• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فرق مراکز تهران با سایر مراکز

به نظر شما توجه سمپاد به شهرستان ها و همین طور استعدادهای آنها چه قدر است؟

• عالی

رای‌ها: 11 5.9%
  • خوب

رای‌ها: 22 11.8%
  • بد نیست

رای‌ها: 43 23.1%
  • بد

رای‌ها: 39 21.0%
  • خیلی بد

رای‌ها: 55 29.6%
  • نظر خاصی ندارم

رای‌ها: 14 7.5%
  • نظرم چیز دیگریست

رای‌ها: 2 1.1%

• رای‌دهندگان
    186

stateira

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران
پاسخ : سمپادیای شهرستانها

با سلام
به نظر من قضیه اینه که شهرستانیها هم مثل بقیه با انگیزه شروع میکنن ولی ادامش واقعا مشکله! وقتی مدیریت مراکز واقعا تحت فشاره،شاید باورتون نشه ولی آموزش پرورش با وجود تلاش مدیریت بدترین تحریمها را به مدارس سمپاد ما تحمیل کرد و ما تو دبیرستان یه دوره مدرسمون زیرو رو شد!!خب دبیرها هم ترجیح میدن برن غیر انتفاعی ،بی مشکل و دردسر ...
ما قیل از این وضعمون بهتر بود ولی الان حتی یه دوره کلاس المپیاد هم نداریم(با این وجود هنوز هم قبولی میدیم!)واضحه که بچه ها خودشون تلاش میکنن ولی باید یه راهنما حداقل کنار آدم باشه!
این میشه که انگیزه ها کم کم ضعیف میشه،وقتی همه چیز روی دوش دانش آموز باشه مشکل پیش میاد .یه دلیلشم یکی دیگه از دوستان گفتن که فارغ التحصیلا نیستن که به مدرسه سری بزنن و بتونن فعالانه به بچه ها کمک کنن
مدارس دخترونه هم که فبهالمراد!!!حتی فعالیتهای خودجوش هم بدلیل اینکه مسئولیت داره توی محیط مدرسه قابل اجرا نیست!! پس اون امکاناتی هم که هست به درد نمیخورن(برای استفاده از آزماشگاه مجبوری از کلاس جیم بزنی و امثالهم!)

امیدوارم فکری بشه چون الان کم کم جوری شده که بچه ها میبینن همه چیز روی دوش خودشونه و غیر انتفاعی را ترجیح میدن (واقعا اونجا حداقل همکاریها بهتره)و این خیلی بده....

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

به نقل از محمد مطهری :
حقیقت این هستش که اوضاع شهرستان ها اصلا جالب نیست به جز چند مرکز. اون ها هم کلا موقعیت شهریشون این جوریه. شهری مثل اصفهان که شهر دوم ایران هستش مسلما مدرسش هم دوم میشه دیگه یا شهرهای دیگه ای مثل تبریز.
من مال فرزانگان اصفهانم. من به هیچ وجه فکر نمیکنم مدرسه ما دوم باشه. در واقع اگه بخوام مشکلای مدرسمونو بگم کلی وقت میگیره. این چیزیه که شماها میشنوین. فقط کافیه یه بار بیاین تو مدرسه ما. من نمیخوام بگم ما خیلی بدبختیم و هیچی تو مدرسه نداریم اما مطمئنم ما دوم نیستیم.
شاید منظور شما از اصفهان فقط دبیرستان اژه ای باشه. بله. اژه ای خیلی بهتر از فرزانگانه. اصلا قابل مقایسه نیست
به نقل از مـ‌‍‌‌همّد بذرکار :
فکر نمی کنم فرق بین مرکز ها از تفاوت تلاش های سمپاد برای بچه ها باشه !
بالاخره سمپاد باید یه تلاشی از بچه ها ببینه تا کمک بیشتری بکنه !
که خوشبختانه اصفهان و تبریزی ها دارن ! در ضمن نزدیکه و تعامل با دانشگاه ها هم توی پیشرفت سمپادی ها اثر می ذاره! اما من نمی دونم که تا چه حد این مراکز استفاده کردن! اما بچه های مرکز ما اکثرشون می رن تهران یا اصفهان! اندکی بی حال می مونن که رشته های دانشگاه کاشان رو انتخاب می کنن!
منظورم از اینا این بود که ما دسترسی نسبتا کمتری به فارغ التحصیل ها داریم! شاید این هم توی پیشرفت تاثیر بذاره! شاید هم توی پیشرفت این دو مرکز تاثیری نداشته !
من فکر می کنم سمپاد فرق چندان بی خودی نمی ذاره !! :D
من دوباره میگم. این چیزی که میگی فقط مال اژه ایه. این تلاشی که میگی سمپاد از اصفهانیا داره رو من که تا حالا ندیدم. نزدیکی و تعامل با دانشگاهیام مخصوص اژه ایه چون مدرسشون صاف بغل دانشگاس.
به نقل از shaghayegh :
من که با شیدا موافقم
مگه شهرستانیا تلاش نمی کنن؟
به خدا اینجوری نیست!!!برای ما 3 هفته ای یه بار ائنم به زور کلاس المپیاد می ذارن اون وقت علامه تهران هفته ای 4 روز کلاس دارن با 4 تا دبیر جدا که هر کدوم یه بخشو تدریس می کنن!
بعدشم می گن قبولی اونا بیشره!خب بایدم باشه!
منم کاملا موافقم. برای ما یه سریو میارن که مدال گرفتن ولی اصلا بلد نیستن درس بدن. اینجا همه کسایی که المپیاد میخونن خودشون کار میکنن.
تازه بازم رتبه هامون اصلا جالب نیست.
شما فقط کافیه این مجله سمپاد رو که میدن قسمت مدالای المپیادشو ببینین. حلی یه چیزی بیش از این حرفاس.
با این همه امکاناتو کلاس اینا رتبه نیارن آدم باید تعجب کنه
همین کنفرانسا که بعضی دوستان راجع بهش نوشته بودن ما اصلا نمی دونیم چی هست.
حتی یک بار هم کنفرانس نداشتیم. برای مدرسه خودمونم نداشتیم چه برسه بریم پسرونه
هی میگن دخترا و پسرا با هم همفکری کنن تعامل داشته باشن.
به جرات میتونم بگم 80 درصد بچه های ما از جمله خود من یه بارم مدرسه پسرونرو ندیدیم.
از اون 20 درصدیم که میمونه بعضیاشون چون برادراشون میرن اژه ای دو سه بار از بغلش رد شدن
ببخشید طولانی شد :D

