• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

كدوم مدرسه بهتره؟

کدوم دبیرستان بهتره؟

• رای‌دهندگان
    12
  • Poll closed .

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
پاسخ : علامه حلی 1 یا انرژی اتمی

به نقل از M A S U M E :
شما یه نکته رو فراموش کردید.شما باید بگید اگه یه فرد بره تو حلی موفق تره یا انرژی.نه این که دو تا مدرسه رو مقایسه کنید.چون معمولا افرادی که تو ازمون سمپاد قبول شن حلی رو میرن(باهوشتر ها) و افراد دیگه انرژی میرن.پس این تفاوت مقدار قبولی و افتخارات شاید به خاطر اختلاف هوش بچه ها باشه..شما باید مقایسه کنید که اگه یه فرد تو هر کدوم بره چی میشه و عامل هوش رو حذف کنید.

این کاری که شما میکنید مثل این میمونه که تو یه تاپیک یکی میگفت اگه تفکیک جـنس‍‌‍یتی موجب بالارفتن راندمان علمی میشه چرا سطح الزهرا از ام آی تی پایین تره..

یه موضوع دیگه هم اینه که آزمونی که این دو واسه سنجش میگیرن کاملاَ متفاوته. به طور مثال من انرژی قبول نشدم و رتبمم یه چیزی حدود 650 شده بود. اما با وجود اینکه راهنمایی حلی نبودم حلی قبول شدم.

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

انرژی اتمی ها رضا امیرخانی دارن ؟ که هم هواپیما بسازه هم داستان بنویسه ؟!
انرژی اتمی ها ایمان افتخاری دارن ؟ که توی هاروارد در سن سی سالگی (مطمئن نیستم ولی خیلی بیشتر نیست ) درس بده ؟!
چند نفر از انرژی اتمی الان دارن توی دانشگاه ها درس میدن ؟
چند تا پروژه خوب از انرژی اتمی دراومده ؟
چند تا مدال المپیاد دارن ؟
یعنی همه ی اینا فقط و فقط از هوش در میان ؟!
بعد ما یه وظیفه داریم . اینکه نذاریم این اتفاقات اسطوره ی گذشته بشه . باید بذاریم در همون حد ، و حتی بیشتر بشه .

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از حامد مهدوی :
معمولا اینطوری نیست که اول همه پاشن بیان حلی بعد برن انرژی ،خیلیا آزمون انرژی رو از مدرسه ی ما ندادن و برعکس،خیلی از اونا هم آزمون ما رو ندارن !
و البته خیلی مسخرس که عامل هوشو برداری !چون اصلا سیستم این دو تا مدرسه عادی نیست !و واسه یه فرد عادی ساخته نشده !سیستمشون نخبه پروره !حالا سر این سیستم بحثه
سیستم نخبه پرور اگه توش نخبه ها نباشن و آیکیو پایین باشه که جواب نمیده!
هرچند با قسمت اول صحبتتون قانع شدم.

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی قم،علامه حلی تهران
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
مدال نقره ی المپیاد ریاضی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

بچه های انرژی اتمی به هیچ وجه خنگ نیستن !
تو ایران به دلیل کم بودن ظرفیت ها تو همه جا !مثلا حتی تو صف شیر !همه سعی دارن خودشونو این وسط جا بزنن !
یعنی فرض کن چون رقابت تو ورود به دانشگاه سنگینه المپیاد شده یه راه ورود به دانشگاه توسط مدارس غیر انتفاعی در صورتی که اصلا هدف این نبوده !کلی کلاس خصوصی و پول چندصد میلیونی برای مدال آوردن یا کلی کلاس جور واجور واسه کنکور تو صف بزنن !الان به خاطر همین کارا کنکور حتی داره از اول دبیرستان رد میشه میرسه به راهنمایی !قدیم این طور نبود ،
یکی این دلیل ،یکی هم سود مالی باعث میشه چنین جاهایی به وجود بیان ،و به تبع این جور جاها حتی علامه حلی و فرزانگان ام مجبورن دنبال راه اونا برن ،چون اگه نرن واقعا دیگه نمی تونن نتیجه بگیرن !
حتی اصلا یکی از دلایل ضعف سمپاد به طور مستقیم هم همین تو صف زدن هاست !بابا و مامان به ذهنشون می رسه بچه رو بفرستن کلاس تیزهوشان ،مثلایه کلاسیه بچه میره توش تیزهوش میشه-حالا میمونه سمپاد با کلی آدم که اصلا توانایی لازمو ندارن !
مشکل از سیستم آموزش و پرورش و کنکور نیست که خیلیا خیال کردن مشکل کنکوره و می خوان برش دارن -مشکل سیستم آموزش عالیه که خارج شدن ازش راحت تر از ورود بهشه !اگر برعکس باشه طرف میگه خب من رفتم اونجا دانشگاه ،حالا بعدش چجور بیام بیرون ،این سیستم تو اروپا و آمریکا هست و مشکلاتی که ما داریمو ندارن !،البته من می ترسم اونموقع که این تو ایران بشه استاد دانشگاه خصوصی ام در آد، :D

