• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حجاب بودن یا نبودن مسئله اینست !

نظر شما راجع به وجود حجاب

• اجباری باشد و همه مستلزم رعایت کردن آن باشند

رای‌ها: 68 17.3%
  • اجباری نباشد ولی افراد علاقه مند حجاب داشته باشند

رای‌ها: 314 79.9%
  • اصلا حجاب نباشد

رای‌ها: 11 2.8%

• رای‌دهندگان
    393
وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
این تاپیکو فقط برا این زدم که راجع به پیامد های اجتماعیش حرف بزنیم نه از نوع دینی . مثلن خانمی که هفت قلم آرایش و مانتو کوتاه و قیافه آنچنانی میره خودش نمیدونه چه خطراتی برای خودش در کمینه ؟ هر کسی یه نظری داره موافق یا مخالف نظراتونو بگید و از عقایدتون دفاع کنید . بعد چند تا موضوع داره مث حجاب در دانشگاه و ... اگه دیدم استقبال میکنید میذارم .همه این جا به عقاید هم احترام میذاریم خدای نکرده به کسی توهین نشه ممنون

hiam jun

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد!!
پاسخ : حجاب بودن یا نبودن مسئله اینست !

آره به نظر منم حجاب حالا به هر شکلی که باشه امنیت آدم تو جامعه رو مشخص میکنه حالا هرکی هرچی دلش میخواد بگه و هر کار دلش میخواد بکنه! ~X(
آقا اصلا به ما چه! :-"

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از fatima !!!!! :
این تاپیکو فقط برا این زدم که راجع به پیامد های اجتماعیش حرف بزنیم نه از نوع دینی . مثلن خانمی که هفت قلم آرایش و مانتو کوتاه و قیافه آنچنانی میره خودش نمیدونه چه خطراتی برای خودش در کمینه ؟ هر کسی یه نظری داره موافق یا مخالف نظراتونو بگید و از عقایدتون دفاع کنید . بعد چند تا موضوع داره مث حجاب در دانشگاه و ... اگه دیدم استقبال میکنید میذارم .همه این جا به عقاید هم احترام میذاریم خدای نکرده به کسی توهین نشه ممنون
]چه خطراتی ؟:D

g@dde$s

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خوي

بچه ها من نميدونم اين چه تاثيره داره ولي مي خوام يه بخشي از مقاله اي رو كه خوندم بذارم ببينم شما نظرتون چيه؟!كپي نيستا خودم تايپيدم! :D

این روزا بعد از خوندن یه مقاله متفكر تر ! شدم بخشی شو براتون می ذارم شاید براتون جالب باشه:

حجاب

قران كتاب پیشوا و مرجع راستین دین اسلام به هیچ وجه نمی گوید زن مسلمان چه بپوشد و یا چه عضوی از بدن خود را بپوشاند بلكه صرفا با دستورهای "ولیضربن بخمرهن علی جیوبهن(31-النور)" و "یدنین علیهن من جلابیبهن(59-الاحزاب) " درباره روش تلبس و طرز پوشیدن خمار و جلباب به زنان گرونده آنروز كه همگی آن گونه پوششها را از دیرباز به رسم نیاكان خود برسروتن داشتند،الگویی به تمام زنان دنیا از هر نژاد و قوم می دهد كه در انظار عموم ملبس به پوشاك جلف و بی بندوبار نبوده و همیشه با مد نظر گرفتن فلسفه آن دو دستور بالا ، به روش متداول خود، موقر و محترمانه لباس پوشیده و رفت و آمد و معاشرت كنند. همین و بس!

