• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات غیردرسی کنکور ۹۷

نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
آزاد لاهیجان
رشته دانشگاه
پرستاری
شیمی: اموزشگاه هدف یا پرستو : دکتر بابایی
(یک جلسه ازش رفته متاسفانه!و احتمالا ظرفیت کلاس پر شده باشه.اگه پر شده بود بهم پیام بده بگم چیکار کنی)
دینی: اگه از دینی متنفره و میخواد یجوری با تکنیک و ادا و اطوار (!) حفظ کنه : یوسفیان پور (زنگ بزن موسسه حرف آخر)
اما اگه مشکلی نداره و میخواد مسلط بشه: دکتر کریمی (پرستو یا هدف)

* سرکشیک زاده و فکری رو به هیچ‌وجه نرو.

زیست: ظهریان (اندیشه) اما حتما باید خودش خونه مطالعه داشته باشه قبل کلاس.

* عمارلو اصلا مناسب کسی که صفر هستش نیست.ضمنا لهجه اش هم برای بعضی ها خیلی روی مخه! البته کلاس توصیه من برای کسی که میخواد از صفر توی زیست شروع کنه چیزی غیر از کلاس نکته و تست هستش.
**آرامفر هم برای شروع از صفر مناسب نیست

عربی: هورفر

واعظی برای شروع از صفر خوب نیست.
شیمی بابایی پر شده و باید بره مجازی
کریمی یک جلسه اش رفت بعد بابایی بود

ظهریان هدف هم هست

واعظی الان ماهان هست برای شروع از صفر خوب نیست اما برای سطح متوسط میگن عالیه

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
شیمی بابایی پر شده و باید بره مجازی
کریمی یک جلسه اش رفت بعد بابایی بود

ظهریان هدف هم هست

واعظی الان ماهان هست برای شروع از صفر خوب نیست اما برای سطح متوسط میگن عالیه

ظهریان هدف هم هست اما هدف کلاسهاش شبیه مدارس دهه 60ـه! 3 نفر روی ی نیمکت میشینن :|
واعظی انرژی زیاد همراه با ادا و اطواره! :/ خوبه اما این حجم از ادا و اطوار و هر هر و کر کر موقع تدریس از کیفیت بهره‌وری از کلاس کم می‌کنه .

اما واقعا برای سطح متوسط در عربی ، واقعا کلاس نکته و تست نیاز نیست خیلی راحتتر می‌تونه با DVD و کتاب به نتیجه برسه.

البته یک مورد رو هم یادم رفت بگم اونم شیمی صالحی و شیمی مرادی بود که هر دو خوب هستند.

frants

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
خیلی وقت الان مهمه ومن فکر می کنم بدون اینکه کار خاصی انجام بدم خیلی وقت تلف میکنم چیکار کنم

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
الان فکر میکنم بهتره کم کم شروع کنید بخش عمومی کنکور های سال های اخیر رو زدن. هفته ای دو سه تا خوبه به نظرم. و اینکه اگ درس هاتون تموم شده و دارید جمع بندی میکنید، خوبه که یه دفتری درست کنید و برای هر درس، زمان دور کردن، بخش هایی رو که میدونید مشکل دارید، مهمه، یادتون میره یا پرتکرار هست رو توش بنویسید. این توی یکی دو هفته آخر خیلی کمکتون میکنه. و وفتی رسیدید به کنکور های اصلی رو زدن، میتونید نکاتی که اونجا میبینید هم اضافه کنید.
اگه همینطوری بشینید کتاب رو از اول ورق بزنید، معمولا هم خسته میشید چون اکثرشو بلدید هم حوصلتون سر میره و هم احساس اتلاف وقت دارید. در ضمن احتمالا دوباره اون بخش هایی که توش خوب نیستید رو موکول میکنید به بعد:)
از اونجایی که این کار یه مقدار زمان گیره، ترجیحا الان که احساس میکنید کاری انجام نمیدید استارتشو بزنید.
راستی برای درسی مثل دینی کتاب خلاصه و اینا زیاد هست. میتونید نکاتی که تو آزمون ها هست رو یادداشت کنید. اضافه کاری نکنید این اواخر!