esmail

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
هادیشهر
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
حسابداری بازرگانی

خیلی بببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددد

lost

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بندرعباس
شهر
بندرعباس
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

یکی از دلایل اینکه چرا ما کلاس نجوم و المپیاد نداریم؟؟؟؟؟؟؟ هااااااااااااااااان؟ :((

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ابتدایی که اول شدم :دی اول مسابقات احکام شهرستان اول مسابقات نمایش در شهرستان
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی
مراکز سمپاد تهران تو خیلی از چیزا با سایر مراکز فرق داره ولی به نظر شما اساسی ترین فرقش چیه؟؟ مثلا تو امکانات یا معلماش . شاگرداش...................................؟

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
پاسخ : فرق مراکز تهران با سایر مراکز

ما درمورد این چیزا زیاد فکر کردیم بحث هم تا دلت بخواد در نهایت به این نتیجه رسیدیم که چه فایده ?
افسوس خوردن که فایده نداره باید بچسبیم به مرکز خودمون حداقل این 3 سال که هستیم خودمون مدرسمونو بهترش کنیم...

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ابتدایی که اول شدم :دی اول مسابقات احکام شهرستان اول مسابقات نمایش در شهرستان
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی

به نقل از peg0a2h1 :
ما درمورد این چیزا زیاد فکر کردیم بحث هم تا دلت بخواد در نهایت به این نتیجه رسیدیم که چه فایده ?
افسوس خوردن که فایده نداره باید بچسبیم به مرکز خودمون حداقل این 3 سال که هستیم خودمون مدرسمونو بهترش کنیم...
ولی ماله اصفهان که خیلی تعریفشو شنیدم

hshkhkh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر - نقره ۸۸ - طلا ۸۹

نه بابا کی گفته فرق داره...
معلمو اینا که مهم نیست...
مهم بچه هان که فرقی نیست فقط فکر کنم ما خیلی خلیم و دیوانه...!
مهمترین فرق حلی تهران با بقیه هم که همه میدونن.... شمبلیله!!!
همین!

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی

به نقل از HoShay :
مهمترین فرق حلی تهران با بقیه هم که همه میدونن.... شمبلیله!!!
همین!
یعنی جدی فرقی نداره؟

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد

به نقل از HoShay :
همین!

فرق که زیاد داره!!! خیلی زیاد!

البته اصفهانم خوبه...

E.pisces

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسي پزشكي

اگر معلما فرقي نداشتن پز نمي دادن كه براتون معلم پروازي از تهران اوديم

parastoo

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
طهران
مدال المپیاد
ریاضی!
دانشگاه
؟!
رشته دانشگاه
معماری! :دال

ببین . تهران یه شهره مثل شهر های دیگه . ادماش ادمن مثل همه . دلیل نمی شه چون تهرانین علمشون بیستر باشه یا باهوش تر باشن یا... اونا فقط زیادی خودشونو می گیرن فقط چون تو تهرانن .فکر نکن که اونا خیلی بهترن . اگه هم کسی این پزو بهتون داده احتمالا تحت تاثیر رفتار های تهرانیا که خودشونو زیادی باور دارن اونم فکر می کنه همین جوریه ...
اما نیست ...

