• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پزشکی، مقبولیت، سختی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
شاید اسپم باشه ولی توروخدا بچه ها بس کنید
این حرفا های ما نه چیزی رو عوض میکنه و نه کاری میتونه انجام بده
فقط ممکنه یه عده این وسط به خودشون بگیرن و ناراحت بشن
من دیروز بخاطر رفتار اون مدیر عوضی شدیدا به خشم اومدم و جو گرفتم و قرار دادم رو فسق کردم و مجبورم چند میلیون خسارت بدم؛وقتی اومدم خونه و مامان بابام قضیه رو فهمیدن طبق معمول رو سرم خراب شدن که چرا اینقدر عجولانه تصمیم گرفتی
برای همین یه مشت چرت و پرت اومدم ح.ب نوشتم
اگه از طرف من به کسی توهین شده واقعا عذرمیخوام...من هیچ مخاطب خاصی نداشتم
هیچ کس منکر سختی های رشته پزشکی نیست
هیچ کس نمیگه پرستیژ داشتن جرمه
یک عده حسود ک.ن گشاد فقط نمیتونن درآمد پزشک هارو ببینن

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
شاید اسپم باشه ولی توروخدا بچه ها بس کنید
این حرفا های ما نه چیزی رو عوض میکنه و نه کاری میتونه انجام بده
فقط ممکنه یه عده این وسط به خودشون بگیرن و ناراحت بشن
من دیروز بخاطر رفتار اون مدیر عوضی شدیدا به خشم اومدم و جو گرفتم و قرار دادم رو فسق کردم و مجبورم چند میلیون خسارت بدم؛وقتی اومدم خونه و مامان بابام قضیه رو فهمیدن طبق معمول رو سرم خراب شدن که چرا اینقدر عجولانه تصمیم گرفتی
برای همین یه مشت چرت و پرت اومدم ح.ب نوشتم
اگه از طرف من به کسی توهین شده واقعا عذرمیخوام...من هیچ مخاطب خاصی نداشتم
هیچ کس منکر سختی های رشته پزشکی نیست
هیچ کس نمیگه پرستیژ داشتن جرمه
یک عده حسود ک.ن گشاد فقط نمیتونن درآمد پزشک هارو ببینن
من خودم می خواستم بیام از این که پزشک خوب حقشه که درآمد بالا داشته باشه بگم. اومدم اینجا دیدم هر کی میره تو این زمینه ها شروع کرده ناله کردن و "پزشکی سخته". بله، پزشکی سخته، ولی یه دلیلی داره که شما هم رفتین دیگه. درسته که علاقه هست، ولی علاقه محض بدون در نظر گرفتن شرایط هم که نیست. اگه پزشک عمومی تو کشور کم بود که پزشک عمومی می موندین ولی زیاده و باید برین دنبال تخصص چون به هر حال یه پولی هم می خواید در بیارید دیگه (محض رضای خدا که نرفتید سراغ این رشته).

من مشکل‌م با این‌ بود که اومدن سختی‌هاشو گفتن انگار بقیه سختی نمی کشن. منکر پزشک بد هم میشن (میگن تک و توک هست، که تک و توک نیست). گیر هم دادن به این که حقوق‌شون تو دوره دانشگاه پایینه (شاید خودتونو دانشجو حساب نکنین و بگین شغله، ولی تا اونو نگذرونین که نمی ذارن مدرک بگیرین. پس اونم بخشی از آموزشه). میان میگن کار تو بیمارستان سخته. خب پس فکر کردین پزشکی چه خبره؟ اگه این کارا رو نکنین دیگه چی کار کنین؟ (سخته. معامله‌س. انگیزه پشت انتخاب‌تون در ازای سختی‌هاش)

خلاصه که غر الکی و بی صداقت بودن ممنوع (از سمت هیچ شغلی پذیرفته نیست)

