‍ی فقط برای مستحکم کردن این رابطس ولی توی دوستی چی؟
بعد یه مدت این به اون میگه من از تو خوشم نمیاد!یا اینکه یکیشون میبره و نمیتونه ادامه بده بعد اون یکی تریپ عاشقی برش میداره میره خود کشی میکنه یا هر دردو بلای دیگه ...
راستی توی دوستی ها جنس مونث اون وقار و شخصیت زنانه ی خودشو از دست میده و دیگه اون عفت و نجابت خودشو نمیتونه حفظ کنه
:-" :-" :-" :-" ببخشید اگه حرفام چرت بود :D
من کی گفتم دوستی خیابونی 2 3 روزه؟؟؟...من میگم صیغه با دوستی خیابونی ذره ای تفاوت نداره...ضمنا برای سن 14 15 که نگفتم دوستی...توی این سالم دوستی سالم(معمولی...دوستی ای که توش جنسیت مطرح نباشه...همون جور که با ارمان دوستم با فاطمه هم دوست باشم...)لازمه...اما بعد از 19 من معتقدم منافعش بیش از مضراتشه...تاکید میکنم من مخالف ازدواج نیستم...به این هم توجه کنید که دختر و پسری که با هم دوست بشن لزوما با هم رابطه ندارند

minasamiei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين يك
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از کیــمیا پ :
خيلي مسخرست كه فقط و فقط دوستي باشه!
بالاخره يكي پيدا ميشه كه عاشقش باشي و فقط اونو بخواي!
بالاخره بايد در قبال يكي متعهد باشي خب!
در ضمن تو ازدواج خيلي چيزا وجود داره كه تو دوستي اصلا و اصلا وجود نداره!
يكي ديگه از بزرگترين مشكلاش بقاي نسله!
يه چيز افتضاحي از آب درمياد!
و نكته اينجاس كه وقتي بچه اي باشه "بايد" تعهدي هم وجود داشته باشه كه تو اون دوستيه ديگه تعهده نيست و اگه باشه باز ميشه ~> ازدواج !!
اينكه ازدواج نكنن ملت تا طلاقي در كار نباشه صرفا "پاك كردن صورت مسئله اس"!

اووووف ! با این که خیلی وقته علاقه ای به شرکت توی این بحثای کلیشه ای ندارم ...

اما نگاه کنید ، شما درست میگید تا حدی اما ازدواج به حتما به منزله ی تعهد نیست به نظر من ! برعکسش هم همینطور ... مصداقش رو خیلی دیدیم توی همین مملکت خودمون و خارجش ... کسی که ازدواج کرده و تعهدی نداره اصلا و 1000تا کار میکنه و یا برعکس ...
اگه واقعا تعهد به یک تکه کاغذ باشه ... وای به حال ما ! تعهد 1 چیز درونیه ... یه حسه ...
به نقل از Mr.Mamareza :

خوب مثل این که تعریف ها برای ازدواج و دوستی فرق داره ... مگه دوستی حتما باید این دوستی هایی باشه که با صدنفره ؟! و ازدواج ازدواج هایی که از روی عشق و وفاداری و ... هست ...

واسه همین میگم این بحث ها کلیشه هست ... هیچ قانونی وجود نداره ... بستگی به معانی ما از این کلمات داره ...

البته به نظر من هم ازدواج (کاری به حرف هایی که مذهب و دین دربارش میزنه ندارم) یک امر مقدسه ...
اما نمیخوام کلمه ی "استحکام بخشیدن به روابط" رو براش بیارم ... نمیدونم متوجه میشید یا نه ... حالت اجبار پیدا میکنه ! رابطه ای که بخواد با یک تکه کاغذ مستحکم شه ... انگار طرف پایبندی توی خودش احساس میکنه که چون اون برگه رو امضا کرده ... نظر من اینه که این نوع پایبندی پایبندی خوبی نیست ... و اگه قراره اسم این استحکام باشه، نباشه بهتره !
خیانت ... یک امر درونیه ... میتونه فکر باشه ! فکر به کس دیگه هم نه حتی ! یک لحظه پشیمون شدن از امضای اون برگه و اینکه طرف فکر کنه که الان 1 جورایی اسیر شده بهتر از خیانت جنسی نیست !

به هرحال دوستی قبل از ازدواج که فک کنم همه هم باهاش موافقیم باید باشه :)

do0riis

کاربر فوق‌فعال

من كلا با ازدواج مخالفم.
چون از هر کسی میپرسم هدفت از ازدواج چی بود؟مگه دوران مجردی چیزی کم داشتی؟میگه بقای نسل.
چرا بچه؟ :-w
یکی رو به دنیا بیاری که هی نگرانش باشی که چی؟
که آخرش معلوم نیست قدرتو بدونه یا نه X-(

آلا ح.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شش تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از do0riis :
من كلا با ازدواج مخالفم.
چون از هر کسی میپرسم هدفت از ازدواج چی بود؟مگه دوران مجردی چیزی کم داشتی؟میگه بقای نسل.
چرا بچه؟ :-w
یکی رو به دنیا بیاری که هی نگرانش باشی که چی؟
که آخرش معلوم نیست قدرتو بدونه یا نه X-(

پس معلومه خودت قدر پدر مادرتو نمی دونی که همچین حرفی رو میزنی!!
چرا همیشه آدما دلشون میخواد نسبت به همه چیز بی مسئولیت باشن؟؟!!
ازدواج نه بچه نه .... عوضش دوستی های مختلف..... اینا همه اش از مسئولیت پذیر نبودن ناشی میشه!!

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از Ala :
پس معلومه خودت قدر پدر مادرتو نمی دونی که همچین حرفی رو میزنی!!
چرا همیشه آدما دلشون میخواد نسبت به همه چیز بی مسئولیت باشن؟؟!!
ازدواج نه بچه نه .... عوضش دوستی های مختلف..... اینا همه اش از مسئولیت پذیر نبودن ناشی میشه!!
چرا مسئولیت میخوای قبول کنی ؟منظورم بچس نه ازدواج .

بالا