• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

وا مصیبتا. وا مصیبتا. سانسور در روز روشن!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1385
دانشگاه
علوم پزشکی قزوین
رشته دانشگاه
پزشکی
یک زمانی بود ما آشنا شدیم با سمپادیا (بعضی جاها "ما" معنی "من" میده). خیلی خوش حال شدیم و آمدیم فعالیت کردیم. گفتیم ما هم یکی از اعضای این جامعه. اون موقع بنده عضو 612 انجمن و فکر میکنم 10 یا 15 تای نویسنده های وبلاگ بودم.

موضوعی پیش اومد و خب... گذشته ها گذشته. یه مدت نبودم و دوباره اومدم.

تا این که.... یکی از دوستان متنی نوشتند این جا که به باد انتقاد مدیر گرفته شد و فرموده شدند در صورت تکرار حذف می کنند.

به ریش و قبای جناب ما برخورد و با خود گفتیم اگر هم روزی ما نوشته ای بگذاریم که باب طبع مدیران نباشد بعید نیست همان برخورد را با ما بکنند. چون قبلا نیز این را دیده بودیم گفتیم آقایان خداحافظ ما تحمل این جورش را نداریم. و واقعا جمع کردیم رفتیم.

فکر می کنم یک ماه یا بیشتر گذشت... با بنده تماس گرفتند تلفنی عرض کردند سمپادیا به سراشیبی سقوط معنوی خویش نزدیک می شود، داریم نویسندگان خوبی را که رفته اند باز می گردانیم.

و بنده را نیز قابل دانستند گفتند بیاییم. آن شخصی که به ما تماس گرفته بود از ما قول گرفت که مطلبی را هر چه زود تر روی وبلاگ به اصطلاح آپ کنیم. ما هم گفتیم امین جان ( با خودمم)‌ حالا که این جوری زنگ زدن بهت، بهتره چشم پوشی کنی و بهشون احترام بذاری. حیفه این جمع دوستانه خراب بشه. ایشان فرمودند آفرین به شما (بنده) چون که دیگران گفته اند یا جای آن ها در وبلاگ است یا...

این شد که ما باز گشتیم و به نوشتن پرداختیم. و علی رغم کامنت های بعضا بی ربط و بدون بطن (!) به کار ادامه دادیم. تا این که چند روز پیش بنده در انجمن گفت و گو، مطلبی را دیدم تحت عنوان "آیا الآن میشه ازدواج کرد؟" تصمیم گرفتم نظر خود را من باب آن موضوع روانه ی باقی دیدگاه ها بنمایم!

یکی دو روزی گذشت (تا امروز) که با حرف هایی که جناب ما آن جا زد، بحث به نتیجه ی خوبی رسیده بود. و من مشتاق بودم نظر جوانان سمپادی را در این موضوع دنبال کنم.

همین جوری خوش خوشان بچه ها نظر میذاشتن و منم دنبال می کردم... تا این که امروز با این پیام مواجه شدم:

بحث به نتیجه رسیده بود و افرادی هم که سوال داشتن به جواب رسیده بودن ، در نتیجه با توجه کشیده شدن بحث به موضوعات نامناسب برای فروم و اعتراضات کاربران ، تاپیک پاک شد.
لطفا اینجا پاسخی نذارین و در صورت اعتراض در پیغام خصوصی به من بگین .
با تشکر

من نمیدونم این کار مسخره و بچگانه چیه که انجام دادن؟!!!

این یعنی نقض آشکار آزادی بیان. اون هم یه جای نه خیلی بزرگی مثل این جا!

تاپیک رو برداشته پاک کرده!!!

به خودش اجازه داده به جای بقیه تصمیم بگیره که این موضوعات نامناسبه! هه هه هه هه!

این خیـــــــلی احمقانه است خدای من! خیــــــــــلی.

جای تاسف داره. واقعا جای تاسف داره. واقعا!

والله ما نه وبلاگ ندیده ایم و نه کشته مرده ی فعالیت در این محفل. این که این جا پیامی مذاریم و متنی می نویسیم فقط به خاطر کار قشنگیه که انجام شده. وگرنه خودمون هم وبسایت داریم و هم آن قدر جاهای بسیار بزرگتر با میانگین سنی بزرگتر وجود داره...

ولی متاسفانه آدم یه چیزایی میبینه که اون هم نه یک بار نه دو بار، بلکه چندین بار.

این برای من بزرگترین توهین تلقی میشه که بیام و کلی تایپ کنم و نظر خودم رو که برای خودم حد اقل با ارزشه بنویسم و با یه عده دیگه تعامل کنم، اون وقت یه نفر،‌ اون هم یه دختر، اون هم تر یه کوچیکتر، بیاد زرتی همشو پاک کنه که چی... که بحث داشت به موضوعات نامناسب کشیده میشد آقایان خانوما شما حق ندارین ادامه بدید!

والله این اگر برای شما توهین نیست برای من از بزرگترین توهین ها است.

امشب بنده به این نتیجه رسیدم این جا در سایت سمپادیا امنیت اطلاعات وجود نداره. هر مدیری به خودش حق میده هر جور که خواست در برابر نظرات کاربران اعمال تغییر کنه. و بنده هم تحمل این قضیه رو اصلا و به هیچ وجه ندارم.

به هر حال، خوش حال که نه.... برام جالب بود که با این جامعه اینترنتی آشنا شدم.

با روشی که در پیش دارید موفق باشید دوستان. ما با این روش نمی سازیم. رفتیم که بر نگردیم دیگر.

مسخره ها!

پاسخ : وا مصیبتا. وا مصیبتا. سانسور در روز روش&#160

امين جان، دوست عزيز من!
براى من قابل دركه كه مطلبي حذف شه و كاربرى بياد و بگه چرا. اما به هم چنين درك ميكنم اگر مديري بحث ازدواجي كه نهايتا به نياز جنسي و آمار فاحشگى ختم شده پاك كنه.
افتخار سمپاديا خواهد بود اگركاربران رو در حد مطلوب آزاد بگذاره و شك ندارم كه براى همه ى مديران ساده تره.
اگر حتي دوستان در سايت هاي مشابه سانسور كمتري دارن، بايد يادآورى كنم: رعايت معيارهاي ايران به عنوان كشورى اسلامي به لحاظ اخلاقي و شرعى براي ما تا حدودى لازمه.
دوست گلم، ما نماينده ى جامعه ى سمپاد هستيم و وظيفه ى شناسوندنش رو به عهده گرفتيم، ضمن اينكه ما به هر طريق نشريه اي پخش ميكنيم كه همه ي ما رو به باقى سمپادي ها ميشناسونه.
آيا مديران بايد بپذيرند كه ما نه تنها از تمامي چارچوب هاي جامعه عبور كنيم، كه اجازه بدن بحث به نتيجه رسيده مون باقي بمونه؟ خير.
قبول كنيد كه اداره ى سايت هم محدوديت ها و مسائل خودش رو داره، كه همه از اعتراض كردن سخت تره.
خواهش ميكنمبه حرفام خوب فكر كنيد

پاسخ : وا مصیبتا. وا مصیبتا. سانسور در روز روشن!

من کاملا با امین موافقم
آخه یه بحث هم که داشت به یه جایی میرسید حذف شد
اما امین جان
نرو
این راهش نیست بزرگتر!!!!!
منم نمیرم چون میخوام مبارزه کنم!!!!
جنگ ،جنگ تا پیروزی

آقای امین ، فکر کنم شما دیروز تاپیک رو نخوندین و خبر ندارین بحث به کجا رسیده بود .
به نظر شما درسته دانش آموزی که تازه وارد راهنمایی شده و ممکنه هنوز تو حال و هوای دبستان باشه این تاپیک رو بخونه ؟
فکر کنم تو خود بحث هم به این نتیجه رسیدیم که مشکلی اصلی اینه که افراد زودتر از وقتی که لازمه با این مسائل رو به رو میشن ،
حالا اگر یکی که در این مورد هیچ اطلاعی نداره بیاد این بحث رو بخونه و براش مشکلی پیش بیاد شما جوابگو هستین ؟
در ضمن تعدادی از معلمین و مسوولین سمپاد و مدارس هم همیشه این جا رو می خونن.
به نقل از سپهر :
آخه یه بحث هم که داشت به یه جایی میرسید حذف شد
تو خود تاپیک هم به این نتیجه رسیده بودیم که بحث به نتیجه رسیده و این رو هم آقای علیایی و هم خانم پگاه گفته بودن.