البته آخر از همه باید دونست که سمپاد واسه سیستم آموزشی ما مثل مورفینه برای یه بیماری که فعلا نمیشه درمانش کرد !
توی کشور های پیشرفته اختلاف مدارس تو امکانات جانبیه نه آموزش ولی برای ما اختلاف فاحش توی امکانات آموزشی وجود داره و خیلی ها ام پول ندارن که برن مدرسه ی غیر انتفاعی ،از مدرسه دولتی هم خبر دارید که ،بنابراین سمپاد به وجود میاد تلا یه تعداد اندکی رو که در توان داره صاحب امکانات بهتر کنه !
و اگه یه روز برسه که همه ی مدرسه ها امکانات داشتن اونوقت باید هر چه سریعتر تعطیل بشه که اونموقع ضرر هاش خیلی بیشتر از سودشه

amin.14

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
هر جا خدا بخواهد!

مطمئنا حلی 1.
شما وقتی میخواید برای آزمون انرژی اتمی ثبت نام کنید یک برگه به شما میدهند
به نام "پرسش نامه ی دانش آموز" که توش باید یه سری سوال رو جواب بدید
یکی از سوال ها این هست:
چه افتخاری را میتوانید برای دبیرستان به ارمغان آورید؟
که دید اون ها رو به دانش آموز نشون میده :-& :-&

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

جدول منتشر شده توسط اورانیومی ها :

ol3-1.JPG

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

در یک پست جدا مینویسم در مورد جدول بالا :

واقعا" چقدر ناراحت کننده ست که چنین افرادی توی این کشور وجود دارن.

از همین الآن کلاه برداری رو یاد بدیم به بچه هامون.

اومده کل حلی ها رو با هم جمع کرده .

مطمئنا" بیشتر اون قبولی ها مال حلی یک هست . احتمالا" در حدود 300 تاش مال حلی یکه. ولی اومده با هم حلی ها رو حساب کرده که تعداد کلاس ها بره بالا که نسبت تعداد قبولی به تعداد کلاس رو بیاره پایین.

واقعا" متأسفم برای چنین آدم (؟!؟) هایی... :rolleyes:

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

بعد تازه اونا یه اقبالی به مرحله 1 دارن!یعنی مثلا سعی می کنن که دانش آموزاشون توی مرحله ی 1 ثبت نام کنن!ولی توی حلی کسی اینکارو نمی کنه !دنبالشو زیاد ندارن!معمولا هر کی خواست یک یا دو رشته !البته بماند امداد های غیبی که بهشون میرسه یهو کلید مرحله 1 سر جلسه به ملت میرسه ! :D

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از H O S E I N :
جدول منتشر شده توسط اورانیومی ها :

ol3-1.JPG
منظورش قبولی کنکوره ؟! :O
بابا اینا اسکلن !
تقریباً همه ی بچه های حلی کنکور قبول میشن !
چطور ممکنه از 63 کلاس (مینیموم میگیرم) 10 نفره یعنی 630 نفر فقط نصف قبول شن ؟!
بعد از اون مهمتر ، چیز که اهمیت داره تعداد قبولی ها نسبت به افراده نه نسبت به کلاسشون !
ما از کجا باید بدونیم کلاسا چند نفرست ؟!

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

نه عزیزم!مرحله 1 المپیاده!دیگه تند نرو در این حد! :D

amin.14

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
هر جا خدا بخواهد!

