• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فرق مراکز تهران با سایر مراکز

به نظر شما توجه سمپاد به شهرستان ها و همین طور استعدادهای آنها چه قدر است؟

• عالی

رای‌ها: 11 5.9%
  • خوب

رای‌ها: 22 11.8%
  • بد نیست

رای‌ها: 43 23.1%
  • بد

رای‌ها: 39 21.0%
  • خیلی بد

رای‌ها: 55 29.6%
  • نظر خاصی ندارم

رای‌ها: 14 7.5%
  • نظرم چیز دیگریست

رای‌ها: 2 1.1%

• رای‌دهندگان
    186

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : دبیرستان علامه حلی تهران

به نقل از lale :
به نظر من که این دبیرای خوب هست که حلی رو می سازه واگرنه دانش آموزاش باید مثل بقیه ی سمپادیا باشن چه فرقی دارن مگه؟
چندان هم دبیران خفنی هم نداریم ! توی راهنمایی اکثرا معلم های جدید و فارغ التحصیل هستند توی دبیرستان هم کمی رقیق تر.

به نقل از علی.ا :
جای این بحث ها کجاس برم اونجا؟

هیچ جا نرو !

به نقل از baroon :
مثل اينكه علامه حليا خيلي خودشونو تحويل گرفتن بيشتر كار مي كنن اما ضريب هوشي بالا و اينا نه همچين خبرايي نيست

نمی دونم رو چه حسابی این طور صحبت می کنین ولی اگه این طوریه من می گم هواشون آلوده تره ضریب هوشیشون پایین تر هم می آد!
فکر می کنی آلودگی چقدر تاثیر داره در ضریب هوشی؟

مدرسه ی ما روی کوهه . مدرسه ی اینا چی؟
حلی تو پایین شهر تهرانه.

سالن ورزشی ما به یه تکون کوچولو دهن باز کرد. ولی اینا چی؟
ساختمان حلی 30 سالست. تازه امسال 1 سالن ورزشی زدن براش ! اونم فقط میز پینگ پونگ و چند تا دمبل و هالتر داره. زمین بازیش خیلی کوچیکه. زمین بسکتبال و والیبالش هم یکیه یعنی جدا نیستند.

بنده علامه‌حلی ای نیستم ! امسال اینجا اومدم. (پس خودم رو تحویل نمیگیرم و بیطرف هستم) من کمی ایرانو گشتم اینور اون ور به خاطر همین دیدم جاهای دیگه رو. ضریب هوشی هم بالاست. ببینید توی 1 شهر معمولی بچه هایی که از آزمون انتخاب میشن درسته تاپ هستند نسبت به شهر خودشون ، اما توی علامه حلی بچه ها از بین بچه های تاپ تاپ انتخاب میشن. چون جمعیت بیشتره و افراد تیزهوش هم به همون نسبت بیشتر و رقابت ها سنگین تر. توی برخی شهرستان ها با به گفته خود آقای اژه ای ، دانش آموزان گاها درصد های صفر هم داشتند ! اما توی تهران درصد های بالا راه پیدا می کنن به مدرسه.

توی شهرستان ها شما سومی رو نمی تونید پیدا کنید که نشسته باشه توی کتاب خونه کتاب تخصصی انگلیسی انتگرال گرفته باشه دستش بخونه ! شما نمی تونید کسی رو پیدا کنید که 80 درصد کلاس های درس رو نیاد سرکلاس اما بشه شاگرد دوم ! اما تو تهران میتونید !
بازم میگم من کاملا بی طرف هستم در این قضاوت.

لطفا کسی در مورد علامه حلی چیزی نگه ، این جا تاپیک عکس هاست. تا این جاش هم خلاف قوانین بوده. بعد این مجبور میشم حذف کنم.

sampadcity.com

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قم

به نقل از محمد مطهری :
توی شهرستان ها شما سومی رو نمی تونید پیدا کنید که نشسته باشه توی کتاب خونه کتاب تخصصی انگلیسی انتگرال گرفته باشه دستش بخونه ! شما نمی تونید کسی رو پیدا کنید که 80 درصد کلاس های درس رو نیاد سرکلاس اما بشه شاگرد دوم ! اما تو تهران میتونید !
بازم میگم من کاملا بی طرف هستم در این قضاوت.