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
من مشکل‌م با این‌ بود که اومدن سختی‌هاشو گفتن انگار بقیه سختی نمی کشن. منکر پزشک بد هم میشن (میگن تک و توک هست، که تک و توک نیست).
هیچ کس نگفت بقیه سختی نمی‌کشن. کسی هم ادعا نکرد که رشته‌های دیگه گُل و بلبله و فقط سختی‌های پزشکی زیاده. منم به یاد ندارم کسی گفته باشه پزشک‌های بد تک و توک هستن. شما الآن دارید جواب حرف‌هایی رو می‌دید که اصلاً اینجا مطرح نشده! مخاطب‌تون کیه؟
گیر هم دادن به این که حقوق‌شون تو دوره دانشگاه پایینه (شاید خودتونو دانشجو حساب نکنین و بگین شغله، ولی تا اونو نگذرونین که نمی ذارن مدرک بگیرین. پس اونم بخشی از آموزشه).
این که سیاست‌گذاری‌های آموزش پزشکی تو ایران مشکل داره، دلیل نمی‌شه که شما برای توجیه مشکلات دانشجوهای پزشکی بخواید از قوانین احمقانه‌ی ایران مایه بذارید. یک اینترن یا دانشجوی رزیدنتی، عملاً داره کارهایی رو انجام می‌ده که استادها و پزشک‌ها و پرستارها برای عینِ همون کارها حقوق زیادی رو دریافت می‌کنن. شما الان به یک تعریف اشتباه و نامعقول از "آموزش" که حاصل سیاست‌گذاری‌های اشتباه تو ایرانه تکیه می‌کنید و با همین معیار می‌گید شکایت دانشجوهای پزشکی از شرایط سخت تحصیل مورد قبول نیست.
میان میگن کار تو بیمارستان سخته. خب پس فکر کردین پزشکی چه خبره؟ اگه این کارا رو نکنین دیگه چی کار کنین؟ (سخته. معامله‌س. انگیزه پشت انتخاب‌تون در ازای سختی‌هاش)
شما کلاً متوجه موضوع نیستی فکر کنم :)) کسی نمی‌گه سخته. می‌گیم به صورتِ غیرمعقولی سخته. طوری سخته که برای پزشک تو بلندمدت کلی آسیب‌های جسمی و روانی خواهد داشت. و خب اگه خوش‌حال شدید که "ایول این پزشکای مفت‌خور قراره کونشون پاره شه"، باید بگم که خیر متأسفانه مسئله به همین جا ختم نمی‌شه :)) هر چقدر شرایط کاری پزشک سخت باشه، به همون اندازه تعداد خطاهای پزشکی بالا می‌ره و مستقیماً بیماران ضربه خواهند دید. و اگه فکر کردید قراره یقه‌ی پزشک رو به خاطر این موضوع بگیرن، باید بگم که خیر باز هم این طور نیست. چون طبیعیه کسی که تمرکز و انرژی کافی نداره و چند روز بی‌خوابی کشیده، اصلاً در توانش نیست که بتونه خدمات خوبی رو ارائه بده. کسی هم که بخواد انتظارِ الکی ازش داشته باشه، فقط قراره از حماقت خودش ضربه بخوره و یهو مثلاً یه مریض از دنیا بره.
اون ورِ دنیا تو آمریکا، اومدن قوانین Libby Zion Law رو تصویب کردن:
  1. An 80-hour weekly limit, averaged over 4 weeks, inclusive of all in-house call activities;
  2. A 10-hour rest period between duty periods and after in-house call;
  3. A 24-hour limit on continuous duty, with up to 6 additional hours for continuity of care and education;
  4. No new patients to be accepted after 24 hours of continuous duty;
  5. One day in 7 free from patient care and educational obligations, averaged over 4 weeks, inclusive of call; and
  6. In-house call no more than once every 3 nights, averaged over 4 weeks.
چرا؟ چون تو سال 1984 یه نوجوان بدبخت 18 ساله به اسم Libby Zion به این خاطر که شب تحت مراقبت رزیدنت بدبختی بود که بهش گفته بودن باید مراقب 40 تا بیمارِ دیگه باشه، به خاطر تداخل دارویی از دنیا رفت. حالا شما فکر می‌کنی چرا رزیدنتِ بدبختِ قصه دارویی تجویز کرده بود که منجر به مرگ بشه؟ آیا مرض داشت؟ آیا فکر می‌کرد پرستیژش خیلی بالاتر از بقیه‌ست؟ خیر. به این خاطر بود که طرف چند شب شیفت وایساده بود و اون شب هم ده‌ها بیمار دیگه رو بهش سپرده بودن و تمرکزِ کافی رو نداشت تا بتونه به خوبی مراقب Libby Zion باشه.
اونجا چیکار کردن؟ اومدن راهکاری رو پیشنهاد دادن که هم دهن پزشکا سرویس نشه و هم با جون بیمارا انقدر بازی نشه. اینجا چیکار کردن؟ امثال شما اومدن گفتن پزشک حقشه سختی بکشه چون خودش قبول کرده بره تو این کار!
خلاصه که غر الکی و بی صداقت بودن ممنوع (از سمت هیچ شغلی پذیرفته نیست)
غُر زدن از جانب همه پذیرفته‌ست. هر کسی که احساس کنه اذیت می‌شه یا انتظاراتش برآورده نمی‌شه، ناله می‌کنه! مگه از این موضوع بدیهی‌تر توی کائنات داریم؟

