• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فرق مراکز تهران با سایر مراکز

به نظر شما توجه سمپاد به شهرستان ها و همین طور استعدادهای آنها چه قدر است؟

• عالی

رای‌ها: 11 5.9%
  • خوب

رای‌ها: 22 11.8%
  • بد نیست

رای‌ها: 43 23.1%
  • بد

رای‌ها: 39 21.0%
  • خیلی بد

رای‌ها: 55 29.6%
  • نظر خاصی ندارم

رای‌ها: 14 7.5%
  • نظرم چیز دیگریست

رای‌ها: 2 1.1%

• رای‌دهندگان
    186

13

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه_کرمان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
88
رشته دانشگاه
عمران
پاسخ : فرق مراکز تهران با سایر مراکز

به نقل از clever :
معلم خصوصی از کجا میارن؟!....مگه توی کرمان موجود هست از این چیزا!!!!!!!!!!....
اولا که میرن تهران و در ضمن یه المپیادی سال گذشته ای مال اون شهر که پیدا میشه باهاش خصوصی کلاس برن
بماند و نمیخوام بگم که درست نیست

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

من خودم راهنمایی حلی 2 بودم الان اژه ایم امکانات راهنمایی اصفهان خیلی بهتر از حلی 2 ه . اما وضع دبیرستان از نظر امکانات فجیحا خرابه. :D

معلم ها خیلی فرقی ندارن

با بچه ها هم من اینجا بیشتر بهم خوش میگذره چون همشهریمن :)

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات

تو شهرستان ها دانش آموزایی پیدا میشن که در سطح بچه های تهران باشن..
اما یه نکته مهم
اینکه مثلا تو سمنان از 600 نفر 70 نفر انتخاب میشن...ولی تو جاهایی مثل تهران یا مشهد یا شیراز یا تبریز یا اصفهان از چند صد هزار نفر 100 نفر انتخاب میشن...
خب مسلما تفاوت هایی هست دیگه!! :D
اینو باید قبول کرد....
من بازم میگم.. من نمیگم کسی مثل اونا نمیشه...چرا...حتی خیلی ها هم شاید قویتر باشن از بچه های تهران...ولی جو یه مدرسه رو اکثریت بچه ها میسازن نه یک عده ی کم
مثلا جو مدرسه ما خیلی متفاوته با جو مدرسه ای مثل علامه حلی...اصلا زمین تا آسمون فرق داره...!
تو مدرسه ما:
نه رقابتی...نه چیزی...اصلا کسی نمیدونه المپیاد چیه.برنامه نویسی=0
فعالیت علمی=0
همایش و سمینار=0
البته معلم ها و امکانات هم تاثیر دارن....ولی خب نه خیلی...

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات

و جو تو بچه ها خیلی تاثیر داره...
مثلا تو جو مدرسه ما آدم بی انگیزه میشه کلا..!!
اینو جدی میگما....
وقتی رقابتی ,چیزی نباشه. خب آدم تلاشش هم کم میشه.

clever

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Kerman's Farzanegan high school
شهر
Kerman

الان دقیقا داره نسبت به ماها ظلم میشه....
این کاراشونو ادامه بدن...ببینم به کجا میرسن...

سمپادی!

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
می ریم تهران...
رشته دانشگاه
پزشکی دیگه!

نه بابا چه فرقی،چه کشکی چه دوغی،چه ماستی،چه...(گشنمه خب!)از نظر من مهمترین فرق سمپاد با بقیه مدارس بروبکس اند و بین مراکز مختلفم زیاد فرق خفنی نیست،یه ذره(با اغراق!!!!)امکاناتش فرق می کنه که انقدرا تاثیر نداره مهم اراده و تلاش بچه هاشن!(بابا اراده!)آره دیگه اینم از نظر حکیمانه ی من!!!!!