جمله " و كان الله غفورا رحیما" در آخر آیه كریمه 59- الاحزاب ، حاكی از آنست كه اگر در عمل به این سفارش كوتاهی و قصوری پیش بیاید،مشمول غفران و رحمت الهی بوده و مورد مؤاخذه قرار نخواهد گرفت. این تسهیل و تخفیف آشكار از سوی پروردگار-همانگونه كه معنی حقیقی كلمات در متن هر دو دستور نیز نشان می دهد-بیانگر آنست كه تاكید زیادی در امر پوشش وحجاب زنان ، تا آن حد مبالغه آمیز كه گذشتگان پنداشته اند توصیه نشده است.مفسران و مفتیان كه قلم در دست آنها بوده، آنقدر با غلبه وسواس و تفسیرهای ناروا و فتاوی ظالمانه درباره پوشاندن و پنهان كردن زنان كه قدرت و امكان دفاع از خود را نداشتند نوشته اند كه اینك این پوشش های عجیب و غریب و گاهی مضحك و خفقان آور كه بنام حجاب اسلامی بین ملل مختلف رایج و مرسوم گشته،بغیر حق و به غلط مهمترین علامت مشخصه اسلام و مظهر و معرف دین خدا گردیده است. زهی سخاوت و گمراهی!

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

به نقل از g@dde$s :
بچه ها من نميدونم اين چه تاثيره داره ولي مي خوام يه بخشي از مقاله اي رو كه خوندم بذارم ببينم شما نظرتون چيه؟!كپي نيستا خودم تايپيدم! :D

این روزا بعد از خوندن یه مقاله متفكر تر ! شدم بخشی شو براتون می ذارم شاید براتون جالب باشه:

حجاب

قران كتاب پیشوا و مرجع راستین دین اسلام به هیچ وجه نمی گوید زن مسلمان چه بپوشد و یا چه عضوی از بدن خود را بپوشاند بلكه صرفا با دستورهای "ولیضربن بخمرهن علی جیوبهن(31-النور)" و "یدنین علیهن من جلابیبهن(59-الاحزاب) " درباره روش تلبس و طرز پوشیدن خمار و جلباب به زنان گرونده آنروز كه همگی آن گونه پوششها را از دیرباز به رسم نیاكان خود برسروتن داشتند،الگویی به تمام زنان دنیا از هر نژاد و قوم می دهد كه در انظار عموم ملبس به پوشاك جلف و بی بندوبار نبوده و همیشه با مد نظر گرفتن فلسفه آن دو دستور بالا ، به روش متداول خود، موقر و محترمانه لباس پوشیده و رفت و آمد و معاشرت كنند. همین و بس!

جمله " و كان الله غفورا رحیما" در آخر آیه كریمه 59- الاحزاب ، حاكی از آنست كه اگر در عمل به این سفارش كوتاهی و قصوری پیش بیاید،مشمول غفران و رحمت الهی بوده و مورد مؤاخذه قرار نخواهد گرفت.
در مورد قسمت آبی!
بله درسته نمیاد مستقیما بگه چی بپوشید،و البته به فرهنگ هر قشر خاص از جامعه احترام میذاره،ولی یه بخشی از تفسیر ها رو هم میان با کمک سخنان ائمه ارائه میدن که یه سری حدیث داریم که حدود پوشش رو مشخص میکنن.
در مورد قسمت قرمز!بسیار عالی هز کی هر کار خواست بکنه بعد بگه خب حله و كان الله غفورا رحیما
منطقیه؟!

• لایک
امتیازات: demon

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

بحث اعتقادی مربوط به انجمن گفت و شنود اجتماعی نیست

تاپیک به جنبه ی اجتماعی موضوع میپردازه

لطفا از لحاظ اجتماعی فواید و مضرات حجاب رو پیش ببرین

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

به نقل از بهــــراد :
نظرات یک راننده اتوبوس در مورد حجاب:
"ببین، برو یه آجر پیدا کن، بندازش توی یه کیسه پلاستیک سیاه, درشو محکم ببند، بذارش روی تلوزیون. بعد به همه بگو کسی به این تا صبح دست نزنه ، بعد برو بخواب.
تا صبح همه میرن اینو انگل میدن ببینم توش چیه"

