• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات غیردرسی کنکور ۹۷

nasim fakhr mohammadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
آيت الله آملى
رشته دانشگاه
داروسازى
1.ببین جمع‌بندی فقط یک مدل و یک نوع نیست و در واقع این تلقی غلطیه ک جمع‌بندی یعنی زدن تست‌هایی تالیفی که از قضا فراتر و یا متفاوت از کنکور باشه! اما اساس تمام‌ انواع جمع‌بندی بر این مبناست که «همیشه بیش از 90 درصد تست های هر درس در کنکور (بخصوص در درسهای اختصاصی) بر اساس تیپ تستهای مرسوم سالهای قبل مطرح میشه.»
بر همین اساس هدف ما (و هدف کتابهای استاندارد جمع‌بندی) اینه در دوران جمعبندی به این تیپ تستهای سالهای قبل مسلط بشیم بر همین اساس دو نوع کلی جمع‌بندی داریم:
نوع اول: کسی که تا الان تسلط کافی پیدا نکرده و فرصت نکرده انواع تیپ تستهای هر درس رو بزنه و یاد بگیره
پس نیاز به جمعبندی‌یی دارای درسنامه کافی و لازم (نه بیش از حد مختصر و نه بیش از حد طولانی) داره که تمام تیپ های تست سراسری + تمرینات کتاب درسی که ممکنه مورد سوال قرار بگیره (اما هنوز قرار نگرفته) رو بررسی کنه.
نوع دوم:
کسی که تیپ های تست کنکور رو کامل مسلط شده و الان اینکار که یک بار دیگه عینا سوالات کنکور رو بخواد بررسی کنه یا بخواد درسنامه بخونه براش ممکنه حوصله سر بر باشه پس میاد آزمون هایی تالیفی که بر اساس تیپ‌تست های کنکور طراحی شدند رو میزنه.
پس نیاز به کتابی شامل آزمون های استاندارد تالیفی مطابق با تیپ تستهای کنکور داره

بنابراین شما برای ریاضی نیاز به مدل اول جمع‌بندی دارید. و مناسب ترین منبع برای شما کتاب ریاضی خط ویژه گاج هست.میتونید با خیال راحت مهر و ماه رو کنار بذارید و خط ویژه رو مطالعه کنید و مطمعن باشید صرفا با تسلط به همون تستهای خط ویژه به همون تسلط مورد نظرتون می‌رسید

2. در مورد ادبیات، این تصور اشتباهیه که باید حجم زیاد یا غیر معقولی تست بزنید تا به تسلط برسید (این دیدگاه غلط در مورد قرابت،ارایه،املا بشدت وجود داره) شما قبل از هر چیز باید در قرابت یا ارایه یا املا آموزش لازم رو ببینید و بعد برید سراغ تست زنی. و این تست زنی هم لازم نیست حجم زیادی باشه. از امروز تا کنکور شبی 5تا10 تست سراسری های سال قبل رو (بعد از آموزش قرابت و ارایه و املا) از هر کدوم از این مباحث بزنید کفایت می‌کنه
در مورد املا: از 2 تست املای کنکور همواره یکیش که بصورت یافتن غلط املایی در گزینه (نه یافتن تعداد غلط) هستش خیلی آسونه و میشه به راحتی با تسلط به لیست لغات املایی به تسلط رسید
لیست لغات املایی لازم رو میتونی به سه روش پیدا کنی:
الف) درسهای لغات املایی زبان فارسی رو بخون و ترکیب های واژگان رو به خاطر بسپر + وقتی معنی واژگان رو میخونی دور لغاتی که یکی از حروف ( ح ه . ط ت . ض ز ذ ظ . س ص ث ) رو داره خط بکش و شکل نوشتاری اون رو به خاطر بسپر
ب) اگه کتاب واژگان نشرالگو داری خودش برای هر درس اومده کار الف رو انجام داده و میتونی اونو مطالعه کنه
پ) از تمام موارد بالا بهتر کتاب خط ویژه ادبیات که نوشته همون مولفین کتاب گاج موضوعی هستش و برای جمع‌بندی تمام ادبیات عالیه، در بخش املایی اومده همین جدول رو مشخص کرده و میتونی اونو مطالعه کنی

ارایه. حتما قبل تست زدن آموزش لازم در مورد تکنیک های پاسخ گویی به ارایه رو یاد بگیر و بعدش فقط تست های 4 سال اخیر رو بزنی کفایت می‌کنه

الف) فیلم آموزش ارایه عبدالمحمدی (نسخه قدیمی. نسخه جدیدش اصلا مناسب نیست) فوق العاده است و لازم هم نیست بخری میتونی در تلگرام دانلود کنی اگه در دانلود از تلگرام مشکل داشتی بگو تا بگم بطور جایگزین چطور دانلود کنی فیلم رو

ب) اگه منبع نوشتاری رو باهاش راحت‌تری میتونی از همون بخش ارایه کتاب خط ویژه ادبیات استفاده کنی
در مورد رياضي، واقعا به نظرتون كنار گذاشتن مهروماه اين موقع تصميم درستيه؟ من خودم فكر ميكنم اينجوري همون اندازه اي كه ازش خوندم و تست زدم هم بيهوده ميشه اگه يك دور ديگه سراغ تستاش نرم!
و اينكه مرسي از جواب كاملتون

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
چه کنیم سرعت شیمیایی ِ مان در فرصت باقیمانده به شدت جهش کند ؟
:-"

تمرین تمرین تمرین تمرین تمرین
اگه هم سرعتت تو ی درس ی مبحث خاص مثلن ک میدونی کمه همون مبحث رو هر شب بذار مثلن 5 تا تست زمان دار بزن هر شب تایمتو کمتر کن ینی فک کن کنکوره و شروع کن بزن تستهاشو .
بعدم مدیریت کن رو سوالها استپ نکن و یاد بگیر گلچین کنی سوالهایی ک بتونی حواب بدی رو

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
خیلی بستگی داره به اینکه شما الان در چه حد هست شیمیتون.
ولی به نظرم اگه واکنش ها رو کامل مسلط نیستید( مسلط بودن و اینکه مطلب در زمان استرس هم یادتون بیاد با بلد بودن معمولی فرق داره) حتما بشینید حفظشون کنید کامل. اگه تونستید معروف ها رو( مثلا اون آزمایش کوه آتشفان) رو حتی ضریباشم حفظ باشید چه بهتر. بعد از نوشتن الکی کلا باید پرهیز کنی. چه تو شیمی چه تو ریاضی چه فیزیک. یه سری بخش ها رو میشه ذهنی انجام داد و فاکتور گرفت نوشتنشو. شکل های مولکول ها رو هم حتما بلد باش. و حل کردن انواع مساله هم مهمه دیگه. اینکه یه تعداد مساله رو بذاری جلوت و تو یه تایم معین حل کنی و اون استرسه رو بگیری و عادت کنی تو اون شرایط هم سوال حل کنی مهمه.
و سعی کن تو همه مباحث خوب باشی. ممکنه هر سال یه بخشی سخت باشه و یه بخش دیگه آسون. نکنه آسونه رو از دست بدی:)
در کل با توجه به اینکه از سطحت مطلع نیستم، ممکنه توصیه هام خیلی بدیهی باشه برات و این مراحلو رفته باشی. از اونورم ممکنه اندر خم یه کوچه باشی و مثلا زیاد نوشتن یا کم نوشتن برات اونقدری تعیین کننده نباشه.
موفق باشی!!!

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
در مورد رياضي، واقعا به نظرتون كنار گذاشتن مهروماه اين موقع تصميم درستيه؟ من خودم فكر ميكنم اينجوري همون اندازه اي كه ازش خوندم و تست زدم هم بيهوده ميشه اگه يك دور ديگه سراغ تستاش نرم!
و اينكه مرسي از جواب كاملتون

ببین هدف رو فراموش نکن: هدف (چه وقتی بخوای مهر و ماه بخونی و چه بخوای خط ویژه یا هر کتاب دیگه ای رو بخونی) تسلط به تیپ تست های ریاضیات تجربی و روش حل اونهاست.
من این اطمینان رو بهت میدم که اگه الان وقتت رو روی خط ویژه بذاری و قبل از هرچیزی اون مباحثی که از مهروماه خوندی رو با خط ویژه یک دور دیگه مرور کنی و بعد بری سراغ مباحث جدید قطعا نتیجه فوق العاده خوبی میگیری و لازم نیست نگران این باشی که چیزی از خونده هات از مهر وماه از دست میره.

(:TABASSOM:)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
TBZ
سال فارغ التحصیلی
94
تمرین تمرین تمرین تمرین تمرین
اگه هم سرعتت تو ی درس ی مبحث خاص مثلن ک میدونی کمه همون مبحث رو هر شب بذار مثلن 5 تا تست زمان دار بزن هر شب تایمتو کمتر کن ینی فک کن کنکوره و شروع کن بزن تستهاشو .
بعدم مدیریت کن رو سوالها استپ نکن و یاد بگیر گلچین کنی سوالهایی ک بتونی حواب بدی رو

مرسی جانم ^^
سوالات کلی مشابه کنکور کار کردن خوبه ؟ الان بشینم اون شکلی حل کنم برا سرعتی زدن جواب میده ؟

خیلی بستگی داره به اینکه شما الان در چه حد هست شیمیتون.
ولی به نظرم اگه واکنش ها رو کامل مسلط نیستید( مسلط بودن و اینکه مطلب در زمان استرس هم یادتون بیاد با بلد بودن معمولی فرق داره) حتما بشینید حفظشون کنید کامل. اگه تونستید معروف ها رو( مثلا اون آزمایش کوه آتشفان) رو حتی ضریباشم حفظ باشید چه بهتر. بعد از نوشتن الکی کلا باید پرهیز کنی. چه تو شیمی چه تو ریاضی چه فیزیک. یه سری بخش ها رو میشه ذهنی انجام داد و فاکتور گرفت نوشتنشو. شکل های مولکول ها رو هم حتما بلد باش. و حل کردن انواع مساله هم مهمه دیگه. اینکه یه تعداد مساله رو بذاری جلوت و تو یه تایم معین حل کنی و اون استرسه رو بگیری و عادت کنی تو اون شرایط هم سوال حل کنی مهمه.
و سعی کن تو همه مباحث خوب باشی. ممکنه هر سال یه بخشی سخت باشه و یه بخش دیگه آسون. نکنه آسونه رو از دست بدی:)
در کل با توجه به اینکه از سطحت مطلع نیستم، ممکنه توصیه هام خیلی بدیهی باشه برات و این مراحلو رفته باشی. از اونورم ممکنه اندر خم یه کوچه باشی و مثلا زیاد نوشتن یا کم نوشتن برات اونقدری تعیین کننده نباشه.
موفق باشی!!!
وضعیت شیمیم خوبه ... منتها یکم سرعتم کمه بالا نتونستم ببرمش هنوز :/
یعنی تو اون تایم 35 دیقه من فقط میتونم به 22 تا سوال جواب بدم که اینم دوتاش غلط میشه معمولا -_-
گیرم بیشتر رو حفظیاته :/ همش حس میکنم سوالا نمیتونن انقدر آسون باشن و هی دنبال نکته ی خاصی میگردم
+ اینکه تو محاسبات عجله میکنم و گاها چند بار حل میکنم یه سوالو که اون تایم زیادی ازم میگیره

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
مرسی جانم ^^
سوالات کلی مشابه کنکور کار کردن خوبه ؟ الان بشینم اون شکلی حل کنم برا سرعتی زدن جواب میده ؟

وضعیت شیمیم خوبه ... منتها یکم سرعتم کمه بالا نتونستم ببرمش هنوز :/
یعنی تو اون تایم 35 دیقه من فقط میتونم به 22 تا سوال جواب بدم که اینم دوتاش غلط میشه معمولا -_-
گیرم بیشتر رو حفظیاته :/ همش حس میکنم سوالا نمیتونن انقدر آسون باشن و هی دنبال نکته ی خاصی میگردم
+ اینکه تو محاسبات عجله میکنم و گاها چند بار حل میکنم یه سوالو که اون تایم زیادی ازم میگیره

اره سوالهای کنکور و مشابه کنکور (مبتکران خوبه) کافین
چند بار حل کردن ؟ ای داد بیداد :D سعی کن تمرکز کنی و ب خودت بگی من فقط ی بار حق حل کردن این سوال رو دارم پس حواستو جمع کنی و راه درست رو بری . بعد سوالهایی ک بلد نیستی و اینا و خیلی برات جدیدن و هیچ ایده ای اون لحظه ب ذهنت نمیرسه براشون ی تیک بزن کنارشون بگذر و بعد برگرد قرار نیست نزنیش قراره بعد اینکه بقیه سوالها رو زدی بیای سراغش پس ذهنتو ازش ازاد کن بگذر . اییییینقدر باید حل کنی ک واکنشهای معروف رو با ضریبهاشون حفظ شی اون اخرا یا جرم مولکولی خیلی از مولکولها . یا ی سری چیزا مثل ضرب دو رقم در دو رقم و جمع و اینا اینقدر حل کنی ک بتونی ذهنی محاسبه کنی یا تکنیک پیدا کنی برا زودتر ب جواب رسیدن بهشون .
معلم من می گفت اول حفظیاتیا رو ی دور بزنین بعد برگردین سراغ مسئله ها بعد بین مسئله هم اونجور ک گفتم غربال کن .
تسلط ک ب مطالب پیدا کنی شک و تردید هات هم کم میشه تیپ سوالها میاد دستت میفهمی طراح چیا میخواد تو کنکورهای شیمی..
برا حفظیاتیا کلن حتمن دو روز مونده ب کنکور یا ازمونت مرور کن حفظیاتیا رو . من خودم لقمه مهر و ماه هم اون صورتیه هم نارنجیه رو داشتم با هم مکمل خوبی بودن برای قبل از ازمون . یا هر منبع دیگه ای ک داری.. بخون حفظیا رو اون بازه..

بازم میگم تمرین تمرین تمرین . شیمی واقعن قلقش همینه برا سرعت عمل :-"""

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
عمومی های بیچاره رو چیکار کنیم که انقدرم مهمن؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
عمومی های بیچاره رو چیکار کنیم که انقدرم مهمن؟

بنظر من شخصن این بستگی ب وضعیت الانت داره نمیشه ی نسخه کلی پیچید برا همه بستگی داره نقاط ضعفت چیان نقاط قوتت چیان تا حالا چیکارا کردی براشون..
هر کجای راه ک باشی میتونی تو این 50 روز هم نتیجه خوبی بگیری

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
بنظر من شخصن این بستگی ب وضعیت الانت داره نمیشه ی نسخه کلی پیچید برا همه بستگی داره نقاط ضعفت چیان نقاط قوتت چیان تا حالا چیکارا کردی براشون..
هر کجای راه ک باشی میتونی تو این 50 روز هم نتیجه خوبی بگیری

به ریدینگا نمیرسم معمولا
بیشتر مبحثای تکنیکی مثل درک متن عربی و آرایه
+ لغات و ت.ا و املا
و دینی !!!!
اینا رو معمولا تو آزمونا خوب میزنم اما چون مبحث به مبحث میخوندم نگرانم توی جامع ها مشکل ساز بشن ( که میشن مطمئنن)
الان چیکار کنم که خیالم راحت بشه از بابتشون؟

pardis_77

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فزرانگان
شهر
شاهین شهر
سال فارغ التحصیلی
1394
سلام ببخشید دوستان کسی محمد علی عباسی دبیر فیزیک و می شناسه واسه همایش ثبت نام کنم؟؟

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
سلام ببخشید دوستان کسی محمد علی عباسی دبیر فیزیک و می شناسه واسه همایش ثبت نام کنم؟؟

دبیر خوبیه و طراح سوال بهتری هست البته :)
اما همایشش با تمرکز به جمعبندی با حل سوال هست نه جمع‌بندی با آموزش سریع و مرور نکات.

بنابراین باید وضعیت خودت رو مشخص کنی که هدفت از جمع‌بندی چیه و سطح فعلی فیزیکت چطوریه؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
به ریدینگا نمیرسم معمولا
بیشتر مبحثای تکنیکی مثل درک متن عربی و آرایه
+ لغات و ت.ا و املا
و دینی !!!!
اینا رو معمولا تو آزمونا خوب میزنم اما چون مبحث به مبحث میخوندم نگرانم توی جامع ها مشکل ساز بشن ( که میشن مطمئنن)
الان چیکار کنم که خیالم راحت بشه از بابتشون؟

نگران نباش اصلن تا کنکور اوکی میشی
دینی رو هر روز بذار دو تا درس بخون یا اگه سرعتت خوبه سه تا حتی . دینی خط ویژه گاج هم کتاب خوبیه البته ن برای درصد بالای دینی اگه درصد 80 90 میخوای همون کتاب رو بخونش باز با ارایه ها رو از هر حا ک نکاتشون میخوندی یا اگه زیاده هم لقمه خوبه هم گاج نکات و ایات هم همون خط ویژه .
تاریخ ادبیات لغت هم هر روز چند صفحه از کتاب کمک درسیتو بخون در حد 20 دقیقه نیم ساعت اینا . میتونی جواب بدی حتما یادت نمیره . 15 مین بذار لغت 15 مین تاریخ ادبیات (:
مشکل ساز نمیش نگران نباش .
روزای نزدیک ب ازمونها هم بذار و مرور کن .
من خودمم تسلطم مثل تو بود اما کنکور اینایی ک میگیو جواب دادم (:
متن زبان هر شب یکی حل کن . کنکورای سال قبل اوکیه اگرم مجموعه همشو میخوای از متن نترسم کتاب خوبیه . متن اسونه حیفه جواب ندی . بعدم ببین چرا نمیرسی کدوم درس وقتتو میگیره ؟ تو عمومی باید یا از این تکنیک قلم چی بری (بلدیش ک !؟ ) یا اگه نمیری برا خودت ی قاعده بذاری کلن . مثلن من خودم اول ادبیات و دینی رو میزدم ادبیات 20 دقیقه دینی 17 دقیقه بعد عربی زبانم 15 دقیقه هر کدوم بعد برمیگشتم سراغ اونایی ک کنارشون تیک زده بودم چون وقت گیر بودن برام یا دلایل دیگه اصن وقت کم نمیاوردم عمومی . حالا هر مبحثیش جدا باید کار کنی نقطه ضعفهاتو نقاط قوتتو پیدا کنی و روشون کار کنی تا سرعتت اوکی شه و درصدت هم بکشی بالا .
متن عربی هم میتونی شبی یکی متن حل کنی . اگه منبع نداری کتاب گاج متن عربی خوبه .
ارایه نشر الگو رو اگه کار نکردی اونو شروع کن هر شب 15 مین تست بزن اگه اونو کار کردی و مسلطی برو سراغ گاج موضوعی تستهای اونو بزن . بعد مثلن از ارایه های اسون تر شروع کن با اونها سعی کن اول رد گزینه کنی مثلن حس امیزی و اینا .

جایی مشکل داشتی باز بپرس :-? چیزایی ک ب ذهنم رسید ک لازم داری اینا بود :-?

maryammovahedzadeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
اینستاگرام
چجوری تاریخ و لغت بخونم و یادم نره؟؟؟؟؟مشکلیه که دیگ واقعا اشکمو دراورده

pardis_77

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فزرانگان
شهر
شاهین شهر
سال فارغ التحصیلی
1394
اما همایشش با تمرکز به جمعبندی با حل سوال هست نه جمع‌بندی با آموزش سریع و مرور نکات.

بنابراین باید وضعیت خودت رو مشخص کنی که هدفت از جمع‌بندی چیه و سطح فعلی فیزیکت چطوریه؟
من فیزیکمو تموم کردم ولی می دونین خیلی پراکندس تو ذهنم ب نظرم دلم میخاد یکی بیاد ی دور کلشو مرور کنه با اوردن تست های زیاد خب مثلمن فیزیک درسی نیست ک بخاد از روش بخونه باید حدودن 200 تا تست بیاره تا یه دور جمع بندی کنه و سوال احتمالی بده اینجوری هست عایا؟؟