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
راستی بچه ها اگه کسی مثل من پایه ی انگلیسی قوی نداره و می خواد 100 بزنه می تونه با جمع بندی مهر و ماه خیلی خوب درسو بفهمه.
خودم تا الان این جوری انگلیسی رو نفهمیده بودم. :-"

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
به نظرم خیلی خوبه که میدونید تو یه درس قوی هستید و میخواید درصد بالا بزنید. ولی خواهشا خودتونو مفید نکنید که من فلان درس رو حتما فلان درصد میزنم. من برادرم فیزیکش خوب بود و میخواست بالای ۸۰ بزنه، ولی خب قیزیک سخت شد و مجبور شد یه بخشی از تایم شیمی رو بندازه برا فیزیک که خب کار درستی نبود.
کلا ممکنه اون سالی که کنکور میدید، درسی که توش قوی هستید سخت باشه و اگه خودتونو مقید کرده باشید، سر آزمون اعصابتون به هم میریزه و بازده لازمو نخواهید داشت.

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
راستی بچه ها اگه کسی مثل من پایه ی انگلیسی قوی نداره و می خواد 100 بزنه می تونه با جمع بندی مهر و ماه خیلی خوب درسو بفهمه.
خودم تا الان این جوری انگلیسی رو نفهمیده بودم. :-"
علاوه بر حرف های پست قبلی به این توجه کن که ۱۰۰ زبان خیلی ارزشمند نیست یعنی مثلا وقتی ک از ۸۰ به ۱۰۰ برای زبان بخوای بذاری ارزشش خیلی کم تر از ۶۰ به ۷۰ عربیه مثلا ...

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
علاوه بر حرف های پست قبلی به این توجه کن که ۱۰۰ زبان خیلی ارزشمند نیست یعنی مثلا وقتی ک از ۸۰ به ۱۰۰ برای زبان بخوای بذاری ارزشش خیلی کم تر از ۶۰ به ۷۰ عربیه مثلا ...
ریا نشه عربیم خودش 100 90 میشه :-"

تا کنکور :-"

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
با توجه به چه معیاری میگید 10درصد افزایش درصد در عربی، ارزشمندتر از 20 درصد افزایش در زبان هستش؟

* البته کاملا تایید و تاکید میکنم روی این حرف که 100 زدن معیار نیست و نباید هدف قرار بگیره.

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
با توجه به چه معیاری میگید 10درصد افزایش درصد در عربی، ارزشمندتر از 20 درصد افزایش در زبان هستش؟

* البته کاملا تایید و تاکید میکنم روی این حرف که 100 زدن معیار نیست و نباید هدف قرار بگیره.

معیار اینه که احتمال ۶۰ به ۷۰ رسیدن در کل بیشتر از ۸۰ به ۱۰۰ و صد زدن تسلط زیادی می خواد و منطقی تره درسایی رو که توش خیلی خوب نیست رو نخواد صد بزنه :/ و درس عربی درسیه که کمتر میزننش نسبت به زبان و کلا تعداد کسایی که بالا ۵۰ میزنن خیلی کمه چه برسه ۷۰ و اینا .
من بر اساس وقت و انرژی که می گیره و بازده ای که حدودی فکر می کردم میده گفتم :/

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
معیار اینه که احتمال ۶۰ به ۷۰ رسیدن در کل بیشتر از ۸۰ به ۱۰۰ و صد زدن تسلط زیادی می خواد و منطقی تره درسایی رو که توش خیلی خوب نیست رو نخواد صد بزنه :/ و درس عربی درسیه که کمتر میزننش نسبت به زبان و کلا تعداد کسایی که بالا ۵۰ میزنن خیلی کمه چه برسه ۷۰ و اینا .
من بر اساس وقت و انرژی که می گیره و بازده ای که حدودی فکر می کردم میده گفتم :/

اینکه من معمولا در برابر تحلیل ها یا روشهای اصطلاحا کیلویی(!) که در انجمن ارائه میشه، خیلی تند و تیز مخالفت میکنم به علت مشکل شخصی با فرد نیست بلکه بخاطر جلوگیری از ترویج مشاوره های اشتباه در زمینه کنکور هستش، ما نسبت به نظراتی که اینجا ارائه میدیم متعهدیم و نمیشه هر نظری رو همینطوری روی هوا ارائه بدیم.
یکی از مهمترین ایرادات این نظر ها یا روشها اینه که بدون منطق علمی یا حتی آماری (آمار کنکور های سراسری سال های قبل) هست. عرصه کنکور عرصه هوشمندی و هوشمندانه عمل کردنه! نه صرفا بیان حدس و گمانهامون.