من واقعا متاسفم برای شما که یه همچین فکری میکنی :|
اگر کسی که توی مراکز عالی کشور :-" درس میخونه طرز تفکرش درباره ی مسائل اجتماعی با یک راننده تاکسی یکی باشه باید فاتحه مملکتو خوند :|
هیچگونه قصد توهینی ندارم ولی توی هر قشری آدم هایی با افکار نا معقول پیدا میشه :-$
اگه جنبه اون دسته آدمی که دست میزنن به اون پلاستیک کمه و یا از تربیت یا اصول اخلاقی بهره مند نیستن ربطی به اون پلاستیک یا آجر توش نداره مقصر کسیه که نمی تونه خودشو کنترل کنه و میره سراغ کاری که بهش گفتن نکنه :|
چندبار این جمله رو خوندم و هر دفعه متاثر تر شدم
متاسفم #-o

naseri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان يك تهران
شهر
تهران

taleghani-ejbar.jpg

خودشونم گفتن اجباري نيست حتي امام هم موافقت كرده:

26449307559000754130.jpg

نميدونم چرا حرف خودشون و پيشوا شونو تكذيب مي كنن!!

g@dde$s

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خوي

به نقل از سَعیده :
در مورد قسمت آبی!
بله درسته نمیاد مستقیما بگه چی بپوشید،و البته به فرهنگ هر قشر خاص از جامعه احترام میذاره،ولی یه بخشی از تفسیر ها رو هم میان با کمک سخنان ائمه ارائه میدن که یه سری حدیث داریم که حدود پوشش رو مشخص میکنن.
در مورد قسمت قرمز!بسیار عالی هز کی هر کار خواست بکنه بعد بگه خب حله و كان الله غفورا رحیما
منطقیه؟!
من كه نگقتم اين درسته گفتم همچين چيزيم هست!
چطوره كه خونه ها رو سنگ مي زنن تا پوششي باشه براشون اونوقت ادما نبايد يه پوششي كه بپوشنتشون داشته باشن!؟
چي گفتما! :)

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

بهراد جان پسرم :D
نمیشه گفت مشکل از برهنگی نیست!
اگر بعضی از خانواده ها با تعصب بیجا در وجود جوان هاشون یه سری عقده ایجاد کردن دلیل نمیشه که ضرر اونا رو یه سری دیگه ببینن(مخصوصا خانم ها)
الان هم تقریبا هر کس به کیش خودش داره زندگی میکنه منظور شما از حجاب اجباری بودن همون یه ذره روسری هست که برخی سرشون میکنن؟
من نمیفهمم چرا کسی که حجاب رو غیر عقلی میدونه به خودش اجازه میده که دربارش اظهار نظر کنه و مستقیم هم بره سراغ چادر!!!
علایق و فهم و درک افراد مختلفه شاید فردی فقط بخواد یه لچک سرش کنه یکی هم بخواد چادر سرش کنه!

ولی بودن یا نبودش بحث دیگه ایه!
بعد از انقلاب و قانون اساسی جدید و غیره نظام حاکم شده اسلام! پس کسی که دین رو نمیخواد صرفا به دلیل اینکه داره اینجا و در محدوده ی یک حکومت زندگی میکنه باید به قوانین اون هم احترام بذاره و هم پایبند باشه
(:|

hiam jun

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد!!

به نقل از بهــــراد :
به نظر شما توی آنگولا که حجابی در کار نیست، مردم سر این بحث میکنن( به جون هم میفتن ) که کی حجاب داره ، کی نداره؟ توی افغانستان چطور؟
-----------------------------------------------
بله!
صحبت منم همینه. اگه چه حجاب باشه، چه نباشه، باید خودمونو درست کنیم. چه اون کیسه ی سیاه باشه، چه نباشه
آخر حرفمم گفتم به جایی نمیرسه. چون مشکل از خود ماست نه از برهنگی...
اگه واقعا مومن بودیم ، یه آدم لخت هم توی افکار ما تاثیر نمیذاشت...
ببین بهراد هرچی باشه هر آدمی آدمه وغریزه داره و به خاطر همینه که من میگم حجاب امنیت آدمو تضمین میکنه!خب حتما یه چیزی دیدم که اینو میگم دیگه!حالا خداییش بهراد تو اگه 1 آدم لختو ببینی روت تأثیر نمدذاره؟ :D :P :D ;)) :-"

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

به نقل از بهــــراد :
مادر من! :D
بد حجابی یه چیزه، بی حجابی یه چیزه دیگه. حجابم یه چیز دیگه.
من همچین حرفی زدم؟ من گفتم حجابو غیر عقلانی میدونم؟ من گفتم چادر خوبه یا بده؟ بنده اون قسمت حرفم با شما نبود :) منظورم رانندهه بود :-"
اصلا من اسمی از چادر اوردم؟!!! :-??
من متوجه نمیشم یه چیز مشکی که آآدم میپیچه دور خودش چی میتونه باشه؟ :-?

و اما اساسا به نظر من وجود حجاب و حدود تا یه حدی نه تنها که خوبه و امنیت جامعه رو تضمین میکنه بلکه لازمه :)
چون در اون صورت هست که فرق انسان با انسان نما مشخص میشه!
من از شیوه ی الان طرف داری نمیکنم ولی هیچ وقت هم طرفدار بی بندو باری و لخت بودن :-" نبودم!
به نظرم عقیده هر فرد واسه خودش قابل احترامه و اگه اون رو یه حقیقت میدونه میتونه کاری کنه که بقیه به اون احترام بذارن ولی نه با اجبار و توهین... (;
پ.ن : الان باز نگید خودت گفتی اجبار نباید باشه :| حجاب رو نباید به عنوان یک چیزه حکم دین در نظر گرفت باید قانون بودنش مد نظر باشه مثل فرم مدرسه :|

به نقل از بهــــراد :
تاثیر میذاره. چون من مومن واقعی نیستم
+قبول کنین که هر چیزیو نمیشه اینجا گفت. وگرنه میشد به نتیجه رسید
( تن تنو هم به جرم آزادی و بیان اندیشه انداختن تو زندان :D . من نمیخوام تن تن بشم )

ربطی به مومن بودن نداره اینجا بحث غریزه پیش میاد . و همیشه پیشگیری بهتر از درماه بوده و هست ;;)

hiam jun

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد!!

به نقل از بهــــراد :
اون میتونه مانتو باشه! --> قرمز
------------------------------------------------------
شما داری توهین میکنی. به من نه، ولی به قشری از دنیا. انوشه انصاریو با چادر راه میدادن کره ی ماه؟ پس هر کسی که بی حجاب یا بد حجابه، ممکنه از یک باحجاب که فقط دماغش معلومه، بیشتر به درد دنیا بخوره. انسان نما یعنی چی آخه؟---> نارنجی
-----------------------------------------------------
آخه پیشگیری اینطوری؟ عقاید مردم چی؟ شاید یکی میخواد یه جور دیگه بگرده...----> سبز
الآن بحث ما حجابه نه این که آدمای با حجاب بیشتر به درد جامعه میخورن یا بی حجاب!بعدشم ما هم آدمای موفق با حجاب داریم هم بی حجاب.

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از sahere :
و اما اساسا به نظر من وجود حجاب و حدود تا یه حدی نه تنها که خوبه و امنیت جامعه رو تضمین میکنه بلکه لازمه :)
چون در اون صورت هست که فرق انسان با انسان نما مشخص میشه!
من از شیوه ی الان طرف داری نمیکنم ولی هیچ وقت هم طرفدار بی بندو باری و لخت بودن :-" نبودم!
به نظرم عقیده هر فرد واسه خودش قابل احترامه و اگه اون رو یه حقیقت میدونه میتونه کاری کنه که بقیه به اون احترام بذارن ولی نه با اجبار و توهین... (;
پ.ن : الان باز نگید خودت گفتی اجبار نباید باشه :| حجاب رو نباید به عنوان یک چیزه حکم دین در نظر گرفت باید قانون بودنش مد نظر باشه مثل فرم مدرسه :|

ربطی به مومن بودن نداره اینجا بحث غریزه پیش میاد . و همیشه پیشگیری بهتر از درماه بوده و هست ;;)
انسان نما کیه ؟!
الان سلامت جامعه عربستان ایران افغانستان زمان طالبان تضمین شده ؟:D اصلآ سلامت جامعه یعنی چی؟
الان بحث سر همینه که این قانون درسته یا نه :D و این قانون از اول گویا قرار نبوده باشه با توجه به حرفای دوستان مثه همین تفکیک جنسیتی که قرار نبوده باشه

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

به نقل از بهــــراد :
اون میتونه مانتو باشه! --> قرمز
------------------------------------------------------
شما داری توهین میکنی. به من نه، ولی به قشری از دنیا. انوشه انصاریو با چادر راه میدادن کره ی ماه؟ پس هر کسی که بی حجاب یا بد حجابه، ممکنه از یک باحجاب که فقط دماغش معلومه، بیشتر به درد دنیا بخوره. انسان نما یعنی چی آخه؟---> نارنجی
-----------------------------------------------------
آخه پیشگیری اینطوری؟ عقاید مردم چی؟ شاید یکی میخواد یه جور دیگه بگرده...----> سبز

بله میتونه ولی دقت کردی که روی چادر یه حساسیت بخود وجود داره؟

من نگفتم بی حجاب انسان نیست یا به درد دنیا نمیخوره :O در شرایط و مکان های مختلف حجاب تغییر میکنه! منظورم جنبه ی حیوانی هر آدمیه که اگه بهش بها داده بشه بیدار میشه و خیلی ها نمیتونن اون رو کنترل کنن [-(
شاید توی آمریکا یکی با تیشرت و شلوار امنیت داشته باشه ولی یکی نه من خودم رو میگم توی شهر بدون چادر اصلا احساس امنیت نمیکنم :|
و این بر میگرده به فرهنگ و تربیت خانواده ها!!!

عقاید مردم چی چی؟ هر کس میتونه عقیده خودشو داشته باشه ولی چهارچوب قوانین کشورش رو رعایت کنه ;))
و البته منظورم از پیشگیری رعایت دو جانبه هم از طرف خانم ها و هم از طرف آقایون توی جامعه س وگرنه هیچ مشکلی حل نمیشه و سر انجام یکی پیدا میشه که با بی شرمی تمام حجاب رو برای یک زن یک پلاستیک در نظر بگیره و خود اون رو یک تکه آجر که هر کس از راه میرسه بتونه اونو انگولک کنه X-(
واقعا تحقیر بزرگیه [-(

A l p h a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
کامپیوتر - معماری کامپیوتر
تلگرام

