• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات ِ شما کنکوری ها

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری
پاسخ : مشکلات ِ شما کنکوری ها

سلام. من برای حذف قسمتی از سرگرمی هام از قبل عید قرار گذاشته بودم سمپادیا نیام تا شاید یکم ساعات مطالعم بیشتر بشه ولی ظاهرن این کار شدنی نیست!
راستی من تو دو تا از آزمونا خیلی زیاد خوندم یکی 9 و یکی 10 ساعت تو روز ولی تو همینا بدترین نتیجه هامو تو کانون گرفتم. از طرفی بهترین تراز کانونم هم مربوط به کمترین مطالعم ینی به طور متوسط 3 ساعت تو روز بود به نظرتون این زیادی عجیب نیست؟! یه سوال دیگه. من فصل انتگرال رو شروع نکردم :-ss قبل اونم درست و حسابی بلد نیستم. به نظرتون بذارمش کنار و رو بقیه مسلط بشم؟ (تو تحلیلی و گسسته هم وضع مشابهی دارم :-ss)
یه سوال دیگه! من ترم 2 رو چندان مدرسه نرفتم بعد عید هم اصلن نرفتم. الان مدرسه امتحانات مستمری گذاشته. به نظرتون برم؟ اگه مستمری صفر بشه چی میشه؟ پایان ترم چی؟ جریان امتحانات تیر چیه؟ کی شروع میشن؟ اووه... چقد شد!

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ابتدایی که اول شدم :دی اول مسابقات احکام شهرستان اول مسابقات نمایش در شهرستان
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی

به نقل از Manfred :
سلام. من برای حذف قسمتی از سرگرمی هام از قبل عید قرار گذاشته بودم سمپادیا نیام تا شاید یکم ساعات مطالعم بیشتر بشه ولی ظاهرن این کار شدنی نیست!
راستی من تو دو تا از آزمونا خیلی زیاد خوندم یکی 9 و یکی 10 ساعت تو روز ولی تو همینا بدترین نتیجه هامو تو کانون گرفتم. از طرفی بهترین تراز کانونم هم مربوط به کمترین مطالعم ینی به طور متوسط 3 ساعت تو روز بود به نظرتون این زیادی عجیب نیست؟! یه سوال دیگه. من فصل انتگرال رو شروع نکردم :-ss قبل اونم درست و حسابی بلد نیستم. به نظرتون بذارمش کنار و رو بقیه مسلط بشم؟ (تو تحلیلی و گسسته هم وضع مشابهی دارم :-ss)
این مشکل 99 درصد کنکوریاس که فک میکنن وقتی بیشتر میخونن کمتر نتیجه میگیرن ولی جواب اینه که شما وقتی نمیخونی استرس نداری و بی خیال میری سر امتان ولی ادم هرچی بشتر میخونی استرس و میزان خطای ادمم بیشتر میشه.
در ضمن یه نکته ی مهمم اینه که زمان اون ازمونایی که میگی خیلی با هم فرق دارن حتما
احتمالا اون ازمونی که نخوندیو رفتی بهترین نتیجتو گرفتی تابستون بوده وگرنه اگه الان همچی کاری بکنی........

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از سومپاد :
این مشکل 99 درصد کنکوریاس که فک میکنن وقتی بیشتر میخونن کمتر نتیجه میگیرن ولی جواب اینه که شما وقتی نمیخونی استرس نداری و بی خیال میری سر امتان ولی ادم هرچی بشتر میخونی استرس و میزان خطای ادمم بیشتر میشه.
در ضمن یه نکته ی مهمم اینه که زمان اون ازمونایی که میگی خیلی با هم فرق دارن حتما
احتمالا اون ازمونی که نخوندیو رفتی بهترین نتیجتو گرفتی تابستون بوده وگرنه اگه الان همچی کاری بکنی........
نه اتفاقا اخرای زمستون بود. استرس هم حتی اگه بوده باشه خیلی خفیف بوده. یا شایدم من حسش نمیکردم! ولی کلن زیاد مشکل استرسی ندارم.
راستی یه چیز دیگه؟ من جدیدن آلرژیم گل کرده. عطسه های خیلی زیاد! آبریزش بینی. سرخ شدن چشم... خلاصه کلی عذاب میکشم کسی مث من بوده؟ راه حلی به نظرتون نمیرسه؟

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

آنتی هیستامین بخور .
چون رشته ت ریاضی هست من چیزی نمیگم ولی یه مورد :هیچ درسی رو کنار نذار حتی اگر هیچی از اون رو بلد نیستی.

