• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بحث و تبادل نظر درمورد موسیقی هیپ هاپ

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
پاسخ : رپ خوب يا بد مسئله اين است!

معلومه برادر این کمپانی دیوار واسش میسازن و تکست رو خودش می نویسه! برای همین این آخرین کارش با این کمپانیه دیوار بود!

ولی تکست هاش کلا خیلی شاخه! تازه عزیزم جی جی ته آهنگسازه! :D

جی جی واقعا خوب آهنگسازی می کنه!

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

نه ، داستان جدایی بهرام از دیوار ، ربطی به این آلبوم سکوت نداشت ، قبلش جدا بود ، احسان آتور جزء بهترین دوستای بهرامه ، قضیه ی دیگه ای میان بود ...
نگو توروخدا :D جی جی قد گاو نمی فهمه :D یه صفحه نت اگه تونست بنویسه من اسممو عوض می کنم ، آهنگسازیش به وسیله ی تکنولوژیه ، کامپیوترشو بگیر ، بیت باکسم نمی تونه بزنه :))

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

آقا من میگم بگو اینایی که گوش میدم خوبه یا نه؟!!!!
هیچکس
بهرام (اینو گفتی! وای من آلبوم قبلیشو دوس دارم!)
1کمم شاهین

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

آره خوب هر کدوم اینها یکی از بهترین ها هستن!

ولی این آخری شاهین نجفی صداش به شدت رو مخه! :D

اصلا بیش از 30 دقیقه گوش میدم سردرد می گیرم! :D

Shadow!

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد

من فقط يه چيز در مورد آلبوم بهرام بگم !
اولندش كه اين آلبوم خيلي آلبوم قوي و فوق العاده اي بودش !‌ از لحاظ رپ دارم ميگم ! تمام آهنگاش رپ واقعي بودن
البته درست از نظر آهنگسازي كلا ضعيف بود . چون اينها همه پروژه هاي قديمي احسان آتور بودن و الان مدتهاست كه آتور آهنگسازي رو گذاشته كنار ! عليرضا مضراب هم كه اونقدري بارش نيس كه بخواد آهنگسازي يه آلبوم رو به عهده بگيره ! همون يك بيتي هم كه ازش تو آلبوم استفاده كردن خيلي مالي نبود !‌
و امير اقا اينجاس كه من ميگم رپ ايران هنوز خيلي راه داره تا به امريكن هيپ هاپ برسه :D آلبوم The Red مال game رو شنيدي ؟ تازه جايگاه game تو رپ آمريكا نسبت به جايگاه بهرام تو رپ فارسي خيلي پايين تره !‌ ولي برو آلبوم رو گوش بده ! هيچي كم نذاشته . نه از فيت نه از بيت ! اونقوت بهرام مياد يه آلبوم تك صدا ميده بيرون !‌ آهنگسازيش هم كه .... !‌

خواهشا حرف خنده دار نزنين ! جي جي آهنگسازه ؟ يه پيشنهاد بهتون ميكنم : يه نرم افزار karaoke player بگيرين ! تمام آهنگ هاي كه جي جي آهنگسازيشون رو كرده رو روي حالت midi اجرا كنين ! نتيجه رو گزارش بدين (; :)) x:

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

فک کنم تکستای بهرام هم همه قدیمی بود ، حتی ادیت جدید هم نخورده بود ، چون یکی از کارای این آلبوم رو رضا موتی آهنگسازی کرده بود و خیلی کار شاخی هم بود ، اما تو آلبوم قرار نداد ، 2-3 کار دیگه هم که من شنیده بودم میگفتن خوبه ، حذق شد ، .... کلا" آلبوم سکوت ضعیف بود ، بهترین ترکش به نظر من نسل من بود ، آهنگسازی و تنظیم منو ببخش هم از بقیه بهتر بود

نه نشنیدم :D ، حالا گیر نده ، رپ اونجا خیلی وقته هست ، اینجا 2-3 ساله جددی دنبال میشه ، تا قبلش ملت پی کارای دیگه بودن :D

بهرام ، بهرامه ، اصلا" هیچی تو کت این بشر نمیره ، نظر همه رو میشنوه کار خودشو میکنه ، هی مثلا" بش بگو حاجی اینجا ضعیفه اینجوری کنی بهتره اینجا فلان ... باز کار خودشو میکنه :D

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

مگه رضا موتی با بهرام کار می کنه؟ :-/

رضا موتی کارهای تنبه 10 رو آهنگسازی می کرد و می کنه! :D همین آهنگ آخرشون کاره رضا موتی بود!

