• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حجاب بودن یا نبودن مسئله اینست !

نظر شما راجع به وجود حجاب

• اجباری باشد و همه مستلزم رعایت کردن آن باشند

رای‌ها: 68 17.3%
  • اجباری نباشد ولی افراد علاقه مند حجاب داشته باشند

رای‌ها: 314 79.9%
  • اصلا حجاب نباشد

رای‌ها: 11 2.8%

• رای‌دهندگان
    393
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : حجاب بودن یا نبودن مسئله اینست !

به نقل از ارنواز :
البته حجاب فقط واسه خانوما نیست و آقایون هم باید حجاب خاص خودشونو رعایت کنن.
راست میگه,حجاب آقایون کنترل نگاهشونه,در صورتی که به نظر من حتی ذره ای رعایت نمیشه.خیلی خیلی کم پیدا میشن آقایونی که وقتی یه خانوم بد حجاب رو می بینن نگاهشونو کنترل کنن...

Nooshin_d

نوشین
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از backslash :
فکر نمیکنم حجاب به رشد و کمال ربط داشته باشه
به نظر من حجاب بیشتر زن رو از نگاه های هوس بازانه حفظ میکنه و نمیذاره اون وقار و شخصیتش از بین بره :-s
حجاب خیلی به رشد کمال کمک میکنه .کم کم میفهمی تو ارزش های دیگه ای داری و میتونی اونا رو شکوفا کنی . آخرین و ظاهری ترین فایده ی اون پوشش بدن انسان هست.
به نقل از UFO :
فرد بی حجاب بیشتر به جامعه ضرر میزنه یک نفر بیحجاب میتونه چندین نفر را بد بخت کنه چون بقیه هم می خواهند مثل اون بشند
آره این خاصیت انسان های سست عنصر هست

به نقل از prabd.chess :
ممنوناز مثال شاهکارت...کل حرفت در یک کلام:شاید حجاب کافی باشد اما به هیچ روی لازم نیست...
اتفاقا حجاب لازمه ولی برای کمال کافی نیست . کمال انسان بدون حجاب ، ناقصه و یه چیزی کم داره .
کمال انسان با حجاب هم با اعمال درست کامل میشه .

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

به نقل از طـــوبـــــــى :
راست میگه,حجاب آقایون کنترل نگاهشونه,در صورتی که به نظر من حتی ذره ای رعایت نمیشه.خیلی خیلی کم پیدا میشن آقایونی که وقتی یه خانوم بد حجاب رو می بینن نگاهشونو کنترل کنن...

البته علاوه بر این، حجاب ظاهری هم برای آقایون هست؛ مثلا به نظر من آقایون نباید با شلوارک و رکابی که لباس تو خونه است بیان بیرون، این دقیقا مثل اینه که یه خانوم با لباس تو خونه یاد بیرون.

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

ا
باید کنترل کنن اما بد حجابی یعنی بیا منو نگاه کن و... بد حجابی تعریفی نداره جز مرض و بیماری خود نمایی میشه گف در بی حجابی مردان چشمشونو وظیفه دارن نگر دارن اما بد حجابی صرفا مشکل از خانم هست.

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Mohammadreza128 :
باید کنترل کنن اما بد حجابی یعنی بیا منو نگاه کن و... بد حجابی تعریفی نداره جز مرض و بیماری خود نمایی میشه گف در بی حجابی مردان چشمشونو وظیفه دارن نگر دارن اما بد حجابی صرفا مشکل از خانم هست.
یعنی هر مردی دید خانومی حجابش مناسب نیس باید هر چه قدر میخواد نگاه کنه و بعد بگه مشکل از اون خانومس؟!؟!
درسته که اون خانوم هم مقصره,اما دلیلی برای توجیه رفتار آقاهه نیست!
مث این می مونه که یه نفر خونه شو قفل نکنه بره بیرون,در خونه شم کاملا باز باشه و هر دزدی بتونه به راحتی بره و بیاد
اونوقت اگه یه دزدی بره اون خونه رو بزنه,باید بگیم صزفا مشکل از صاحب خونه بوده؟؟ یعنی دزده هیچ تقصیر و مشکلی نداره؟! :-?

علی دباغی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجینیا
مدال المپیاد
پیر تر از این حرفام
دانشگاه
صنعتی بیرجند
رشته دانشگاه
صنایع_صنایع

یعنی هر مردی دید خانومی حجابش مناسب نیس باید هر چه قدر میخواد نگاه کنه و بعد بگه مشکل از اون خانومس؟!؟!
مث این می مونه که یه نفر خونه شو قفل نکنه بره بیرون,در خونه شم کاملا باز باشه و هر دزدی بتونه به راحتی بره و بیاد
اونوقت اگه یه دزدی بره اون خونه رو بزنه,باید بگیم صزفا مشکل از صاحب خونه بوده؟؟ یعنی دزده هیچ تقصیر و مشکلی نداره؟! :-?
خوب وقتی شما ذر خونت باز باشه اگه دزد بیاد شما هم مقصری نه اینکه صرفا اون مقصر باشه چون اسمش دزده پس در خونتو ببند!