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

منم مث شماهستم !هروقت آزمونيونخونم بهترميدم!
داداشم ميگفت همه همينجورين!شماوقتي نميخوني ازخودت انتظارزيادنداري!ازيه طرفم به مغزت خيلي فشارمياري تاازچيزايي که يادته استفاده کني!همين ميشه که شايدمسائل حل کردنيوبهتربدي!!!اماوقتي خوندي اعتمادبه نفس ميگيري که همه چيوبلدي زيادبه مغزت فشارنميذاري!واسه همين بيدقتيت ميره بالا!!!!

• لایک
امتیازات: Z.n
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ninja :
منم مث شماهستم !هروقت آزمونيونخونم بهترميدم!
داداشم ميگفت همه همينجورين!شماوقتي نميخوني ازخودت انتظارزيادنداري!ازيه طرفم به مغزت خيلي فشارمياري تاازچيزايي که يادته استفاده کني!همين ميشه که شايدمسائل حل کردنيوبهتربدي!!!اماوقتي خوندي اعتمادبه نفس ميگيري که همه چيوبلدي زيادبه مغزت فشارنميذاري!واسه همين بيدقتيت ميره بالا!!!!
به جز اون اینه که وقتی میخونی خطر این هست که یادگیریت کامل کامل نبوده باشه.یادگیری ناقص جوابهای غلط رو زیاد میکنه. اما وقتی نخوندی اصلا نمیزنی اون مبحث رو.
البته این به این معنی نیست که نخونی ها!!!! :D معنیش اینه که کامل بخونی و از اینکه یادگیریت کامله مطمئن بشی

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

منم وسطا سال اين جوري بودم هر چي بيشتر ميخوندم بدتر ميكردم طوري كه ديگه از خوندن متنفر شدم اصلا روحيم به حدي خراب شده بود كه نميتونستم درس بخونم ولي الان نه هر چي بيشتر ميخونم بهتر نتيجه ميگيرم دليلش رو نپرس چون خودم هنوز نميدونم :-?? ولي دقت كردم روش درس خوندنم عوض شد بهتر شد .
من الان موندم گسسته وقتي فصل تركيبيات رو نخوندم برم روش وقت بذارم بخونم . آخه ميدونين خيلي طول ميكشه با اون وقتي كه هدر ميره ميتونم برم نظريه اعداد بخونم كه به جا يه دونه به 3 تا تست بتونن جواب بدم . ولي اون وقت امتحان ترم با نخوندن تركيبيات با خطر تجديدي رو به رو ميشه. يني ميگين تجديد شم بهتره ؟ يا كنكور بهتر كنم ؟
يه چيز ديگه الان ديگه شب كه ميشه نميتونم درس بخونم . شبم كه كتاب خونه باز نيس . چه كار كنم ؟

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
مدال نقره المپیاد نانو تکنولوژی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی

بچه ها من دوروزه درس نخوندم.
اصلا نمیدونم چرا چندروزه اینجوری شدم.خیلی عقب افتادم...
با اینک میدونم اگه از الان بخونم ب جامع 22 ام نمیرسم اما بازم نمیخونم :(

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

من حس ميکنم يادگيريم تودرساناقص بوده!توي هرآزمون کانون زيرپاسخنامم مينويسه اگرپاسخ غلط نداشتيد... . بعدازپشتيبانم پرسيدم گفت يادگيريت ناقص بوده!
بنظرشماتوي اين فرصت کم ميشه جبران کرد؟

Z.n

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فناوری اطلاعات

به نقل از Manfred :
یه سوال دیگه. من فصل انتگرال رو شروع نکردم :-ss قبل اونم درست و حسابی بلد نیستم. به نظرتون بذارمش کنار و رو بقیه مسلط بشم؟ (تو تحلیلی و گسسته هم وضع مشابهی دارم :-ss)
به نظر من هیچ چیزی رو کنار نذارید چون ممکنه امسال مثلا بیان سوالای انتگرال رو انقد آسون بدن که هر کسی که یه دور انتگرال رو خونده باشه بتونه جواب بده و سوالای مثلا مشتق رو یه سوال خیلی خفن در حد المپیاد بدن. این نکته هم سر جلسه آزمون یادتون باشه و اگه دیدین یه سوال وقت زیادی روش گذاشتین ولی حل نمی شه ولش کنید چون ممکنه اون سوال خیلی سخت باشه و اون سوال رو گذاشته باشن فقط برای حل نشدن و وقت تلفی!!!

