• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حجاب بودن یا نبودن مسئله اینست !

نظر شما راجع به وجود حجاب

• اجباری باشد و همه مستلزم رعایت کردن آن باشند

رای‌ها: 68 17.3%
  • اجباری نباشد ولی افراد علاقه مند حجاب داشته باشند

رای‌ها: 314 79.9%
  • اصلا حجاب نباشد

رای‌ها: 11 2.8%

• رای‌دهندگان
    393
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Dark Eagle

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 2
شهر
Tehran
مدال المپیاد
کامپیوتر
پاسخ : حجاب بودن یا نبودن مسئله اینست !

یه جمله میگم بهش فکر کنید بعد به بحثتون ادامه بدید. B-)
. <D=
از همه چیز گذشتن و به همه چیز رسیدن مهم نیست . مهم از چه گذشتن و به چه رسیدن است! <D=
. <D=
با از دست دادن حجاب به چه چیزی می رسید؟(مسله این است نه بودن یا نبودن حجاب.)
[-(

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

بنظر من حجاب یه مسئله اساسی توی جامعه ماست . من خودم به داشتن حجاب و عفاف خیلی هم علاقه دارم و تصمیم گرفتم که از سال آینده چادری بشم ( چون امسال یکم برام سخته ) . از طرفی آدم با داشن حجاب احساس امنیت میکنه . اما بنظرم بهتره که حجاب تو کشورمون اجباری نباشه و اینجوری بی بند و باری ایجاد نکنه . چون خیلی از مردم بخاطر لجبازی به سمت بد حجابی میرن :|

DarkSiders

کاربر حرفه‌ای
شهر
اهواز

به نقل از Devil Girl :
بنظر من حجاب یه مسئله اساسی توی جامعه ماست . من خودم به داشتن حجاب و عفاف خیلی هم علاقه دارم و تصمیم گرفتم که از سال آینده چادری بشم ( چون امسال یکم برام سخته ) . از طرفی آدم با داشن حجاب احساس امنیت میکنه . اما بنظرم بهتره که حجاب تو کشورمون اجباری نباشه و اینجوری بی بند و باری ایجاد نکنه . چون خیلی از مردم بخاطر لجبازی به سمت بد حجابی میرن :|
چــــــــــــــرا امسال یکم سخـــــــــته؟!؟ [-(

speed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
میاندوآب
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

ببینید دین و مذهب و مسایل مربوط به اون بنظر من کاملا شخصی هستن ینی یکی بخواد مسیحی باشه ...خب باشه خودش میدونه و خداش...حجابم همینطوریه....
و اینکه چرا ما ها زوم کردیم رو حجاب زنها..مردها هم حجاب دارن دیگه...پس چرا اون رعایت نمیشه و با رعایت نکردنش مشکلی پیش نمی آد؟؟

DarkSiders

کاربر حرفه‌ای
شهر
اهواز

به نقل از speed :
ببینید دین و مذهب و مسایل مربوط به اون بنظر من کاملا شخصی هستن ینی یکی بخواد مسیحی باشه ...خب باشه خودش میدونه و خداش...حجابم همینطوریه....
و اینکه چرا ما ها زوم کردیم رو حجاب زنها..مردها هم حجاب دارن دیگه...پس چرا اون رعایت نمیشه و با رعایت نکردنش مشکلی پیش نمی آد؟؟
الان مشکل تو دقیقا با چیه؟

speed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
میاندوآب
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از Mas Ter :
الان مشکل تو دقیقا با چیه؟
من با چیزی یا کسی مشکل ندارم...فقط خواستم یه چیزایی رو یاد آوری کنم...

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

حجاب که فقط به مو نیس به خیلی چیزا ی دیگه هم هس که یکی از دلایل وجود حجاب مو هم به نطر من به همون حجابا ربط داره اگه مردم حجاب چشم داشته باشن ی سوم مشکلات جامعه حله
من خودمو بقچه پیچ کنم که تو به گناه نیوفتی؟ خووو چشاتو نگه دار منم ازادی داشته باشم یکم

کیانا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قم
شهر
قم

حجاب بهترین چیز برای یه دختره.
چون تکلیف پسرایی که به قول بزرگ ترا مثل گرگ تو جامعه منتظرن تا یه بلایی سر دخترایی که کمبود دارن بیارنو معلوم می کنه!

ma2012

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق

به نقل از speed :
مخالفم,حجاب نداشتن تو اماکن عمومی فقط ضربه به شخص بی حجاب نمیزنه,به بعضی از پسرا هم آسیب میزنه,مثه داستان سوراخ کردن قایق و ...
اما حجاب رو با زور هم نمیشه به صورت واقعی به اجرا در آورد@!

