• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ابطال تحصیل مستقیم متوسطه اول به دوم سمپادی‌ها

• شروع کننده موضوع

amirTT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
-2
با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری "مقرره تبعیض آمیز میان دانش آموزان عادی و استعدادهای درخشان" باطل شد.
به گزارش ایسنا به نقل از دیوان عدالت اداری، به دنبال شکایت از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت آموزش و پرورش و درخواست ابطال بند ۵ بخش (د) دستورالعمل آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان به شماره ۵۰۱/۱۰۴ مورخ ۱۹/۲/۱۳۹۹ مبنی بر پذیرش دانش آموزان پایه نهم بدون شرکت در آزمون پایه دهم در مدارس استعدادهای درخشان، هیات عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و بررسی دستورالعمل مذکور را مصداق تبعیض ناروا و مغایر با بند ۹ اصل سوم و اصول ۱۹ و ۲۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دانست و آن را ابطال کرد.
در رای مزبور آمده است؛ براساس بند ۹ اصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه در تمام زمینه‌های مادی و معنوی از وظایف دولت جمهوری اسلامی ایران است و مطابق اصل نوزدهم قانون اساسی، مردم ایران از هر قوم و قبیله که باشند از حقوق مساوی برخوردارند و به موجب اصل بیستم قانون اساسی، همه افراد ملت اعم از زن و مرد یکسان در حمایت قانون قرار دارند و از همه حقوق انسانی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با رعایت موازین اسلام برخوردارند. بنا به مراتب فوق و نظر به اینکه ردیف ۵ از جزء «د-۱) ضوابط و شرایط ثبت نام» ذیل بند (د) دستورالعمل آزمون‌های ورودی دبیرستان های دوره اول و دوم استعدادهای درخشان سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ (موضوع ابلاغیه شماره ۵۰۱/۱۰۴ مورخ ۱۹/۱۲/۱۳۹۹ رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان) با عنوان ضوابط و شرایط ثبت نام داوطلبان ورودی دبیرستان های دوره اول و دوم استعدادهای درخشان دائر بر امکان ثبت نام و ادامه تحصیل دانش‌آموزان پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان بدون شرکت در پایه دهم، مصداق تبعیض ناروا و عدم ایجاد امکانات عادلانه برای آحاد ملت است، بنابراین با بند ۹ اصل سوم و اصول نوزدهم و بیستم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مغایرت دارد و مستند به بند ۱ ماده ۱۲ و ماده ۸۸ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ ابطال می‌شود.
انتهای پیام
پنجشنبه/ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ /

نظرات،هجویات،مزایا،معایب هرچی هست بگید و نظرتون رو بیان کنید.

hypnos

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
انتظار...
نمیدونم من درست متوجه نشدم آیا ؟
فکر کردم منظورش اینه که بچه های سمپاد بخوان برن دوره ی دوم حتما باید آزمون بدن ، حتی برای فرزانگان و حلی و ...... متناظرشون و حتی درصورتی که مرکزشون دوره دوم داشته باشه
فک نمیکنم به منظور ابطال تعیین مرکز باشه ؟
از ما که گذشت ولی خب ....

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
خب ما هم آزمون دادیم که الان چیش فرق کرد؟

• شروع کننده موضوع

amirTT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
-2
خب ما هم آزمون دادیم که الان چیش فرق کرد؟
اومدن تعیین مرکزو عادی کردن. یعنی هوشه و تمام درسا جای5 درس. و اینکه دیگه مثل قبل احتمال حذفتون کم نیست 100 درصده. یعنی جای تعیین مرکز که از 1 برید 4. حذف می شید کلا

نام مرکز سمپاد
شهیداژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
UI
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
بنظرم شما حد وسطو بگیرید و احتیاطا بخونید، حداقل توی تابستون که بیکارید یه نگاهی روی هفتم هشتم بندازید و نهمم یه کتاب تست بزنید مثل روال قبل مطمئنا میارید. اما اینا بعید بدونم اجراش کنن

• شروع کننده موضوع

amirTT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
-2
به معاونمونم پیام دادم. گفت هنوز معلوم نیست. البته حق گفتی باز شاید سلیقشون چیز دیگه ای رو گرفت مثل لغو مصوبات کنکور یا لغوش کردن یا برگردوندن
بنظرم شما حد وسطو بگیرید و احتیاطا بخونید، حداقل توی تابستون که بیکارید یه نگاهی روی هفتم هستم بندازید و نهمم یه کتاب تست بزنید مثل روال قبل مطمئنا میارید. اما اینا بعید بدونم اجراش کنن

• شروع کننده موضوع

amirTT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
-2
جای حل مسئله امکانات یکسان اومدن آزمونو یکسان کردن! خب دوست عزیز آخرشم باز یکسریا قبول نمیشن محروم میشن که

• شروع کننده موضوع

amirTT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
-2
معاون پرورشیمون میگفت رایزنی می کنیم که مسابقاتی که مقام میارید تو تعیین مرکز تاثیر داده بشه بعد الان تعیین مرکز کنکله!

pardis.f

P.F.P
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1407
یه سوال یعنی اینکه اگه نهم به دهم ازمون باشه هوش هم میاد؟ و اینکه خب چقد احتمالش هس عملی بشه؟

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
1
شهر
تبریز / میاندوآب
سال فارغ التحصیلی
1404
از یه طرف خوشحالم که خودم این مرحله رو رد کردم
از طرف دیگه ناراحتم و دلم به حالتون میسوزه واقعا !

SinaSabetifard

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
اساس و پایه مدارس دوره اول سمپاد پژوهش محور بودن اون مدارس بود
اگر بخواهند دوباره از دانش آموزی که 3 سال در سیستم مدارس سمپاد حضور داشته آزمون تستی بگیرند انصاف نیست چون اون دانش آموز مسیر خودش و مدرسه سمپادش قبولی در آزمون سمپاد نبوده ، با این اوصاف دیگر از 3 سال حضور در مدرسه اش لذت نمیبرد و همیشه این استرس را دارد که نکند قبول نشود و به مدارس عادی هدایت شود.
اگر هم ملاکشان برای این کار فیلتر کردن افراد ضعیف تر و جایگزینی آن ها با قوی تر آنان هست که خب ورودی های نهم به دهم هم ممکن بعضی ها به شانس در آنجا حضور پیدا کنند
در کل تصمیم نا عادلانه ای است که سود ان به جیب موسسات پکیج فروش قبولی در تیزهوشان میرود!

• شروع کننده موضوع

amirTT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
-2
اساس و پایه مدارس دوره اول سمپاد پژوهش محور بودن اون مدارس بود
اگر بخواهند دوباره از دانش آموزی که 3 سال در سیستم مدارس سمپاد حضور داشته آزمون تستی بگیرند انصاف نیست چون اون دانش آموز مسیر خودش و مدرسه سمپادش قبولی در آزمون سمپاد نبوده ، با این اوصاف دیگر از 3 سال حضور در مدرسه اش لذت نمیبرد و همیشه این استرس را دارد که نکند قبول نشود و به مدارس عادی هدایت شود.
اگر هم ملاکشان برای این کار فیلتر کردن افراد ضعیف تر و جایگزینی آن ها با قوی تر آنان هست که خب ورودی های نهم به دهم هم ممکن بعضی ها به شانس در آنجا حضور پیدا کنند
در کل تصمیم نا عادلانه ای است که سود ان به جیب موسسات پکیج فروش قبولی در تیزهوشان میرود!
اینا جای یکسان سازی امکانات مدارس دارن صورت مسئله رو پاک میکنن. البته این کار مال دولت نیست و مال مجلسه! خب حق دارن دلشون نمیخواد بودجه ای که دولت از امسال برا تجهیز مدارس داده استفاده کنن و چیزی به خودشون نماسه! به هرحال به نسبت شهرستان ها پول بزرگی میتونن دشت کنن

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
اومدن تعیین مرکزو عادی کردن. یعنی هوشه و تمام درسا جای5 درس. و اینکه دیگه مثل قبل احتمال حذفتون کم نیست 100 درصده. یعنی جای تعیین مرکز که از 1 برید 4. حذف می شید کلا
بازم یه قسمت بزرگیش دست بچه های سمپادیه. احتمال حذف فقط بیشتر میشه. فک کنم سهمیه سمپادی رو برداشتن فقط.

• شروع کننده موضوع

amirTT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
-2
بازم یه قسمت بزرگیش دست بچه های سمپادیه. احتمال حذف فقط بیشتر میشه. فک کنم سهمیه سمپادی رو برداشتن فقط.
نه فعلا تصویب نشده ولی نزدیکه. انگار به جریان افتاده

BardiaMoghaddam

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
یه سوال من که الان نهمم سال دیگه قراره برم دهم
وضع من چیه؟
منم باید آزمون بودم یا از سال بعده؟

Sanaii

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
؟؟؟آباد
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
دامپزشکی
میخواید مزایاشو بدونین ، یکیش اینه که دانش آموز سمپادی دوره اول رو بهتر و بیشتر درس میخونه و اینکه عادت کنی به درس خوندن و درس خوندن اصولی و با برنامه خیلی مفیده ،خیلی از سمپادیا هستن که فقط سر کلاس درس رو گوش میدن و درس خوندن شب امتحانی دارن و با این روش تو کنکور و دوره دوم به مشکل بر میخورن. البته میدونم خیلی استرس آور بود اگرکه زمان ما هم بود ولی شاید بعد ها متوجه مزایای هم بشید

Iridium

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Bsh
شهر
Sr
سال فارغ التحصیلی
111
مدال المپیاد
IRMO Ag
دانشگاه
Iums
رشته دانشگاه
پزشکی
https://www.karzar.net/75014
امضای شما چه تأثیری دارد؟
🚀 نمایش ویژه
پس از امضای هزار نفر، این مطالبه برای ۲۴ ساعت در صفحه اصلی کارزار با برچسب ویژه نمایش داده می‌شود.
🏛️ ثبت رسمی مطالبه
در صورت رسیدن به ۲ هزار امضا، مطالبه شما در دبیرخانه سازمان مورد نظر ثبت رسمی می‌شود.
📰 بازتاب در رسانه‌ها
با رسیدن به ۵ هزار امضا، خبر مربوط به کارزار به رسانه‌ها ارسال و از مسئولین پیگیری می‌شود.
📣 تشکیل کارگروه ویژه
با همراهی بیشتر از ۳۰ هزار امضاکننده کارگروهی ویژه تشکیل می‌شود تا علاوه بر پیگیری مستمر، رویدادی اختصاصی برای همفکری و هم‌افزایی برگزار شود.
✌️ منفعل نباشیم!
تا کنون کارزارهای زیادی موفق شده‌اند. اما در صورت عدم موفقیت، حداقل منفعل نبوده‌ایم!

بالا