13

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه_کرمان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
88
رشته دانشگاه
عمران

خوب بله
الان که کرمان میاد نزدیک به 80 تا انتخاب میکنه سطح پایین میاد
وقتی 50 تا بود عالی بود
تعداد شرکت کننده ها هیچ ربطی به سطح هوشی نداره بلکه به اهمیت خانواده ها به رفتن به چنین مدارسی داره
هممون خوب میدونیم که اینجا کسایی که اول نخبه بوده باشن و خانواده به سمپاد هلشون نداده باشه زیر 10% هست

گلريز

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اراك
شهر
اراك

صد درصد مدرسه تاثیر داره ولی به نظر من اگه کسی بخواد هرجایی که باشه می تونه یشرفت کنه من خیلی سر این موضوع بحث کردم ومی کنم ولی ما اونقدر که میتونستیم تلاش کردیم؟ :D

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

به نقل از گلريز :
صد درصد مدرسه تاثیر داره ولی به نظر من اگه کسی بخواد هرجایی که باشه می تونه یشرفت کنه من خیلی سر این موضوع بحث کردم ومی کنم ولی ما اونقدر که میتونستیم تلاش کردیم؟ :D
بسیار موافقم :D

نمی گم امکانات مدرسه بی تاثیره، ولی اون قدرا هم که فکر می کنین تاثیرش زیاد نیست و هیچ چیزی نمی تونه جای جو رو بگیره و انگیزه ی بچه ها...من راهنماییم رو خرد می رفتم، امکانات فوق العاده بود! مدرسه ی ما در مقابل اون هیچه! ولی همه می دونن که چه قدر بچه های خلاق اینجا بیشتره. شاید بازده خیلی عالی ای تو کنکور نداشته باشیم (که اینم می تونه به امکانات برگرده)، ولی جو اینجا رو نمی شه انکار کرد...
نتیجه ی حرفم اینه که نباید واسه انجام کاری به مدرسه نگاه کرد و منتظر کمک کسی بود...ما اگه بخوایم، می تونیم از کم ترین امکانات هم بیشترین استفاده رو ببریم. امکانات تهران اون قدرا هم بیشتر نیست.

Atieh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران

به نقل از مُحسن :
تو عمرت چند تا مرکز سمپاد شهرستان دیدی که این حرف رو میزنی؟فکر میکنی ما اون اردو های شما رو داریم؟اون برنامه های شما رو برای المپیادی هاتون داریم؟ ساختمون جدا برای آزمایشگاه داریم؟ همایش سالانه داریم؟آمفی تئاتر داریم؟!!!کلاس درست حسابی داریم؟!ما پرده درست حسابی ندارم! چه برسه به کلاس! بچه ها به دلیل نبود ظرفیت وسط کلاس رو صندلی تک نفره میشینند! ما مدرسمون فقط ریاضی فیزیک داره! یعنی اگر کسی تجربی باشه و بخواد تو مرکز ما ادامه بده باید از سمپاد بیاد بیرون! اینا اغراق نیست عین حقیقته میتونید ببینید...ما بچه های راهنماییمون میان تو حیاط ما فوتبال بازی میکنند، ما هیچ فعالیت جانبی جز قرآنی نداریم...به خدا حالم بهم میخوره از مرکزمون! تو مرکز ما باشی هر فحشی که دلت بخواد به سمپاد میدی! اینا تفاوت امکاناته؟!!! نه عزیزم...تهران با بقیه جاها زمین تا آسمون فرق داره...!
با این چیزایی که شما میگی خب ...! ولی فکر نمیکنم همه ی شهرستانها اینجوری باشند! ولی حتما یه کاری واسه مرکزتون بکنین! واقعا داغونه...(ببخشیدا!)!

Atieh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران

به نقل از مُحسن :
اسلامشهر اینطوریه!شهریار اینطوریه!به بچه هامون هم که انتقالی نمیدن!
خب ولی فکر نمیکنم اصفهان و شیراز و ... (شهرهای بزرگ!) اینجوری باشند! خیلی نامردیه که انتقالی نمیدن ولی خب اگه به همه انتقالی بدن که اینجا جای سوزن انداختن نیست و مدارس دیگه هم خالی میشود!! باید همه جا را درست کنند!! انشاءا... مدرسه ی شما هم درست حسابی بشه!!

zabolian

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید اژه ای اصفهان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
۳ روز پیش ( ۲۴ اسفند ۸۸) مدال طلای المپیاد کامپیوتر گرفتم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

من در حد و اندازه‌ی خودم یه چیزایی میدونم میگم، بقیش رو هم میدونم ولی شک دارم میسپورم دست متخصص‌ها