علی دباغی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجینیا
مدال المپیاد
پیر تر از این حرفام
دانشگاه
صنعتی بیرجند
رشته دانشگاه
صنایع_صنایع

آخه الانم تو خیابون دختر هست,پس مشکل دختر ندیدن نیس
قبل از انقلاب هم که تو ایران حجاب آزاد بود,مردا همچنان چشمشون سیر نبوده(شنیدم که میگم). پس مشکل ایرانیا از جای دیگه س,نه حجاب
مشکل از آموزش ندادن به بچه هاس,تا همون موقعی که بچه ن وجود و حضور جنس مخالف براشون عادی شه,این جوری با دیدن یه نفر با جنس مخالف تمام توانشون رو برای جلب توجه به کار نمیبرن(هم دخترا هم پسرا,البته برا دخترا خیلی کمتره :D )
ینی در واقع من دارم میگم این چیزی که شما میگید ربطی به حجاب نداره,مشکل از فرهنگه...
خوب بیاین فرهنگ سازی کنین!
از الان که سیر تر بودن قبول دارین؟
نمی خوام بحث سیاسی بکنم ولی مشکل از فرهنگم نیست!

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از علی دباغی :
خوب وقتی شما ذر خونت باز باشه اگه دزد بیاد شما هم مقصری نه اینکه صرفا اون مقصر باشه چون اسمش دزده پس در خونتو ببند!
منم,نگفتم فقط دزده مقصره,اما تقصیرش کمتر از اون دزدی نیس که وارد یه خونه ه کاملا محافظت شده میشه,نیس
اینجا هر دو مقصرن,هم خانومی که بد حجابه هم آقایی که نگاه می کنه,اما این بد حجابی نمیتونه توجیه رفتار اون آقا باشه
همونطور که تو اون مثال هم دزد مقصره هم صاحب خونه,ولی باز بودن در توجیه دزدی کردن اون دزده نیس...

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

ا
منم دقیقا همینو میگم در خونه رو باز بذاری بری م۳ بیحجابیه یه نوع اعتماد به جامعس اما بی حجابی قضیش فرق داره یعنی دره خونه رو باز بذاری یه بنر هم بذاری که در این خانه باز است و درون ان پول است بفرمایید دزدی..

mb

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد2
شهر
مشهد
دانشگاه
امام رضا
رشته دانشگاه
حسابداری

ببینید عزیزان من در اسلاااااااااام حجاب مسئله مهمی است (<
من میگم همین که الان هست خیلی هم خوبه
تازه الان شلم گرفتن باید سفت تر کنن
حجاب دیوار حفاظتی که یک زن میتواند داشته باشد :-/

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Mohammadreza128 :
منم دقیقا همینو میگم در خونه رو باز بذاری بری م۳ بیحجابیه یه نوع اعتماد به جامعس اما بی حجابی قضیش فرق داره یعنی دره خونه رو باز بذاری یه بنر هم بذاری که در این خانه باز است و درون ان پول است بفرمایید دزدی..
می فهمم چی میگید,اما در هر صورت اسم این کار دزدیه و بد,همونطور که نگاه کردن و تعرض به نامحرم بده و نمیشه منکرش شد
داستان حضرت یوسف فکر کنم بهتر بتونه اینو توضیح بده.زلیخا به حضرت یوسف گفت من خودمو در اختیار تو میذارم.دیگه از این بالا تر?! اما بازم حضرت یوسف این کارو نکرد,چون نفس عمل بده,تحت هر شرایطی
البته من نمیگم که همه باید مث پیامبرا عمل کنن,ولی چون این کار(کنترل نکردن نگاه در بعضی موارد) اغلب اوقات انجام میشه نباید توجیهش کنیم و بگیم اشکال نداره و کسی که نگاه گناه می کنه کار بدی نکرده...
نمیدونم تونستم منظورمو کامل بگم یا نه... :)
به نقل از علی دباغی :
خوب بیاین فرهنگ سازی کنین!
از الان که سیر تر بودن قبول دارین؟
نمی خوام بحث سیاسی بکنم ولی مشکل از فرهنگم نیست!
من بیام فرهنگ سازی کنم?!منی که هنوز خودم دانش آموز این کشورم باید فرهنگ سازی کنم?!?! :O
ایرانیا همیشه همین بودن اما حتی اگه سیر تر بودن دلیلش تربیت و فرهنگ متفاوت اون موقع بوده,نه حجاب آزاد,چون الانم همه که با چادر نمیان خیابون,خیلیا با حجابای خیلی بدتر میان وفکر کنم تعدادشون کم هم نباشه
شما بگید مشکل چیه! من که نفهمیدم شما چی میگید... :-?

علی دباغی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجینیا
مدال المپیاد
پیر تر از این حرفام
دانشگاه
صنعتی بیرجند
رشته دانشگاه
صنایع_صنایع

نمیدونم تونستم منظورمو کامل بگم یا نه... :)من بیام فرهنگ سازی کنم?!منی که هنوز خودم دانش آموز این کشورم باید فرهنگ سازی کنم?!?! :O
شما نه.اونایی که حرف از خدا میزنن و در باطن رفتارشون فرق می کنه. :-?