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
نگران نباش اصلن تا کنکور اوکی میشی
دینی رو هر روز بذار دو تا درس بخون یا اگه سرعتت خوبه سه تا حتی . دینی خط ویژه گاج هم کتاب خوبیه البته ن برای درصد بالای دینی اگه درصد 80 90 میخوای همون کتاب رو بخونش باز با ارایه ها رو از هر حا ک نکاتشون میخوندی یا اگه زیاده هم لقمه خوبه هم گاج نکات و ایات هم همون خط ویژه .
تاریخ ادبیات لغت هم هر روز چند صفحه از کتاب کمک درسیتو بخون در حد 20 دقیقه نیم ساعت اینا . میتونی جواب بدی حتما یادت نمیره . 15 مین بذار لغت 15 مین تاریخ ادبیات (:
مشکل ساز نمیش نگران نباش .
روزای نزدیک ب ازمونها هم بذار و مرور کن .
من خودمم تسلطم مثل تو بود اما کنکور اینایی ک میگیو جواب دادم (:
متن زبان هر شب یکی حل کن . کنکورای سال قبل اوکیه اگرم مجموعه همشو میخوای از متن نترسم کتاب خوبیه . متن اسونه حیفه جواب ندی . بعدم ببین چرا نمیرسی کدوم درس وقتتو میگیره ؟ تو عمومی باید یا از این تکنیک قلم چی بری (بلدیش ک !؟ ) یا اگه نمیری برا خودت ی قاعده بذاری کلن . مثلن من خودم اول ادبیات و دینی رو میزدم ادبیات 20 دقیقه دینی 17 دقیقه بعد عربی زبانم 15 دقیقه هر کدوم بعد برمیگشتم سراغ اونایی ک کنارشون تیک زده بودم چون وقت گیر بودن برام یا دلایل دیگه اصن وقت کم نمیاوردم عمومی . حالا هر مبحثیش جدا باید کار کنی نقطه ضعفهاتو نقاط قوتتو پیدا کنی و روشون کار کنی تا سرعتت اوکی شه و درصدت هم بکشی بالا .
متن عربی هم میتونی شبی یکی متن حل کنی . اگه منبع نداری کتاب گاج متن عربی خوبه .
ارایه نشر الگو رو اگه کار نکردی اونو شروع کن هر شب 15 مین تست بزن اگه اونو کار کردی و مسلطی برو سراغ گاج موضوعی تستهای اونو بزن . بعد مثلن از ارایه های اسون تر شروع کن با اونها سعی کن اول رد گزینه کنی مثلن حس امیزی و اینا .

جایی مشکل داشتی باز بپرس :-? چیزایی ک ب ذهنم رسید ک لازم داری اینا بود :-?

کامل بود توضیحاتت
مرسی >:D<

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
چجوری تاریخ و لغت بخونم و یادم نره؟؟؟؟؟مشکلیه که دیگ واقعا اشکمو دراورده
خلاصه اش اینه: تکرار روزانه تا کنکور!
اما چندتا روش وجود داره کار رو کمی راحت تر می‌کنه
1. تاریخ ادبیات رو بصورت داستانی یا تصویری به خاطر بسپر. یعنی مثلاً اسم چند تا کتاب رو در کنار همدیگه، تبدیل به یک جمله مضحک کن!و اون جمله رو مرور کن: بزرگ علوی تا چشمهایش افتاد به نامه‌هایی ک میرزا سالاری براش فرستاده بود همه رو ورق پاره کرد :/
اینو همینطوری الان نوشتم و نمیدونم آیا تمام کتابهای بزرگ علوی رو شامل شد یا نه اما به هرحال شیوه رو بیان می‌کنه
2. می‌تونی از کتابهایی ک سعی کردند تاریخ ادبیات رو تصویر سازی کردند استفاده کنی دو نمونه خوبش کتاب تاریخ ادبیات مصور شاهین زاد تخته سیاه و استنداپ‌کمدی تاریخ ادبیات گاج هستش

3. بعد از مطالعه لغت، حتما تست بزن. تست زدن بلافاصله بعد از مطالعه لغت به تثبیت اون کمک می‌کنه . کتاب الگو در این زمینه خیلی خوبه. تقریبا بعد از هر درس مجموعه خوبی از لغات رو آورده

4. فراموش نکن یکهو نتیجه نمیگیری، رمز موفقیت تکرار مداومه.

من فیزیکمو تموم کردم ولی می دونین خیلی پراکندس تو ذهنم ب نظرم دلم میخاد یکی بیاد ی دور کلشو مرور کنه با اوردن تست های زیاد خب مثلمن فیزیک درسی نیست ک بخاد از روش بخونه باید حدودن 200 تا تست بیاره تا یه دور جمع بندی کنه و سوال احتمالی بده اینجوری هست عایا؟؟

با شرایطی ک از خودت گفتی، همایش عباسی مناسبه :)

pardis_77

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فزرانگان
شهر
شاهین شهر
سال فارغ التحصیلی
1394

ممنون

tokhs

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ری
شهر
تهران-ری
اميدوارم يكي پيدا شه سوالمو جواب بده
كسي ك مدرك پيش دانشگاهي رياضي و ديپلم رياضي داشته باشع، و ديپلم دومِ فني حرفه اي داشته باشه. ايا ميتونه تو كنكور كارداني فني شركت كنه؟

mahsa7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
منم برای شیمی مطالب حفظیش یادم رفته اکثرا مخصوصا گوشه کنار و حاشیه کتاب ... برگردم متن کتاب درسی رو بخونم بهتره یا این کتابای لقمه که خلاصه نوشتتشون؟

بالا