من المپیاد کامپیوتری هستم، تا اونجایی که من فهمیدم، با حلی‌ها از اول راهنمایی کد زدن کار میکنند ، و همین طور هی کارمیکنند و کار میکنند و کار میکنند که خود یارو هم به کد زدن علاقه مند بشه خودش بره کد بزنه و بزنه و بزنه و ... بعد دوم دبیرستان که می‌یاند بعد ۵ سال کار کردن، اگه مرحله ۲ المپیاد کامپیوتر قبول بشند، این کد زدن به دردشون میخوره و از همه جلو ترند، ولی ما دوم دبیرستان بعد از اینکه مرحله ۲ المپیاد کامپیوتر قبول شدیم، برای اونایی که قبول شده بودند، یه بچه‌های سومی ( که یه سال از ما بزرگتر بود ) یه جلسه گذاشت، کد زدن کار کرد بعدشم رفتیم تهران دوره. این شد فرق المپیاد کامپوتری‌های اصفهان و تهران.
حالا باز این اصفهانه، ما تو دوره امسال یه نفر از شهر کرد داشتیم که فکر کنم همون یه جلسه رو هم براش نگذاشته بودند و اصلا خبر نداشت برنامه نویسی چی هست، بعد تو دوره‌ی تابستون تو امتحانای عملی نفر آخر شد ( تو دوره تابستون المپیاد کامپیوتر یه درصدی عملییه و یه درصدی تیوری (‌ببخشید همزه ندارم :D )) ولی خدا رو شکر به خاطر باهوش بودنش تونست امتحانای غیر عملی رو خوب بده و نقره طلا بشه.و حالا تازه داره کد میزنه که ان شاالله طلا بگیره ولی خوب هر سال خیلی‌های دیگه به خاطر همین فرق مدال طلای المپیاد کامپیوتر رو از دست میدهند. ( یا اون قدر باهوش نیستند که با نمرات غیر عملی ( که باز اونا رو هم با تهرانیها بیشتر کار کردند ) بتونند نمره‌ی عملی رو جبران کنند و یا باهوش هستند ولی وقتی میبینند از بقیه عقبند، اعتماد به نفسشون رو از دست میدند )
در ضمن یه فرق دیگه هم هست. بچه‌های مدرسه‌های ماها( کلا شهرستانی‌ها ) وقتی المپیادی شدند، بعدا اکثران میرند دانشگاه شریف، و خوب در طول سال تحصیلی تو تهرانند و خیلی هاشون هم که المپیاد تدریس میکنند میرند تو مدارس تهران تدریس میکنند، و خود اون شهر اصلی اون فرد، کسی رو نداره که به دانش‌آموزاش المپیاد درس بده، (من خودم از المپیاد کامپیوتری هامون خیلی‌هارو سراغ دارم که میرند حلی درس میدند ولی مدرسه‌ی خودمون نمییاند) و حالا ببین همین فرق چقدر میتونه تاثیر گذار باشه. و خوب همین تفاوت‌ها هرساله داره باعث میشه که مدالای المپیاد اکثرش به تهرانی ها برسه. باز برای مثال همین المپیاد کامپیوتر، هر سال ۸ تا مدال طلا داره، پارسال از این ۸ تا ۵ تاش مال حلی بود یکیش طباطبایی یکیش شهید سلطانی کرج ( تا اینجا شد ۷ از ۸ برا تهران) و یکی هم اژه‌ای اصفهان. اینو همه میدونند که ضریب هوشی و تو شهرای مختلف زیاد فرق نمیکنه، ولی وقتی یه شهر کلی معلم داره و یه شهر اصلا نمیدونه المپیاد چیه. و هیچ معلمی هم در دسترشون نیست، چه جوری میشه انتظار داشت که نتایجشون یکسان باشه.