من در کل نظرم عوض شد حالا طرف دار حجابم چون توی این چند روز چیزایی شنیدم که نظرمو عوض کرد.
البته حجابی که با نیت درست باشه نه مثل بعضیا که هممون تا حالا زیاد دیدیم :-? و نه مثل اونایی که به خاطر طرز گرفتن چادرشون جلوی پاشونم نمیبینن :-?!

pinar

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
میاندوآب
شهر
میاندوآب

به نظر من حجاب خوبه ولی نه بصورت افراط ونه بصورت تفریط بلکه میانه اون دوتا یعنی معمولی نه مانتوی تنگ و آرایش ان چنانی و نه طوری باشه که از اعضای صورت فقط دوچشم دیده شه :-? :-?

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
قبولی در مرحله دوم المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه
ریاضی :x

بابا چرا اینقدر موضوع رو سخت میکنید به نظر من باشه خیلی بهتره!!!!
اونایی که نظرشون بر نیودن هست خواهشا یه با (به قوله معلم اجتماعیمون{لخت شن}{ینی ذهنشون رو کاملا پاک کنن})بعد خودشون بیان فکر کنن که حجاب نداشتن چی میشه حجاب داشتن چیمیشه
بعد دید نظریه بازیایی بهش داشته باشن برتری های هر کدوم و ویژگی های ه کدوم رو بنویسن خداییش ببینن نظرشون اگه مثبت نشد!!!!!!!!!!!!
اون وقت به نظر من اگه بی حجاب هم بگردن مشکلی نیست چون به قطع از کارشون مطمئنن :D :-s

علی دباغی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجینیا
مدال المپیاد
پیر تر از این حرفام
دانشگاه
صنعتی بیرجند
رشته دانشگاه
صنایع_صنایع

به نقل از pinar :
به نظر من حجاب خوبه ولی نه بصورت افراط ونه بصورت تفریط بلکه میانه اون دوتا یعنی معمولی نه مانتوی تنگ و آرایش ان چنانی و نه طوری باشه که از اعضای صورت فقط دوچشم دیده شه :-? :-?
منم موافقم
هر فرد خصوصیات اخلاقی خودش رو داره ولی باید شرایط جامعه_قوانین و... رو در نظر بگیره و از پوششی متناسب با این شرایط استفاده کنه حالا می خواد در هر سطحی از دین داری باشه نه اینکه مثل الان دچار افراط و تفریط باشیم.

Litway

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مثلا
شهر
همدان

اگه دموكراسي رو قبول داشته باشين....مسلما نميشه عقايد رو تحميل كرد ...هر كس حق داره هر جور صلاح ميدونه براي شخص خودش تصميم بگيره ... يكي با حجاب آرامش پيدا ميكنه و يكي نه ، ضمنا حجاب براي آقايون هم به طرز خودش هست ولي كيه كه گوش بده :-"

august

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
THE CHILDRENبچه های بازیگوش

easy life , easy wear
من به این سبک از لباس پوشیدن معتقدمو همینطوری هم لباس میپوشم
هرطور راحتم
انسان ها موجودات ممنوع پذیر نیستن
یا شایدم بشه گفت که به نوعی ممنوع طلبن
فطرت خداوند هم بر دادن آزادی بره تصمیم گیریه، مگر نه هر کی گناه میکرد در لحظه پودر میشد مثلا.
ن خودم راحت لباس میپوشمو خودمو اذیت نمیکنم
لباس معمولی سنگین و موقر
مثل آدمیزاد، نه عجق وجق و فشن مثل اینایی که میخان خودشونو نشون بدن، نه زشت بی ترکیب مثل اینایی که میخان بگن: هی تو، من بسیجی فعالم،حواست باشه.
ساده راحت طوری که نه مردم اجتماع ناراحتت کننو نه اینکه خودت ناراحت شی
این ها تنها عقاید شخصیم بود

علی دباغی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجینیا
مدال المپیاد
پیر تر از این حرفام
دانشگاه
صنعتی بیرجند
رشته دانشگاه
صنایع_صنایع

منم موافقم آدم باید راحت لباس بپوشه
اما در بعضی شرایط نمیشه.از من گفتن

Nooshin_d

نوشین
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از August_prince of sampadia :
easy life , easy wear
هرطور راحتم
به نقل از August_prince of sampadia :
easy life , easy wear
ساده راحت طوری که نه مردم اجتماع ناراحتت کننو نه اینکه خودت ناراحت شی
خوب بعضیا ان قدر میخوان راحت باشن که دیگه شورشو درآوردن! :-/
البته بعضی ناراحتی ها که گاهی اتفاق میفته ولی در جهت انجام دستور دین باشه ، واسه خودمونم خوبه .

N.KH

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه کردستان
رشته دانشگاه
مهندسی برق - الکترونیک

جامعه ی ما افراط و تفریط تو خونشه اصلا نمیتونه متعادل رفتار کنه ،با وجود حجاب افراط های زیادی رو شاهد هستیم و مطمئنم که با نبودنش هم شاهد خواهیم بود .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا