• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ابطال تحصیل مستقیم متوسطه اول به دوم سمپادی‌ها

☭ɐudɐrgnilɐ⋊

هرچه هستی بمان و داراباش هرچه داری ببخش و مسکین شو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی ناحیه 1 (طلایه داران سابق)
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق قدرت - فیزیک محض
من که دیگه پیشکسوتم دیگه خرم از پل گذشته:D
دیگه پل مونده اونور آب:D
ولی همیشه یادتون باشه از هر چیزی یه فرصت بسازین این رو هم یه فرصت بودنین:D
بالای ۷۰ درصد کسایی که سمپادی بودن سطحشون بالاتر از بقیه هست بنابراین نگران نباشین فقط کسایی ریزش میکنن که جاشون اونجا نیس ولی پاشون به اونجا باز شده به هر نحوی:D

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
دوستان لطفا در کارزار نه به آزمون دوباره شرکت کنید
https://www.karzar.net/75014
بهتره یه نگاهی به این شاهکار استدلال و نگارش بندازیم:

به‌تازگی خبری منتشر شده است که دانش‌آموزان سمپاد برای ورود به مدارس دوره دوم، باید آزمون دوباره بدهند. این قانون باعث شده است که بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان ناراحت و نگران شوند. آزمون دادن به دانش‌آموزان در هر مقطعی از تحصیلات، یک فرآیند پر خطر و پر استرس است. با این‌حال، در این مورد دلایل بسیاری برای عدم قابل قبول بودن این قانون وجود دارد.
فکر کنم یکی از دانش آموزای متوسطه اول این نامه رو نوشته باشه. بهتره قبل از این که منتشرش کنه میداد به یه بزرگتر تا یه دور بخونه.

اولاً، سمپاد یک مجموعه آموزشی با کلاس‌های کاملاً ویژه است. به عبارت دیگر، هزینه‌هایی را بابت تحصیل در این مجموعه پرداخت کرده‌اند. حال با صدور چنین قانونی، به‌نظر می‌رسد که سمپاد به عنوان یک مجموعه آموزشی با کیفیت، شناسایی و تأیید نشده است.
منظورش اینه که چون این همه پول خرج کردین، پس زشته که تابلو بشه یه سری از قبولیاتون از ابتدا یه مشت میمون دوپینگی بودن که ناراحتن، چون باید دوباره تو کلاس‌های آمادگی آزمون شرکت کنن.
دوماً، این قانون باعث می‌شود که دانش‌آموزان سمپاد احساس تبعیض کنند. چرا باید فقط دانش‌آموزان سمپاد آزمون دوباره بدهند؟ آیا دلایل قابل قبول وجود دارد که فقط برای این مجموعه آموزشی، چنین قانونی صادر شود؟
تبعیض در مقایسه با چی دقیقا؟ این که همه باید برای قبولی تو سمپاد آزمون بدن، تبعیض به حساب میاد؟

سوماً، این قانون باعث می‌شود که خانواده‌های دانش‌آموزان سمپاد به نظام آموزشی کشور اعتماد نکنند. با صدور چنین قانون‌های نامتعارفی، به نظام آموزشی کشور خسارت می‌رسد.
یک- فکر نمی‌کنم همین الان هم کسی به نظام آموزشی کشور اعتمادی داشته باشه.
دو- به تخمم

با تأکید بر این نکات، ما به‌عنوان گروه فعال در حق حقوق دانش‌آموزان، به‌شدت علیه این قانون اعتراض داریم. ما از وزیر آموزش و پرورش استدعا داریم که فکری برای چاره‌جویی از این وضعیت بیندیشد.
ناراحت شدم.

باتشکر؛ جمعی از دانش‌آموزان سمپاد.
اوکی، واقعا خود بچه ها نامه رو نوشتن :))

به نظرم کیفیت منطق و استدلال توی همین نامه نشونه‌ی اینه که سمپاد دوره‌ی اول خروجی خاصی نداره و یه آزمون لازمه تا امثال این اعجوبه ها فیلتر بشن.

Cooly

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان x
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1405
بهتره یه نگاهی به این شاهکار استدلال و نگارش بندازیم:

فکر کنم یکی از دانش آموزای متوسطه اول این نامه رو نوشته باشه. بهتره قبل از این که منتشرش کنه میداد به یه بزرگتر تا یه دور بخونه.

منظورش اینه که چون این همه پول خرج کردین، پس زشته که تابلو بشه یه سری از قبولیاتون از ابتدا یه مشت میمون دوپینگی بودن که ناراحتن، چون باید دوباره تو کلاس‌های آمادگی آزمون شرکت کنن.

تبعیض در مقایسه با چی دقیقا؟ این که همه باید برای قبولی تو سمپاد آزمون بدن، تبعیض به حساب میاد؟

یک- فکر نمی‌کنم همین الان هم کسی به نظام آموزشی کشور اعتمادی داشته باشه.
دو- به تخمم

ناراحت شدم.

اوکی، واقعا خود بچه ها نامه رو نوشتن :))

به نظرم کیفیت منطق و استدلال توی همین نامه نشونه‌ی اینه که سمپاد دوره‌ی اول خروجی خاصی نداره و یه آزمون لازمه تا امثال این اعجوبه ها فیلتر بشن.
خودمونیم ها انصافا لازمه فیلتر بشن. ولی نه دانش آموزای نهم امسال!

• شروع کننده موضوع

amirTT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
-2
با سلام و احترام،
به‌تازگی خبری منتشر شده است که دانش‌آموزان سمپاد برای ورود به مدارس دوره دوم، باید آزمون دوباره بدهند. این قانون باعث شده است که بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان ناراحت و نگران شوند. آزمون دادن به دانش‌آموزان در هر مقطعی از تحصیلات، یک فرآیند پر خطر و پر استرس است. با این‌حال، در این مورد دلایل بسیاری برای عدم قابل قبول بودن این قانون وجود دارد.

سلام دوستان سمپادی من لطفا با مراجعه به سایت (https://www.karzar.net/75014) و امضا کردن آن و با هم صدا شدن با ما سعی کنید از این قانون تبعیز آمیز شکایت کنید.

تاکنون ۲۶۹۸۱ نفر علیه این قانون شکایت کرده اند.

#نه_به_آزمون_دوباره
داداش هم دوره ای من که فکر کنم از روی حرفم پی اینجارو گرفتی. اینو بدم آقای نیک پور تصحیح کنه نمره املا پایانیت رو 19 میده ها تبعیض رو ویرایش کن

نام مرکز سمپاد
شهیداژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
UI
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
سال ۹۹ هم دقیقا یه اتفاقی مثل همین افتاد. سوالات ورودی دهم ۸ تا غلط داشت و دوتا هم دو گزینه ای اعلام شد که بعدش کارزار راه انداختن و آخرم واقعا بعدش خوابید
نمیگم تلاش نکنید. میگم بیشتر الان برید بخونید که تفنگتون پر باشه

• شروع کننده موضوع

amirTT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
-2
سال ۹۹ هم دقیقا یه اتفاقی مثل همین افتاد. سوالات ورودی دهم ۸ تا غلط داشت و دوتا هم دو گزینه ای اعلام شد که بعدش کارزار راه انداختن و آخرم واقعا بعدش خوابید
نمیگم تلاش نکنید. میگم بیشتر الان برید بخونید که تفنگتون پر باشه
اتفاقا بنظرم خوندنش خیلی خوبه.
تابستون که به شدت وقت آدم آزاده. دیگه یه ذره بشینی المپیاد بخونی و یه کتاب تستم دستت بگیری بزنی که راحتی اگرم بزارن برا دیگر استانا خراسان که داره و دیگه انقدر با این رویکرد جلو رفته که دانش آموزا آبدیده شدن و حتی رویکرد آزمونهای نوبت دوم هم به سمت و سوی این مباحث رفته

قار

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1403
روز به روز بیشتر مسخره شدن سمپاد رو حس میکنم.
امیدوارم یه روزی بتونیم دوباره همه چیو درست کنیم.
چرا باید اینهمه جنجال برای آزمون نهم باشه؟ چرا باید از اول نیاز به فیلتر باشه؟ چرا باید اینهمه کلاس آمادگی باشه؟ چرا باید ورودی انقدر زیاد باشه؟

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
یه سوال داشتم ازتون.
اگر آزمون دوره اول قوی تر بود و ظرفیت کمتر و به طور خلاصه ورودی ها یکدست تر بودن، باز هم این رو میگفتید؟
ربطی به کم و کیف ازمون و نوع توزیع ورودی ها نداره...
موضوع مربوط به حقوق و قوانین هست....
وقتی دو‌ پایه از هم مجزا هستند و ازمون ورودی مجزا برای هرکدوم وجود داره.. باید تمامی افراد بصورت یکسان گزینش بشن

قار

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1403
ربطی به کم و کیف ازمون و نوع توزیع ورودی ها نداره...
موضوع مربوط به حقوق و قوانین هست....
وقتی دو‌ پایه از هم مجزا هستند و ازمون ورودی مجزا برای هرکدوم وجود داره.. باید تمامی افراد بصورت یکسان گزینش بشن
بله من پست های قبلیتون رو نخونده بودم. آلان که خوندم اومدم حذف کنم دیدم جواب دادین.

قار

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1403
من تو این تاپیک دو نوع تفکر رو شناسایی کردم.

یک- سمپاد یک دوره پیوسته شش ساله هست. در سال نهم یه عده ممکنه اضافه شن برای تکمیل ظرفیت.

دو- سمپاد دو دوره جداگانه هست که هر کدوم آزمون خودش رو داره و بودن در دوره اول حق مطلق بودن در دوره دوم رو به فرد نمیده.

چون اصل قانون رو نمیدونم، نمیتونم بگم کدوم درسته. اگر من رو ارجاع بدید ممنون میشم.

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
من تو این تاپیک دو نوع تفکر رو شناسایی کردم.

یک- سمپاد یک دوره پیوسته شش ساله هست. در سال نهم یه عده ممکنه اضافه شن برای تکمیل ظرفیت.

دو- سمپاد دو دوره جداگانه هست که هر کدوم آزمون خودش رو داره و بودن در دوره اول حق مطلق بودن در دوره دوم رو به فرد نمیده.

چون اصل قانون رو نمیدونم، نمیتونم بگم کدوم درسته. اگر من رو ارجاع بدید ممنون میشم.
برای بررسی قانونی بودن یا نبودن مصوبات و ایین نامه های مربوط به سمپاد
چون در زمینه سمپاد قانون مجزا وجود نداره صرفا اساسنامه سمپاد مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی الان محل قانونی هست.
و چون در اون اساسنامه و هیچ سند قانونی یا در حکم قانون(!!!) اشاره ای به پیوسته بودن یا نبودن مقاطع مدارس سمپاد نشده بخاطر همین در این مورد باید قانون های بالادستی و دیگر قوانین کشور بررسی بشن.
در "مصوبه داخلی سازمان سمپاد" تو این چند سال این اتفاق افتاده بود که اعلام شده بود برای بچه های سمپاد دوره پیوسته هست. و اون ها نیازی به شرکت مجدد در ازمون ورودی متوسطه دوم رو ندارند.
یک یا چند شخص نسبت به قانونی نبودن این مصوبه توی دادگاه صالح شکایت کردند و دادگاه هم در نهایت با توجه به یکی از اصل های قانون اساسی که عدالت و فرصت برابر برای همه افراد جامعه رو تصریح کرده رای به ابطال اون بند از مصوبه داد.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
به نفع همه هست که آزمون باشه.
  • شمایی که درس میخونی به نفعته چون همکلاسی‌های تنبل و درس نخونت حذف میشن.
  • شمایی هم که درس نمیخونی به نفعته چون انگیزه میشه برات درس بخونی.

Newvarg

hamidoffski
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1406
تلگرام
بنظرم سمپاد اگه محدودیت معدل رو بیشتر میکرد خیلی بهتر بود
14 واقعا تو کارنامه وزارتی هم نمره خوبی نیست
انصافا الان که فکر میکنم اگه زود تر میگفتن این قضیه رو خیلی آزمون مفید و لازمی هست واقعا

Mahdiye.Z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
وقتی به گذشته‌های دور نگاه می‌کنم، یادم میاد زمان ما هم طوری شد که سال بالایی ها بدون آزمون رفتن دبیرستان ولی برای ما تصویب شد که آزمون گرفته بشه.
اون موقع خیلی ناراحت شدم و احساس می‌کردم مورد تبعیض قرار گرفتم. اما الان که از دور نگاه می‌کنم می‌بینم بودن آزمون بهتر از نبودن شه.
خیلی ساده بخوام دیده‌هام رو بگم، توی سمپاد عده‌ای همیشه خوب درس می‌خوندن، توی هر آزمونی سرآمد بودن. در سمت مقابل یه تعداد از بچه‌ها به قدری درس نمی‌خوندن، حتی یادشون رفت چطور آزمون ورودی رو قبول شدن!
خارج از سمپاد، بچه‌هایی بودن که واقعا تلاش می‌کردن و درس می‌خوندن، دلشون نمی‌خواست چون یه آزمون رو توی دوره‌ی کودکی شون رد شدن، تموم آینده شون تحت تاثیر قرار بگیره و واقعا هم از نظر علمی در هر مقطعی شایسته بودن. (اقلا بهتر از درس نخون‌های سمپادی بودن)
آفرین، حالا چی باعث می‌شه درس‌نخون‌های سمپادی فیلتر شن و جاشون رو به افراد شایسته‌ بدن؟ آزمون.

shayanfpg9

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 4
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1406
من خودم شدیدا مخالفم
چون درسته ضعیفا رو میندازه دور اما شاید خودتم بیوفتی بیرون
اونیم که احساس میکنه از خارج سمپاد اینجوری میتونه بیاد تو بدونه که برای سمپادیا فرقی نداره در کل معمولا از عادیا قوی ترن
اونیم که تو عادی قویه همینجوریم میتونه بیاد خیلیا دیدم از خارج سمپاد اومدن مرکز یک
فقط استرس برای ما میاره اما در کل ما قوی تریم
نکته ایم که هست اینه که دولت اول همه ی ما رو غربال کرده، پول خرج کرده بعد میخواد بندازه بیرون؟!
اشتباه محضه رو ما سرمایه گذاشتن
اونی که خارج از سمپاده 3 سال وقت داشته وقتش خالی خالیه بعد راحت میتونسته بخونه اما ماییم که هر ترم پایش داریم ماییم که داریم با معدل زیر 18 میریم بیرون برای اونا که اینجور شرطا نیست
بعد میگن بی عدالتی؟!
ما سختیشو داریم میکشیم و کشیدیم
ما شیشم خوندیم الانم داریم میخونیم
سختیشو میکشیم پس انتظار داریم بمونیم

خدایی ایده ی خیلی مزخرفیه و من موندم کدوم احمقی کلا این موضوع به ذهنش رسیده 😐

• پوکرفیس
امتیازات: nnnn

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
اما ماییم که هر ترم پایش داریم ماییم که داریم با معدل زیر 18 میریم بیرون برای اونا که اینجور شرطا نیس
خب همین سه سال اینجوری درس خوندن باعث نمیشه به طور متوسط از بقیه قوی تر بشید و راحت ازمونو بازم قبول شید؟
اما در کل ما قوی تریم
که خب خودتم اینجا اشاره کردی.

cobblestone

گوربا سقوط کرده
نام مرکز سمپاد
مرکز نام
شهر
ناتهران
سال فارغ التحصیلی
1405
در کل با اصلیت آزمون موافقم اما اجراش برای امسال یکم ظلمه چون خیلی دیر اعلام کردن (البته اینکه خودمم امسال نهمم بی تاثیر نیست😂)

Sety

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1405
اگه فکر می‌کنید که وای آزمون لازم نیست
و ما آلردی خیلی خفنیم و اینا
فقط برید کامنتای اون کارزار و بخونید=)

• شروع کننده موضوع

amirTT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
-2
یکی از دوستای من ممل چون یه پر داره بهش میگیم تکپر این پدرش معتاد تریاک هسته و خواهر و مادرش روز و شب کار میکنن خانواده اش خیلی آدم های خوبی هستن مثلا خواهرش هر وقت هر کی ازش هرچی بخواد دریغ نمیکنه ممل بیچاره وقتی این خبر رو شنید اون یک پرش هم آب شد و حالش بده الان خواهرش‌داره صلواتی برای شفا ممل روز و شب کار میکنه واقعا این قانون ارزش داشت؟؟

این چه سمی بود تو کامنتای کارزار جدی چه ربطی داشت؟

مگه رهبر نگفت نخبگان پاره تن این ملت و ابن مملکتند؟ اگه پاره تن این مملکتیم یه شیر پاک خورده پوشه حق ما رو بگیره و نگذاره بهمون ظلم شه ...
رهبر منظورش اونی بود که میاد از زباله های تقطیر سنتی بازتولید سوخت میکنه یا اونی که با یکسال تلاش مقام المپیاد داره یا مقام کشوری خوارزمی داره و عضو بنیاد ملی نخبگانه نه کسی که با خرخونی بیاد بالا. در ضمن پوشه نه،پاشه

فشار نخور حاجی..تو چی میدونی واسه خودت حرف میزنی؟؟ماهم واسه قبول شدن توی سال هفتم خودمونو جر دادیم بدون هیچ معلم و استادی تنها تست زدیم و ۲ سال آزگار از خوشی و تفریح و خنده و شادیامون زدیم..اگه تو سال هفتم قبول نشدی دلیل داشته!از خوابت نزدی از تفریح و علایقت نزدی!و برای ما که اینقدر زحمت کشیدیم زوره که بخوایم دوباره اون دوره رو بگذرونیم!!خانوم محترم هیچ دانش آموز خنگی توی سمپاد جا نداره چون اگه معدل زیر ۱۹ باشه نمیتونه توی مدرسه بمونه! و دانش آموزی که معدلش بالای ۱۹ باشه خنگ نیست!..این عدالتی که تو میگی عدالت نیست کشکه!..
اولا بالای 19 نیست دوما اون نمره رو شوهرخاله منم تو سیدا میگیره!

لطفا نگذارید این ناعدالتی در حق ما شود #سمپادی_میمیرد_ذلت_نمیپذیرد #نه_به_آزمون_دوباره
یه زمانی هیهات منا ذله ابهت داشت بابا طرف پای خونش وسط بود تو خاکریز رملی وسط عملیات همچین حرفی میزد نه برا یه آزمون!!

بالا