این همه درد دلی که کردم همش فقط مربوط میشد به المپیاد کامپیوتر، تو بقیه موارد هم تقریبا با همین تناسب بین تهران و بقیه شهرها فرق هست

:D :D :D :D :D فقط سپاهان :D :D :D :D :D

zabolian

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از ندا مکرم :
بسیار موافقم :D

نمی گم امکانات مدرسه بی تاثیره، ولی اون قدرا هم که فکر می کنین تاثیرش زیاد نیست و هیچ چیزی نمی تونه جای جو رو بگیره و انگیزه ی بچه ها...من راهنماییم رو خرد می رفتم، امکانات فوق العاده بود! مدرسه ی ما در مقابل اون هیچه! ولی همه می دونن که چه قدر بچه های خلاق اینجا بیشتره. شاید بازده خیلی عالی ای تو کنکور نداشته باشیم (که اینم می تونه به امکانات برگرده)، ولی جو اینجا رو نمی شه انکار کرد...
نتیجه ی حرفم اینه که نباید واسه انجام کاری به مدرسه نگاه کرد و منتظر کمک کسی بود...ما اگه بخوایم، می تونیم از کم ترین امکانات هم بیشترین استفاده رو ببریم. امکانات تهران اون قدرا هم بیشتر نیست.

امکانات و اینا رو که منم قبول دارم بحثش جداست، ولی حالا باز از المپیاد حرف میزنم
وقتی تو یه مدرسه ،( به طور مثال) اصلا اسمی از المپیاد برده نمیشه، و طرف اصلا نمیدونه یه همچین چیزی هست، یه همچین مزایایی داره، کلی حال میده و ... اصلا طرفش نمیره که حالا بگیم امکاناتش کم بوده یا نه . اینجاست که دیگه بحث امکانات کنار گذاشته می‌شه.
به طور مثال میگم، یه نفر هست اول راهنمایی حلی تهران درس میخونده، بعد از دوم راهنمایی به بعد رفته بوشهر، الان هم اول دبیرستانه،
من هم از اول راهنمایی تا حالا که سوم دبیرستانم (و خیر سرم طلا نقره‌ی المپیاد کامپیوتر هستم و دوماه دیگه امتحانات تعیین مدال دارم ) همش رو تو اژه‌ای بودم.
حالا اون که اولی است و تو بوشهره از من سومی بیشتر کد زده و تو سایت‌های مختلف سوال المپیادی حل کرده، این اختلاف به خاطر امکانات بوشهر یا معلم داشتن نیست، به خاطر اونه که اول راهنمایی حلی میرفته و میدونسته باید کد زدن کار کنه، بعدشم که رفته بوشهر هی رفته پای اینترنت مقاله خونده و ... در حالی که من اصلا نمیدونستم همچین چیزی وجود داره که برم براش تلاش کنه.
پس غیر از بحث امکانات، این دور بودن از جو تحقیق و پژوهش هم خیلی تاثیر گذاره.

13

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه_کرمان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
88
رشته دانشگاه
عمران

فقط یه چیز به اونایی که میگن فرق نداره بیشتر نمیشه گفت
شکم سیر خبر از گشنه نداره!!!

سمپادی!

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
می ریم تهران...
رشته دانشگاه
پزشکی دیگه!

واااای چقدر آتیشی تو!فکر کردی مرکز ما خیلی خفنه!نه عزیز من! من سمپادو فقط و فقط واسه بچه هاش دوست دارم همین!مدرسه ی ما شاید یه ذره با مرکز شما فرق می کنه!خیالت راحت!

Rashowa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
علم و صنعت وArts et Métiers ParisTech
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

خوب بعد مدیرا میان میگن چرا دعوا و کل کل درس میکنین!!!
خوب مثلن فرق داشته باشه«که هیچ فرقی نداره اگر داشته باشه اینه که ضعیف تره :D » خوب به ما چه؟؟؟
لابد پس فردا هم یه تاپیک می زنین که فرق سمپاد ......... جا با سایر مراکز!!!
خوب الان می خواین چی رو بروسونون!!!
خیلی خوب بابا تو تهران زندگی می کنیین!!!!«افتخارو مباهات کنین به خودتون!!!»
این جور تاپیکا فقط دو چیز به وجود میاره:
1. کل کل
2. ناامیدی برای دانش آموزان سایر مراکز و واسه تهرانی ها هم امید نمی یاره چون خودشون می دونن که هیچ فرقی با بقیه ندارن .
این تاپیک همش ضرره!!!!