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
این که سیاست‌گذاری‌های آموزش پزشکی تو ایران مشکل داره، دلیل نمی‌شه که شما برای توجیه مشکلات دانشجوهای پزشکی بخواید از قوانین احمقانه‌ی ایران مایه بذارید.
شما کلاً متوجه موضوع نیستی فکر کنم :)) کسی نمی‌گه سخته. می‌گیم به صورتِ غیرمعقولی سخته. طوری سخته که برای پزشک تو بلندمدت کلی آسیب‌های جسمی و روانی خواهد داشت.

والا تا اینجای کار اولین پست تاپیک هست که میگه این شیفتا باید اصلاح بشه. وگرنه بدون پیش‌فرض پستا رو بخونیم هر کسی اومده گفته شیفتا زیاده و اینا اومده این‌و جزو شرایط پزشکی در نظر گرفته و تعریف کرده و بعدشم اومده گفته علاقه به تحصیل علم و این جور چیزا ما رو نگه داشته. منم با همون دیدگاه‌ی که "این جزو شرایط‌ه"ی پستای همین تاپیک اومدم گفتم خب شرایطش‌و در نظر بگیر.
وگرنه همون دانشجو های آمریکا هم غر به جا می زنن و میگن تو اروپا این شیفتا ساعتش کمتره.
غُر زدن از جانب همه پذیرفته‌ست. هر کسی که احساس کنه اذیت می‌شه یا انتظاراتش برآورده نمی‌شه، ناله می‌کنه! مگه از این موضوع بدیهی‌تر توی کائنات داریم؟
من با غر زدن مخالف نیستم. پس تا همین الان دارم چی کار می کنم؟
من با غر زدن الکی مخالفم. الان تو میای میگی این میزان از شیفت معقول نیست و قوانین ایران ناقصه، میگم بله اصلا درست نیست.
بقیه میان میگن اومدیم پزشکی باید کلی شیفت وایسیم، میام میگم وقتی شرایط‌و پذیرفتن و وارد اون رشته شدن و منافعی که براشون داره باعث شده با وجود اون مضرات باز هم اون سمتی برن دیگه نیان سختی‌هایی که پذیرفتن رو تعریف کنن بعد بگن آره ما سختی می کشیم.
اینجاس که من میگم یه جوری میگن انگار بقیه سختی نمی کشن.
هیچ کس نگفت بقیه سختی نمی‌کشن. کسی هم ادعا نکرد که رشته‌های دیگه گُل و بلبله و فقط سختی‌های پزشکی زیاده. منم به یاد ندارم کسی گفته باشه پزشک‌های بد تک و توک هستن. شما الآن دارید جواب حرف‌هایی رو می‌دید که اصلاً اینجا مطرح نشده! مخاطب‌تون کیه؟
وقتی به اختیار دارن میرن به سمت سختی‌هایی (ساعت شیفت بالا. حقوق کم) که می دونن سمتشونه و میان تعریف می کنن از این سختی ها چه معنی به جز "ما سختمونه" داره؟ و این که یه جا بشینی به یه نفر بگی "ما سختمونه" چه معنی جز "ولی شما سختتون نیست" داره؟
بالا هم که گفتم تا قبل این پست‌ت هر کسی اومده از شیفت های طولانی حرف زده این‌و جزو شرایط پزشکی در نظر گرفته.
منم به یاد ندارم کسی گفته باشه پزشک‌های بد تک و توک هستن. شما الآن دارید جواب حرف‌هایی رو می‌دید که اصلاً اینجا مطرح نشده! مخاطب‌تون کیه؟
مخاطبینم:
@علی. شما هم از این تعمیم دادن‌های مسخره زیاد انجام دادی. خب وقتی من 100 تا پزشک خوب دیدم و 5 تا بد، و شما 10 تا بد دیدی و 5 تا خوب، چرا استقرای خودت رو معتبر می‌دونی ولی استقرای من رو نه؟ یعنی اون‌هایی که فکر می‌کنن پزشک‌های بد(!) تعداد کمی دارن، توانایی فکر کردن و تحلیل اطلاعات رو ندارن؟ اسکلن؟ یا چی؟
والا تا اینجا بغض و نفرت نسبت به دانشجوهای پزشکی و حقوق پزشکا و تعمیم خطاهای پزشکی و این دست مسائل رو مشاهده کردیم.
شباهت معنی "تعمیم خطاهای پزشکی" با این که مستقیم بگی "پزشک‌های بد تک و توک هستن" هم نیاز به توضیح نداره.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
شباهت معنی "تعمیم خطاهای پزشکی" با این که مستقیم بگی "پزشک‌های بد تک و توک هستن" هم نیاز به توضیح نداره.
نه، معنی این دو تا یکی نیست. منم پزشک بد دیدم. پزشک خوب هم دیدم. و پزشک‌های بد تعداد خیلی کمتری بودن. خطاهای پزشکی هم نسبت به موفقیت‌هاشون، یا اصلا موفقیت نه، نسبت به انجام صحیح مراقبت‌های پزشکی میزان خیلی کمتریه. به عبارتی شمایی که میگی
تعمیم خطاهای پزشکی؟ به نظرم بگو تعمیم درستی های پزشکی. خیلی بیشتر از این که دکتر و بیمارستان درست کار کنن اشتباه می کنن. در واقع ما به جای این که بیایم از خطاهای پزشکی مثال بزنیم باید بیایم از درستی های پزشکی مثال بزنیم و بعد بگیم تعمیم نده
تعمیم درستی‌های پزشکی؟ به نظرم بگو تعمیم خطا‌های پزشکی. خیلی بیشتر از این که دکتر و بیمارستان اشتباه کنن درست کار میکنن.

قرار نیست برای مخالفت با تعمیم خطاها بگیم تک و توک و نادر هستن. همین که بخش کوچیکی از مجموعه‌ی اصلی هستن کافیه که بگیم کم ان و تعمیم نده.

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
پزشکی مثل زندگی کردن تو تهرانه ، همه از صبح تا شب از ترافیک و دود و شلوغی و ... مینالن ولی هیچ کدومشونم حاضر نیستن از تهران خارج بشن.

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
والا تا اینجای کار اولین پست تاپیک هست که میگه این شیفتا باید اصلاح بشه. وگرنه بدون پیش‌فرض پستا رو بخونیم هر کسی اومده گفته شیفتا زیاده و اینا اومده این‌و جزو شرایط پزشکی در نظر گرفته و تعریف کرده و بعدشم اومده گفته علاقه به تحصیل علم و این جور چیزا ما رو نگه داشته. منم با همون دیدگاه‌ی که "این جزو شرایط‌ه"ی پستای همین تاپیک اومدم گفتم خب شرایطش‌و در نظر بگیر.
وگرنه همون دانشجو های آمریکا هم غر به جا می زنن و میگن تو اروپا این شیفتا ساعتش کمتره.

من با غر زدن مخالف نیستم. پس تا همین الان دارم چی کار می کنم؟
من با غر زدن الکی مخالفم. الان تو میای میگی این میزان از شیفت معقول نیست و قوانین ایران ناقصه، میگم بله اصلا درست نیست.
بقیه میان میگن اومدیم پزشکی باید کلی شیفت وایسیم، میام میگم وقتی شرایط‌و پذیرفتن و وارد اون رشته شدن و منافعی که براشون داره باعث شده با وجود اون مضرات باز هم اون سمتی برن دیگه نیان سختی‌هایی که پذیرفتن رو تعریف کنن بعد بگن آره ما سختی می کشیم.
اینجاس که من میگم یه جوری میگن انگار بقیه سختی نمی کشن.

وقتی به اختیار دارن میرن به سمت سختی‌هایی (ساعت شیفت بالا. حقوق کم) که می دونن سمتشونه و میان تعریف می کنن از این سختی ها چه معنی به جز "ما سختمونه" داره؟ و این که یه جا بشینی به یه نفر بگی "ما سختمونه" چه معنی جز "ولی شما سختتون نیست" داره؟
بالا هم که گفتم تا قبل این پست‌ت هر کسی اومده از شیفت های طولانی حرف زده این‌و جزو شرایط پزشکی در نظر گرفته.

مخاطبینم:

- تو "شیفت پزشکی زیاده" رو ربط نمی‌دی به "شیفت‌ها باید اصلاح شه"، ولی "پزشکی سخته" و "ما سختمونه" رو یکسان با "بقیه‌ی شغل‌ها راحتن" و "شما سختتون نیست" می‌دونی.
این دیگه گوز رو به شقیقه ربط دادن نیست؛ شما عملاً داری سلیقه‌ای کار می‌کنی :)) یه جا دو تا عبارت کاملاً نامربوط رو یکسان فرض کردی، یه جا هم دو تا جمله‌ی هم‌معنی رو جدا!
- ما "ناله‌ی الکی" و "ناله‌ی واقعی" نداریم. این اصطلاحات رو فقط از زبون دلقکای تلگرامی و توییتری می‌شه شنید. قبلاً گفتم، باز هم تکرار می‌کنم: غُر زدن طبیعیه‌. هر کسی احساس کنه اذیت شده یا انتظاراتش برآورده نشده غُر می‌زنه. من اگه امروز 1 میلیارد درآمد داشته باشم و فردا بشه 999 میلیون، حق دارم غُر بزنم. شما کی باشی که بگی حق ندارم؟ غرایز انسان رو دو تایی با خداوند متعال آفریدی؟ شیش تا مدرک فوق‌دکترای زیست‌شناسی و انسان‌شناسی و جامعه‌شناسی داری؟ ذات انسان رو بهتر می‌شناسی؟
قرار نیست پزشک‌ها غُر نزنن. در واقع تو ایرانِ امروز همه حق دارن ناراضی باشن و فقط امثال مسئولین جمهوری اسلامی و شوروی سابق و استالین و غیره این حق رو از مردم می‌گیرن. شما جزو کدوم دسته‌اید؟

پی‌نوشت/بی‌ربط‌نوشت: من واقعاً دارم سعی می‌کنم که تو این تاپیک به همه احترام بذارم :)) ولی احترام یک چیز دوطرفه‌ست. تا وقتی که لوله‌ی تفنگ نفرت‌پراکنی‌هاتون(پشمام عجب تشبیهی :))) سمت جامعه‌ی پزشکیه و نه سیاست‌گذارهای این زمینه، از کسی انتظار احترام نداشته باشید.