یک فنر رو تصور کنین که به شدت اون رو بین انگشت هاتون فشردین و بعد از چند دقیقه اون رو ول میکنن به شدت پرت میشه .
حالا یک فنر خیلی بزرگتر رو تصور کنین که با چیزی اون رو فشردین و بعد از مدتی اون رو رها میکنن .با رها شدن اون فنر حتما صدمه ای به شما یا وسایل اطراف شما میرسه .
جامعه ی کنونی ما دقیقا مثل همون فنر فشرده شده ی و چون جامعه ی بزرگی هم هست و عقاید و فرهنگ های زیادی رو توی خودش جا داده پس مثل اون فنر بزرگ عمل میکنه که اگه ما یک دفعه او نرو رها کنیم آسیب هایی به خودمون و اطرافیانمون میزنه ولی یک نکته هم هست که اگه ما این فنر رو همینطوی فشورده نگهداریم روزی خسته میشیم و اون فنر رها میشه و اون موقع آسیب های خودش رو وارد میکنه !
به نظر من ما باید این فنر رو کم کم و آهسته رها کنیم نه این که اون رو بیشتر فشار بدیم .
به نظر من الان برای جامعه ی کنونی ما حجاب خیلی خیلی لازمه ولی به هیچ ولی چیزی که این وسط اضافیه و نباید باشه اجبار ها و مانور هایی بیخودی روی مسئله ی حجابه که فکر هر کسی رو الان به خودش مشغول کرده .
وقتی ما یک دوگانگی ارزشی رو برای یک دختر یا پسر نوجون که در سن بلوغ که عقاید و افکارش درحال شکل گیریه ایجاد میکنیم این نوجون یا به شدت به این سمت یا به شدت به اون سمت کشیده میشه و نمیتونه حد تعادل رو رعایت کنه !
دختری که توی جو خونواده خیلی با مسئله ی حجاب ساده برخورد میکنه وقتی توی مدرسه با اجبار مقنعه سرش میکنه و حد میزنه از حجاب زده میشه یا دختری که با میل خودش این کارو میکنه ولی از سمت جامعه و بعضی از دوستاش ترد میشه از جامعه زده میشه و هردوی این موارد بده !
به طور کلی ما باید یک جوی رو درست کنیم که هر کسی با هر عقیده ای بتونه توی اون زندگی کنه و هیچ مشکلی پیش نیاد و این دوگانگی ها کم بشه که بعد مقابله با ارزش های دیگران به وجود نیاد !
این یک مسئله ،مسئله ی دیگه این که نباید ما تفاوتی بین جنس پسر و دختر بزاریم چون اولین تفاوتی که بین این دوتا دیده میشه همین حجابه که بعد به سمت آزادی کشیده میشه . ما الان به شدت داریم دختر رو از پسر جدا میکنیم ولی ما یک پسر یا دختر رو حداکثر میتونین تا سن ۱۷-۱۸ سالگی محدود کنیم ولی بعد از اون خیلی راحت این فرد توی جامعه به دنبال سوال های خودش میگرده .اون موقع میشه شبیه همون آجری که دوستان بالا تر بیان کردن !
یک پسر توی سن ۱۶ سالگی به جنس مخالف کشیده میشه و دوست داره بدونه یک دختر چطور موجودیه .این که اینقدر همیشه از من که یک پسرم جدا بوده چطور موجودیه و این میشه که به دنبال پیدا کردن جواب سوال های خودش خیلی مشکلات بوجود میاره که بعد جبران اون خیلی مشکله !

hiam jun

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد!!

به نقل از بهــــراد :
از این آدمای موفق، با حجاباش بیشترن یا بی حجاباش؟!
حالا بذار من یه سوال ازت بپرسم تا جوابتو بگیری.
تو دنیای ما باحجابا بیشترن یا بی حجابا؟

A l p h a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
تلگرام

به نقل از hiam jun :
حالا بذار من یه سوال ازت بپرسم تا جوابتو بگیری.
تو دنیای ما باحجابا بیشترن یا بی حجابا؟
دنیا رو بیخیال !
کشور خودمون رو تصور کن . اصلا میگیم تعداد با حجاب ها با بی حجاب ها برابر ،آیا امکاناتی که این دو گروه دارن برابره ؟‌

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

کاملآ لایک الفا ولی الانم ما نه تنها حجاب نداریم بلکه بد حجابیم دارم یعنی ارایش و ... که فک نمیکنم مشکلی ایجاد کرده باشه :D

راستی خانوم ساحره نگفتن سلامت جامعه و ادم نما چین؟

A l p h a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
تلگرام

به نقل از Fade To Black :
کاملآ لایک الفا ولی الانم ما نه تنها حجاب نداریم بلکه بد حجابیم دارم یعنی ارایش و ... که فک نمیکنم مشکلی ایجاد کرده باشه :D

راستی خانوم ساحره نگفتن سلامت جامعه و ادم نما چین؟
مشکلی اینجاد نکرده ؟‌
خیلی از مشکلات الان معلوم نمیشه و وقتی دیده میشه که خیلی دیر شده !

به نظر من سلامت جامعه یعنی این که اگه ساعت ۱۰ شب یک زن حتی با حجاب پاش رو از خونه گذاشت بیرون بدونه مشکلی براش پیش نمیاد !
نگین الان هم همینطوریه چون من خودم خیلی هارو دیدم که مشکلاتی براشون پیش اومده !

آدم نما رو هم یکی از بچه های توضیح داده بود .یعنی حیوان !
یعنی کسی که زندگی حیوانی داره !

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا