• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مدافعین حرم

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک
پاسخ : مدافعین حرم

به نقل از Mohammadreza128 :
دوست گرامی شما ک نماد نژاد پرستی هسی و نژاد پرستی ک نماد غیر انسانیت هست دیگه عجب حرفی میزنی...
مسلمان برای کشتار مسلمان ک هیچی برای کشته شدن هر انسان مظلومی مدعی میشه..(حتی اگر ترک باشه البته اگر الان نگی ترک غلطه تورک درسته )
پس در اینجا من و شما متفاوتیم ک شما واست کشته شدن مسلمانان ترک شرق اسیا و مردم آذربایجان مهمه اون وسطم برا اینکه بگی نباید از اسد حمایت کرد ی چیزی ب اسد میبندی.....نظر ما و شما در مورد اسد متفاوته....ما میگیم اون مردم خودشو نکشت شما میگی کشت...اینو نمیتونیم با هم توافقی کنیم پس بیا قبول کنیم ما طبق اعتقاد خودمون میریم جلو شما طبق عقیده خودت

و بیا در مورد اینکه ما چ دغدغه ای داریم بحث کنیم..شما متهم میکنی اونی ک میره جنگ و جونشو میده دغدغه ملی و میلی داره....ولی من میگم شمایی ک میشینی پشت نت شعارای نژاد پرستانه چاق میکنی دغدغه میلی داری....وگرن برای اونی ک میره بغل ی افغانی ک عرب وایمیسته جلو ی گروه ک هیچ نژاد مشخصی نداره میجنگه و کشته میشه و موقع مرگش تو جیبش زیارت عاشورا و عکس بچشه کوچکترین میلی ب چیزی جز دفاع از حریم اهل بیت نداره...

جدا نمیتونی بخونی چی نوشته یا اصلا فارسی نمیفهمی ؟

این میگه اسد داشت مردم و معترضان خودش رو میکشت، تو میگی نژاد پرست ؟
اینکه یه نفر هدفش دفاع از یک حرم یا قبرستان باشه و براش خانوادش رو ترک کنه و خودش رو در خطر مرگ قرار بده چندان قابل ارزش نیست.

اتفاقا ISIS هم طرح مشابهی با شعار مشابهی داره، میزان قابل توجهی پول میده و افراد با وجود اینکه میدونند قطعا حتا قبل از رسیدن اولین حقوقشون خواهند مرد باز هم به جنگ میرند، و اتفاقا اسمش هم جنگ مقدس هست و برای دفاع از مفاهیم اعتقادیشون میرن.
جدا چطور بین این دو نوع حماقت میشه تفاوتی اصلا قایل شد ؟

فرد A عضو داعش میشه، فرد B عضو مدافعین حرم،

هر دو فرد برای دفاع از مقدسات دینیشون میرند، هر دو فرد مقدار قابل توجهی درامد به خانواده هاشون میرسه، و هر دو شهید میشن و به بهشت قراره برند!

درصورتی که برای کمک به انسانیت نیازی به مرگ نیست، همونجور که امریکا و فرانسه به صورت هوشمندانه صرفا با زدن و نقاط حساس نظامی، ارتش گری های زمینی رو به نیرو های منطقه ای واگذار میکنن و صرفا راهنمایی های نظامی میکنند، ایران هم میتونه به طور مشابه عمل بکنه، لزومی نیست حتما کشته شد، راه هوشمندانه همیشه مرگ کمتر و موفقیت بیشتری همراه داره.

و باید درک کرد که از بین بردن داعش یک اقدام انسانی هست و حفظ معابد یک دین یک اقدام صرفا مذهبی ( نه حتا لزوما اسلامی چون تمام مسلمان ها حتا براشون اهمیت نداره ).

ادم باید بدونه دنبال چی هست، و با قاطی کردن اسم ها یک اقدام انسان دوستانه رو با یک اقدام خودخواهانه و شعارپسندانه قاطی نکنه.

به نقل از Rezvaneh :
رهبرانقلاب:اگر اینها (مدافعان حرم)مبارزه نمی‌کردند این دشمن می‌آمد داخل کشور،اگرجلویش گرفته نمی‌شد،ما باید اینجا درکرمانشاه و همدان وبقیه استان‌ها با اینها می‌جنگیدیم و جلوی اینها رامی‌گرفتیم

یعنی به خطر انداختن جان مردم روسیه و عراق ایرادی نداره ؟ در صورتی که همین افراد اگه قراره برای دفاع از کشور عمل کنن میتونن بدون به خطر انداختن جونشون توی مرز های غربی ایران مشغول میشن، که هم به طور منظم تر و هم با کشته ی کمتر دفاع کنن.

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

جدا نمیتونی بخونی چی نوشته یا اصلا فارسی نمیفهمی ؟

این میگه اسد داشت مردم و معترضان خودش رو میکشت، تو میگی نژاد پرست ؟
اینکه یه نفر هدفش دفاع از یک حرم یا قبرستان باشه و براش خانوادش رو ترک کنه و خودش رو در خطر مرگ قرار بده چندان قابل ارزش نیست.

اتفاقا ISIS هم طرح مشابهی با شعار مشابهی داره، میزان قابل توجهی پول میده و افراد با وجود اینکه میدونند قطعا حتا قبل از رسیدن اولین حقوقشون خواهند مرد باز هم به جنگ میرند، و اتفاقا اسمش هم جنگ مقدس هست و برای دفاع از مفاهیم اعتقادیشون میرن.
جدا چطور بین این دو نوع حماقت میشه تفاوتی اصلا قایل شد ؟

فرد A عضو داعش میشه، فرد B عضو مدافعین حرم،

هر دو فرد برای دفاع از مقدسات دینیشون میرند، هر دو فرد مقدار قابل توجهی درامد به خانواده هاشون میرسه، و هر دو شهید میشن و به بهشت قراره برند!

درصورتی که برای کمک به انسانیت نیازی به مرگ نیست، همونجور که امریکا و فرانسه به صورت هوشمندانه صرفا با زدن و نقاط حساس نظامی، ارتش گری های زمینی رو به نیرو های منطقه ای واگذار میکنن و صرفا راهنمایی های نظامی میکنند، ایران هم میتونه به طور مشابه عمل بکنه، لزومی نیست حتما کشته شد، راه هوشمندانه همیشه مرگ کمتر و موفقیت بیشتری همراه داره.

و باید درک کرد که از بین بردن داعش یک اقدام انسانی هست و حفظ معابد یک دین یک اقدام صرفا مذهبی ( نه حتا لزوما اسلامی چون تمام مسلمان ها حتا براشون اهمیت نداره ).

ادم باید بدونه دنبال چی هست، و با قاطی کردن اسم ها یک اقدام انسان دوستانه رو با یک اقدام خودخواهانه و شعارپسندانه قاطی نکنه

در مورد پاراگرف اول پستت عرض کنم ک من جوابی نمیدم...چون خانواده و اصالت من بم اجازه نمیده با این ادبیات حرف بزنم ک شما صحبت میکنی...

در موزد بقیش خدمتون عرض شه....جنگ ک ایران با داعش میکنه متفاوت با جنگ آمریکا و بقیست....جنگ با داعش صرفن زدن مراکز مهم نظامیش نیست بزرگوار چون داعش وارد شهر ها و معابر عمومی شده...نیمی از حلب دست داعشه و این یعنی برای عقب روندن داعش از حلب و شهر ها و مناطقی ک هنوز مردم توش زندگی میکنن مثل خان طومان نیاز به جنگ های محلی و نامنظمه...اونجارو نمیشه ب موشک و بمباران هواپیمایی سپرد....و من و شما مطمئنن اونقد اطللعات نظامی نداریم ولی تا این حد قابل درکه ک جنگ چیریکی تو اون منطقه بیشتر از جنگ هواپیمایی مورد نظر و اثر گذاره....چون بحث باز پس گیری شهر ها از داعشه...

اینکه میگید هدف دفاع از مقبره قابل احترام نیست برام تعجب بر انگیزه....مگر ما میتونیم ب اعتقاد دیگران بگیم غیر قابل احترام زمانی ک عقیدشون آزادانه و دور از سلب آزادی دیگرانه؟...ب نظرم در این مورد باید دیدتون تغییر کنه ک این ما نیستیم ک برای قشر بزرگی احترام قائل شیم یا ن....اونها خودشون احترام میخرن...کسی هم ک با خلوص نیت میره از مقبره ای ک براش محترمه دفاع میکنه و از جونش میگذره بی اینکه کوچکترین توهین یا سلب آزادی کرده باشه...خودش احترامشو خریده...

و اینکه ما نمیتونیم یگیم همه مدافعان واسه حرم میرن..یا یکی واسه شیعه میره یکی واسه ایران...
چیزی ک هست اهداف خارج ازین چند مورد نیست... و دفاع از نوامیس شیعه و نماد های مقدس شیعه و جلوگیری از پیشروی داعش و جلوگیری از گرفته شدن شهر های دیگه توسط داعش....باز پس گیری مناطق گرفته شده این ها همش اهدافین ک فکر نمیکنن بشه بشون ایرادی گرفت....وختی هم مدافعین حرم داوطلبانه میرن.

در مورد اهداف داعش و مدافعین حرم ب نظر خودتون مقایسه با مغلطه نبود؟..وختی داعشی مردم عادی میکشه...داعشی شهر آتیش میزنه...داعشی ب بد ترین وجه نسل کشی میکنه و مدافع حرم فقط داعشی میکشه...

پ.ن: راستی گفتی پول قابل توجهی ب خانوادش میرسه؟..ب چشم دیدی ک میرسه؟؟..داعش علنن تبلیغ میکنه ک پول میده...ولی برای مدافعین حرم چیزی بیشتر از دیه شما دیدی ک ب خودت اجازه میدی ک بگی؟

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

به نقل از Rezvaneh :
رهبرانقلاب:اگر اینها (مدافعان حرم)مبارزه نمی‌کردند این دشمن می‌آمد داخل کشور،اگرجلویش گرفته نمی‌شد،ما باید اینجا درکرمانشاه و همدان وبقیه استان‌ها با اینها می‌جنگیدیم و جلوی اینها رامی‌گرفتیم

یک نوشته‌ی کوتاهی هست از ایواز طاها در این مورد:

سیاست منهای اخلاق | ایواز طاها

بیش از یک میلیون نفر از مردم سوریه در محاصره‌ی رژیم اسد (رژیمی که نام ایدئولوژیک آن زمانی ناسزا به شمار می‌آمد،) گرسنگی تا حد مرگ را تجربه می‌کنند. آنگاه علی اکبر ولایتی می‌گوید: «اگر جلوی داعش را در سوریه نمی‌گرفتیم الان به ایران رسیده بودند.» یعنی هر کشوری حق دارد از هر جایی احساس خطر کند، نظامیانش را قربانی کند و بر سر مردمان آنجا بشکه‌های باروت بریزد و یا آواره‌ی دریاهاشان کند. زمانی می‌گفتند که سیاست ما عین دیانت ماست، حالا این آقای دیپلمات، که موضع ممتاز سخن‌گفتن‌اش را از ره‌آورد سرسپردگی به نهاد قدرت به دست آورده، به راه ماکیاولی می‌رود، بی‌هیچ احساس شرمی. وی از قاب رسانه‌ی خودخوانده‌ی ملی چشم درچشم مردم فراموشکار می‌دوزد تا از حفظ منافع بی‌هیچ ملاحظه‌ی اخلاقی سخن بگوید. انقلابی که قرار بود مدافع مردمان در مقابل ستم حکومت‌ها باشد، گویا چندان صادر شده است که دیگر بانیانش حاضر نیستند در صف‌آرایی چاقوکشان بعثی دمشق و کودکان مظلوم درعا، جانب این کودکان را بگیرند.

زمانی که در مکه بودم از ذوق زدگی تکلم به عربی تقریبا هر شب با عده‌ای لبنانی و مصری و سودانی دم‌خور می‌شدم و از هردری سخن می‌گفتیم. یک روز که فاصله‌ی منا و مکه را با پای پیاده طی می‌کردیم، یک لبنانی به من گفت: شما انقلابتان را آنقدر صادر کرده‌اید که برای خودتان هیچ نمانده است.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از Mohammadreza128 :
در مورد پاراگرف اول پستت عرض کنم ک من جوابی نمیدم...چون خانواده و اصالت من بم اجازه نمیده با این ادبیات حرف بزنم ک شما صحبت میکنی...

در موزد بقیش خدمتون عرض شه....جنگ ک ایران با داعش میکنه متفاوت با جنگ آمریکا و بقیست....جنگ با داعش صرفن زدن مراکز مهم نظامیش نیست بزرگوار چون داعش وارد شهر ها و معابر عمومی شده...نیمی از حلب دست داعشه و این یعنی برای عقب روندن داعش از حلب و شهر ها و مناطقی ک هنوز مردم توش زندگی میکنن مثل خان طومان نیاز به جنگ های محلی و نامنظمه...اونجارو نمیشه ب موشک و بمباران هواپیمایی سپرد....و من و شما مطمئنن اونقد اطللعات نظامی نداریم ولی تا این حد قابل درکه ک جنگ چیریکی تو اون منطقه بیشتر از جنگ هواپیمایی مورد نظر و اثر گذاره....چون بحث باز پس گیری شهر ها از داعشه...

اینکه میگید هدف دفاع از مقبره قابل احترام نیست برام تعجب بر انگیزه....مگر ما میتونیم ب اعتقاد دیگران بگیم غیر قابل احترام زمانی ک عقیدشون آزادانه و دور از سلب آزادی دیگرانه؟...ب نظرم در این مورد باید دیدتون تغییر کنه ک این ما نیستیم ک برای قشر بزرگی احترام قائل شیم یا ن....اونها خودشون احترام میخرن...کسی هم ک با خلوص نیت میره از مقبره ای ک براش محترمه دفاع میکنه و از جونش میگذره بی اینکه کوچکترین توهین یا سلب آزادی کرده باشه...خودش احترامشو خریده...

و اینکه ما نمیتونیم یگیم همه مدافعان واسه حرم میرن..یا یکی واسه شیعه میره یکی واسه ایران...
چیزی ک هست اهداف خارج ازین چند مورد نیست... و دفاع از نوامیس شیعه و نماد های مقدس شیعه و جلوگیری از پیشروی داعش و جلوگیری از گرفته شدن شهر های دیگه توسط داعش....باز پس گیری مناطق گرفته شده این ها همش اهدافین ک فکر نمیکنن بشه بشون ایرادی گرفت....وختی هم مدافعین حرم داوطلبانه میرن.

در مورد اهداف داعش و مدافعین حرم ب نظر خودتون مقایسه با مغلطه نبود؟..وختی داعشی مردم عادی میکشه...داعشی شهر آتیش میزنه...داعشی ب بد ترین وجه نسل کشی میکنه و مدافع حرم فقط داعشی میکشه...

پ.ن: راستی گفتی پول قابل توجهی ب خانوادش میرسه؟..ب چشم دیدی ک میرسه؟؟..داعش علنن تبلیغ میکنه ک پول میده...ولی برای مدافعین حرم چیزی بیشتر از دیه شما دیدی ک ب خودت اجازه میدی ک بگی؟

قضیه سادس، اگر یادتون باشه امریکا وقتی تلاش برای برداشتن حکومت قبلی عراق کرد ارتش خودش رو برای ازاد سازی شهر ها استفاده کرد، این باعث شد که ارتش کشور نو تشکیل جدید عراق قدرت و تجربه‌ي لازم رو نداشته باشه. الان ایران داره کار مشابهی میکنه که باعث میشه ارتش ایران جای ارتش عراق و سوریه رو به عنوان نیروی اصلی دفاعی بگیره. که این خودش باعث میشه حکومت تشکیل شده در عراق و سوریه به شدت غیر مستقل باشند که خودش باعث به وجود اومدن یک دیکتاتوری مشابه ایران خواهد بود.

زدن مناطق حساس نظامی تفاوت قابل توجهی با زدن شهر ها داره برای همینه که میبینید امریکا وقتی با نیروی هوایی مشغول میشه عموما نتایج جالب توجهی نمیگیره ولی نتایج دقیقی با کمترین میزان تلفات میگیره.

من برای انسان ها و جانشون ارزش قایلم نه برای عقایدشون، مردم حق دارن عقاید خودشون رو ازادانه داشته باشن، ولی اگر اون عقاید باعث مرگشون بشه رو احمقانه میدونم. به خصوص وقتی این عقاید باعث به خطر انداختن جان باقی مردم میشن جدا از اینکه احمقانه میدونمشون جنایت کارانه هم میدونم. مشابه عقاید ایران و داعش.

تنها تفاوتش این هست که عقاید اسلامی ایرانی چون مشابه نوع تفکر شماست به نظرتون ارزشمند هستند و عقاید داعش برعکس، در صورتی که من چون مستقل از هر گونه عقیده ی مذهبی هستم میتونم تشابهشون رو راحت تر ببینم.

از دادن امتیاز های بیش از حد به خاندان شهیدان در ایران به شدت زیاد دیدم. فکر کنم همه دیدن.

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از مازیمون :
قضیه سادس، اگر یادتون باشه امریکا وقتی تلاش برای برداشتن حکومت قبلی عراق کرد ارتش خودش رو برای ازاد سازی شهر ها استفاده کرد، این باعث شد که ارتش کشور نو تشکیل جدید عراق قدرت و تجربه‌ي لازم رو نداشته باشه. الان ایران داره کار مشابهی میکنه که باعث میشه ارتش ایران جای ارتش عراق و سوریه رو به عنوان نیروی اصلی دفاعی بگیره. که این خودش باعث میشه حکومت تشکیل شده در عراق و سوریه به شدت غیر مستقل باشند که خودش باعث به وجود اومدن یک دیکتاتوری مشابه ایران خواهد بود.

زدن مناطق حساس نظامی تفاوت قابل توجهی با زدن شهر ها داره برای همینه که میبینید امریکا وقتی با نیروی هوایی مشغول میشه عموما نتایج جالب توجهی نمیگیره ولی نتایج دقیقی با کمترین میزان تلفات میگیره.

من برای انسان ها و جانشون ارزش قایلم نه برای عقایدشون، مردم حق دارن عقاید خودشون رو ازادانه داشته باشن، ولی اگر اون عقاید باعث مرگشون بشه رو احمقانه میدونم. به خصوص وقتی این عقاید باعث به خطر انداختن جان باقی مردم میشن جدا از اینکه احمقانه میدونمشون جنایت کارانه هم میدونم. مشابه عقاید ایران و داعش.

تنها تفاوتش این هست که عقاید اسلامی ایرانی چون مشابه نوع تفکر شماست به نظرتون ارزشمند هستند و عقاید داعش برعکس، در صورتی که من چون مستقل از هر گونه عقیده ی مذهبی هستم میتونم تشابهشون رو راحت تر ببینم.

از دادن امتیاز های بیش از حد به خاندان شهیدان در ایران به شدت زیاد دیدم. فکر کنم همه دیدن.
اون ارتش آمریکا بود اجبار در رفتن بود در حالی ک ایران برای هیچ نیروییش اجباری نذاشته....و حتا ب راحتی هم اجازه نمیده ک برن...بسیاری از نیروهای سپاه و بسیج و ارتش در صف هستند...پس نمیشه سیاست کاری پشت مدافعین حرم گذاشت.....

شما میگید چون خارج از گودید میتونید با هم مقایسه کنید...
خب من گفتم شما داعش رو با مدافعین چطکر مقایسه میکنید وقتی کار داعش کشتن نظامی و غیر نظامی...ویران کردن شهر و روستا ....نسل کشی...آواره کردن مردم از شهراشون....نابود کردن روستاها و.. هست در حالی ک کار مدافع حرف فقط و فقط کشتن داعشه؟؟...ب نظر شما اینا چطور قابل قیاسن؟...

شما میگی عقاید باعث ب خطر افتادن جون بقیه میشه....برادر من...مدافع حرم میره ک جلو داعش رو بگیره...اینطور نیس ک مثن مدافع حرم و حزب الله و فاطمیون و... بگن ما جنگ نمیکنیم آتش بس داعش هم بگه خب منم پس عقب نشینی میکنم ختم نزاع...
ن خب داعش قصدش تصرفه...قصدش پیشرویه....مدافع حرم جلوگیری میکنه از پیشروی بعد این ندافع چطور باعث میشه جون بقیه ب خطر بیفته؟...وجو مدافعین حرم باعث نمیشه داعش مردم شهرارو بکشه..باعث میشه داعش کارش سختتر بشه در کشتن..باعث میشه شهرایی ک داعش تصرف کرده پس گرفته بشه...آیا اینا بده؟...