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

نه، ولی تنبه 10 و دیوار دوستای قدیمی و صمیمی هم ان ، بعدشم خود رضا بهرام رو خیلی دوست داره ، چون کارشم خوبه ، بهرام بش گفته بود برا آلبوم یه آهنگی بسازه و ...

بله بله ، باور کن میشناسمش :D

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

میگم تو fb مشکوکه قضیه!

کل گروه تنبه 10 با بهرام رفیقن! :)) :D

:D مرسی از اطلاعات این رو نمیدونستم!

راستی چرا آهنگ رو حذف کرد؟ خودش نگفته؟ تو fb هم چیزی نگفته بهرام در موردش!

amooshalbo

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
مدال المپیاد
وات ؟!
دانشگاه
فردوسی !
رشته دانشگاه
ریاضی !

من فک میکنم رپ به معنای واقخیش توی ایران درست جا نیفتاده بود
الان یخورده بهتر شده...
هیچکس ، یاس ، بهرام . . .
خب هر چیزی جای حودشو داره اما من فک میکنم سنتی بهتر میتونه تاثیر بذاره
الان که سال 90 هست دیگه کسی آهنگای سال 88 رو گوش نمیکنه ، یا به اصطلاح میگن فسیل شده
اما هنوز آهنگای n سال پیش که خواننده های قدیم خوندن رو گوش میکنیم ، چون کهنه نمیشه ، فسیل نمیشه :)

Shadow!

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد

هر روز گوش ميدي ؟
اينكه آدم آهنگاي جديد رو گوش بده خوب طبيعيه ! ولي خيلي وقتا هم پيش مياد خود من يه دفعه به ياد چند تا رپ قديمي ميوفتم و ميرم اونا رو گوش ميدم !‌
حرفي كه زدي يه حرف كليه !
درضمن آهنگاي n سال پيش كه خواننده هاي n سال پيش خوندن براي اين واسه شما جذابيت دارن كه شما n سال پيش هنوز n-m سال مونده بود تا به دنيا بياين !‌ /m\
اگه اونارم از روز اول مثل آهنگاي امروزه به طور مستمر گوش ميكردي مطمئنا درصد لذتش ميومد پايين ‌!

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

تازه یه نکته هست وقتی پدر و مادر ها اونهارو دوس دارن شاید با اون آهنگ خاطره هم داشته باشن! :D (;

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
پاسخ : رپ به معنای واقعی ...

فیلم مستند "بـهـرام ، یک رپر ایرانی" به کارگردانی سام علی کاشانی 10 سپتامبر 2011 در فستیوال فیلم های ایرانی سانفرانسیسکو اکران خواهد شد

In a society where rap music is considered forbidden, Bahram has been able to break all social and political barriers, and successfully establish himself as one of the premier hip-hop artists in Iran’s booming underground music movement.

Since age of 13, he has continued to develop his unique talents in songwriting, composition, and rapping, in addition to personally funding his work in a country where financial sponsorship for such and artistic venture is virtually non-existent. Even so, Bahram has achieved fame and recognition from Iranians and non-Iranians throughout the world, who appreciate his powerful lyrics, hard-hitting beats, and commanding vocal presence.

برای دانلود تیزر تصویری کلیک کنید

یاد آوری می کنم که این مستند به تازگی ساخته نشده ، و مال 2 سال پیش هست ، اما این که داره اکران میشه در سطح بین المللی ، گام بزرگی در جهت بین المللی شدن رپ فارسی هست ...​

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

نظرات قبلی رو نخوندما!!!!!!!
به نظر من دلیل اینکه رپ رو پدر و مادرا (و حتی خودم)نمیپسندیم اینه که چیزایی که میگن واقعا بی معنی و چرته(ببخشیدا).
یعنی چی مثلا میگن صب رفتم قلانی رو دیدم این میشه رپ!!!
حالا قدیمیا مثلا هایده(خدا بیامرزه)واقعا چقد خوب میخوند.من هنوزم گوش میدم.(به جدید ترین آهنگاش تو سال90 =)) =)))

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد آزمایشی زیست
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام

ببین دوست عزیز رپ یه سبکه باید بش احترام گذاش چرا که هیچ سبکی رو نمشه با سبک دیگه مقایسه کرد ؛اگر دوس داشتین میتونین تاپیکی با عنوان سبک شناسی در موسیقی بزنید و هر چقد خواستین ضد رپ حرف بزنین ولی از اونجایی که بعضیا مثه یاس با این آهنگ جدیدش " ازچی بگم"حقیقتای جامعه رو که تو هیچ سبکی به این قشنگی نمشه گف بیان کرده ؛رپ یک واقعیت است چه بخوایم چه نخوایم؛ راسی هرکس یه جمله از رپ مورد علاقشو بگه،

shekoofeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

یه چیزی میگم ! ;;) ( اما اصلا بحث موافقت یا مخالفتم با رپ نیست )

دبیر ادبیات ما برامون کلمه ی رپ رو ریشه یابی کردن ؛ و مشخص شد که این کلمه از Rubbish به معنی آشغال گرفته شده ؛ به معنی چرت و پرت.
اما خب به نظر من هم رپـر های عالی داریم ؛ موضوع اینجاست که بازم مث همیشه ماها فقط ظاهر قضیه رو از غرب گرفتیم !!

مثن رپـر اجتماعیه ؛ صب تا ظهر داره میناله ، شب با ماشین آخرین مدل پارتیه ! :|

• لایک
امتیازات: N.M

mashad_0

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سنندج
شهر
سنندج

شکوفه خانوم rubbish معنی اونی که گفتی رو میده...اصلا تو اینگلیش rapish نداریم...

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

دبیر ادبیات ما برامون کلمه ی رپ رو ریشه یابی کردن ؛ و مشخص شد که این کلمه از Rubbish به معنی آشغال گرفته شده

دقیقا" چیجوری ؟! اینو کامل توضیح بده من بفهمم لطفا"

MHD.H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامـه حلـی
شهر
تهران
مدال المپیاد
كامپيوتر ، فيزيك (در حال مطالعه)
دانشگاه
ایشالله صنعتى شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از Amir - Eblis :
دقیقا" چیجوری ؟! اینو کامل توضیح بده من بفهمم لطفا"
منظورش اینه که رپ کلّا به درد نخوره ، هیچ معنایی نداره ، چرت و پرت و آشغال ^-^
نمیدونم چجوری گذاشتن اون خانوم معلّم بشه :-w
هرکس سلیقه ای داره و سلیقه من (ما) میگه رپ خوبه :)

Shadow!

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد

به نقل از ' Shek8fe ' :
یه چیزی میگم ! ;;) ( اما اصلا بحث موافقت یا مخالفتم با رپ نیست )

دبیر ادبیات ما برامون کلمه ی رپ رو ریشه یابی کردن ؛ و مشخص شد که این کلمه از Rubbish به معنی آشغال گرفته شده ؛ به معنی چرت و پرت.
اما خب به نظر من هم رپـر های عالی داریم ؛ موضوع اینجاست که بازم مث همیشه ماها فقط ظاهر قضیه رو از غرب گرفتیم !!

مثن رپـر اجتماعیه ؛ صب تا ظهر داره میناله ، شب با ماشین آخرین مدل پارتیه ! :|
از طرف من به اون دبير ادبياتتون بگو Rubbish ريشه اون حرفاييه كه شما سر كلاس ميزني x: آخه Rap كجا ! Rubbish كجا =)) كل تاريخ رپ به 20 سال نميرسه ! Rap مربوط به زمان عيسي مسيح نيس كه بخواد واسش ريشه يابي كنه :))
در مورد كلمه Rap هم دو تا عقيده وجود داره : يه عده ميگن خود كلمه يه نام آوا هست و برگرفته از ريتم صداي دست هست ( اوايل رپ رو تو خيابون ها با ريتم دست اجرا ميكردن ) و عقيده دوم هم اينه كه Rap مخفف عبارت Remonstrance Of American People ئه ! به نظر من اولي معتبر تره چون كلا اينجور ريشه گيري ها تو رپ جايي نداره

ببين تورو خدا سر كلاس هاي تيزهوشان چي به خورد دانش آموزا ميدن :))

بالا