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
اسپم نیست تذکره
محیط تاپیک شده مثل سوریه لحناتون خیلی تهاجمیه حواستون رو جمع کنید و نگذارید کیبوردتون جلو تر از مغزتون حرکت کنه
عوضی بازی هم در نیارید تو بحث /:

omidreza

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
دکتر شهاب اناری رتبه 1 کنکور -تحصیل کرده پزشکی - نویسنده کتاب زبان مبتکران در حال حاضر در کشور کانادا مشغول برگزاری کلاس های موفقیت

دکتر کیاسالار -تحصیل کرده
پزشکی - در حال حاضر نویسنده کتاب زبان خیلی سبز

دکتر هامون سبطی -تحصیل کرده
پزشکی - در حال حاضر نویسنده کتاب های ادبیات کنکور مدیر نشر دریافت

و.........................
نمونه هایی از کسانی که به زور پزشکی خوندن اما علاقشون چیز دیگه ای بود

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
قرار نیست برای مخالفت با تعمیم خطاها بگیم تک و توک و نادر هستن. همین که بخش کوچیکی از مجموعه‌ی اصلی هستن کافیه که بگیم کم ان و تعمیم نده.
والا... همین الان به شباهت معنی "تعمیم خطاها" و "تک و توک‌ن" اشاره کردی
نوشتی بخش کوچیکی‌ن و کم‌ن (یعنی تک و توک). بعدم نوشتی "کافیه که بگی کم ان و تعمیم نده"
اگه بازم نفهمیدم چی شد دیگه ببخشید.

Acwmw:'

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
سیبری
سال فارغ التحصیلی
2020
دانشگاه
Kmu
رشته دانشگاه
پزشکی
دکتر شهاب اناری رتبه 1 کنکور -تحصیل کرده پزشکی - نویسنده کتاب زبان مبتکران در حال حاضر در کشور کانادا مشغول برگزاری کلاس های موفقیت

دکتر کیاسالار -تحصیل کرده
پزشکی - در حال حاضر نویسنده کتاب زبان خیلی سبز

دکتر هامون سبطی -تحصیل کرده پزشکی - در حال حاضر نویسنده کتاب های ادبیات کنکور مدیر نشر دریافت

و.........................
نمونه هایی از کسانی که به زور پزشکی خوندن اما علاقشون چیز دیگه ای بود
وقتی ی چیزی نمیدونید لطفا نشر ندید
من هم شاگرد استاد سبطی بودم هم شاگرد استاد کیاسالار و هم اگر اقای اناری رو دنبال کرده باشید میفهمید که دلیل خوندن پزشکی در این افراد اصلا و ابدا اجبار نبوده.متاسفم براتون که کذب مینویسید

نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
آقاا
من امروز به این نتیجه رسیدم شاید یک علت عمده که مردم فکر میکنن پزشک ها خیلی درآمد دارن این هست که مردم خودشان به پزشک ها پول میدهند و میتوانند درآمد را بطور مستقیم محاسبه کنند وگرنه قضات نیز درآمد های میلیونی نجومی دارند[در فامیل نزدیک چند قاضی داریم که رقم های واقعا قابل توجهی میگیرند]اما کمتر کسی را دیده ام که آنگونه که پشت سر پزشک میگوید برای قاضی بگوید

omidreza

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
وقتی ی چیزی نمیدونید لطفا نشر ندید
من هم شاگرد استاد سبطی بودم هم شاگرد استاد کیاسالار و هم اگر اقای اناری رو دنبال کرده باشید میفهمید که دلیل خوندن پزشکی در این افراد اصلا و ابدا اجبار نبوده.متاسفم براتون که کذب مینویسید
لب مطلب رو فراموش کردید چسبیدید به حواشی !!!!