Din@

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
مهندسی IT

به نقل از parastoo :
ببین . تهران یه شهره مثل شهر های دیگه . ادماش ادمن مثل همه . دلیل نمی شه چون تهرانین علمشون بیستر باشه یا باهوش تر باشن یا... اونا فقط زیادی خودشونو می گیرن فقط چون تو تهرانن .فکر نکن که اونا خیلی بهترن . اگه هم کسی این پزو بهتون داده احتمالا تحت تاثیر رفتار های تهرانیا که خودشونو زیادی باور دارن اونم فکر می کنه همین جوریه ...
اما نیست ...
موافقم

Sadaf94

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی دارم می خونم !!!

به نقل از parastoo :
اما نیست ...
منم موافقم

asadollahifar

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
Allame Helli
شهر
Tehran
مدال المپیاد
دارم واسه زیست میخونم

به نظر من که خیلی فرق نداره! بابا سمپادای شهرستان ها هم کلی خفنن!
معلما که .... هیچی!
بچه ها هم که ..... همه دیوونن!
ققط نمی دونم وضیعت آزمایشگاها و کارگاها چجوریه تو شهرستان ها ؟!

Atieh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران

بابا اگه شما امکانات خاصی در مدرسه ی ما دیدین نسبت به شهرستان ها قطعا ، پشت گوشتان را هم خواهید دید!!!
نمیدونم که وضعیت آرمایشگاه و محیط و ... چه طوری هست اونجاها ولی ما خیلی چیز خاصی بهمون نمیدن والا!!!
فقط هی بهمون میگن شماها امکانات دارید نسبت به بقیه خجالت نمیکشن هیچ کاری نمی کنین؟؟؟؟
معلم های ما هم خوبند بعضی و بعضی بد! مثل هر جای دیگر دنیا!!!
بچه ها هم که شهرستانی و غیر شهرستانی ندارد!! خون سمپاد در رگهای همه ی ما می جوشد!!!!(البته ما خلتریم خداییش!:D)
راستی فرزانگانی های اصفهان: ما یه بار از راهنمایی اومدیم مدرستون بعد از یه شب انداختینمون بیرون!!!! من از اون موقع برام سواله که چرا؟؟؟

• لایک
امتیازات: N.M

13

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه_کرمان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
88
رشته دانشگاه
عمران

بچه های شهرستان هیچی از تهران کم ندارن
دلیل موفقیت کمتر اونا به خصوص المپیاد نبود معلم خوب و ماهر در اون ضمینه هست
که بعضی ها اون رو با شهریه ی بالا توجیح میکنن که همه میدونیم اصلا قانع کننده نیست بهانست

clever

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Kerman's Farzanegan high school
شهر
Kerman

دقیقا با 13 موافقم...ما معلم خوب نداریم وگرنه نشون میدادیم که نفرات اول المپیاد فقط ماییم...

13

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه_کرمان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
88
رشته دانشگاه
عمران

البته من کسایی رو هم میشناسم که از سیرجان و رفسنجان تونستن مقام های چشمگیری در المپیاد بگیرن
اون هاعلاوه بر اینکه زحمت زیادی کشیدن اسما اهل این شهر ها بودن و در واقع از بهترین معلم ها بهره میبردن و گهگاه خصوصی
به سایرین جسارت نمیکنم خودم رو میگم
یکی مثل من پول این کارارو نداشته باشه و تهران هم نیست که از معلم های خوب به طور عمومی استفاده کنه چه باید بکنه؟
راهی نمیمونه جز اینکه خودش بخونه
و اون هم در المپیادی مثل نجوم که 4تا نمونه سوال خوب نمیتونی پیدا کنی

clever

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Kerman's Farzanegan high school
شهر
Kerman

به نقل از 13 :
البته من کسایی رو هم میشناسم که از سیرجان و رفسنجان تونستن مقام های چشمگیری در المپیاد بگیرن
اون هاعلاوه بر اینکه زحمت زیادی کشیدن اسما اهل این شهر ها بودن و در واقع از بهترین معلم ها بهره میبردن و گهگاه خصوصی
به سایرین جسارت نمیکنم خودم رو میگم
یکی مثل من پول این کارارو نداشته باشه و تهران هم نیست که از معلم های خوب به طور عمومی استفاده کنه چه باید بکنه؟
راهی نمیمونه جز اینکه خودش بخونه
و اون هم در المپیادی مثل نجوم که 4تا نمونه سوال خوب نمیتونی پیدا کنی
معلم خصوصی از کجا میارن؟!....مگه توی کرمان موجود هست از این چیزا!!!!!!!!!!....

بالا