در ادامه علت مخالفتم با گفته های غیرمنطقی شبیه به:
وقتی ک از ۸۰ به ۱۰۰ برای زبان بخوای بذاری ارزشش خیلی کم تر از ۶۰ به ۷۰ عربیه مثلا ...
رو توضیح میدم:

هدف ما از کنکور چیه؟ قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظرمون.
معیار قبولی در رشته و دانشگاه ها در کنکور چیه؟
رتبه در زیر گروهِ هر منطقه. (یا بطور کلی همون رتبه منطقه)
معیار رتبه بندی در کنکور چیه؟ تراز کلی که میانگین ترازِ هر درس هستش (بر خلاف تصور اینجا درصد اهمیتی نداره و این درصد ها نیستند که بطور مستقیم رتبه رو میسازند بلکه تراز های شما در هر درس هستش که تعیین کننده است. تراز در واقع نمره شما در هر درس بر اساس سختی و آسانی سوالات در اون درس در کنکور اون سال (که این سختی بر اساس نحوه پاسخگویی بقیه افراد در اون آزمون هست) تعیین میشه)

خب سوال پیش میاد که چطور بفهمیم برای هدف مورد نظرمون چه ترازی کسب کرد و برای رسیدن به اون تراز چه درصدی بزنیم؟ پاسخ اینه که در چند گام زیر میتونیم متوجه بشیم:
1. حدودِ منطقیِ رتبه های پذیرفته شده در رشته و دانشگاه مورد نظرمون رو تعیین کنیم
2. میانگینِ درصدِ محدوده رتبه مورد نظرمون رو بر اساس آمار کنکور های سال قبل مشخص کنیم
3. سعی کنیم درصد های ما به اون میانگین نزدیک باشه

بعنوان مثال اگه من ساکن منطقه 1 باشم و هدفم قبولی در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران باشه. الزاما باید حدود رتبه منطقه من زیر 100 باشه. حالا وقتی "میانگین درصد" رتبه های زیر 100 منطقه 1 رو بر اساس "آمار سازمان سنجش" نگاه کنم به جدول زیر میرسم:
ادبیات: 85%
عربی: 80%
دینی: 91%
زبان: 86%

زمین: 5% (که البته درصد واقعی خیلی کمتر و نزدیک به صفر هست اما چون رتبه های تک رقمی معمولا زمین رو بالا میزنند این میانگین افزایش کاذب داره)
ریاضی: 81%
زیست: 80%
فیزیک: 87%
شیمی:79%

توجه کنید 1: بعنوان مثال این درصد ها یعنی در درسهای اختصاصی برای بچه های منطقه 1 که خواهان رتبه زیر 100 هستند، فیزیک همواره اسون تر از زیست بوده!(چیزی که برعکسش در بچه های زیر 1000 وجود داره و اونها معمولا با زیست خیلی راحتتر هستند تا فیزیک.) اینجاست که میفهمیم چرا حرفی مثل "بطور کلی 10 درصد از درس x بهتر از 10 درصد از درس y است" چقدر غیرمنطقی هست.چون بر اساس هر محدوده رتبه، هر درس حالت بخصوصی داره و ما نمیتونیم روش کلی تجویز کنیم!
توجه کنید 2:

حالا برای کسی که هدفش رتبه زیر 100 منطقه یک هستش،
هوشمندی در اینجا یعنی چی؟
چطور میتونه بهتر نتیجه بگیره؟
چطور میتونه به رتبه بهتری فکر کنه؟

>>>>کسی هوشمندانه عمل میکنه که: درصدش در هر درس نزدیک به میانگین اون درس باشه. نه اینکه به این توجه کنه که 10 درصد زدن از کدوم درس راحتتره پس بره اون رو بیشتر بزنه یا چون بقیه فلان درس رو کمتر میزنند پس بریم اون درس رو بزنیم از بقیه جلو بیفتیم!<<<<