کاملا بدیهی است که اقای سبطی با عشق کتاب تناسب مفهومی رو نوشته اما من میگم کسی که در جایی دیگر استعداد و علاقه دارد چرا وقت خود را ...........

من مشکلی با این اقایان ندارم اما شما از روی تعصب این متن را نوشتید

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
آقاا
من امروز به این نتیجه رسیدم شاید یک علت عمده که مردم فکر میکنن پزشک ها خیلی درآمد دارن این هست که مردم خودشان به پزشک ها پول میدهند و میتوانند درآمد را بطور مستقیم محاسبه کنند وگرنه قضات نیز درآمد های میلیونی نجومی دارند[در فامیل نزدیک چند قاضی داریم که رقم های واقعا قابل توجهی میگیرند]اما کمتر کسی را دیده ام که آنگونه که پشت سر پزشک میگوید برای قاضی بگوید
مسئله اینه که وقتی میرن پیش پزشک می بینن کلا چند دقیقه ویزیت میشن و پول ویزیت ازشون گرفته میشه. برا همین این حرفا راجع به وکیلا هم که عموم مردم یه ذهنیتی نسبت به وضع مالی‌شون دارن زده نمیشه. چون فکر می کنن کار پزشک راحته که کلا چند دقیقه ویزیت شدن.

وگرنه اگه به درآمد بالای خارج از دید عموم باشه که میشه لیست درست کرد

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
کاملا بدیهی است که اقای سبطی با عشق کتاب تناسب مفهومی رو نوشته اما من میگم کسی که در جایی دیگر استعداد و علاقه دارد چرا وقت خود را ...........
یه آدم نمیتونم هم به پزشکی علاقه داشته باشه هم به ادبیات؟! نمیتونه تو هر دو استعداد داشته باشه؟!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مسئله اینه که وقتی میرن پیش پزشک می بینن کلا چند دقیقه ویزیت میشن و پول ویزیت ازشون گرفته میشه. برا همین این حرفا راجع به وکیلا هم که عموم مردم یه ذهنیتی نسبت به وضع مالی‌شون دارن زده نمیشه. چون فکر می کنن کار پزشک راحته که کلا چند دقیقه ویزیت شدن.

وگرنه اگه به درآمد بالای خارج از دید عموم باشه که میشه لیست درست کرد
اولا وکیل با قاضی خیلی فرق داره
ثانیا آره فکرمیکنن پزشک زحمت چندانی نکشیده که بخواد در ازاش اینقدر پول بگیره اما وکیل طفلک این همه ماده و تبصره سر هم کرده پس حقشه

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
اولا وکیل با قاضی خیلی فرق داره
می دونم فرق داره. همون طور که گفتید راجع به قاضی صحبتی نمیشه. ولی وکیل رو به عنوان کسی که مردم باهاش سر و کار دارن و یه نظری هم راجع به درآمدش داشته باشن مثال زدم. انتخاب بیشتر رتبه برتر های رشته انسانی هم هست. مثل رشته های پزشکی که انتخاب رتبه برتر های رشته تجربی هست.

خیر اصلا هم.حواشی چیه.اصل مطلب شما این بود که این اساتید با زور پزشکی خوندند و شما این رو از روی اگاهی ننوشتید.چه بسیارند پزشکانی ک هم طبابت دارند و هم شعر میگن هم کتاب مینویسن.لزوما فقططط ب یکی علاقه مند نیستن و اون یکی رو با زور خونده باشن.تاسف برای شما که هر نظر مخالفی رو تعصب میخونید

خیر اصلا هم.حواشی چیه.اصل مطلب شما این بود که این اساتید با زور پزشکی خوندند و شما این رو از روی اگاهی ننوشتید.چه بسیارند پزشکانی ک هم طبابت دارند و هم شعر میگن هم کتاب مینویسن.لزوما فقططط ب یکی علاقه مند نیستن و اون یکی رو با زور خونده باشن.تاسف برای شما که هر نظر مخالفی رو تعصب میخونید
خب الان این بزرگواران طبابت هم میکنن؟

______
نمیشه منکر اجبار به پزشکی خوندن شد،وقتی همه ی آدمای باسواد اطرافت،اعم از مشاور و کادر مدرسه و غیره تجربی رو مساوی پزشکی میدونن.
ولی پزشکا هم وضعیت خوبی ندارن،همه چیز پول نیست،ببینید فرد در ازای پول چیو از دست داده،جوونیشو؟ سلامت روان و جسمشو؟ تفریحاتشو؟
از طرفی زمانی که صرف پزشک شدن میشه رو شما صرف هر کاری کنید به نتیجه ی مقبولی میرسید،پولدار ترین افراد جهان هیچ کدوم پزشک نیستن وغالبا مهندس ان.این که شما از راه دیگه همون مقدار پول رو کسب نمی کنین علتش اینه که نمیخواین بابتش هزینه ای رو بپردازین که پزشک ها(خواسته ناخواسته) پرداختن.
خطای پزشکی؟ ما خیلی از افراد برجسته از جمله آقای کیارستمی رو به این علت از دست دادیم،قطعا قابل چشم پوشی نیست،اصلا وقتی پای جون انسان ها درمیونه همون درصد خیلی خیلی کم هم قابل توجهه.
ولی آیا به این هم دقت میکنین که اکثر دانشجوها آموزش درستی ندارن و بدیهی ترین چیزها رو یاد نمیگیرن ؟که یه آدم بعد شیفت های طاقت فرسا چه حالی داره؟ بعد میاین با شیفت های مهندسی و سربازی مقایسه میکنین؟ مردن یه فرد و اون میزان استرس و سرعت و دقت لازمه رو با مثلا خراب شدن یه دستگاه یا پروژه مساوی میدونین؟دمتون گرم:)

omidreza

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
یه آدم نمیتونم هم به پزشکی علاقه داشته باشه هم به ادبیات؟! نمیتونه تو هر دو استعداد داشته باشه؟!
بله ، اما کشور برای پزشک شدن این افراد کلی هزینه کرده و منتظر بوده نتیجشو ( معالجه و درمان بیماران ....) ببینه
دوما ظرفیت این رشته در کشور محدوده ( جای فرد دیگری رو گرفته هر چند که زحمت کشیده....)

Farnaaaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی

چون آدم از اولش نمیتونه با قطعیت بگه چی دوست داره و چی دوست نداره. سلیقه ها و علاقه ها هم در گذر زمان تغییر میکنند. ترجیحات تغییر میکنه. کسی که داره کنکور میده تا قبلش فقط یه نوجوون بوده که احتمالا مساله ی خاصی تو زندگی نداشته و هنوز با بطن زندگی بین آدم بزرگ ها آشنا نیست. یه نفر که به هر دلیلی رشته ای رو انتخاب میکنه، قرار نیست تا آخرش عاشق اون رشته بمونه. این همه آدم که با یه چیزی شروع کردن اما بعدش دیدن استعداد و علاقشون چیز دیگه ای هست.

مثلا مصاحبه های شهاب اناری رو که دیدم، گفته بود که تا وقتی کنکور داده فکر میکرده پزشکی همون رشته ای هست که باید بره. (حالا به هر دلیلی) و روز اولی که رفته دانشگاه فهمیده اصلا به درد پزشک شدن نمیخوره. چند سال طول کشیده تا متوجه شده آموزش زبان همون چیزی هست که میخواد.

بالا