saratahmasbi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سارایوو(بوسنی و هرزگوین)
رشته دانشگاه
حقوق

حجاب؟؟؟؟؟
دقت کردین تو عرف جامعه ما هر کی چادر بپوشه یعنی با حجاب فقط اونه اونم یعنی پاک مطلق من برای همه ی چادریا احترام وارزش قائلم
اما اونایی ک با حجابشون چادرو زیر سوال نمیبرندواقعا .......
حجاب ک بخواد این طوری باشه کو نباشه چرا سنت پیامبرامونو میشکنیم

yazoo

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
hashemn1
شهر
mashhad

مگه نمیگیم جمهوری پس یعنی حکومت ردم به مردم پس باید بدونیم مردم چی میگن

وقتی میگیم جمهوری اسلامی دیگه ازادی معنا نداره چون خیلیا به اسم اسلام دارن گند میزنن تو اوضاع

lady star

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تبریز

نمی خوام مسخره بازی کنم ولی میخوام حرفمو با یه طنز شروع کنم :D
می خوای حجاب نداشته باشی؟؟باشه اما وقتی کبوتر رید رو سرت اونوقت میفهمی که حجاب مصونیت است نه محدودیت :D
با اینکه طنزه اما قبولش دارم،حجاب واقعا مصونیته :D
من خودم دختر با حجابی نیستم،بد حجابم نیستم،خانوادم هم زیادی برا این مسئله بهم گیر نمیدن یعنی اگه بخوام شفاف حرفمو بگم برا من بودن یا نبودن حجاب فرقی نمیکنه :D یعنی کاملا بی طرفم تو این قضیه :D
اما به عنوان یه دختر، کسی که سفر های خارج ازکشور زیادی داشته میخوام به اون مسئله ای که خودم باورش کردم نه باورش داشتم رو بگم
از نظر من بیشترین منفعت رو از بی حجابی فقط و فقط آقایون می برن :)
من به دخترانی که نمیتونن این موضوع رو قبول کنن یه پیشنهاد میکنم(خودم انجامش دادم)،یه بار که میرن بیرون چادر (حجاب کامل)سرشون کنن،کاملا میتونن فرق نگاه ها رو تشخیص بدن :)
همین که نگاه های دیگران اذیتت نمیکنه یعنی مصونیت :D
به نظر من اگه همین فردا تو مملکت ما بگن حجاب نداریم فاجعه به بار میاد :)
شما یه فنر رو در نظر بگیرین هر چقدر تو دستاتون فشارش بدین همونقدر فشرده میشه اما همینکه همون فنر فشرده شده رو رها کنین اینور اونور پرت میشه :)
خب الان تو مملکتی که سالیان سالیان حجاب بوده* بگن حجاب نداریم یا اصلا بگن هر کی خودش میمونه به نظر شما چی میشه؟؟فکر یه روز دو روز نکنین لطفا،آینده نگر باشین :)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*اون کسایی که میگن عرب ها حجاب رو آوردن پیشنهاد میکنم حتما کناب های تاریخی مطالعه کنن...حتی ایرانیان باستان هم حجاب داشتن

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات

به نقل از Gisu :
نمی خوام مسخره بازی کنم ولی میخوام حرفمو با یه طنز شروع کنم :D
می خوای حجاب نداشته باشی؟؟باشه اما وقتی کبوتر رید رو سرت اونوقت میفهمی که حجاب مصونیت است نه محدودیت :D
با اینکه طنزه اما قبولش دارم،حجاب واقعا مصونیته :D
من خودم دختر با حجابی نیستم،بد حجابم نیستم،خانوادم هم زیادی برا این مسئله بهم گیر نمیدن یعنی اگه بخوام شفاف حرفمو بگم برا من بودن یا نبودن حجاب فرقی نمیکنه :D یعنی کاملا بی طرفم تو این قضیه :D
اما به عنوان یه دختر، کسی که سفر های خارج ازکشور زیادی داشته میخوام به اون مسئله ای که خودم باورش کردم نه باورش داشتم رو بگم
از نظر من بیشترین منفعت رو از بی حجابی فقط و فقط آقایون می برن :)
من به دخترانی که نمیتونن این موضوع رو قبول کنن یه پیشنهاد میکنم(خودم انجامش دادم)،یه بار که میرن بیرون چادر (حجاب کامل)سرشون کنن،کاملا میتونن فرق نگاه ها رو تشخیص بدن :)
همین که نگاه های دیگران اذیتت نمیکنه یعنی مصونیت :D
به نظر من اگه همین فردا تو مملکت ما بگن حجاب نداریم فاجعه به بار میاد :)
شما یه فنر رو در نظر بگیرین هر چقدر تو دستاتون فشارش بدین همونقدر فشرده میشه اما همینکه همون فنر فشرده شده رو رها کنین اینور اونور پرت میشه :)
خب الان تو مملکتی که سالیان سالیان حجاب بوده* بگن حجاب نداریم یا اصلا بگن هر کی خودش میمونه به نظر شما چی میشه؟؟فکر یه روز دو روز نکنین لطفا،آینده نگر باشین :)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*اون کسایی که میگن عرب ها حجاب رو آوردن پیشنهاد میکنم حتما کناب های تاریخی مطالعه کنن...حتی ایرانیان باستان هم حجاب داشتن
از شما که سفرهای خارجی زیاد داشتین دیگه بعیده این حرف رو بزنید..
یه سوال خیلی اساسی برام پیش اومد.اگر کلا شما به هر نحوی میومدید بیرون و مردا نگاه میکردن اونوقت تو خونه موندن مصونیت بود؟
اینکه مردا نگاه میکنن مشکل مرداست فکر کنم.که در اصل نباید اینطوری باشه. تو همون خارج از کشور مگه نگاه می کنن؟ خیلی عجیبه این یکی!