لطفا کسی در مورد علامه حلی چیزی نگه ، این جا تاپیک عکس هاست. تا این جاش هم خلاف قوانین بوده. بعد این مجبور میشم حذف کنم.
اول اینکه خودت گفتی باید بریم جای دیگه برای بحث - بعد من گفتم کجا.
این خیلی کار بزرگ و خوبیه که کسی نیاد سر کلاس و شاگرد دوم شه؟
مجبور میشی؟ تو مجبور به کاری نیستی. کسی تو رو مجبور نمیکنه. یه مقدار آزادمرد باش

fatemeh.ir

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
قبولی در مرحله ی اول المپیاد فیزیک 88

به نقل از علی.ا :
تا موقعی که اژه ای بود خوب بهشون میرسید.
مدرسه ی ما روی کوهه . مدرسه ی اینا چی؟
سالن ورزشی ما به یه تکون کوچولو دهن باز کرد. ولی اینا چی؟
حالا صبر کن از امکاناتشون بگه بفهمین چقدر سرتون کلاه رفته. اونم چه کلاهی
تقصیر ماست. ساکت نشستین حقمون رو میدن به این تهرانی ها.

این قضیه فقط برای مدرسه ی علامه حلی نیست....تهران با بقیه ی شهرستان ها، فرق میکنه تو همه چی...تو همه چی امکانتشون از ما ها بیشتره و البته بهتر و آخرشم میگن تهرانیا.....

به نقل از محمد مطهری :
اینجا جای بحث در مورد این موضوع نیست اما بهت میگم.
علامه حلی ها بیشتر سرشون میشه ، بیشتر بلدن ، بیشتر کار می کنند ، ضریب هوشیشون هم بالاتره . اینو من میگم که چندین مرکز دیگه رو دیدم و میشناسم.

من از اوونجا خبری ندارم....ولی افراد زیادی هم بودن از مراکز شهرای دیگه که به مراتب بهتر از بچه های حلی بودن....
ببینین، جو خیلی موثره!!باور کنین موثره...
وقتی تو مدرسه ای از همون سال اول میان،بهتون میگن شماها الان اینجا قبول شدین فکر کنین تیزهوشین.شما ها با درس خوندنه که اوومدین اینجا و کلی بزنن تو سر آدم که مبادا، خدای نا کرده، مغرور بشیم.....
اوون موقع ست که وقتی آدم قبول کنه که تیز هوش نیست و فقط یه خرخونه.....دیگه میشه انتظار داشت از اوون بچه ها که واقعا تیزهوش باشن؟...
خیلی هامون قاعدتا زندگی ادیسونو میدونیم، میدونیم که از مدرسه اخراجش کردن و بهش گفتن که هوشش در حدی نیست که بتونه با بچه های دیگه ی کلاس پیش بره...خیلی پایین تره...ولی اوون شد ادیسونی که بیشترین اختراع رو داره وکسی هنوز نتونسته رکوردشو بشکونه...
وقتی ازش پرسیدن عامل موفقیتت چی بوده...یکی از عاملاش مادرش بود و توضیح داد که مادرم همیشه به من میگفت تیزهوش من.تو یه آدمه با هوشی....و به یه جایی میرسی(با اندکی تلخیص و تصرف)

حالا قضاوت کنین، اوونجا، اوون بچه هایی که میگین خیلی حالیشونه، از بدو تولد که علم غیب نداشتن....خب وقتی بچه ای از وقتی که چشم باز میکنه کتاب میذارن جلوش و به هر طریقی که شده(مهد کودک خاص، پرستار بچه و...)رو بچه کار میکنن....

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به این جمله دقت کن :
" اینجا جای بحث در مورد این موضوع نیست اما بهت میگم. " سطر اول مطلبت نقض میشه !

این خیلی کار بزرگ و خوبیه که کسی نیاد سر کلاس و شاگرد دوم شه : بله کار بزرگیه ! یک بار امتحان کن. سوم دبیرستان نیا سر کلاس.

" مجبور میشی؟ تو مجبور به کاری نیستی. کسی تو رو مجبور نمیکنه. یه مقدار آزادمرد باش "
من خودم ، خودم رو مجبور میکنم. توی یک جامعه افراد نماینده انتخاب می کنند برای خودشون تا بره براشون قانون وضع کنه و بعد خود همین افراد قوانین را مجبورند اجرا کنند. اینجا هم قوانین خودش رو داره. شما هم اگر درک داشتی و جمله آخرم رو میخوندی میدونستی که نباید پست بزنی. البته یک پستت رو حذف کردم اما بعدش دوباره زدی.

اگر به این هم جواب بدی اینجا دیگه واقعا متاسف میشم.

sampadcity.com

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قم

به نقل از محمد مطهری :
به این جمله دقت کن :
" اینجا جای بحث در مورد این موضوع نیست اما بهت میگم. " سطر اول مطلبت نقض میشه !

این خیلی کار بزرگ و خوبیه که کسی نیاد سر کلاس و شاگرد دوم شه : بله کار بزرگیه ! یک بار امتحان کن. سوم دبیرستان نیا سر کلاس.

" مجبور میشی؟ تو مجبور به کاری نیستی. کسی تو رو مجبور نمیکنه. یه مقدار آزادمرد باش "
من خودم ، خودم رو مجبور میکنم. توی یک جامعه افراد نماینده انتخاب می کنند برای خودشون تا بره براشون قانون وضع کنه و بعد خود همین افراد قوانین را مجبورند اجرا کنند. اینجا هم قوانین خودش رو داره. شما هم اگر درک داشتی و جمله آخرم رو میخوندی میدونستی که نباید پست بزنی. البته یک پستت رو حذف کردم اما بعدش دوباره زدی.

اگر به این هم جواب بدی اینجا دیگه واقعا متاسف میشم.
تو یا مدیری یا یا دانش آموز
این دو تا رو با هم قاطی نکن.
هر موقع مدیری بگو ، هر موقع مطهری هستی بگو
داری این دو تا رو با هم قاطی می کنی

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : فرق تهران با شهرستان

مشکل دقیقا اینجاست که به خاطر مدیر بودن خیلی چیزهارو نمیتونم بگم و کوتاه میام.
وقتی حرف قوانین هست من مدیرم !
در ضمن شما که اصرار داری بحث کنی ، موضوع رو جدا کردم. جدا از عکس ها. حالا میخوای ادامه بده.

sampadcity.com

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قم

خیلی عالی شد.
پیشنهاد می کنم یه اکانت مخفی برای خودتون بسازین و با اون بیایین.
(همون کاری که مدیر فروم شهید قدوسی می کرد و خودش به عنوانیه دانش آموز توی فروم عضو بود)

بحث به اینجا رسید که امکانات و .... های حلی ها زیاده و اژه ای خیلی بهشون میرسه.

baroon

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
یه زمانی فرزانگان تهران بودم!
شهر
تهران
دانشگاه
ولیعصر
رشته دانشگاه
معماری

بله حتي امكاناتي كه به حليا مي دن و كارايي كه سازمان واسه اونا مي كنه و حتي دروسي كه اونا مي خونن با فرزانگان فرق داره يعني با همه جا فرق داره بهتره بگم كيفيتش بيشتره

مهسا

کاربر فوق‌فعال

ببینید دو راه برای پرورش خلاقیت وجود داره یکی توجه زیاد یکی محدودیت زیاد حالا چون بودجه ها نمیرسه به همه یه عالمه امکانات بدن گفتن بدیمش به حلی ها لا اقل یه گروه پیشرفت کنن ما ها هم باید با صابون محدودیت خلاقیت میاره دلمونو صابون بزنیم ببینید همه چی روی حساب کتابه نباید اینجوری قضاوت کرد :D

hidden

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطان شهیدان
شهر
کرج
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
دارو