به نقل از Manfred :
یه سوال دیگه! من ترم 2 رو چندان مدرسه نرفتم بعد عید هم اصلن نرفتم. الان مدرسه امتحانات مستمری گذاشته. به نظرتون برم؟ اگه مستمری صفر بشه چی میشه؟ پایان ترم چی؟
به نظر من بی خیال امتحانای مستمر شید! بالاخره پاس می شین دیگه حالا با چه نمره ای که مهم نیس!

به نقل از Manfred :
جریان امتحانات تیر چیه؟ کی شروع میشن؟
این دیگه چیه من تا حالا یه همچین چیزی نشنیده بودم!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ali 73 :
يه چيز ديگه الان ديگه شب كه ميشه نميتونم درس بخونم . شبم كه كتاب خونه باز نيس . چه كار كنم ؟
من کلا شبا نمیتونستم درس بخونم.خب هرکسی یه جوریه.زمانی که نمیتونین بخونین نخونین چون بازدهی پایینه.
به نقل از ŚдƝą :
بچه ها من دوروزه درس نخوندم.
اصلا نمیدونم چرا چندروزه اینجوری شدم.خیلی عقب افتادم...
با اینک میدونم اگه از الان بخونم ب جامع 22 ام نمیرسم اما بازم نمیخونم :(
عزیزم خسته ای!
و همونطور که گفتم آدم خسته رو هیچ کس نمیتونه بهش انرژی بده واسه ادامه به جز خودش!! به هدفت فکر کن...این چیزی بود که باعث میشد خستگیم رو فراموش کنم و خودمو بکشم جلو... دیگه کم مونده...تحمل کن...و به هدفت فکر کن و همه چیزهای خوب و گرفتن زحمات این یه سالت...
به نقل از ninja :
من حس ميکنم يادگيريم تودرساناقص بوده!توي هرآزمون کانون زيرپاسخنامم مينويسه اگرپاسخ غلط نداشتيد... . بعدازپشتيبانم پرسيدم گفت يادگيريت ناقص بوده!
بنظرشماتوي اين فرصت کم ميشه جبران کرد؟
بله قابل جبران هست قطعا!ببین کلا هیچ چیز غیر قابل جبرانی وجود نداره...چون وقت زیاد هست هنوز... :)
به نقل از ali 73 :
من الان موندم گسسته وقتي فصل تركيبيات رو نخوندم برم روش وقت بذارم بخونم . آخه ميدونين خيلي طول ميكشه با اون وقتي كه هدر ميره ميتونم برم نظريه اعداد بخونم كه به جا يه دونه به 3 تا تست بتونن جواب بدم . ولي اون وقت امتحان ترم با نخوندن تركيبيات با خطر تجديدي رو به رو ميشه. يني ميگين تجديد شم بهتره ؟ يا كنكور بهتر كنم ؟
تستای نظریه اعداد عموما غیر قابل پیش بینین ممکنه اونقدر سخت باشه که نشه جواب داد.در حالی که از ترکیبیات تستای آسون میدن که حیفه از دستشون بدید.حداقل یکی از سوالای ترکیبیات خیلی آسونه و از قوانین احتماله. بخونید حتما.من پارسال این وقت از ترکیبیات و احتمال هنوز هیچی نخونده بودم.