melika...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد کانگورو

امیدورام به کسی بر نخوره
اون اقا پسرایی که غیرتین رو دوس دختراشون و دوس دختراشون باید موهاشون تو باشه اگه همه ی دخترا رو دوس دختر و خواهر مادر خودتون فرض کنید حجاب براتون معنی میشه!!!

سپيده

3pide gh :-"
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشكي گيلان
رشته دانشگاه
پزشكي

من اینکه حجاب مصونیت هس رو اصلا قبول ندارم من برا امتحان دوتا حالتشو هم امتحان کردم
اگه این دو دستگی ها وجود نداشت اونوقت اگه حجاب تا یه حد کمتریش( نمیگم کلا! ) هم بود بازم مصونیت بودش :|
ایران تنها کشوریه که حجاب به این شکل اجباریه ولی فکر کنم مصونیت توش از همه جا کمتر باشه :|

Parkoury

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلامه حلی 5
شهر
تهران

من خودم اعتقاد دارم که باید حجاب رو نگه داشت(ولی نه خیلی اینوری نه خیلی اونوری(منظورمو میدونید دیگه؟؟ ;;) ;;) ;;)))

سپيده

3pide gh :-"
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشكي گيلان
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از یغما :
فک نمیکنم زیادم الان حجابی وجود داشته باشه
بیشتر اون یه وجب شال برا مد و اینا به کار میره دیگه
یعنی کسانی که اعتقاد ندارن به نفع خودشون از چیزی به نام حجاب استفاده کردن.
باور کنین گاهی پوشش جامعه ما بدتر از پوشش خیابون رفتن یه آدم معمولی تو غربِ
به یونیفرم مدرست نگاه کن میفهمی حجاب هس زوری هم هست :|

lady star

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تبریز

به نقل از آرمان حقیقی :
یه سوال خیلی اساسی برام پیش اومد.اگر کلا شما به هر نحوی میومدید بیرون و مردا نگاه میکردن اونوقت تو خونه موندن مصونیت بود؟
اینکه مردا نگاه میکنن مشکل مرداست فکر کنم.که در اصل نباید اینطوری باشه. تو همون خارج از کشور مگه نگاه می کنن؟ خیلی عجیبه این یکی!
این درسته که مردا نباید نگاه کنن اما اگه نگاهم میکنن مشکل اونا نیست...تو ذاتشونه :) یه جمله ی معروف هست که میگه از زن عشوه و ناز،از مرد نیاز
بله تو خارج از کشور نگاه نمیکنن اما میدونین برا چی؟؟
چون برا اونا عادت شده اما اگه همین فردا بگن تو کشور ما حجاب نیست به نظرتون مردها میتونن جلو نگاهشون رو بگیرن؟؟
مطمئن باش نمیتونن اونوقت شما بازم میگی که مشکل از مرداست؟؟
اگه زن جلب توجه نکنه بره بیرون کسی نگاش نمیکنه حالا چه مردش چه زنش...
من خودم دخترم اما تو خیابون یه زن بدحجاب ببینم ناخداگاه نگاهش میکنم وای به حال مردا دیگه...
در ضمن آقا آرمان حجاب فقط برا زن نیست برا مرد هم هست...حجاب که فقط روسری سر کردن نیست
نگاه به نامحرم فقط برا مرد ها بد نیست برا زن هم هست...
خارج از کشور اون چیزی نیست که شما تو شبکه های ماهواره ای میبینین :)
اونجا یه خانوم وقتی میره بیرون مرتب و تمییز میره بیرون نه مثل اینجا که اکثر خانوما تا سر کوچشونم که میرن آرایش میکنن...
تنها خانوما نیستن که مرد ها هم هستن ...
نظر شخصیه خودم اینه که جوونای ما بیکارن که اینقد وقت برا مدل مو و مدل ابرو و تیپشون میزارن اگه بیکار نبودن وقت برا اینکارا نداشتن :)
اونم که گفتم بیشترین منفعت رو از بی حجابی زن ها فقط آقایون می برن 100% شامل مردهای کشور ما میشه
اگر تو کشور ما حجاب آزاد شه شما مطمئن باش وضعیت مثل اروپا و غرب نمیشه چون از اولش اینجوری نبوده :)

