• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات غیردرسی کنکور ۹۷

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر
بچه های سالای قبل
این روزا چطور براسترستون غالب میشدین?
من بشدت استرس دارم و خب مسلما با این حجم از استرس نبایدبرم سرکنکور
و اینکه چه توصیه هایی برای روزکنکور و شب قبلش دارین؟
روزکنکور چه وسایلی لازمه و ...?
والا این موقع ها یادمه که ما داشتیم کنکورای سالای اخر رو میزدیم و جمع میکردیم! یادش بخیر :د
ب نظرم در کل این اواخر زدن کنکورای سالای قبلتر خوبه. حتی برگردید تا 88.
در کل راجع به استرس این رو در نظر بگیرید که یه مقداریش غیرطبیعی نیست. من هم صبح روزی که میرفتم استرس داشتم و تا قبل شروع امتحان این استرس بود. اما از وقتی که شروع میکنید اولین تستای ادبیات رو میزنید، دیگه این آزمون با هیچکدوم از آزمونای دیگه فرق نمیکنه.واقعا فرق نمیکنه. چون شما همونید که همیشه بودید. هر ضعفی که همیشه داشتید همونا رو دارید و نقطه قوتا هم هموناست. کلا اتفاق خاصی توی کنکور قرار نیست بیفته. فقط باید حواستون رو جمع کنید که سر سوالا گیر نکنید و زمان رو درست تقسیم کنید. و خب نه میگم که خبلی ریلکس برید سر امتحان که حوصله ی محاسبات شیمی نداشته باشید دیگه آخرش! و نه دیگه انقد استرسی که تواناییتون دچار مشکل شه. با خودتون کنار بیاید که من قراره فقط هر چی بلدم رو انتقال بدم! کلی تلاش کردم و میخوام حالا نتیجه اش رو بگیرم. و در نظر داشته باشید که با استرس کم میتونه باعث بشه روز بهتری داشته باشید. و تمرکز بالاتری داشته باشید. اما این طوریم نیست ب نظرم حالا هر کی استرس داشت دیگه خراب کنه کنکورو :د

روز کنکور صبحانه هر روزتون رو بخورید. سر جلسه کیک و آبمیوه میدن ولی به نظرم خودتون یه چیز '' راحت '' ببرید بزای خوردن. چون خودم سر جلسه حوصله نداشتم کیک باز کنم و خورده کیک بریزه رو ورقه :د کشمش و گردو ب نظرم چیز خوبیه البته الان گردو نمیصرفه خیلی گرون شده :))
وسایلاتونم که از روز قبل بچینید دیگه برای فردا صبح.
خواب هم دیگه شب کنکور مثه شبای عادی دیگه داشته باشبد. نه حالا 10 شب :)) ولی 6 7 ساعتی دیگه بخوابید مغزتونو فقط خسته نکنید به نظرم روز قبل با فیلم و بازی و اینا(منظورم میزان خیلی زیاده!!) بیرون رفتن پارک و اینا خوبه یا یکم تلویزیون دیدن.. ولی دیگه درگیر استرس درس نشید. به این فک کنید شبش که فردا ظهر همه چی تموم شده و قراره یکم حال کنید! الحق هم که از بهترین زمان هاست بعد کنکور چه خوب و چه بد.

نکته تکمیلی دیگه ای هم که یادم باشه اینه که
1.تو امتحان وقت اضافه آوردید، برید سراغ درسی که توش مهارت دارید. تجربه ی من این بود که وقت اضافه آوردم و چون ریاضی کمتر زده بودم رفتم سراغش ولی هیچی نتونستم حل کنم تو اون زمان!! در صورتی که فیزیک میرفتم حداقل 3 4 تا تست میزدم.
2.تو شیمی دقت رو فدای سرعت نکنید.من از این کار به درصد مناسبی نرسیدم.
3.توازن رو رعایت کنید و هر درس رو توی تایمش بزنید. یا کمتر از زمانش.

موفق باشید

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه ها شیمی 95 سخت بوده یا من داغون شدم ؟؟ وقت کم آوردم

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
AUT (Tehran Polytechninc) + University of Naples Federico II
رشته دانشگاه
Industrial Bioengineering
بچه های سالای قبل
این روزا چطور براسترستون غالب میشدین?
من بشدت استرس دارم و خب مسلما با این حجم از استرس نبایدبرم سرکنکور
و اینکه چه توصیه هایی برای روزکنکور و شب قبلش دارین؟
روزکنکور چه وسایلی لازمه و ...?

کنکور های سال های قبل رو بزن و نکاتی که از کنکور ها یادداشت کردی رو مرور کن یکی دو روز قبل کنکور هم دیگه درس نخون و استراحت کن برو جاهایی که آرومت میکنه موزیک گوش بده برو استخر یا حتی بشین فیلم یا سریال کمدی ببین (فرندز ببین :-" )
شب قبل کنکور یه شام سبک بخور و سعی کن راحت بخوابی، به هیچی فکرنکن و نذار ذهنت درگیر شه و خواب نری!
من توصیه میکنم گل گاو زبون بخور خیلی آرامش بخشه! :D
روز کنکور هم مثله بقیه آزمونهاست استرس و این مسخره بازیا هم نداریم، صبح پامیشی صبحانتو میخوری آماده میشی میری سر جلسه!
فقط روز قبلش برو حوزه آزمونتو پیداکن که صبح درگیر آدرس پیدا کردن نباشی!

و وسایلی که باید ببری:
_مداد سه چهارتا ببر ضرر نداره :-"
_ پاک کن
_تراش
_خودکار (یادمه باید اسم و فامیل اینا مینوشتیم)
_شناسنامه
_کارت ورود به جلسه
_ سنجاق قفلی (باید کارت رو وصل میکردیم به مقنعه -_-)
_آب معدنی
_یه شیشه شربت کوچک هم ببری بد نیست که اگه ضغف کردی قرار نباشه سه ساعت چیزی باز کنی بخوری
_ساعت (چک کن باتری اینا درست باشه :D من واسه احتیاط دو تا ساعت بردم :)) )
_یه لباس مناسب بپوش که هم بهت گیر ندن اعصابتو بهم نریزن و هم اگه جلوی باد کولر بودی سردت نشه و حتی اگه از کولر دور بودی نمیری از شدت گرما :D

+مورد دیگه یادم اومد میام میگم :D

باآرزوی موفقیت ;;)

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
اتفاقا منم شیمی رو همیشه بالا میزدم حتی 94 رو ولی 95 رو خراب کردم :D
الان نگا کردم نحوه پاسخگویی داوطلبان کنکور 95 رو ! اونا هم خراب کردن :)) 1200 نفر بالای 60 زدن .

Swallow

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tbrz
سال فارغ التحصیلی
97
با اتود اشکال نداره کنکور بدیم؟

Swallow

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tbrz
سال فارغ التحصیلی
97
اشکال که نداره ولی برگه ات اگه پاره بشه دیگه ...!
انقدر نازکه؟؟
اخه تو قلم چی و اینا نمی شد.
کارت ورود به جلسه همون قسمت اولش رو باید ببریم؟یا اون قسمت منطقه و معدلش رو هم میخواد؟

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
انقدر نازکه؟؟
اخه تو قلم چی و اینا نمی شد.
نه برگه اش نرماله !
ولی خب زیر دستی نداری که ! مثه بقیه برگه هاس ولی چیزی که بقیه میگن اینه که ممکنه با عجله پر کنی برگه رو و پاره بشه بعد ممکنه بگی خب با عجله پر نمیکنم که اونجوری یکم وقتت میره :‌‌))
کاره دیگه...ممکنه یه برگه ۱۰۰۰ بار پاره نشه یه بار بشه
بهتره که با مداد معمولی پُرِش کنی ولی اگه صد در صد به خودت مطمئنی خب با اتود پر کن :‌))
+ در ادامه ...من کارتمو کامل بردم اونجا خودشون جدا کردن :-" نمیدونم اینو :-"

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
بسته ها رو چه جوری وا کنیم؟

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
من از این میترسم که سوالارو که میذارن جلوم هیچی بلد نباشم: (

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
من از این میترسم که سوالارو که میذارن جلوم هیچی بلد نباشم: (
همه ی هنرت باید تو این باشه که سوالایی که بلدی رو جواب بدی و سوالایی که مال تو نیستن (بلد نیستی) رو راحت بگذری ازشون به جز یه درصد کمی که قراره یه درس رو ۱۰۰ بزنن بقیه باید بگردن و سوالایی که بلدنو جواب بدن ... و خب واسه خیلیا پیش میاد یکی دو دقیقه اول آزمون هنگ میکنن با دیدن سوالای اول ادبیات یا اختصاصی هنگ میکنن ( که اتفاقا سوالای اول هم سخت تره گاهی وقتا ) قرار نیست همه ی سوالای یه درس سخت باشه پس وقتی درس خوندی ینی یا بخشی اش رو میتونی جواب بدی
مهم ترین چیزش اینه که آروم باشی و هی فک نکنی چندتا رو جواب ندادم چند درصد میشه :‌))
+ دوباره خوندمش ...چقد کلیشه و عین مشاورای احمق جوابتو دادم :)) به طور خلاصه : نگران نباش بیشتر از اونی که فکر میکنی بلدی :))

e.razi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
من هنوز دینی رو تموم نکردم مرورشو الان بخونمش یا نه؟؟
حس میکنم همه چی یادم رفته همه درسارو:(

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
من هنوز دینی رو تموم نکردم مرورشو الان بخونمش یا نه؟؟
حس میکنم همه چی یادم رفته همه درسارو:(
اوووه میدونی چقدر وقت داری؟
باور کن اصلا یادت نرفته فقط استرس گرفتی
بدون استرس ولی سریع بخونش

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
آقا دقیقا ساعت چند شروع میشه آزمون ؟ جواب دادن رو میگم

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی
بسته ها رو چه جوری وا کنیم؟
ببین پسرم گرگ باش :-"

تا گفتم عین این بچه مرتبا واینستا از جای مخصوص باز کنی از هر جا تونستی سریع پاره کن.
ولی از بالای بسته هم اوکی باز میشه :-"

پ ن: یه دبیری داشتیم میگف اول چک کنین کد سوالا و کد پاسخنامه یکی باشه و بعدش ببینید همه ی برگه های دفترچتون یه کد رو داشته باشه :-?

@parastar دقیقن طبق همون چیزی که روی کارت نوشته.

N@R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان♥♥♥
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
یکی بیاد بگه این روزهای آخر قبل کنکور رو چیکار کنیم
تجربه ی شخصیم از دو روز آخر:
روز یکی مونده به آخر که به همراه خانواده رفتیم فشم، جای شما خالی! :-"
روز آخر به طرز مسخره ای احساس کردم تاریخ ادبیات رو به کل فراموش کردم! برای همین رفتم مدرسه و با دوستم شروع کردیم به دوره سریع. ولی استرسم مضاعف شد و بعد از یک ساعت تصمیم گرفتم بیخیال شم و برگردم خونه تلویزیونمو نگاه کنم!
به نظرم این دو روز رو بذارین پای آرامشتون، نه مرور. البته بازم صلاح مملکت خویش خسروان دانند! ;;)
اگه بگم روز کنکور خیلی آروم بودم و استرس نداشتم، دروغ محض گفتم! از استرس دستمام قندیل بسته بود و ۲ پاکت آبمیوه خوردم از ترس اینکه یه وقت غش نکنم و تمام زحماتم به باد بره! ولی وقتی وارد حوزه آزمون شدیم و با دوستام صحبت کردم، واقعا آروم شدم. این آرامش خیلی خیلی خیلی بهم کرد. میخوام بگم این آرامش و اصلا دست کم نگیرین. بسته به خلق و خوی خودتون، هرکاری که می‌تونین برای به دست آوردنش انجام بدین؛ به یکی که حالتونو خوب می‌کنه زنگ بزنین، تلویزیون نگاه کنین(ترجیحا فیلم سینمایی و سریال نبینین تا ذهنتون آزاد باشه)، برین استخر حتی و ... .
یه تجربه ی کاربردی دیگه هم بگم با اجازه! فردا صبح ساعت ۵ اینا از خواب بیدار شین و بعد از ظهر هم نخوابین؛ تا شب بتونین راحت بخوابین. چون معمولا به خاطر استرس زیاد آدم دچار بی‌خوابی میشه، ولی با این کار تا شب حسابی خسته میشین و تا خود صبح تخت می‌خوابین! ;;)
امیدوارم نتیجه همه‌تون هرچی که میشه، ازش راضی باشین [:

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی
پیرامون بحث استرس اگه فک کردین خیلی استرس دارین و وااای الان کنکور رو خراب میکنید نگران نباشید..
ممکنه چن تا سوال اول رو یادتون نیاد،حتی صفحه اول چیزی یادتون نیاد ولی هول نشید چن دقیقه که بگذره همه چیز اوکی میشه...
مورد بوده طرف ده تا سوال اول رو نزده یادش نمیومده با حفظ ارامش ازش رد شده و دندونم قبول شد...

خلاصه که کلی انرژی و مثبت و اینا دیگه^^

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
با اتود اشکال نداره کنکور بدیم؟
من خودم واقعا بدم میومد محاسباتم رو با مداد انجام بدم. برا همین از همون آزمون های قلمچی با اتود محاسبات یه صفحه رو انجام میدادم و با مداد گزینه های اون صفحه رو وارد میکردم. سر کنکورم دو تا مداد بردم با اتود و نوک و اینا.

بالا