• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پزشکی، مقبولیت، سختی

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
۱۰۰، ۲۰۰ ،۳۰۰ ساعت کار در دوران رزیدنتی و اینترنی ، میشه بگید چجوریرمیشه کار پاره وقت انجام داد و برای آزمون رزیدنتی هم خوند ؟!
بگید شاید ما هم تونستیم بهره ببریم
از این مشاورای کنکور تجربی که اکثرا اینترنن بگذریم (کارای پاره وقت همنقد کاذبن)
میگم متاسفانه شناختتون محدود به خودتونه و اطلاع ندارید که یه دانشجوی تحصیلات تکمیلی فقط ۲۰ ساعت کلاس داره در هفته توی دانشگاه. ۱۰۰ ۲۰۰ ساعت فقط وقتیه ک باید بزاره انتظارات اساتید رو توی چارچوب همون کلاسا براورده کنه. ریسرچ و جلو بردن تز یا رساله و مقاله دادن و اینا هم که بماند

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
ببخشید دانشجوعه؟؟ کار تمام وقت میتونه بکنه؟ (پاره وقت ک اینترن و رزیدنتم میتونن)
بله درست میگید از اون امکان کار کردن رو گرفتن ولی بهش شغل هم ندادن ولی به اینترن و رزیدنت شغل دادن
اینکه دانشجوی دکترای مهندسی نتونه کار اضاف بر درسش بکنه چیز عجیبی نیست. خوندن phd آسون نیست و احتمالا همونقدر زمان از مهندس دانشجوی phd میگیره که از پزشک دانشجوی phd! اصلا یکی از دلایلی که خیلی از پوزیشن‌های phd در آمریکا و اروپا رو دانشجوهای خارجی میگیرن همینه! چون اغلب فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد ترجیح میدن وارد بازار کار بشن تا تحصیل رو ادامه بدن.
به علاوه اینکه کی گفته اینترن و رزیدنت میتونن کار پاره وقت داشته باشن :| رزیدنتی که کشیک‌های 48 الی 72 ساعته داره اصلا از شکل آدمی‌زاد خارج میشه :| اون کاری هم که پزشک اینترن و رزیدنت انجام میدن اسمش شغل نیست اسمش بیگاری‌ـه :|

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
اینکه دانشجوی دکترای مهندسی نتونه کار اضاف بر درسش بکنه چیز عجیبی نیست. خوندن phd آسون نیست و احتمالا همونقدر زمان از مهندس دانشجوی phd میگیره که از پزشک دانشجوی phd! اصلا یکی از دلایلی که خیلی از پوزیشن‌های phd در آمریکا و اروپا رو دانشجوهای خارجی میگیرن همینه! چون اغلب فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد ترجیح میدن وارد بازار کار بشن تا تحصیل رو ادامه بدن.
به علاوه اینکه کی گفته اینترن و رزیدنت میتونن کار پاره وقت داشته باشن :| رزیدنتی که کشیک‌های 48 الی 72 ساعته داره اصلا از شکل آدمی‌زاد خارج میشه :| اون کاری هم که پزشک اینترن و رزیدنت انجام میدن اسمش شغل نیست اسمش بیگاری‌ـه :|
یک پزشک متخصص شدن هم آسون نیست و چیز عجیبی نیست اگه مثل اون دانشجوی پی اچ دی شما هم هیچ حقوقی دریافت نکنید (نظر من نیس فقط با نتیجه ی حرف خودت روبروت کردم)
+ قبلا هم گقتم اون دانشجوی پی اچ دی تو خارج ۲ت۳ هزار دلار حقوقشه

solo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
ایشون دندون‌پزشک هستن.
عه پس مشکل حل شد
پزشکها و دانشجوهایی که در توییتر (حیاط خلوت بسکابادی) قبیحانه از این توییت حمایت میکردن چی؟ اونا هم دندونپزشک بودن؟ و اگه راه پزشک و دندون‌پزشک کلا از همدیگه جداست پس چرا انقدر سنگ همدیگه رو به سینه میزنن؟

Mahdi ostoori

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
آيت الله خامنه اي
شهر
سيرجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
ع.پ.کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی
داخل دبیرستان بایه نفر از بچه های رشته ریاضی آشنا شدم ، برق شریف قبول شد
بعد اعلام نتایج کنکور بهش گفتم که فلانی ، موافقی بریم پیاده روی؟!
گفت که من نه هم سن توم ، نه هم قد تویم ، نه هم سطح تویم ، من دلیلی نمیبینم با کسی که رتبه کنکورش ۴ رقمیه برم بیرون
آره ، خانم ها و آقایان ، دانشجو های علوم پزشکی اگر عصا قورت داده باشن شریفی ها از فضا اومدن اگر بحث قضاوت یک طرفه باشه .من واقعا درک نمیکنم چرا تو تمام این مملکت ، گیر ملت فقط رویه درآمد و پرستیژ پزشکاس . معذرت میخوام ، ولی پرستیژ عنه؟!
شما رتبه یک ریاضی باشین ، میگن چرا تجربی نرفتی. رتبه ۱۰ تجربی بشین ، میگن چرا یک نشدی؟ بهترین برنامه نویس ایران باشید ، میگن چرا فلان چیزو نداری؟!
شما در جامعه ای زندگی میکنید که ۹۰ درصدشو احمقا پر کردن ، شما هر کاری بکنید ، با قضاوت خیل عظیمی از دور و بریاتون رو برو میشن .میخواین احساس احترام رو از یه سری آدم بگیرید ، که هیچ ارزشی برای هیچ کار شما ندارن؟!

solo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
داخل دبیرستان بایه نفر از بچه های رشته ریاضی آشنا شدم ، برق شریف قبول شد
بعد اعلام نتایج کنکور بهش گفتم که فلانی ، موافقی بریم پیاده روی؟!
گفت که من نه هم سن توم ، نه هم قد تویم ، نه هم سطح تویم ، من دلیلی نمیبینم با کسی که رتبه کنکورش ۴ رقمیه برم بیرون
آره ، خانم ها و آقایان ، دانشجو های علوم پزشکی اگر عصا قورت داده باشن شریفی ها از فضا اومدن اگر بحث قضاوت یک طرفه باشه .من واقعا درک نمیکنم چرا تو تمام این مملکت ، گیر ملت فقط رویه درآمد و پرستیژ پزشکاس . معذرت میخوام ، ولی پرستیژ عنه؟!
شما رتبه یک ریاضی باشین ، میگن چرا تجربی نرفتی. رتبه ۱۰ تجربی بشین ، میگن چرا یک نشدی؟ بهترین برنامه نویس ایران باشید ، میگن چرا فلان چیزو نداری؟!
شما در جامعه ای زندگی میکنید که ۹۰ درصدشو احمقا پر کردن ، شما هر کاری بکنید ، با قضاوت خیل عظیمی از دور و بریاتون رو برو میشن .میخواین احساس احترام رو از یه سری آدم بگیرید ، که هیچ ارزشی برای هیچ کار شما ندارن؟!
اگه آرایشگرها و دانشجوهای شریف رو ازتون بگیرن، خودتون رو با کی مقایسه میکنید؟

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
از این مشاورای کنکور تجربی که اکثرا اینترنن بگذریم (کارای پاره وقت همنقد کاذبن)
دانشجوی پزشکی که مشاوره کنکور میده به دلیل دانشجوی پزشکی بودنش مشاوره کنکور نمیده! به دلیل رتبه خوبی که توی کنکور تجربی کسب کرده و تجربیاتی که داشته، مشاوره میده! دانشجوی رشته فنی-مهندسی یا علوم انسانی هم میتونه به واسطه رتبه خوبی که توی کنکور ریاضی یا انسانی کسب کرده به متقاضیان این آزمون‌ها مشاوره بده!

Mahdi ostoori

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
آيت الله خامنه اي
شهر
سيرجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
ع.پ.کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی
اگه آرایشگرها و دانشجوهای شریف رو ازتون بگیرن، خودتون رو با کی مقایسه میکنید؟
درآمد یک فست فودی از یک پزشک متخصص بیشتره
صاحب اون رستوران یا فست فود اون درآمد زیاد رو میتونه در سن ۳۰ ۳۵ بدست بیاره ، ولی یک پزشک متخصص اون پول رو تو سن ۴۰ ۴۵ ، تازه شاید بتونه گیر بیاره
نمایشگاه ماشین داشته باشی بصرفه تر از پزشکیه
شما در شهری که من زندگی میکنم ، باغ پسته داشته باشب ، آینده ۱۰ نسل بعدت تامینه
الان درآمد ، فوتبالیست ها از پزشکا بیشتره ، پرستیژژژ رو هم دارن محبوبیتشون هم بیشتره
ولی فقط و فقط پزشکا ، پول مفت در میارن
شما بزن تو کار برج سازی و بساز و بفروش ، هم درآمدت بالاست هم پرستیژی دنبالش میگردید

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
یک پزشک متخصص شدن هم آسون نیست و چیز عجیبی نیست اگه مثل اون دانشجوی پی اچ دی شما هم هیچ حقوقی دریافت نکنید (نظر من نیس فقط با نتیجه ی حرف خودت روبروت کردم)
+ قبلا هم گقتم اون دانشجوی پی اچ دی تو خارج ۲ت۳ هزار دلار حقوقشه
حرف منم همینه. قطعا پزشک متخصص شدن هم هیچ جای دنیا آسون نیست و در هر صورت استرس کاری و فشار درسی جز غیرقابل اجتناب از پزشکی‌ـه. من اطلاعات دقیقی در مورد اینکه تحصیل phd در خارج از ایران حقوق (معادل salary) داشته باشه ندارم اما برای رزیدنسی میانگین رقم حقوق سالانه 63هزار دلار در آمریکاست.[link]

solo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
درآمد یک فست فودی از یک پزشک متخصص بیشتره
صاحب اون رستوران یا فست فود اون درآمد زیاد رو میتونه در سن ۳۰ ۳۵ بدست بیاره ، ولی یک پزشک متخصص اون پول رو تو سن ۴۰ ۴۵ ، تازه شاید بتونه گیر بیاره
نمایشگاه ماشین داشته باشی بصرفه تر از پزشکیه
شما در شهری که من زندگی میکنم ، باغ پسته داشته باشب ، آینده ۱۰ نسل بعدت تامینه
الان درآمد ، فوتبالیست ها از پزشکا بیشتره ، پرستیژژژ رو هم دارن محبوبیتشون هم بیشتره
ولی فقط و فقط پزشکا ، پول مفت در میارن
پس همه ۵۵۴ هزار نفر داوطلب کنکور تجربی امسال با علم به این ستم هایی که در حق پزشک ها میشه کنکور تجربی شرکت کردن، بسوزه پدر علاقه، خیلی جالبه از هر ۱۳ کنکوری ۵ نفر فقط به رشته های پزشکی علاقه دارن، وگرنه فست فودی که درآمدش بیشتره، هوم؟

Zahra_a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
99
رشته دانشگاه
داروسازی
هدف تاپیک تخریب دانشجوهای پزشکی و متهم کردنشون به اینکه همشون بخاطر و پول و پرستیژ رفتن این رشته نیست قطعا
میخوایم بفهمیم"پرستیژ"ی که میگیم چرا هست؟
اگر بخاطر پوله که خیلی از شغلهای دیگه درامد خیلی بهتری دارن ولی از این جایگاه اجتماعی خبری نیست...
و میبینیم که این پرستیژ عواقبم داره(مثل اون خانواده‌ای که بچش رو مجبور میکنه از علاقش بزنه و بخاطر جایگاه و احترامی که بهش میزارن دکتر شه و خروجی میشه پزشکی تشخیصای اشتباه زیادی داره و با بیمار بد برخورد میکنه و...)
پس همه ۵۵۴ هزار نفر داوطلب کنکور تجربی امسال با علم به این ستم هایی که در حق پزشک ها میشه کنکور تجربی شرکت کردن، بسوزه پدر علاقه، خیلی جالبه از هر ۱۳ کنکوری ۵ نفر فقط به رشته های پزشکی علاقه دارن، وگرنه فست فودی که درآمدش بیشتره، هوم؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
علتش همین تصور غیر واقعی هست که شما دارین و به تبع در جامعه هم رایجه و در برابر واقعیت هم مقاومت میکنید :)

Mahdi ostoori

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
آيت الله خامنه اي
شهر
سيرجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
ع.پ.کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی
اینو باید از پدر و مادر کنکوریا بپرسید و کنکوریایی که که فکر میکنن ، تو بیمارستان و دانشگاه براشون فرش قرمز پهن کردن

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
عه پس مشکل حل شد
پزشکها و دانشجوهایی که در توییتر (حیاط خلوت بسکابادی) قبیحانه از این توییت حمایت میکردن چی؟ اونا هم دندونپزشک بودن؟ و اگه راه پزشک و دندون‌پزشک کلا از همدیگه جداست پس چرا انقدر سنگ همدیگه رو به سینه میزنن؟
ها؟ چه ربطی داره؟
والا من یادمه سر قضیه‌ی بابک خرمدین هم یه سریا از باباش دفاع می‌کردن. الان باید نتیجه بگیرم مردم ایران خون‌خوار و وحشی هستن؟