در مورد جنگ هم خب حرف منم همینه...بلاخره نیرو هایی لازمه ک بتونن جنگ چیریکی هم بکنن...و در واقع تاثیر بیشتری بذارن...حالا نمیشه صرفن بخاطر اینکه تلفات کمتر بدی...اجازه بدی مردم شهرها زجر بیشتری بکشن...مدافعین حرم جونشون رو در راه دفاع گذاشتن...آمریکا هواپیماهاش رو...این تفاوته شعار تا عمله....آمریکا هفته ای 2 تا داعشی میکشه...ایرانی روزی 200تا...بلاخره این تفاوت نیاز ب هزینه ای داره....ک خب مدافعین حرم جونشون رو هزینه کردن...

به نقل از əlireza :
یک نوشته‌ی کوتاهی هست از ایواز طاها در این مورد:

عاخه جدی شما ببینید ربطش ب مدافعین حرم چیه؟؟..مدافعین حرم ک نمیرفتن ب اسد کمک کنن مردمشک بکشه....یا داعش ک ی پدیده نیس ک برا برکناری اسد اومده باشه...مثلن اگه داعش میگفت اگه اسد بره من حمله نمیکنم حرف شمادرست....ولی الان داعش میگه اسد باشه یا هرکی من میخام اینجارو بگیرم و اونطوری ک میخام مردمشو بکشم...ویران کنم...بعد حکومت کنم و فلان...
حث اینه ک مدافعین حرم الان میرن با داعش بجنگن....
و اینکه رهبر گفته یا آقای ولایتی ک مدافعین حرم اگر در سوریه نمیجنگیدن باید در ایران میجنگیدن بازم دور از اخلاق نیس...رهبر ک نمیگه ما داعشو گفتیم برو سوریه تا ما اونجا بات بجنگیم...میگخ داعش اومده سوریه....مدافعین خرم در سوریه باعث جلوگیری از پیشرفت داعش شدند...یعنی اگر مدافعان حرم نبودن...داعش ب راحتی سوریه و عراق رو تصاحب میکرد و میومد مرز های ایران....

مدافعان حرم مدافعان اسد ک نیستن..ک شما دائم ذکر میکنی اسد فلان کارو کرد...خب اصلن هزاران مدافع حرم داریم..شاید این ها خیلیاشون مخالف اسد باشن...ولی این دلیل نمیشه با داعش نجنگید ک....
داعش پدیده ای خارج از اسد و سوریه و این هاس....مشخصن

حمیده: استغفرالله برادر. شما دیگه چرا؟! :-"
محمدرضا: سرعت نتم خیلی کم بود 2 تا تقل قول نمیگرف :-" :))...

amirziaee680

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد

به نقل از مازیمون :
اها ینی الان یکی تفنگ گذاشت رو سرت و گفت هر چی عقیده درست داری بریز دور و بشو اون چیزی که ما میخوایم تو میگی چشم قربونت برم نوکرتم هستم دیگه نه؟؟؟ این بحثش متفاوته عزت نفس ما به ما همچین اجازه ای نمیده!
دومش اینه که داعش به شهر ها حمله کردو قتل عام کرد و ... . مدافع حرم رفت جلوش ایستاد . حالا مدافع حرم شد باعث کشته شدن بقیه؟؟؟ اتفاقن یکی از دلایلی که مدافع حرم اونجاس همینه که مردم عادی کشته نشن!

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

من با بحثتون کار ندارم ولی مدافعان حرم دارن کاری میکنن که صرفا جنگ به داخل مرزای ایران کشیده نشه!
در مورد اینم که بعضیا فکر میکنن ایران میخواد ارتششو جایگزین عراق کنه که به هیچ وجه اینطور نیست!
خیلی از مدافعان حرم برمیگردن ایران بعد یه مدتی.

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني

مثلا میخواستم دیگه تو سمپادیا حرف نزنم خیلی ...

به نقل از (ره) :
بله باهاتون موافقم اطلاعات ایران قوی تره
و. لین رو سازمان های جهانی هم اعلام کردن بارها

قبول ندارم.
واقعا اطلاعات ما انقدر از کشورهای بزرگی که یه جوری به سرورهای اینترنت و ... دسترسی دارن قوی تره ؟

من فکر می کنم بمب گذاری تو ایران خیلی فایده نداره
داعش و القاعده و امثال اینا باید اروپا رو بترکونن ، وحشت ایجاد کنن تا مردم جهان از اسلام بترسن .
بیان ایرانو بترکونن که چی ؟ که افکار عمومی بفهمه ایران یه چیزی شبیه داعش نیست؟ که بقیه با ما دلسوزی کنن ؟ که مردم ایران تشویق بشن مدافع حرم ها رو حمایت کنن؟ چه فایده ای داره ترکوندن ایران؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من همیشه برام سوال بوده ایا کار ایران درست بوده که سوریه رو درگیر نگه داشته تا جنگ به ایران نرسه؟ این نامردی در حق مردم عادی سوریه نیست؟ اگر ایران مداخله نمیکرد کشورشونو میگرفتن و میرفتن سراغ جاهای دیگه از جمله ایران ولی انقدر از مردم سوریه نمی مردن، ولی الان ما تو ایران اسایش داریم، جنگ تو کشور اونها با نیروهای ما برقراره.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از جوجه :
مثلا میخواستم دیگه تو سمپادیا حرف نزنم خیلی ...