من نشستم همشو بخونم ولی یه نکته
جمعیت تهران خیلی بیشتر از قم و بقیه جاهایی که شما میگیده
واسه همین درصد افراد باهوشش هم زیاد تره و چون علامه حلی یه ظرفیت خاصی داره اونایی که باهوشترند اونجا هستند

شاید ما که تو شهر خودمون قبول شدیم اونجا نتونیم قبول بشیم (چون جمعیت زیاد تره و افراد باهوشش هم بیشترن )
نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه ؟

مهسا

کاربر فوق‌فعال

به نقل از hidden :
من نشستم همشو بخونم ولی یه نکته
جمعیت تهران خیلی بیشتر از قم و بقیه جاهایی که شما میگیده
واسه همین درصد افراد باهوشش هم زیاد تره و چون علامه حلی یه ظرفیت خاصی داره اونایی که باهوشترند اونجا هستند

شاید ما که تو شهر خودمون قبول شدیم اونجا نتونیم قبول بشیم (چون جمعیت زیاد تره و افراد باهوشش هم بیشترن )
نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه ؟
حرف کاملا به حقی بود و بحثی هم توش نیست

bahar_taheri

کاربر فوق‌فعال
شهر
قم

علی جان اولن اون ورزشگاه شما نیست ورزشگاه ماست .ثانیا حلی امکاناتش با بقیه خیلی فرق داره ولی ضریب هوشی بچه هاش اصلا. فقط دبیراش یه کم بیشتر به خودشون زحمت میدن و لقمه ی آماده تو دهنشون می ذارن. این قانون فینگلیش ننویسی دیگه چه صیغه ی باطلیه مجبور شدم همه ی حرفامو دوباره از اول فارسی بنویسم. :'(

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

شما که این قدر راحت قضاوت می کنید ، تابحال حلی رو دیدین ؟ بچه هاش رو میشناسین؟

* یکی از بهترین قانون های اینجا همین ممنوعیت فینگلیشه. وگرنه این جا به شدت زشت میشد.

maryam

کاربر فعال
پاسخ : سمپادیای شهرستانها

نمی خوام توهینی کرده بشم ولی من یه جمله ای از کسی شنیدم (آدم حسابی بودا) که می گفت:
یه آدمی که هرچقدرم چیزی سرش نشه ولی بتونه با پارتی و پول فقط تهران سمپاد قبول شه انقدری که روی اونا کار می کنن و هر روز کلاسای مختلف دارن که شما ک هیچی یکی از مدرسه استسنایی ها هم ببرن اونجا و این کارا روش بشه مطمئنا یه چیزی میشه آخرش(اونجائه که دیگه اگه به جایی نرسی کلاهت پس معرکست)
بازم میگم قصد جسارت به بچه های تهرانیو ندارم ولی
فرق شهرستان با تهران از زمین تا آسمونه ...

silence

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی - شهید قدوسی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

سلام... ببخشید از وسط بحث میام.. من چند پست اول بحث رو خوندم... باید بگم که من بخشی از حرفای آقای مطهری رو قبول ندارم... به نظر من این که بچه های علامه حلی قوی تر از بچه های شهرستان هستن خیلی حرف درستی نیست... برای این حرف هم کمی دلیل دارم هم احساس خودم نسبت به میزان هوش و استعداد یک نفر... اولین دلیلم اینه که همین بچه های کنونی علامه حلی دست کم 40 تا 50 درصدشون طی 10 15 سال گذشته به تهران مهاجرت کردن یا حداقل اصلیت تهرانی ندارن... ( جالب این جاست که همین ها هم غالبا رتبه های بالای کلاس ها رو تشکیل می دن! ) این چه معنی داره؟ یعنی خود علامه حلی هم به نوعی تا حدود زیادی از بچه های شهرستانی تشکیل شده... خب طبیعتا در این شرایط گفتن این حرف که بچه های این جا باهوش تر از شهرستان هستن اصلا درست نیست... اما در زمینه مقایسه دبیرها و امکانات ( حداقل برای مقطع خود من و فکر می کنم تمام مقاطع دیگه ) شرایط این جا خیلی بهتره... گو این که پول به مراتب زیاد تری ( 5 برابر یا بیشتر از مراکز دیگه !) از دانش آموزان گرفته می شه اما به همون نسبت هم خدمات آموزشی بهتر ارائه می شه که در نهایت به نفع دانش آموزه! همین هم کمی باعث جلوافتادن بچه های این جا می شه... اما این کمی رو بچه های شهرستان می تونن با درس خوندن جدی تر و اساسی تر و با تلاش متمرکز برای موفقیت توی امتحانات نهایی و کنکور از بین ببرن و به راحتی از بچه های تهران که به نظر من خیلی درس رو جدی نمی گیرن جلو بزنن ... کما این که می بینیم توی چند سال اخیر درصد بسیار کمی از تهرانی ها رتبه های 1 تا 100 کنکور رو به خودشون اختصاص می دن! ( می تونید آمار سازمان ستجش رو ببینید! )

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از علی.ا :
شما عادت داری هرجایی به نفعته حرف بزنی؟
شما هم عادت داری هر حرفی به ذهنت میرسه بگی؟ مواظب حرف زدنت باش.

جواب silence:
در مورد اینکه 40 50 درصد درصدشون اصلیتن تهرانی نیستند شکی نیست. شاید حتی بیشتر از اینها. اما خوب کسی که 10 سال پیش اومده دیگه کاملا تهرانی شده. چه بسا یک نفر میتونست توی همون شهرستان خودش قبول بشه اما توی تهران قبول نشده. کسانی هم که انتقالی میگیرند همگی نمی تونن بیان حلی. یعنی مدرسه سازمان قبول نمی کنه. باید حداقل امتیاز مورد نظر رو داشته باشند. بودند از دوستان من که انتقالیشون پذیرفته نشد. پس افراد واقعا تاپ میان حلی.
توی تهران پول بیشتری میگیرند و خوب امکانات هم بالاست. اما خوب تهران هزینه هاش هم چند برابره. کسی که توی تهران زندگی نکنه این تفاوت رو حس نمی کنه. من نمیگم شهرستانی ها باهوش نیستند. من میگم که تعداد باهوش های تهران بیشتره. به همون دلیلی که hidden گفت و خودمم قبلا گفتم.
در مورد اینکه کدوما موفق تر هستند هم بستگی به تعریف از موفقیت داره. اگر موفقیت رو کنکور تعریف کنی که نسبتا (تاکید میکنم نسبتا) شهرستانی ها موفق ترند. اما خوب شاید تعریف کس دیگه ای متفاوت باشه.

sampadcity.com

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قم

به نقل از محمد مطهری :
شما هم عادت داری هر حرفی به ذهنت میرسه بگی؟ مواظب حرف زدنت باش.
این تهدید بود مثلا؟
هم مطهری و هم silenceاز بچه هایی هستند که انتقالی گرفتن.
مطهری از ارومیه و silence از قم. درسته؟
چه شرایطی رو باید داشته باشی تا انتقالی بدن؟
ماهیانه علامه حلی چقدره؟

chatton

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan

به نظر من علامه حلی اصلا هم چیز شاقی نیست...اصلا هم فرقی نداره با بقیه ی جاها...در ضمن اصلیت یه نفر با 10 سال زندگی کردن تو یه جای دیگه اصلا عوض نمیشه...شما اگه 100 سال هم برید توی یه شهر دیگه زندگی کنید بازم خون و نژاد اصلیتون ماله شهر خودتونه....در نتیجه شهرستانیای حلی هم بازم همون شهرستانی محسوب میشن ....به طور کلی علامه حلی تفاوت چندانی نداره با بقیه ی مدارس...البته به نظر من

بالا