دوستان این هم آمار قبولی المپیاد مرحله 2:(نتونستم خوب بگذارم ببخشید :-[)
http://www.irysc.com/156-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86---%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85-%D8%B3%D8%A7%D9%84-1390/

ali_de457

KilaaliK
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
اینستاگرام

تا دوره ی بعد ما علامه حلی بهتره ولی بعدش بعید نیست انرژی اتمی بهتر شه

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

به دلايلى كه دوستان زحمت كشيدن گفتن حلى بهتراز انرژى اتميه وكلا سمپاد بهتره

eaa

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
انرژی اتمی
شهر
تهران

میدونم الان برای جواب این سوال دیر شده ولی به نظر من در انرژی اتمی فشار از علامه حلی بیشتر است چون می خواهند بچه ها را قوی تر کنند ولی در علامه حلی بچه ها پایه های علمی قوی تری دارند اما چون مانند انرژی اتمی فشار نیست بچه ها خودشان به دنبال قوی تر شدن هستند و اگر بچه های علامه حلی مانند بچه های انرژی اتمی امکانات بالاتری داشتند و بیشتر تحت قشار بودند نتیجه ی خیلی قوی تری نسبت به الان می گرفتند.

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از eaa :
میدونم الان برای جواب این سوال دیر شده ولی به نظر من در انرژی اتمی فشار از علامه حلی بیشتر است چون می خواهند بچه ها را قوی تر کنند ولی در علامه حلی بچه ها پایه های علمی قوی تری دارند اما چون مانند انرژی اتمی فشار نیست بچه ها خودشان به دنبال قوی تر شدن هستند و اگر بچه های علامه حلی مانند بچه های انرژی اتمی امکانات بالاتری داشتند و بیشتر تحت قشار بودند نتیجه ی خیلی قوی تری نسبت به الان می گرفتند.
الان که من دیدم کامل تر شده به نظرم تووی هر دوتای این مدرسه ها میشه موفق شد و امکانات کافی دارن ،حالا شاید معلم های حلی خیلیاشون اسم و رسم دار نباشن ولی خب اونقدرا خوب هستن که نیاز هاتو برطرف کنن ،
فقط فرق اون فشارس که تو حلی نیست ،به خاطر همین مثلا توی کنکور حلی رتبه ی پرت میبینی ولی انرژی اینطوری نیس ،رتبه ی پرت تک و توک دارن،
آدم هایی هم که ویترین مدرسه ها میشن اکثرا خودشون قوین ،به نظرم هر جای دیگه هم بودن همین می شدن !یعنی کسی که شده طلای جهانی تا حد زیادی از جانب خودش بوده

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

روش کار علامه حلی رو بیشتر قبول دارم ولی میگن انرژی امسال از 70 تا پیش 65 تا زیر 100 داشته X_X
المپیاد هم که گفته شد دیگه :-"

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از PanterA :
روش کار علامه حلی رو بیشتر قبول دارم ولی میگن انرژی امسال از 70 تا پیش 65 تا زیر 100 داشته X_X
پس اون 5نفر دیگه چقدر منگل بودن ;)) :|
دقیقا قضیه اینه ک انرژی اگه رتبه نیاره تو کنکور باید ب مخ طرف شک کنیم...
ببین رفیق...انرژی صرفا جو درسیدن توش شدیدتر از حلی هست...شدیدتر ک چ عرض کنم...خیلی خیلی غیرقابل مقایسه :-"...چرا؟...چون وقتایی ک بچه های اونا موندن مدرسه بچه های ما رفتن گیم نت =))
اینی ک نقل میکنم از کسیه ک توی راهنمایی حلی 2 همیشه نفر اول پایه حساب میشد....دوست صمیمیم بود...زمانی ک داشتیم میرفتیم دبیرستان...
مونده بود بین انرژی و حلی...حتی ی دوره ی انرژی رو هم رفت...
ولی اومد مد خودمون...
بعدا ک ازش پرسیدم چرا انرژی نرفتی؟...گفت"اونجا خب مسلما از نظر درسی خیلی برام ایده آل تر بود...اما دوستام تو حلی بودن"
بحث دقیقا سر همینه...
دوستان من نمیگم درس مهم نیست...
من میگم شما جو حلی رو هیچ جای ایران گیر نمیارید...

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از PanterA :

زیر 1000 احتمالا نمی خواستی بنویسی !خیلی نجومیه این عدد! سایت خودشون نوشته !www.aehighschool.com/ خیلی خوبه آمارشونا !ولی کلا 65 تا زیر 100 دیگه خیلی خفنه! :D

Only God Knows

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
دارم می خونم برا المپیاد (شیمی )

من فکر می کنم حلی المپیادی تر هست نسبت انرژی ولی در کل حلی بهتره. :D

• لایک
امتیازات: Dawn

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

من اگر دانش آموز حلی بودم همین الان ٬ فقط و فقط یک دلیل داشتم برای دل نکندن از حلی. اونم اسم و رسم حلی و دوستام بودن. وگرنه حتی یک لحظه هم برای خروج از حلی شکی نداشتم.

بالا