به نظر بعضی ها هم احترام بزارین بد نیست
شما که میگین بحث نتیجه داد،نتیجش چی بود؟

وجدانا تموم شده بود بحث..
نشده بود؟

نه
نشده بود
شما هنوز قبول نکردین که دخترا هم اگه مثل پسرا بشون آسیب نمی رسید از این کارا میکردن
من به شما گفتم
اما نمی قبولی
مثلا شما فرض کن من دوست شما
منم از اون کارا انجام میدم
اما کسی نمیدونه
شما چتوری میخوای بفهمی که من خرابم؟ X-(

اگر بخواین بحث رو اینجا ادامه بدین مجبور میشم تاپیک رو قفل کنم ....

جناب امین خان اگر مشکل شما اینه که یه دختر بچه گفته این تاپیکی که شما خیلی دوست داشتین ایراد داره و واسه فروم مناسب نیست ، باید بگم که خب شما بهتره برین یک مقدار با خودتون فکر کنید تا بتونید حرفای منطقی رو قبول کنید ! (حتی اگر یه دختر بچه اونو گفته باشه !!!)
اگر هم مشکلتون با این که تاپیک به اون خوبی چرا پاک شد محض اطلاع شما:
1)کلی از معلما و مسولین این جا رو می خونن
2)میانگین سنی سایت پایینه

به نظره من میانگینه ظرفیت بچه ها پایین اومده

پاسخ : وا مصیبتا. وا مصیبتا. سانسور در روز روش

سپهر، منم گفتم چند سال دیگه خودت شناختت از دخترا بیشتر می شه می تونی بفهمی.
واقعا مسخره ست، سپهر، شما داری بحث رو جور دیگه ای ادامه می دی و ادعا میکنی این ادامه ی همون بحثه؟
حرف شما بی اساسه. ماها همه شاهد بحث بودیم. اینی که شما مطرح کردی یه مساله ی دیگه ست که ربطی به بحث ما نداره.
حرفی تو این که اون بحث تموم شده بود نیست.
در مورد اینکه باید پاک می شد یا نه اختلاف نظر داریم.

من میگم نباید پاک میشد چون هنوز شما همون طوری فکر میکنین که دخترا اصلا از این کارا نمی کنن و پاکن
شما جواب سوال منو بده

ببینید ،حالا بحث به جائی رسیده بود یا نه مهم نیست.آقایان محترم(مثل اینکه تمام اعتراضات درباره اینکه چرا اون تاپیک حذف شد مال شماست!)نمیدونم شما واقعا در حالت عادی و در یک مجلس عمومی هم همون حرفا رو میزنید یا نه؛ولی اینجا با وجود صمیمیت فی ما بین بچه ها(به خاطر عِرق سمپادی) احترامی که باید بهم بزاریم مسلما باید بیشتر باشه و حرفهایی هم که میزنیم هم همینطور،باید بسیار حساب شده تر از این حرفها باشد.از نظر شخصی بنده(با وحود اینکه بیشتر از 2-3 با اون تاپیک رو نگاه نکرده بودم)واقعا اون تاپیک برای یک سایت با سطح علمی و فرهنگی بالائی مثل سمپادیا مناسب نبود،همون طوری که بچه ها اشاره کردن اینجا رو مسئولان رده بالای سازمان و مدیران برخی مدارس این سایت رو میخونن!در نظر بگیرید خودتون عمرا رو در رو بتونید از این حرفها بزنید!پس چطوری همچین تاپیکی با همچین محتوایی(که تازه از موضوع منحرف شده بود!)باید اینجا باشه!؟

به نقل از سپهر :
من میگم نباید پاک میشد چون هنوز شما همون طوری فکر میکنین که دخترا اصلا از این کارا نمی کنن و پاکن
شما جواب سوال منو بده

ببینید هدف اصلی و موضوع تاپیک این چیزی که شما میگید نبود!شما دوباره برگشتید سر حرف خودتون که من واقعا فکر میکنم شایسته نیست که تو این سایت مطرح بشه!

لطفا این بحث را هم منجرف نکنید!که دوباره مدیران مجبور به اعمال قدرت شوند!باز دارید شروع میکنید!!!!

آخه شما دخترا چرا انقدر از واقعیت میترسین؟

ترس از واقعیت با تلاش برای حفظ سلامت محیط و فرهنگ آن متفاوت است

ببنید
ما اومدیم اینجا بحث کنیم که به یه نتیجه ای برسیم
خواهش میکنم بی پرده صحبت کنید
من سوالمو برای بار 100ام میپرسم
من اگه خراب باشم شما از کجا میفهمین؟

آقای امین، شما تعریفتون از آزادی بیان چیه؟ این که هر بحثی رو هر جایی مطرح کنین و به عواقب اون بحث هیچ توجهی نکنین؟! این که به یه نتیجه برسید و کلی مشکلات دیگه به بار بیاد؟!
از اون موقع که اون تاپیک ایجاد شد، من بحث رو دنبال می کردم، سوال شما هم فکر کنم یه چیز دیگه بود. اما آخراش به چی رسیده بود؟!
خواهشا یه کم منطقی تر با قضیه برخورد کنین...به خاطر یه بحث که به نظرتون به نتیجه رسیده بود، نباید خیلی چیزاهای دیگه رو خراب کرد...

زورم مياد در اين مورد حرف نزنم.

مسئولين رده بالاي سازمان و معلم ها ميخونن؟ اصلا اوباما بياد بخونه، حتي مقام معظم رهبري بيان بخونن. چه ميدونم بوعلي سينا از قبر پاشه بياد اين سايت رو بخونه. خب بخونن! نظر است، واقعيت است، حقيقت است، گفته مي شود، دروغ كه نيست برادر من خواهر من. دروغ كه نيست! مردم سوال دارن، من به نوبه ي خودم ميام نظرمو ميگم و ميرم، بلكه كمك كنه به حل سوالش. خب دروغ كه نميشه گفت.
ده ها ساله تو اين مملكت دروغ گفته شده و واقعيت ها رو نگفتن و به همين خاطره كه شما مي ترسين از بيان واقعيت. عادت كردين حقيقت رو كتمان كنيد. چون حقيقت امروز جامعه ما تلخه و شما مي ترسين كه بزرگتر ها يا كوچكتر ها اون ها رو از زبون شما بشنون.

آقاي سپهر اين جا در اون مورد بحث نكنيد لطفا. شما خراب باشي يا نباشي به ما مربوط نيست. به دوستاي نزديكت مربوطه. ادامه ندين ديگه.

خانم برداشته تاپيك رو حذف كرده. ميدوني يعني چي؟!
بدون تذكر اونم!
حد اقل ميبست تاپيكو. حذف نمي كرد.
من به شما ميگم دوستان، حذف نوشته ها و نظرات شما اون هم بدون تذكر يعني اين كه نظرات شما هيچ مهم نبوده و به محض برخورد با يك نظر نا مناسب همه رو از بين مي بريم بدون اين كه قبلش بگيم.
يعني ما نظر شما رو خودمون تشخيص ميديم كه مورد احترامه يا نيست.

اگه قرار باشه هر بحثي كه به نتيجه مي رسه پاكش كنن....

مسخره است آقا مسخره است.

همين هم سن و هم فكراي شما بايد بيان اين جا فعاليت كنن كه همون طور كه مي خوايد مثل گل و بلبل ادامه پيدا كنه.

به خدا مسخرست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من دیگه ادامه نمیدم
اما همه دیدیم که اینجا آزادیه بیان نداریم
و این که دخترا از واقعیت میترسن
ما که رفتیم
خدا حافظ

ببینید، اینجا بحث سر ترس از واقعیت نیست. بله، باید بدونیم که چه اتفاقاتی داره تو جامعه می افته، اما نه به این صورت. مشکل اینه که بچه های راهنمایی هم میان اینجا رو می خونن، شاید علت خیلی از مشکلات هم همین بلوغ زودرس و داشتن اطلاعات بیشتر از سن باشه.
در ضمن، این رو نباید فراموش کرد که اینجا ایرانه...بالاخره یه سری محدودیت ها بوده و هست. نمیشه که گفت چون اینجا یه جامعه ی مجازیه، پس هر بحثی می تونه ادامه پیدا کنه.

آقای سپهر، شما هم لطف کنید تعریفتون رو از آزادی بیان بگین.
این که هر بحثی رو هر جایی مطرح کنین و به عواقب اون بحث هیچ توجهی نکنین؟! این که به یه نتیجه برسید و کلی مشکلات دیگه به بار بیاد؟!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
Back
بالا