پریا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
جهنم فرزانگان
شهر
اهواز,اهواز,اهواز,اهواز... حال میکنم بنویسمش...!
مدال المپیاد
همه چی , زیست ,شیمی ,فیزیک ,ادبی, آزمایشگاه......!
دانشگاه
بهشتی

نه بابا مهم بچه هان که بچه های تهران خنگن .....البته ببخشیدا ولی ما و بچه های بهشتی واسه المپیاد زیست دبیر دعوت کرده بودیم ....اون به بچه های تیم ایران که میخواستن برن جهانی درس میداد بحث همین چیزا پیش اومد بعد گفت اصلا اینجوری نیس بچه های تهرانی خنگن ... هی بش میخندیدیم که آره واسه دل خوشی اینا رو میگید و اینا بعد گفت نه بچه های تهانی واقعا خنگن یه مسائلی و نمیفهمن یا میپرسن که آدم خندش میگیره جوابشونو میده یه چن نمونه از سوتی هاشونم گفت کلی خندیدیم .......!

clever

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Kerman's Farzanegan high school
شهر
Kerman

من نمیگم خنگن...ولی هر چی دارن از امکانات و دبیرهاشون دارن...

zabolian

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از برنولی :
من هم نمیگم خنگن.حتی نمیگم هرچی دارن از امکاناتشون دارن.اما مطمئنم که اگه جای ما بودن عین ما می‌شدن و اگه ما هم اون امکانات رو داشتیم عین اونا می‌شدیم.دبیرهایی که از تهران و اصفهان(مراکز سمپاد) میومدن مدرسه ی ما،همشون می‌گفتن تهرانیا و اصفهانیا با شما هیچ فرقی ندارن،فقط:
۱-بیشتر درس می‌خونن،با هم درس می‌خونن،حتی پنج شنبه جمعه ها هم میان مدرسه و درس می‌خونن.
۲-امکانات زیادی دارن.دغدغه شون این نیست که چرا دبیر حسابان یه جلسه درمیون سرکلاس نمیاد،یا دبیر فیزیک اصلا سر کلاس نمیاد و موبایلش رو هم خاموش می‌کنه و بچه ها اصلا نمی‌دونن کجاست!

این اصفهان چی بود این وسط گفتی ??? ???
از لحاظ هوش که خوب معلومه زیاد فرق نمیکنند افراد، ولی یه چیز که بدیهیه اینه که مثلا تهران که جمعیتش ۱۰ برابر شهر X است، افراد باهوشش هم حدود ۱۰ برابر اون شهر و البته افراد خنگش هم باز ۱۰ برابر اون شهره، و صد البته، آدم خیلی خیلی باهوش و نابغه احتمال اینکه تهرانی باشه، ۱۰ برابره اینه که مال شهر X باشه. اینو همیشه باید در نظر بگیریم، و خوب وقتی شهرای بزرگ آدم موفق هم بیشتر دارند ( تا اونجایی که به نسبت جمعیتشونه) منطقی است و تبعیض حساب نمیشه، ولی اگه مثل تهران نسبتش زیاد از حد شد دیگه معلوم می شه یه تبعیضهایی بوده ( مثل خود المپیاد کامپیوتر که ما امسال از ۳۲ نفر بچه‌های دوره تابستون ۲۱ نفر از استان تهران بودند و۱۱ نفر از کل بقیه ۲۹ استان، و این دیگه با جمعیت و اینا توجیه نمیشه.) و حالا نتیجه‌ی اینکه اونا به زور امکانات و کلاس اومده بودند این شد که الان قاطی نقره طلاها ۱۱ نفر از تهرانند و ۱۰ تا از بقیه استانا ( یعنی ۱۰ تا از تهرانی ها افتادند ولی فقط ۱ غیر تهرانی افتاد، واین نشون میده که وقتی شرایط و کلاسها برابر باشه، آدمای بقیه‌ی شهرا چقدر میتونند موفق تر از حالاشون باشند)
یه نکته‌ی دیگه، تو مدرسه‌ی ما که جمعه‌ها خبری نیست، اون معلمی که میگید از اصفهان اومده رو هم نمیدونم کیه، ولی میدونم مدرسه‌ی ما چون زیاد پول خرج نمیکنه، وقتی یه نفر اسمش در میره، دیگه نمییاد تو مدرسه‌ی ما درس بده، نمونش که خودم هم میشناسمشون تعداد خیلی زیادی از بچه‌های قدیم اژه‌ای که الان تو تهران دارند المپیاد درس میدند و ما اصفهانی ها فقط اسمشون رو شنیدیم و میدونیم اینا قبلا مال اصفهان بودند.

• لایک
امتیازات: N.M

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )