• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بحث و تبادل نظر درمورد موسیقی هیپ هاپ

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق
پاسخ : رپ خوب يا بد مسئله اين است!

به نقل از مـُبیــن シ :
مطمئن باش اگه احترام به حرف ِ خودت که "عموم کاربرا اینجا زیر18سالن" نبود، گــُنده لات ـم هستیــم،

میخوای متفاوت جلوه کــُنی خیلی راهای ِ قشنگ تری هم هست، نه صــُحبت کردن با ضمیــر دوم شخص جمع بصورت تمسخــُرآمیــز..!

نظر میــدی 2نفر مث ِ خودت بیــار ببیــنم کی میگه ابلیــس بهتر از بهرامه؟ نه برادر ِ من، متفاوت جلوه نمیـکــُنی ایــنجوری خودتو کوچیــک میکــُنی..!

چرت ُ پرت گــُفتن ـم تو ذات ِ ما نیس..! قضاوت ِ عــُموم چیــز ِ دیــگه نشون میــده..!

ابراز تاســُف برای خودم و : )
من
هرچی درمورد یاس گفتم که یکنواخته بهرام دوبلش!چیه خب همه ی آلبومش ی جور حتی بیتاشم شبیه به هم وا3 ی بار خوبه ولی.....

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از داماد مسعودی :
من
هرچی درمورد یاس گفتم که یکنواخته بهرام دوبلش!چیه خب همه ی آلبومش ی جور حتی بیتاشم شبیه به هم وا3 ی بار خوبه ولی.....

آلبوم 24ساعت انصافا" آلبوم یکنواختی نبود، اما سکوت چرا، تا حددی یکنواخت بود...، بعدشم خب پرودوسر تمام کارای آلبوم دیوار (احسان آتور+1 ترک مضراب) بود، واضحه که تنوع فضاها کم باشه

در عوض بهرام تکست ها و استایل و فلوی فوق العاده قوی‌ای داره، نمیشه به راحتی از اینا گذشت و آهنگاشوگوش نداد و گفت تکراریه!
بعدشم سبک کاری ِ بهرام اجتماعی-سیاسی-اعتراضی ِ (گنگ هم داره البته)، نباید انتظار داشته باشی مثل تیک-تاک بازاری کار کنه یا مثل تنبه10 گنگ-فانتزی کار کنه، هر کسی سبک خودش رو داره و دنبال می‌کنه

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

همون تیک تاک
خلاقیت خشایار به حدی زیاده که نمیشه بیتاشو شبیه هم دونست
هیچ کدومشونم خیلی قوی نیستن ولی متوسط رو به بالان
و بیتشونم کار یک نفره (هرچند خیلی اسما مطرح میشه)
یا تنبه 10 چون خیلی رو بیت مقید نیست و حتی دانلودی هم کار میکنه تنوع فوق العاده ای رو تو آهنگاش میشه دید+صدای هرکدومشون ی چیز ب خصوصه

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

تیک-تاک اولا" تعداد کاراش خیلی کمتره نسبت به بهرام، بعدشم سبک کاراشون آلترناتیو یا الکترو هیپ-هاپ های بازاریه یا مثلا" کارای تکنو رپ ِ زدبازی (که طرفدارم زیاد داره!)، اینا سبک خاص خودشونه دوست دارن اینجوری کار کنن طرفدارای خودشونو دارن، فضاهاش چون تفاوت زیادی داره، ولی تکست نویسی هاش خیلی بیشتر به هم شبیه منتها چون بیت‌ها خیلی راحت میشه با یه سمپل تازه عوضش کرد و یه جو تازه بش داد شما اینجوری فکر می‌کنی

تنبه 10 یه گروه، گروه همین که چندتا صدا هست و تکصدایی از بین میره خودش تنوع می‌آفرینه و باعث میشه اون حالت تکرار تک صدایی رو نداشته باشه (مثه کارای بهرام که همش تک صدایی ِ)

ایراد تنوع رو به طور کل میشه از بهرام گرفت، اما تنوع جزء اصلیات رپ نیست، بهرام تمام فاکتورای ِ اصلی رپ رو داره!

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

(بنده از طرفداران بهرام و یاس هستم نیازی ب اثبات خوب بودنشون ندارم چیزایی ک گفتم نظر بود)

تیک تاک هم ک دیس شد
ی سوال
چرا بعضیا درعین شایستگی زیاد معروف نمیشن؟
مثلا بامداد
یا گروه جادوگران(ترکاشون خدایی اعتید آوره)
ضمنا چجوری جرات کرده بود اند(ماضی خیلی بعید) ی همچون چیزایی بخونن؟ب خصوص بهمن دیو؟

DarkSiders

کاربر حرفه‌ای
شهر
اهواز

به نقل از داماد مسعودی :
(بنده از طرفداران بهرام و یاس هستم نیازی ب اثبات خوب بودنشون ندارم چیزایی ک گفتم نظر بود)

تیک تاک هم ک دیس شد
ی سوال
مثلا بامداد
ضمنا چجوری جرات کرده بود اند(ماضی خیلی بعید) ی همچون چیزایی بخونن؟ب خصوص بهمن دیو؟
جوابش خیلی واضحه چون اگه توجه کرده باشی خواننده هایی که تو تکساشون فحش میدن هیچ وقت معروف نمیشن.... :D

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از داماد مسعودی :
ی سوال
مثلا بامداد
اول اینکه ممکنه از نظر مالی به مشکل بخورن(کار آهنگ سازی نیاز به پشتیبانی مالی قوی داره... .)
دوم اینکه شاید خود فرد نمیخواد اونقدر ها هم معروف شه...حالا 1 آهنگ فقط خونده... .

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از داماد مسعودی :
ی سوال
مثلا بامداد

خب این طبیعیه و یه اصله همه جاییه، ربطی به رپ فارسی و ایران نداره، خیلی جاها خیلیا هستن که جزو بهترینان ولی معروف نمیشن زیاد.
بامداد کارش بد نیس خوبه، ولی یکی از مهمترین ایراداش که باعث میشه زیاد طرفدار نداشته باشه اینه که استایلشه، استایلی که میخونه اصلا" استایلی نیس که همه رو جذب کنه و دنبال طرفدار باشه، یه جورایی استایل قدیم بهرامه، کم کاره و اینکه هدف مشخص نداره، همینجوری کار میکنه.
جادوگرانم همینطور، یه سبک خاصی کار میکنن طرفدارای خاص خودشو داره، خیلی کم کارن، کاراشونم خیلی قوی نیس، خوبه ها، یعنی استانداردارو رعایت میکنن ولی ...
هنوزم همونجوری ان و تو همون سبکا میخونن (فریاد اوین)، دیگه جرأت کرده بودن دیگه، البته ایران نیستن.
حسین تو ایرن 18تیر رو رکورد کرد، تا خیلی بعدشم تو ایران بود. (اینا به خود اشخاص مربوطه دیگه)، یا مثلا" بهرام نامه ای به رئیس جمهورو تو ایران رکورد کرد، و بعضیای دیگه که کارای این چنینی کردن.
به نقل از DarkSiders :
جوابش خیلی واضحه چون اگه توجه کرده باشی خواننده هایی که تو تکساشون فحش میدن هیچ وقت معروف نمیشن.... :D
امینم رو میشناسی؟ تکستاش فحش داره تا دلت بخواد، در حال حاضرم محبوب ترین آدم دنیاس!

belata

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

بچه ها حالا اصلا چرا رپ فارسی؟؟؟

negar_zed

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
مشهد

من خودم رپو دوس دارم چون کلا با روحیاتم سازگاره مخصوصا زدبازی گوش میکنم تا مغز استخونم نفوذ میکنه واقعا دیوانه کنندس هرچیم گوش میدم خسته نمیشم.عرفان و بهرامم دوس دارم خیلی باحال میخونن.ولی هیچی مث زدبازی نمیشه مخصوصا هیدن x:

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد آزمایشی زیست
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از belata :
بچه ها حالا اصلا چرا رپ فارسی؟؟؟
آره واقعا چرا؟
بريد رپاي فرانسوي گوش كيند حال بياين x: x:
اونام يه امينم دارنا {-8
عربيم خوبه =)) =))

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

اینکه یاس فوقالعاده میخونه شکّی توش نیس.ریتم عالیِ آهنگ هاش و کلمات که با زیبایی تمام به کار میبره و تاثیر خودش رو میذاره+مفهوم رپِش که اجتماعی هم هست عالیِ.
شاهین هم بیشتر انتقاد میکنه از اوضاع و لحنش بیشتر از یاس انتقادیِ
گروه زِد بازی کلا تو یِ جو دیگه هستن.من رپِ اونا رو هم دوس دارم
چون چیز هایی که میگن گاهی محشره و مفهوم کلی که انتقال میدن خوبِ+ریتمشون از دو تایِ قبلی به نظرم بهتره حتی

اما در مورد Eminemباید بگم خیلی دوستش دارم.و دقیقن رپ هاش حالمُ وصف میکنه در شرایط مختلف و اینکه همه نوع رپی خونده
از اجتماعی تا عشقُ اینا.
حرفاش واقعن تحسین بر انگیزه
حالتِ انتقادیِ خاصی داره.
مهشره حتی.
ایرادش فقد میشه گف فُشایی هس که میده.اون عم گاهی حقِ کسایی هس که فُش میده.
شماBeautiful
وnot afraid
اش رو گوش کنید.عالین.x:

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

در مورد زدبازی...
معتقدم تنها گروه موسیقی ایرانی است که گوش دادن به آهنگهایش خطرناک است و کنترل ذهن میکند...ابتدا با آرامش زیبایی که به تو میدهد آماده ات میکند...از همه چیز تو را میبرد...
و آنگاه با آهنگ فوق العاده اش و موسیقی و سواد موسیقی فوق العاده قویش تزریق عقیده میکند...

armin1272

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي ١
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94

از نظر مفهوم فقط شاهین

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

به نقل از پسرک محبت فروش :
در مورد زدبازی...
معتقدم تنها گروه موسیقی ایرانی است که گوش دادن به آهنگهایش خطرناک است و کنترل ذهن میکند...ابتدا با آرامش زیبایی که به تو میدهد آماده ات میکند...از همه چیز تو را میبرد...
و آنگاه با آهنگ فوق العاده اش و موسیقی و سواد موسیقی فوق العاده قویش تزریق عقیده میکند...
حالا امیر میگه کارای جادوگران زیاد قوی نیست ولی ب جان خودم اعتیاد آوره 4 تاشو گوش کن معتاد میشی

دوستان ی جا نظراتونو بگین مواضعتونو مشخص کنین ک بعد هی یکی نیاد بگه فقط یاس
سه ص بعد یکی بگه رپ فارسی ب درد نمی خوره 10 ص بعد جواب بگیره

از لحاظ تکست بیت و فاکتورای دیگه موضعتونو مشخص کنین لطفا
ی سوال.مشکل ابلیس و هیچکس از کجا شروع شد؟
چرا ابلیس باید بره با رپلرزه اونم خزوخیلاشون فیت بده؟
رپلرزه ی اصفهان منحل شد؟

DarkSiders

کاربر حرفه‌ای
شهر
اهواز

به نقل از Amir - Eblis :
خب این طبیعیه و یه اصله همه جاییه، ربطی به رپ فارسی و ایران نداره، خیلی جاها خیلیا هستن که جزو بهترینان ولی معروف نمیشن زیاد.
بامداد کارش بد نیس خوبه، ولی یکی از مهمترین ایراداش که باعث میشه زیاد طرفدار نداشته باشه اینه که استایلشه، استایلی که میخونه اصلا" استایلی نیس که همه رو جذب کنه و دنبال طرفدار باشه، یه جورایی استایل قدیم بهرامه، کم کاره و اینکه هدف مشخص نداره، همینجوری کار میکنه.
جادوگرانم همینطور، یه سبک خاصی کار میکنن طرفدارای خاص خودشو داره، خیلی کم کارن، کاراشونم خیلی قوی نیس، خوبه ها، یعنی استانداردارو رعایت میکنن ولی ...
هنوزم همونجوری ان و تو همون سبکا میخونن (فریاد اوین)، دیگه جرأت کرده بودن دیگه، البته ایران نیستن.
حسین تو ایرن 18تیر رو رکورد کرد، تا خیلی بعدشم تو ایران بود. (اینا به خود اشخاص مربوطه دیگه)، یا مثلا" بهرام نامه ای به رئیس جمهورو تو ایران رکورد کرد، و بعضیای دیگه که کارای این چنینی کردن.امینم رو میشناسی؟ تکستاش فحش داره تا دلت بخواد، در حال حاضرم محبوب ترین آدم دنیاس!
دوست عزیز ما فعلا داریم در مورد رپ پارس حرف میرنیم....پس امینم هیچ ربطی به رپ پارسی نداره و مثالت نقض شد!!!1 :D

sara mathers

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FARZANEHGAN III KARAJ
شهر
کرج

حالا نمیشه ازین به بعد یکم از بحث رپ پارسی بیایم بیرون؟ ??? ???رپ های کشور های دیگه هم خوبه ها؟به خصوص آمریکا. *-:

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از DarkSiders :
دوست عزیز ما فعلا داریم در مورد رپ پارس حرف میرنیم....پس امینم هیچ ربطی به رپ پارسی نداره و مثالت نقض شد!!!1 :D
شاهین نجفی رو میشناسی؟

میدونی چند درصدش فحشه؟ اینم یه مثال ایرانی! :D

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از داماد مسعودی :
ی سوال.مشکل ابلیس و هیچکس از کجا شروع شد؟
چرا ابلیس باید بره با رپلرزه اونم خزوخیلاشون فیت بده؟
رپلرزه ی اصفهان منحل شد؟
مشکلی با هم ندارن.
خز و خیل؟ LOL، موژان بهترین فرد رپلرزس.
نه، ولی فعالیتش خیلی کمه، فعلا" فقط رپلرزه آمریکا فعالیت داره اونم تازه خیلی کم! کلا" سهند تو فازه عشق و حاله فعلا"، کار نمیکنه.

به نقل از LEGEND :
شاهین نجفی رو میشناسی؟

میدونی چند درصدش فحشه؟ اینم یه مثال ایرانی! :D
ایشون به هیچ وجه رپ نمیخونن! و اصلا" کارشون رپ نیست و بلد هم نیستن رپ بخونن.
در ضمن بین بچه های داخل ایران و رپ بازای فارسی محبوبیت آنچنانی ای هم ندارن.

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

امیر المانای رپ چین ؟کلآ رپ چیه
به کی میگن رپر به کی نمیگن ؟

بالا