@علی. شما هم از این تعمیم دادن‌های مسخره زیاد انجام دادی. خب وقتی من 100 تا پزشک خوب دیدم و 5 تا بد، و شما 10 تا بد دیدی و 5 تا خوب، چرا استقرای خودت رو معتبر می‌دونی ولی استقرای من رو نه؟ یعنی اون‌هایی که فکر می‌کنن پزشک‌های بد(!) تعداد کمی دارن، توانایی فکر کردن و تحلیل اطلاعات رو ندارن؟ اسکلن؟ یا چی؟

solo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
علتش همین تصور غیر واقعی هست که شما دارین و به تبع در جامعه هم رایجه و در برابر واقعیت هم مقاومت میکنید :)
فرض خلف می‌گیریم که این تصور غیر واقعی باشه، خود شما که به غیرواقعی بودنش واقفید، چرا در مسیر یک تصور غیرواقعی قدم برمیدارید؟ این تناقضه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
فرض خلف می‌گیریم که این تصور غیر واقعی باشه، خود شما که به غیرواقعی بودنش واقفید، چرا در مسیر یک تصور غیرواقعی قدم برمیدارید؟ این تناقضه
من در شرایطی نیستم که بتونم مسیرم رو عوض کنم و همین موضوع برای خیلی های دیگه هم صادقه. و البته از اون ۵ نفری که گفتین علاقه دارن به هرحال یکی دو نفر پیدا میشن که واقعا دوست داشته باشن و مورد دیگه هم مثل تقریبا تمام رشته های حال حاضر: امید به اپلای!

.shadi.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
dk
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
ایشون دندون‌پزشک هستن.
منظورت از این حرف چیه؟
برداشتی که میشه ازش کرد اینه که دندونپزشکی از جامعه پزشکی جداست و یا توجیه رفتارش دندونپزشک بودنشه.
کلا دندونپزشک بودن ایشون چه تاثیری داره رو رفتار غلطی که داشته؟
مثل اینه که بقیه دندونپزشکا هم در جواب اعتراض بقیه به این توییت، بیان بگن ایشون متخصص اندو هست(واقعا هم هست) و از ما که تخصصامون متفاوته جداست.
این حرف ناخوداگاه القا میکنه که کلا اندودنتیست ها این مدلی هستن و مشکل از اندودنتیست بودنه، نه خود اون شخص.
امیدوارم منظورمو خوب رسونده باشم

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
منظورت از این حرف چیه؟
برداشتی که میشه ازش کرد اینه که دندونپزشکی از جامعه پزشکی جداست و یا توجیه رفتارش دندونپزشک بودنشه.
کلا دندونپزشک بودن ایشون چه تاثیری داره رو رفتار غلطی که داشته؟
مثل اینه که بقیه دندونپزشکا هم در جواب اعتراض بقیه به این توییت، بیان بگن ایشون متخصص اندو هست(واقعا هم هست) و از ما که تخصصامون متفاوته جداست.
این حرف ناخوداگاه القا میکنه که کلا اندودنتیست ها این مدلی هستن و مشکل از اندودنتیست بودنه.
امیدوارم منظورمو خوب رسونده باشم
منظور خاصی نداشتم. یه بخشی از خبر غلط بود و صرفاً خواستم به اون اشاره کنم. دندون‌پزشکا هم واسه ما(یعنی تمام 80 میلیون جمعیت ایران) کاملاً محترم هستن.

solo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
من در شرایطی نیستم که بتونم مسیرم رو عوض کنم و همین موضوع برای خیلی های دیگه هم صادقه. و البته از اون ۵ نفری که گفتین علاقه دارن به هرحال یکی دو نفر پیدا میشن که واقعا دوست داشته باشن و مورد دیگه هم مثل تقریبا تمام رشته های حال حاضر: امید به اپلای!
پس با این حساب شما و همه دوستانی که سرسختانه بر مواضعشون پافشاری میکنن (صرفا به خاطر قرار گرفتن در عمل انجام شده) و همه افرادی که میگن: "بده، سخته، اهه، پیفه، نیاین!"، تا قبل از کنکور از این موضوع اطلاع نداشتید و همین صبح شنبه فهمیدین.
اگه اینطوره و استدلال شما بدین شکله، من تسلیمم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
پس با این حساب شما و همه دوستانی که سرسختانه بر مواضعشون پافشاری میکنن (صرفا به خاطر قرار گرفتن در عمل انجام شده) و همه افرادی که میگن: "بده، سخته، اهه، پیفه، نیاین!"، تا قبل از کنکور از این موضوع اطلاع نداشتید و همین صبح شنبه فهمیدین.
اگه اینطوره و استدلال شما بدین شکله، من تسلیمم
صرف نظر از جمعیتی که فقط به خاطر جو و تصورات غیرواقعی اومدن و البته تعداد زیادی هستن، به نظر میرسه اون قسمت علاقه رو جا انداختین. ولی صرف اینکه به چیزی علاقه دارم باعث نمیشه بخوام در معرض بیگاری و هدر رفتن زحماتم قرار بگیرم. اگه ما نسبت به حقمون اعتراض داریم شما هم برای زحمتی که میکشین و فکر میکنین حقتون رو نمیگیرین اعتراض کنید ولی نه به کسایی که عملا هیچ نقشی در وضعیت شما ندارن.

بالا