قبول ندارم.
واقعا اطلاعات ما انقدر از کشورهای بزرگی که یه جوری به سرورهای اینترنت و ... دسترسی دارن قوی تره ؟

من فکر می کنم بمب گذاری تو ایران خیلی فایده نداره
داعش و القاعده و امثال اینا باید اروپا رو بترکونن ، وحشت ایجاد کنن تا مردم جهان از اسلام بترسن .
بیان ایرانو بترکونن که چی ؟ که افکار عمومی بفهمه ایران یه چیزی شبیه داعش نیست؟ که بقیه با ما دلسوزی کنن ؟ که مردم ایران تشویق بشن مدافع حرم ها رو حمایت کنن؟ چه فایده ای داره ترکوندن ایران؟

تفاوتی وجود داره، امنیت در بعضی کشور ها حرف اول رو میزنه. ارامش و امنیت در اروپا در چند سال گذشته تقریبا بدون وقفه وجود داشته.
توی کشور هایی مشابه ایران، امریکا، ترکیه پاکستان، افغانستان و امثالشون امنیت رسما یک شوخه ی خنده دار هست. توی ایران بمب بترکونن که بگن امنیت نداره که چی ؟ مگه کسی اصلا از ایران توقع داره امنیت داشته باشه ؟ مثلا فرض کنید یکی توی سیستان بمب گذاری بکنه، خوب کدوم روزی هست که کسی اونجا با تفنگ چند نفر رو نکشه یا با بمب جایی رو منفجر نکنه ؟ یا تو امریکا اگه خود امریکایی ها خودشون رو نکشن اصلا نیازی به داعشی ها مگه دارن ؟

ولی وقتی توی اروپا ( و لازمه کشور های اروپای شرقی و ترکیه رو از این بحث امنیت جدا کنیم ) جایی که امن ترین کشور های دنیا درش واقع شدن بمب گذاری ای بشه اون موقع هست که داعش میتونه این پیغام رو برسونه که در امن ترین جای دنیا اشوب به وجود اوردیم، باقی شما که جای خود دارید.

من قشنگ نمیفهمم چرا شما ها فکر میکنید همه چیز درباره ی شماست ؟

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از ملکه شیشه ای :
من همیشه برام سوال بوده ایا کار ایران درست بوده که سوریه رو درگیر نگه داشته تا جنگ به ایران نرسه؟ این نامردی در حق مردم عادی سوریه نیست؟ اگر ایران مداخله نمیکرد کشورشونو میگرفتن و میرفتن سراغ جاهای دیگه از جمله ایران ولی انقدر از مردم سوریه نمی مردن، ولی الان ما تو ایران اسایش داریم، جنگ تو کشور اونها با نیروهای ما برقراره.

داعش ک ی نیروی اصلاحگر....یا حتا ی نیروی خارجی استعمارگر نیس....ی نیروی قتل عام گره.....اگه مدافعان حرم دخالت نمیکردن و بلفرض کل سوریه اشغال میشد....قسمت هایی ک الان ب دست داعش نیفتاده و زندگی توش جاریه هم نبود...
داعش ک اینطور نیس بگه خب من میام فلانی میشه رئیس جمهور و خب قدرت دست ما شما زندگی کنید....داعش تا رخت خواب مردم هم وارد میشه..

ی مصداق میارم.....مثلن سال 59 ارتش و حکومت ایران میگفت این نامردی در حق خرمشهر و آبادان و خوزستانه ک جنگ اونجا باشه اگه بذاریم بیان جلو تو تهران مردم خوزستان راحت میشن...تازه اصلن ارتش بعث با داعش قابل مقایسه نیس...ارتش بعث برای حفظ ظاهر هم ک شده علنن نسل کشی و بچه کشی و ... رو خودش نشون نمیداد تو رسانه هاش....داعش افتخار میکنه ب آدم کشی.....

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

هدفشون در نهایت چیه؟چی میخوان؟
فقط کشتار یا تصاحب زمین و ثروت و...
پیدایش چنین آدمایی چه دلیلی داره؟

amirziaee680

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
هدفشون در نهایت چیه؟چی میخوان؟
فقط کشتار یا تصاحب زمین و ثروت و...
پیدایش چنین آدمایی چه دلیلی داره؟
من یه سری نوشته دارم میخونم از بوجود اومدنشون! وقتی کامل شد یه سری خلاصه میزارم اینجا!

اما کلن داعش بنا شده توسط اسرائیلع که صرفن یه گروه ـی ساختن به اسم مسلمونا و انداختنشون وسط و خیلی از کشور های اروپایی از جمله ترکیه کمک کرد تا پروبال بگیرن!

قطعن اهداف سیاسی زیادی هس شاید تضعیف منطقه خاور میانه و تشیع یکیش باشه! با توجه به اهمیت منطقه از نظر ثروت و موقعیت مکانی!

و همینجوری اسرائیل که کلن با تشیع مشکل داشته و دارد ...

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics

به نقل از سیــــد امیـــر حسیــن :
من یه سری نوشته دارم میخونم از بوجود اومدنشون! وقتی کامل شد یه سری خلاصه میزارم اینجا!

اما کلن داعش بنا شده توسط اسرائیلع که صرفن یه گروه ـی ساختن به اسم مسلمونا و انداختنشون وسط و خیلی از کشور های اروپایی از جمله ترکیه کمک کرد تا پروبال بگیرن!

قطعن اهداف سیاسی زیادی هس شاید تضعیف منطقه خاور میانه و تشیع یکیش باشه! با توجه به اهمیت منطقه از نظر ثروت و موقعیت مکانی!

و همینجوری اسرائیل که کلن با تشیع مشکل داشته و دارد ...
:D :))
دوباره؟؟؟!!!!
واقعا؟؟؟!!!!
دوباره یه گندی توی دنیای اسلام خورد تقصیر اسرائیله؟!!!

یک نویسنده و اینقدر هوش و ذکاوت؟؟!!
جورج اورول
چه شباهت دقیقی بین حرفای شما و حکومت ایران و کتاب 1984 جورج اورول وجود داره
همیشه یک دشمن خارجی وجود داره که تمام گند هایی که یک کشور یا یک مذهب میزنه رو توجیه کنه
و جالب اینه باز هم اورول اشاره میکنه که این دشمن به راحتی عوض میشه
تا دیروز عربستان پشت داعش بود و در حقیقت دشمن خارجی مرموز ایران بود ولی حالا که مشخص شده مسئله خیلی مذهبیه نیاز به یه دشمن خارج از اسلام داریم چه کسی بهتر از اسرائیل؟؟!!

تو را به خدا(تون) حداقل 1984 رو بخونید بعد یک سری تاکتیک های جدیدی که تو این کتاب نیست استفاده کنید
اینجوری خیلی احمقانه به نظر میاد استدلال هاتون وقتی مطابق پیش بینی های یک نویسنده نابغه هستند در یک کتاب رمان تخیلی

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی

رئیس بنیاد شهید و امور ایثار گران اعلام کرد :
400نفر از خانواده شهدای حرم تحت پوشش قرار گرفتن ک نیمی از انها خانواده شهدای افغان هستند

به زیر پوشش رفتن خانواده های ایرانی کاری ندارم
ولی به نظرم زیر پوشش رفتن خانواده های افغان منطقی نمیاد!

مُهَنّـــا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد_قم
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
cfu

من توی این تحقیقایی که روی دین اسلام داشتم،جایی ندیدم نوشته شده باشه "موقعی که فریاد دادخواهی مظلومی رو شنیدید یا حتی فهمیدید جایی درگیری بین حق و باطله،اول نگاه کنین ببینین خودتون نیازمند دارین یانه، که اگر داشتین اول به نیازمندای خودتون برسین که چراغی که به خونه رواست، به مسجد حرامه! "
جایی توی اسلام نیومده که این سرزمینی که محدوده به چندتا مرزِ جغرافیایی، همون وطنیه که باید برای دفاع ازش جنگید. اما بارها تاکید کرده به دفاع از مرزهای اسلام و حق و حقیقت.
مسئله کمک مالی و نظامی به مردم غزه و لبنان و عراق و سوریه هم مشمول این حکم میشه. هرچند چون حکومت ما فعلن محدود به این مرزهاست و اولویت اصلیش باید مشکلات داخلی باشه، اما این دلیلی بر این نمیشه که بی تفاوت بشینیم و برامون مهم نباشه دسته دسته مردم بیگناهِ مسلمان دارن قتل عام میشن و تنها امیدشون به کشورماست.
کاش یاد میگرفتیم توی مسایل سیاسی _ اجتماعی اینقدر محدود و بسته فکر نکنیم. زاویه دیدمونو وسعت بدیم.

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی

به نقل از behesht :
من توی این تحقیقایی که روی دین اسلام داشتم،جایی ندیدم نوشته شده باشه "موقعی که فریاد دادخواهی مظلومی رو شنیدید یا حتی فهمیدید جایی درگیری بین حق و باطله،اول نگاه کنین ببینین خودتون نیازمند دارین یانه، که اگر داشتین اول به نیازمندای خودتون برسین که چراغی که به خونه رواست، به مسجد حرامه! "
جایی توی اسلام نیومده که این سرزمینی که محدوده به چندتا مرزِ جغرافیایی، همون وطنیه که باید برای دفاع ازش جنگید. اما بارها تاکید کرده به دفاع از مرزهای اسلام و حق و حقیقت.
مسئله کمک مالی و نظامی به مردم غزه و لبنان و عراق و سوریه هم مشمول این حکم میشه. هرچند چون حکومت ما فعلن محدود به این مرزهاست و اولویت اصلیش باید مشکلات داخلی باشه، اما این دلیلی بر این نمیشه که بی تفاوت بشینیم و برامون مهم نباشه دسته دسته مردم بیگناهِ مسلمان دارن قتل عام میشن و تنها امیدشون به کشورماست.
کاش یاد میگرفتیم توی مسایل سیاسی _ اجتماعی اینقدر محدود و بسته فکر نکنیم. زاویه دیدمونو وسعت بدیم.
من عمیقا متاسفم ک شما ندیدین
ولی در احکام دین اسلام وارد شده تقدم خویشان و نزدیکان
خب اگ خویشان و نزدیکان رو بخوای معادل سازی کنی واسه یه کشور و روابطش با کشور های دیگ
میرسی به تقدم مردم خود اون سرزمین بر دیگر سرزمین ها
و من واقعا معذرت میخوام ک دیدم اونقدر بستست ک فقط مشکلات اجتماعی فقر مالی و فرهنگی بیکاری و... مردم کشور خودمو میبینم و نمیتونم درک کنم چرا وقتی خانواده های ایرانی ک دچار اسیب اجتماعین و باید تحت حمایت باشن فراموش شدن ، خانواده شهدا مدافع افغان تحت حمایت قرار میگیرن

m.h.amini

مهندس
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1!
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
مدال المپیاد
.
دانشگاه
.
رشته دانشگاه
.

به نقل از زهرا :) :
من عمیقا متاسفم ک شما ندیدین
ولی در احکام دین اسلام وارد شده تقدم خویشان و نزدیکان
خب اگ خویشان و نزدیکان رو بخوای معادل سازی کنی واسه یه کشور و روابطش با کشور های دیگ
میرسی به تقدم مردم خود اون سرزمین بر دیگر سرزمین ها
و من واقعا معذرت میخوام ک دیدم اونقدر بستست ک فقط مشکلات اجتماعی فقر مالی و فرهنگی بیکاری و... مردم کشور خودمو میبینم و نمیتونم درک کنم چرا وقتی خانواده های ایرانی ک دچار اسیب اجتماعین و باید تحت حمایت باشن فراموش شدن ، خانواده شهدا مدافع افغان تحت حمایت قرار میگیرن

به نظرم نه دید شما بسته است نه دید دوست بالا.
به عقاید هم احترام بزاریم.

اما دوست عزیز هرکشور ارکان مختلفی داره تکیه بر یکی از ارکان آسیب میزنه بخاطر همین هرسازمان بودجهوخاصوخودش رو داره.... سوال اینجاست که آیا ما بایا از بودجه نظامی خودمون کم کنیم؟
خیر بودجه نظامی واقعا راجبه و اگر الان مدافعان حرم نرن و عواقب بعدی زیادی که بدیم رو هم نادیده بگیریم این بودجه نظامی یک جای دیگه خرج رزمایش ها و آمادگی نیرویم های نظامی میشه.

چند نکته:
جالبه بدانید در آمریکا به پناهندگان اجتماعی نفری هزار دلار هرماه به مدت یک سال میدن یعنی بخ یک خانواده چهار نفره سال اول حدود 140 میلیون تومن میدن
و آمریکا با وجود بدهی مالی هنگفت در دنیا و... بودجه نظامی اش رر دنیا در رتبه اول است جوری که بودجه نظامی امریکا از مجموع بودجه نظامی 9 کشور بعدی نیز بیشتر است

حالا آیا امریکا کارتن خواب ندارد؟ آیا امریکا ....
ما الگوی آمریکا رو در پیش نداریم اما بعضی دوستان عاشق سبک زندگی امریکایی میان اینجا و تز اراعه میدن گفتم اینو هم در نظر داشته باشن.

..زهرا..

محب الرقیه (سلام الله علیها)
نام مرکز سمپاد
فرز III
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95

اگه یه نگاهی به اطراف بندازیم میبینیم که کشور ما درست در مرکز یک جنگ عظیم قرار گرفته.
عراق افغانستان پاکستان سوریه...
از قضا تمامی این کشور ها هم تعداد قابل توجهی شیعه توشون ساکن هستن. پس این جنگ ها از چند لحاظ داره به ما ضربه میزنه.
اولا موقعیت امن کشور ما به خطر میفته. دوما کسانی با دین ما دارن کشته میشن با چه وضع بی رحمانه ای. سوما از لحاظ اقتصادی واردات و صادرات کشور ما در ارتباط با این کشور ها تقریبا محدود به کالاهای مورد نیاز اونا میشه.رابعا این جنگ ها باعث هجوم کلی پناهنده به کشور ما و استفاده ی اونا از همه منابع ما که مال مردم کشورمون هست میشه.
حالا با این وضع اگر ما حمایتی از این کشور ها نکنیم و طرف مقابل تو جنگ با این کشورا پیروز شه ، مسلما کشور بعدی کشور ماست.
پس پیروز شدن هرچه سریعتر این کشورا تو جنگشون از هر لحاظ به نفع ماست!
و خب حمایت از خانواده هایی که عزیزاشونو برای کمک به این جنگ میفرستن هم یکی از روش های تبلیغیه برای جذب. از طرفی هم دین و مرام ما اجازه نمیده به کسایی که جون خودشون یا عزیزترین کسشونو برای آرامش ما میدن بی تفاوت باشیم.

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام
قطعا ما هم با سکوتمون مثل "مدافعان بشار اسد" دستمون به خون مردم بی گناه سوری آغشته است.

بالا