@|تا اینکه "تعداد افرادی که زبان رو بالا میزنند بیشتر از تعداد افرادی که عربی رو بالا میزنند، هستش" میتونه حرفی درستی باشه اما اصلا و ابدا به این معنا نیست که ما حکم کلی بدیم افزایش 60 به 70 در عربی بهتر از افزایش 80 به 100 در زبان هستش!(چون هیچ دلیل منطقی برای این حرف وجود نداره که بطور کلی 10 درصد از عربی بهتر از 20 درصد از زبان هستش.بستگی داره به اینکه هر فرد چه محدوده رتبه ای میخواد و میانگین درصد ها در اون درس در اون منطقه چطوریه و در نتیجه ارزش درصد ها در درسها در هر محدوده متفاوت هستش)

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
:|
شما جملات رو درست بخون بعد بیا خورده بگیر .
خب؟! من کی به طور کلی گفتم ۱۰ درصد عربی بهتر از ۲۰ درصد زبانه؟ :/
در کل من قصدم منصرف کردن فردی که پایه خوبی در زبان نداره از تمرکز برای ۱۰۰ بود و می خواستم بگم اولویت های بالاتری از ۱۰۰ زبان می تونه وجود داشته باشه ...

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
:|
شما جملات رو درست بخون بعد بیا خورده بگیر .
خب؟! من کی به طور کلی گفتم ۱۰ درصد عربی بهتر از ۲۰ درصد زبانه؟ :/
در کل من قصدم منصرف کردن فردی که پایه خوبی در زبان نداره از تمرکز برای ۱۰۰ بود و می خواستم بگم اولویت های بالاتری از ۱۰۰ زبان می تونه وجود داشته باشه ...
: ))
دوست گرامی!
بحث خیلی واضحه جدا :D
اینکه شما میفرمایید: «وقتی ک از ۸۰ به ۱۰۰ برای زبان بخوای بذاری ارزشش خیلی کم تر از ۶۰ به ۷۰ عربیه مثلا ...» اصلا هیچ منطقی پشتش نیست!
چون متناسب با هر محدوده از رتبه، ارزش درسها متفاوتند و در هر محدوده ای از رتبه، ارزش درصدهای هر درس متفاوته و نمیشه اینطور بی منطق ، معیار مشخص کرد که چون فلان درس رو بقیه کمتر میزنند پس اگه ما بزنیم بهتره و مابقی مواردی که فرمودید.

ضمنا اینکه من میگم نباید از روی حدس و گمان حرف بزنیم برای همین موضوعه!شما قصد داری کسی رو از فکر به 100 زدن در درسی که مسلط نیست منصرف کنی(که کاملا هدف درست و صحیحی داری) اما برای این هدفت، استدلالی رو بکار میبری که هیچ منطقی پشتش نیست.میای ابرو رو درست کنی،چشم رو کور میکنی‌ ناخواسته.

من مشکل شخصی با شما ندارم که حرفی که زدی رو بی دلیل نقد کنم اما متاسفانه یکی دیگه از مشکلات نظریات کیلویی همین اصرار لجوجانه نویسنده به اینه که حرفش رو هر طور شده درست جلوه بده.

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
: ))
دوست گرامی!
بحث خیلی واضحه جدا :D
اینکه شما میفرمایید: «وقتی ک از ۸۰ به ۱۰۰ برای زبان بخوای بذاری ارزشش خیلی کم تر از ۶۰ به ۷۰ عربیه مثلا ...» اصلا هیچ منطقی پشتش نیست!
چون متناسب با هر محدوده از رتبه، ارزش درسها متفاوتند و در هر محدوده ای از رتبه، ارزش درصدهای هر درس متفاوته و نمیشه اینطور بی منطق ، معیار مشخص کرد که چون فلان درس رو بقیه کمتر میزنند پس اگه ما بزنیم بهتره و مابقی مواردی که فرمودید.

ضمنا اینکه من میگم نباید از روی حدس و گمان حرف بزنیم برای همین موضوعه!شما قصد داری کسی رو از فکر به 100 زدن در درسی که مسلط نیست منصرف کنی(که کاملا هدف درست و صحیحی داری) اما برای این هدفت، استدلالی رو بکار میبری که هیچ منطقی پشتش نیست.میای ابرو رو درست کنی،چشم رو کور میکنی‌ ناخواسته.

من مشکل شخصی با شما ندارم که حرفی که زدی رو بی دلیل نقد کنم اما متاسفانه یکی دیگه از مشکلات نظریات کیلویی همین اصرار لجوجانه نویسنده به اینه که حرفش رو هر طور شده درست جلوه کنه.
من اصرار لجوجانه نکردم .:|
صرفا تو ذهنم بود که ۸۰ زبان در هر سطحی که باشه درصد خوبیه مثلا برای همین درصد ۸۰ رو گفتم و رنج مقایسمو نگاه کن نگفتم درصد ۱۰ عربی بهتر از ۲۰ زبانه . من در حدود تجربه خودم حرف زدم نه اصرار دارم که درسته نه حوصله بحث بیخودی دارم ولی بحثم سر اینه که هر تیکه از حرف رو که دلت می خواد می چسبی و مانور میدی .

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
من اصرار لجوجانه نکردم .:|
صرفا تو ذهنم بود که ۸۰ زبان در هر سطحی که باشه درصد خوبیه مثلا برای همین درصد ۸۰ رو گفتم و رنج مقایسمو نگاه کن نگفتم درصد ۱۰ عربی بهتر از ۲۰ زبانه . من در حدود تجربه خودم حرف زدم نه اصرار دارم که درسته نه حوصله بحث بیخودی دارم ولی بحثم سر اینه که هر تیکه از حرف رو که دلت می خواد می چسبی و مانور میدی .

اصلا هرچی تو بگی قبول :)
هدف جفتمون کمکه دیگه؟هوم؟
جفتمون هم میگیم فکر و تلاش به 100 زدن در درسی که در اون درس تسلطی وجود نداره، اشتباهه.

من صرفا خواستم یادآوری کنم مقایسه بین درصدهای مختلف در درسها و ارزش‌گذاری اونها بصورت کلی کار منطقی‌یی نمیتونه باشه.

ختم به خیر شد ماجرا؟ :D

(ضمنا اگه این میان ناخواسته ، احیانا ناراحتت کردم ، عذر میخوام. )

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397

mahsa7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
برای جمع بندی زیست فار (پله اخر) بهتره یا موج ازمون الگو؟ و برای شیمی فیل بهتره یا خط ویزه یا درسنامه فار کافیه؟ برای جمع بندی عربی ریاضی و فیزیک هم پیشنهاد بدین لطفا؟:-/

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
چرا فكري خوب نيست؟!
من إز ٧- ديني رسيدم به بالاي هشتاد،خوب به إستاد چجوري ميتونه كمك كنه ديگه!؟

خب این حرف من در پاسخ به کسی بود که امکان رفتن به کلاس دکتر کریمی داشت و در مقایسه با کلاس کریمی بود
در غیر این صورت که خب کسی که شرایط دسترسی به استادی با کیفیت تدریس بهتری رو نداره خب رفتن به کلاس این دو نفر(سرکشیک و فکری) توصیه میشه.

ولی البته من غیر ازموضوع کیفیت تدریس، همیشه در مورد هر استادی (در هر درسی) سه مورد رو در نظر دارم:
چشم پاک‌! (در کلاس دخترانه)
کلاس درس رو با کلاس تعریف خاطرات اشتباه نگرفتن
انرژی داشتن رو با اجرای سیرک و شو اشتباه نگرفتن

این رو بطور کلی گفتم نه صرفا در مورد اون دو نفر.

برای جمع بندی زیست فار (پله اخر) بهتره یا موج ازمون الگو؟ و برای شیمی فیل بهتره یا خط ویزه یا درسنامه فار کافیه؟ برای جمع بندی عربی ریاضی و فیزیک هم پیشنهاد بدین لطفا؟

برای زیست، بین دو انتخاب خودت: موج آزمون

شیمی:
قصدت مرور همراه با مطالعه خلاصه اما کافی و منطقی هستش: قطعا فیل شیمی
قصدت مرور صرفا با آزمون و تست تالیفی هستش و تاکیدی روی کیفیت خلاصه درسنامه نداری و تاکیدت روی کیفیت سوالات هستش: موج آزمون

عربی:
جمع‌بندی با تست و آزمون: خیلی سبز
جمع بندی با درسنامه مفید و مخصوص زمان فعلی: زیپ عربی

ریاضی: خط ویژه گاج

فیزیک:
با گاج پیش اومدی:
الف) درسنامه گاج + تستهای ستاره دار رو بزن
ب) حوصله کار بالا رو نداری: مولفین گاج برات اینکار رو کردند: خط ویژه گاج
با خیلی سبز پیش اومدی: حتما و حتما آزمون خیلی سبز

nasim fakhr mohammadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
آيت الله آملى
رشته دانشگاه
داروسازى
سلام. :D
من تقريبا هيچ كتابي رو براي جمع بندي عوض نكردم، به نظرتون اين كار خيلي اشتباهه؟
مخصوصا درسي كه بابت اين كارم نگرانشم رياضيه! من رياضي رو از رو مهروماه خوندم ولي متاسفانه حتي غير از ازمون هاي اخر هر درس، تو بعضي از مباحث تستاي اصلي خود فصل رو هم كامل نزدم و شايد مثلا بيس سي تا از بعضي فصلا مونده باشه. و اينكه من فكر ميكنم هنوز به سوالايي كه زدم كامل مسلط نشدم و مطمئنم مثلا اگه همون سوالا رو بدن بهم بالاي هفتاد نميزنم با اينكه كتاب خيلي سختي هم نيست. با اين تفاسير به نظرتون بهتر نيست كه همون مهروماه خودمُ كامل بخونم و سراغ يك كتاب ديگه براي جمع بندي نرم؟
درصداي رياضيم هم تقريبا بده ميانگين پنجاه مثلا.
بعد يه سوال ديگه هم اينكه من ادبيات گاج نقره اي رو دارم ولي املا حتي يه دونه تست هم نزدم و تو ازمونا هم هميشه املا رو رد ميشم، واسه املا به نظرتون تو اين وقت كم لازمه كه اون همه تست گاج رو بزنم يا به سراسري ها اكتفا كنم يا چي؟ با توجه به اينكه ارايه هم بايد كلي تست بزنم و تستاي ارايه گاج هم خيلي زياده
اصلا واسه خود ارايه چيكار كنم؟ واسه ارايه لازمه همه رو بزنم؟:|

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
سلام. :D
من تقريبا هيچ كتابي رو براي جمع بندي عوض نكردم، به نظرتون اين كار خيلي اشتباهه؟
مخصوصا درسي كه بابت اين كارم نگرانشم رياضيه! من رياضي رو از رو مهروماه خوندم ولي متاسفانه حتي غير از ازمون هاي اخر هر درس، تو بعضي از مباحث تستاي اصلي خود فصل رو هم كامل نزدم و شايد مثلا بيس سي تا از بعضي فصلا مونده باشه. و اينكه من فكر ميكنم هنوز به سوالايي كه زدم كامل مسلط نشدم و مطمئنم مثلا اگه همون سوالا رو بدن بهم بالاي هفتاد نميزنم با اينكه كتاب خيلي سختي هم نيست. با اين تفاسير به نظرتون بهتر نيست كه همون مهروماه خودمُ كامل بخونم و سراغ يك كتاب ديگه براي جمع بندي نرم؟
درصداي رياضيم هم تقريبا بده ميانگين پنجاه مثلا.
بعد يه سوال ديگه هم اينكه من ادبيات گاج نقره اي رو دارم ولي املا حتي يه دونه تست هم نزدم و تو ازمونا هم هميشه املا رو رد ميشم، واسه املا به نظرتون تو اين وقت كم لازمه كه اون همه تست گاج رو بزنم يا به سراسري ها اكتفا كنم يا چي؟ با توجه به اينكه ارايه هم بايد كلي تست بزنم و تستاي ارايه گاج هم خيلي زياده
اصلا واسه خود ارايه چيكار كنم؟ واسه ارايه لازمه همه رو بزنم؟:|
1.ببین جمع‌بندی فقط یک مدل و یک نوع نیست و در واقع این تلقی غلطیه ک جمع‌بندی یعنی زدن تست‌هایی تالیفی که از قضا فراتر و یا متفاوت از کنکور باشه! اما اساس تمام‌ انواع جمع‌بندی بر این مبناست که «همیشه بیش از 90 درصد تست های هر درس در کنکور (بخصوص در درسهای اختصاصی) بر اساس تیپ تستهای مرسوم سالهای قبل مطرح میشه.»
بر همین اساس هدف ما (و هدف کتابهای استاندارد جمع‌بندی) اینه در دوران جمعبندی به این تیپ تستهای سالهای قبل مسلط بشیم بر همین اساس دو نوع کلی جمع‌بندی داریم:
نوع اول: کسی که تا الان تسلط کافی پیدا نکرده و فرصت نکرده انواع تیپ تستهای هر درس رو بزنه و یاد بگیره
پس نیاز به جمعبندی‌یی دارای درسنامه کافی و لازم (نه بیش از حد مختصر و نه بیش از حد طولانی) داره که تمام تیپ های تست سراسری + تمرینات کتاب درسی که ممکنه مورد سوال قرار بگیره (اما هنوز قرار نگرفته) رو بررسی کنه.
نوع دوم:
کسی که تیپ های تست کنکور رو کامل مسلط شده و الان اینکار که یک بار دیگه عینا سوالات کنکور رو بخواد بررسی کنه یا بخواد درسنامه بخونه براش ممکنه حوصله سر بر باشه پس میاد آزمون هایی تالیفی که بر اساس تیپ‌تست های کنکور طراحی شدند رو میزنه.
پس نیاز به کتابی شامل آزمون های استاندارد تالیفی مطابق با تیپ تستهای کنکور داره

بنابراین شما برای ریاضی نیاز به مدل اول جمع‌بندی دارید. و مناسب ترین منبع برای شما کتاب ریاضی خط ویژه گاج هست.میتونید با خیال راحت مهر و ماه رو کنار بذارید و خط ویژه رو مطالعه کنید و مطمعن باشید صرفا با تسلط به همون تستهای خط ویژه به همون تسلط مورد نظرتون می‌رسید

2. در مورد ادبیات، این تصور اشتباهیه که باید حجم زیاد یا غیر معقولی تست بزنید تا به تسلط برسید (این دیدگاه غلط در مورد قرابت،ارایه،املا بشدت وجود داره) شما قبل از هر چیز باید در قرابت یا ارایه یا املا آموزش لازم رو ببینید و بعد برید سراغ تست زنی. و این تست زنی هم لازم نیست حجم زیادی باشه. از امروز تا کنکور شبی 5تا10 تست سراسری های سال قبل رو (بعد از آموزش قرابت و ارایه و املا) از هر کدوم از این مباحث بزنید کفایت می‌کنه
در مورد املا: از 2 تست املای کنکور همواره یکیش که بصورت یافتن غلط املایی در گزینه (نه یافتن تعداد غلط) هستش خیلی آسونه و میشه به راحتی با تسلط به لیست لغات املایی به تسلط رسید
لیست لغات املایی لازم رو میتونی به سه روش پیدا کنی:
الف) درسهای لغات املایی زبان فارسی رو بخون و ترکیب های واژگان رو به خاطر بسپر + وقتی معنی واژگان رو میخونی دور لغاتی که یکی از حروف ( ح ه . ط ت . ض ز ذ ظ . س ص ث ) رو داره خط بکش و شکل نوشتاری اون رو به خاطر بسپر
ب) اگه کتاب واژگان نشرالگو داری خودش برای هر درس اومده کار الف رو انجام داده و میتونی اونو مطالعه کنه
پ) از تمام موارد بالا بهتر کتاب خط ویژه ادبیات که نوشته همون مولفین کتاب گاج موضوعی هستش و برای جمع‌بندی تمام ادبیات عالیه، در بخش املایی اومده همین جدول رو مشخص کرده و میتونی اونو مطالعه کنی

ارایه. حتما قبل تست زدن آموزش لازم در مورد تکنیک های پاسخ گویی به ارایه رو یاد بگیر و بعدش فقط تست های 4 سال اخیر رو بزنی کفایت می‌کنه

الف) فیلم آموزش ارایه عبدالمحمدی (نسخه قدیمی. نسخه جدیدش اصلا مناسب نیست) فوق العاده است و لازم هم نیست بخری میتونی در تلگرام دانلود کنی اگه در دانلود از تلگرام مشکل داشتی بگو تا بگم بطور جایگزین چطور دانلود کنی فیلم رو

ب) اگه منبع نوشتاری رو باهاش راحت‌تری میتونی از همون بخش ارایه کتاب خط ویژه ادبیات استفاده کنی

بالا