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از آرمان حقیقی :
لایک شدید حرف آرمان
@گیسو:یعنی چی از زن عشوه و ناز از مرد نیاز؟ :|
ببخش بابت رک بودنم اما من میتونم اینی ک از قدیم گفتن رو ب زبون دیگه ای بیارم"تقاضا و تولید" :|
تو ذات مرده؟!...باو بیخیال ب نظرم داریم سر مفاهیم بسیار بسیار اولیه بحث میکنیم
واضحه ک در وجود هر انسانی و نه صرفا هر مردی نیاز جنسی هست...پس با این اوصاف هر مردی هر نگاهی بکنه تو ذاتشه؟!...

مشکل صرفا هم از مردان و چشم هایشان نیست...زن هایمان هم عقده دارند...کمبود محبت...جلب توجه
میتوان ب جای پاک کردن صورت مسئله جامعه را تصحیح کرد...شاید 100سال زمان ببرد اما بسیار بهتر از الان خواهد شد

اکنون ما با اجباری کردن حجاب هیچ نکرده ایم الا"بردن فحشا از خیابان ب داخل خانه"
:) :|

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات

به نقل از Gisu :
این درسته که مردا نباید نگاه کنن اما اگه نگاهم میکنن مشکل اونا نیست...تو ذاتشونه :) یه جمله ی معروف هست که میگه از زن عشوه و ناز،از مرد نیاز
بله تو خارج از کشور نگاه نمیکنن اما میدونین برا چی؟؟
چون برا اونا عادت شده اما اگه همین فردا بگن تو کشور ما حجاب نیست به نظرتون مردها میتونن جلو نگاهشون رو بگیرن؟؟
مطمئن باش نمیتونن اونوقت شما بازم میگی که مشکل از مرداست؟؟
اگه زن جلب توجه نکنه بره بیرون کسی نگاش نمیکنه حالا چه مردش چه زنش...
من خودم دخترم اما تو خیابون یه زن بدحجاب ببینم ناخداگاه نگاهش میکنم وای به حال مردا دیگه...
در ضمن آقا آرمان حجاب فقط برا زن نیست برا مرد هم هست...حجاب که فقط روسری سر کردن نیست
نگاه به نامحرم فقط برا مرد ها بد نیست برا زن هم هست...
خارج از کشور اون چیزی نیست که شما تو شبکه های ماهواره ای میبینین :)
اونجا یه خانوم وقتی میره بیرون مرتب و تمییز میره بیرون نه مثل اینجا که اکثر خانوما تا سر کوچشونم که میرن آرایش میکنن...
تنها خانوما نیستن که مرد ها هم هستن ...
نظر شخصیه خودم اینه که جوونای ما بیکارن که اینقد وقت برا مدل مو و مدل ابرو و تیپشون میزارن اگه بیکار نبودن وقت برا اینکارا نداشتن :)
اونم که گفتم بیشترین منفعت رو از بی حجابی زن ها فقط آقایون می برن 100% شامل مردهای کشور ما میشه
اگر تو کشور ما حجاب آزاد شه شما مطمئن باش وضعیت مثل اروپا و غرب نمیشه چون از اولش اینجوری نبوده :)
نه من خودم چند تا از کشورهای خرج رو دیدم.بر اساس ماهواره نظر ندادم.همینطور که میگید دقیقا همینه. این مسایل برا اونا عادی شده.حالا اینکه برا مردای ایران عادی نیست خب تقصیر خودشونم که نیست. به هر حال تاثیر داشته وضعیت دیگه.
حالا حجاب رو اگر می خواید بررسی کنید باید بر اساس فلسفش بررسی کنید نه اینکه اگر حجاب نباشه این مدلی میشه پس باید باشه.آیا با فلسفش موافقید یا نه

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا