• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دهان و دندان

• شروع کننده موضوع Pegi
  • تاریخ شروع

jasmine.d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
تهران 8-^ :))
رشته دانشگاه
معماری 8-^
پاسخ : ارتودنسی

شیطون بلا جون این چه حرفیه عزیزه من ؟ :D
مگه دهنتو باز میکنی غذا بخوری روز به روز گشاد تر میشه ؟ ^-^
اصن اگه به اون چن دقیقه که دارن رو دندون کار میکنن دهنت گشاد میشد که من الان دهن گشاد ترینه آدما بودم :-"
مگه جنس دهنت از چیه که وقتی بازش میکنی به حالته قبلی بر نگرده ؟ :D

par.b

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان

به نقل از شوکوهــ :
برای چی لثه ها اذیت می شده ؟
نامه از کجا؟ :D
آخه دندونای من نسبتا کوچیک اند و براکت ها رو که گذاشته بود لثه هام تحریک شدند تا حدی که کاملا متورم و بنفش شده بودند و قبول هم نمی کرد که براکت ها رو برداره بهم محلول هایی رو داد که استفاده کنم ولی بهتر نشدم و روز به روز بدتر می شدم دیدم هیچ کاری که نمی کنه رفتم پیش یه دکتر دیگه و وقتی لثه هامو دید کاملا این شکلی شد صورتش :O و گفت چرا تابحال ورنداشتین این که داره لثه هاش داغون می شه بعد یه نامه برای دکترم نوشت اون هم مجبور شد براکت ها رو برداره در کل پدرمو درآورد X-( ولی در آخر خود دکتر نگفت دلیل اصلی که اینجوری شد چی بود و اون دلیلی که خط اول نوشتم حدس خودمه آخه هیچ کس رو تابحال ندیدم که براکت هاش به لثه هاش چسبیده باشند حداقل یه فاصله ی خیلی کمی دارند
آیا فاصله رو با پلاک می شه درست کرد یا نه؟

sheitoon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
rafsanjan
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

به نقل از یاســمن :
شیطون بلا جون این چه حرفیه عزیزه من ؟ :D
مگه دهنتو باز میکنی غذا بخوری روز به روز گشاد تر میشه ؟ ^-^
اصن اگه به اون چن دقیقه که دارن رو دندون کار میکنن دهنت گشاد میشد که من الان دهن گشاد ترینه آدما بودم :-"
مگه جنس دهنت از چیه که وقتی بازش میکنی به حالته قبلی بر نگرده ؟ :D
ببین وقتی غذا می زاری تو دهنت اگه خیلی هم طول بکشه میشه 10 ثانیه نه یک ساعت.......گذاشتن براکت کار ظریفیه چند دقیقه ای که انجام نمیدن
بعد جنس دهنم از کش که نیست ارتجاعی باشه بر گرده....من هر کسیو دیدم و دقت کردم دهنش گشاد تر شده.......و این کاملا طبیعیه
دهن هم مثل پوسته اگه بکشنش به حالت اول بر نمیگرده
به نقل از نسترنّگار :
این حرفتون بر پایه تجربه است یا مبنای علمی داره؟
من از دکتر که نپرسیدم ولی از بقیه که پرسیدم انگا که کلف شدن لبها و گشاد شدن دهن طبیعیه... ولی فکر میکنم اگه از دکتر بپرسم هم راستشو نگه........مثل خیلی های دیگه

Poorya.L

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
-
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از sheitoon.bala :
نه دیگه...کتمان نکنیم....اون موقعی که میخواد براکت بذاره به چیز میذاره تو دهنت که دور از جون همه دهنت مثل اسب ابی باز میشه(بهت بر نخوره ها میخواستم شدت رو بگم)
حدود یک ساعت هم این تو دهنته تا کارش تموم شه.......خب مسلما دهن گشاد میشه.......بعدشم اگه بخوای همه ی سوراخ ها رو تمیز کنی باید تا اون تهدهنتو تمیز کنی مجبوری بکشی دهنتو........ولی اصلا نگران نباش......هیچ کس هیچ کس هیچ کس جز خودت نمیفهمه........اگه خودتم دقت نکنی نمی فهمی پس بی خیالش *-:
آره راست میگه منم یه بار رفتم خرید دو سه کیلو سیب زمینی و سه کیلو خیار گوجه تو دست راستم بود الان دست راستم سه سانت بلند تر از دست چپم شده :D

واقعا تو این دورو زمونه بعیده یکی همچین حرفی بزنه

par.b

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان

خوااااااهششششششششششششش می کنم یکی جواب منو بده!!!!!!!!!!!!!! :-" آیا با پلاک می شه فاصله ی دندون رو درست کرد؟البته فاصله اش خیلی زیاد نیست.نه کمه نه زیاد!!

Poorya.L

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
-
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
مکانیک

بله میشه من اول شروع ارتودنسیم یه دندون از چپ و یکی از راست کشیدم و الان جای هردو پر شده ببین اگر بین دندون فاصله باشه روی هردو پلاک میذارن و یه کش از این یکی به اون یکی میبندن یه مقداری هم بهت کش میدن که در هفته یکی دو بار کش ها رو خودت عوض کنی

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از par.b :
خوااااااهششششششششششششش می کنم یکی جواب منو بده!!!!!!!!!!!!!! :-" آیا با پلاک می شه فاصله ی دندون رو درست کرد؟البته فاصله اش خیلی زیاد نیست.نه کمه نه زیاد!!

آخه ما چجوری جواب شما رو بدیم؟ :D
ارتودنسی کار متخصصشه، ما با سطح سواد دبیرستان و اندکی تجربه، نمیتونیم به شما بگیم که با پلاک متحرک میشه فاصله بین دندونارو درست کرد یا نه که!

× پوریا به این راحتیا نمیتونی همچین حرفی بزنی. فک آدمای مختلف باهم فرق داره.

Poorya.L

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
-
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
مکانیک

روژین در این زمینه مطمئنم (;
راحت درست میشه حتی من نمونه هایی دیدم که دندون این جوری بوده --_-- اون قرمز هارو با فنر از هم دور میکنن بعد مشکیه رو میدن عقب

وختی روی دو تا دندون پلاک میذارن هم میتونن با کش به هم نزدیک کنن هم با یه فنر که از توی سیم ارتودنسی رد میشه اون دو دندون رو دور کنن

par.b

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان

به نقل از ROzhiN :
آخه ما چجوری جواب شما رو بدیم؟ :D
ارتودنسی کار متخصصشه، ما با سطح سواد دبیرستان و اندکی تجربه، نمیتونیم به شما بگیم که با پلاک متحرک میشه فاصله بین دندونارو درست کرد یا نه که!

× پوریا به این راحتیا نمیتونی همچین حرفی بزنی. فک آدمای مختلف باهم فرق داره.
خب می خواستم بدونم امیدی هست که با پلاک بشه درست کرد یا نه!!!!و اگه کسی تونسته این کارو بکنه منم اقدام کنم وگرنه دیگه نمی رم طرف ارتودنسی همین!!!!

sheitoon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
rafsanjan
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

به نقل از par.b :
خب می خواستم بدونم امیدی هست که با پلاک بشه درست کرد یا نه!!!!و اگه کسی تونسته این کارو بکنه منم اقدام کنم وگرنه دیگه نمی رم طرف ارتودنسی همین!!!!
تا جایی که من میدونم پلاک رو میزارن تا دندونای صاف شده کج نشن و بر نگردن....فکر نمیکنم بشه فاصله یو نزدیک کرد....اما تو که دندونات خوبه ها....
به نقل از پـــوریــا ل. :
آره راست میگه منم یه بار رفتم خرید دو سه کیلو سیب زمینی و سه کیلو خیار گوجه تو دست راستم بود الان دست راستم سه سانت بلند تر از دست چپم شده :D

واقعا تو این دورو زمونه بعیده یکی همچین حرفی بزنه
برام عجیبه که باور نمی کنین....اگه باور نمی کنین میتونین برین مطب یک دندانپزشک تخصص ارتودنسی...بعد به جوک بگید از بیمارا عکس بگیرید...البته این کاریست غیر انسانی
یا اون کی بود باباش دندان پزشک بود اون بپرسه
یا می تونین با یه دکتر صحبت کنین که کنار اون عکسایی که اول بار قبل از ارتودنسی میگیرن یه عکس یادگاری از خنده بگیرن....
بعدشم مگه علم امروزی چروک شدن پوست رو با کشیدن طولانی مدت کتمان میکنن؟؟؟مگه معده که توش غذا زیاد بریزیم بزرگ نمی شه
یا اگه کسی لقمه هارو بزرگ بگیره کم کم پوست لپش شل نمیشه؟؟؟
از هر دکتری میخوای بپرسی بپرس
این چیز واضحیه...مثل روز روشن...اصلا شما تا حالا اونچیزو تو دهنت گذاشته که اینجوری میگی؟

par.b

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان

تا جایی که من میدونم پلاک رو میزارن تا دندونای صاف شده کج نشن و بر نگردن....فکر نمیکنم بشه فاصله یو نزدیک کرد....اما تو که دندونات خوبه ها....
آره تقریبا خوبه فقط دندون های جلوییم یه خورده فاصله داشتند حالا کلا بی خیالش شدم چون دیگه فکر نکنم دوباره حوصلشو داشته باشم

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از par.b :

با روژین موافقم .
اما خب یک سری پلاک های جدید هم هستن که گویا انجام می دن اینکارو .
بازم به شدت و ضعفش بستگی داره و باید با پزشکتون مشورت کنید .

Poorya.L

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
-
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
مکانیک

تا جایی که من میدونم پلاک رو میزارن تا دندونای صاف شده کج نشن و بر نگردن....فکر نمیکنم بشه فاصله یو نزدیک کرد....اما تو که دندونات خوبه ها....برام عجیبه که باور نمی کنین....اگه باور نمی کنین میتونین برین مطب یک دندانپزشک تخصص ارتودنسی...بعد به جوک بگید از بیمارا عکس بگیرید...البته این کاریست غیر انسانی
یا اون کی بود باباش دندان پزشک بود اون بپرسه
یا می تونین با یه دکتر صحبت کنین که کنار اون عکسایی که اول بار قبل از ارتودنسی میگیرن یه عکس یادگاری از خنده بگیرن....
بعدشم مگه علم امروزی چروک شدن پوست رو با کشیدن طولانی مدت کتمان میکنن؟؟؟مگه معده که توش غذا زیاد بریزیم بزرگ نمی شه
یا اگه کسی لقمه هارو بزرگ بگیره کم کم پوست لپش شل نمیشه؟؟؟
از هر دکتری میخوای بپرسی بپرس
این چیز واضحیه...مثل روز روشن...اصلا شما تا حالا اونچیزو تو دهنت گذاشته که اینجوری میگی؟

ببین من فکر میکنم شما نه تجربه ای در این مورد داری نه چیزی میدونی پس بهتره اینجا اطلاعات غلط ندی من عموم دندون پزشکه اولا ،خودم سه بار اونچیزی که تو دهن میذارن رو تجربه کردم یه بار برای دندونای بالا بار دوم یکی از بلاکتام افتاد بار سوم برای دندونای پایین در کل هم بیست دقیقه تا نیم ساعت تو دهنم بود

بچه ها همون طور که گفتم با گذاشتن این بلاکتا هر کاری میتونن بکنن یکی از دندون های جلوی من جلو تر از بقیه بود اول که دو تا از دندونامو کشیدن و جاشون پر شد[nb]نزدیک کردن دندون[/nb] بعد هم در حین این که جای خالی اون دو دندون داشت پر میشد این دندون جلو رو بردن عقب [nb]جلو عقب کردن دندون[/nb] پسر عموم هم ردیف پایین دندوناش دو تا دندون جلوش فقط از هم فاصله داشت که طی یه درمان کوتاه مدت درست شد سریع

پ.ن: کسانی که نه تجربه دارن نه چیزی میدونن در این زمینه فکر بچه ها رو منحرف نکنن

par.b

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان

پسر عموم هم ردیف پایین دندوناش دو تا دندون جلوش فقط از هم فاصله داشت که طی یه درمان کوتاه مدت درست شد سریع
با پلاک یا ارتودنسی ثابت؟

Poorya.L

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
-
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از par.b :
با پلاک یا ارتودنسی ثابت؟
منظور شما از پلاک چیه؟ میدونین به اونایی که روی دندون میپسبونن میگن پلاکت؟
با همون پلاکت ها به هم رسوندن چون یه مقداری هم بقیه دندونا نا منظم بود

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ابتدایی که اول شدم :دی اول مسابقات احکام شهرستان اول مسابقات نمایش در شهرستان
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی

بابا انقد اینجا پلاک و پلاکت و براکت گفتین من همشو قاطی کردم ~X( :-?? :-??

مهسا 1376

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه

براکت بشون میگن البته! :-"

×منظور هم از پلاک، ارتودنسی متحرک ِ.

jasmine.d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
تهران 8-^ :))
رشته دانشگاه
معماری 8-^

پلاک متحرک یه چیز جداس :D
یه تایم مشخص تو روز باید بذاری بعد دوباره برداری
من خودم بین فکام فاصله بود بعد چن تا دندون کشیدم بعد با پلاک فاصله ی بین دندونام پر شد فکمم درست شد
یه مدت پلاک میذاشتم بعد ارتودنسی بعد دوباره پلاکه شبانه که فقط وقته خواب میذاشتم
برا من پلاک خیلی تاثیر دارشت ولی خب فکه آدما با هم متفاوته مث هم نیس که بگیم با پلاک حل میشه :D
یه دندونپزشکی برو خب :-"

+ آره شیطون بلا میبینم یه چن وختیه همه به من میگن دهان گشاد :D
نگو از ارتودنسی بوده پس :D
مرسی که راهنماییم کردی :D

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ابتدایی که اول شدم :دی اول مسابقات احکام شهرستان اول مسابقات نمایش در شهرستان
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی

این گشادی دهنو والا من اینجا شنیدم فقط :-?? :-?? :O :O
مگه دو میلی متر ارتودونسی میخواد چیگار گنه تو دهن ادم؟؟؟؟؟؟ اون نیم ساعت مطب دکترم که واقعا خنده داره که اگه بگیم گشادی دهن در پی داره :D
منکه به شخصه بسیااااااااااااااااااااااااار راضیم از ارتودونسیم و دکترم <D= <D=

par.b

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان

منظور شما از پلاک چیه؟ میدونین به اونایی که روی دندون میپسبونن میگن پلاکت؟
با همون پلاکت ها به هم رسوندن چون یه مقداری هم بقیه دندونا نا منظم بود
پلاک ارتودنسی متحرک است!!!!!!!!!!تا اونجایی که من شنیدم به چبزایی که تو ارتودنسی ثابت رو دندون ها می چسبونند براکت می گن!!!!

بالا