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

ببخشيدمن يه سوال بيربط داشتم!
کسي اينجاميتونه شماره آقاي نظرخواني که ازپشتيباناي کانون هم هست روبراي من پيداکنه؟
کسي يه مشاورخيلي خوب ميشناسه؟براي خودم نميخوام يه نفرازم سوال پرسيده
ممنون ميشم.فوريه

Z.n

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فناوری اطلاعات

یادم میاد من پارسال یه وبلاگ کنکوری پیدا کرده بودم که شماره کلی مشاور کنکور و معلم های کنکور رو گذاشته بود ولی الان اصلا یادم نمیاد چه وبلاگی بود!!! :( C:
بازم یه سرچی می کنم اگه پیدا کردم میگم. :) :C

• لایک
امتیازات: sk1v
  • شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از ninja :
ببخشيدمن يه سوال بيربط داشتم!
کسي اينجاميتونه شماره آقاي نظرخواني که ازپشتيباناي کانون هم هست روبراي من پيداکنه؟
کسي يه مشاورخيلي خوب ميشناسه؟براي خودم نميخوام يه نفرازم سوال پرسيده
ممنون ميشم.فوريه

از تهران یه مشاور خوب میشناسم ! واسه چه کاری میخوای ؟؟؟؟
فقط یکم هزینه اش گرونه ، ولی می ارزه ... مشاور زبده ای هست ...

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

يکي ازدوستام براي دوران جمع بنديش ميخواست بعدازمن خواست يه خوب بهش معرفي کنم!
قيمتش مهم نيست!
ميشه بهم پ.خ کنيداسمشو؟

MSA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
تلگرام

میگم از این بخشنامهه برای مدرسه شمام اومده که امتحانا حتما" باید از یک خرداد شروع بشه؟! به ما که اینطوری گفتن! ما با کلی التماس مدرسه رو راضی کردیم که از 25ام شروع کنن، بعد 2-3 تا از بچه های کلاسمون (که ترازشون به 6000 نمیرسه!) رفتن اعتراض کردن، گفتن اگه زودتر از یکم شروع شه،به اداره شکایت میکنیم!!! با این حساب امتحانای ما تا 20ام طول میکشه!!! :(( بدبخت شدیم،رفت! به نظر شما چاره چیه؟!

Alfredo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

یه سوال...

الان میتونیم خلاصه نویسی رو ادامه بدیم و کاملشون کنیم؟؟ یعنی ارزش اون وقتی رو که براش میذاریم داره در مقطع کنونی؟

Z.n

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فناوری اطلاعات

به نقل از Alfredo :
یه سوال...

الان میتونیم خلاصه نویسی رو ادامه بدیم و کاملشون کنیم؟؟ یعنی ارزش اون وقتی رو که براش میذاریم داره در مقطع کنونی؟
من خودم به شخصه بعد عید فهمیدم این خلاصه ها چیز خوبین و تازه اون موقع شروع به خلاصه نویسی می کردم.
البته من معتقدم که وقت خاصی ازم نمی گرفت و در عوض به تمرکزم هم کمک می کرد.
ولی به نظر من خوبه حتی هفته آخر می تونین یه نگاه خیلی سریع به این خلاصه هاتون بندازین و فکر می کنم خیلی مفید باشه ولی اگه این کار رو می کنید حتما هفته آخر وقت بذارین که بخونیدشون
موفق باشید :D :)

ostore11

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی بیرجند
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
حوصله شو نداشتم یکم هم بزرگواری گفتم راه رو واسه جوون ترا باز بذارم
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

مشكل فراوون خنده دار!نااميدكننده!
نميدونم چرااينطوريه!ساعت مطالعم خوبه به طورميانگين روزي11ساعت ميخونم!سابقه ي15ساعت روهم دارم(جوگير)ميفهمم درسو
اما!!فكرميكنم مغزم ازكارافتاده خيلي زوديادم ميره!مرور هم ميكنم اماسرازمون!مغزم قفل ميكنه!
به نظرتون هنوزوقت واسه پيشرفت هست؟؟ترازم چندتاازمون شده اومده پايين دپرس شدم ميترسم از اخرگندبزنم به همچي فوق العاده حس نااميدكننده دارم!!!

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

جایی هست که بشه دفترچه ی سوالات سراسری 5 سال اخیر رو گیر آورد؟!
میخوام خودِ دفترچه ی سوال باشه ، نه مثل کانونِ زرد و ... که سوالاتِ کنکور رُ جمع کردن
سایت سنجش رفتم پیدا نکردم
جایی میشه پیدا کرد؟!

بالا