• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مدافعین حرم

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94
نظرتون راجب مدافعین حرم چیه؟ کسایی که برای این کار داوطلب میشن به نظرتون چه هدفی دارن؟ شده تا حالا به این فکر کنین که کاش منم این راه رو برم؟ دیدگاهتون نسبت به این افراد چیه؟

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : مدافعین حرم

به نظر من که خیلی دمشون گرم. انصافا خیلی مردن. به نظرم کارشون دقیقا خدمت به میهنه. من تو فازی نیستم که دلم بخواد مثل اونا برم ولی بارها شده با دیدن تصاویر و شنیدن اخبار مو به تنم سیخ شده. لحظه ای فرض میکنم این اتفاقات تو ایران میافتاد چی میشد.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از Fireball.II :
چجوریه سیستم "حقوق" ـش؟:د
من نمیدونم چقدره ولی به نظرم هرقدرم باشه قیمت جون آدماست. بعید میدونم کسی به خاطر پولش بره. از جنگ ایران عراق بدتر و خطرناک تره.

_.khakestari

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
بيوتك

مطمئنا بحث مادی اصلا مطرح نیست.
چون طرف یا زنده می مونه یا نمی مونه . در حالت زنده موندن هم موجی میشن متاسفانه.

nanogirl

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
دیپلم افتخار دوره چهارم وپنجم نانو
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مواد

به نظرم قبل از هر چیزی به این فکر کنیم که اگر الان فقط افرادی با حداقل آموزش نظامی و بالاتر جون خودشون رو از دست میدن یا شهید میشن و از نظر تعداد ایرانیا به طرف مقابل 1 به n هستن،موقعی که درگیری منتقل بشه این طرف مرز میشه n به1،اونم n نفری که اکثرا نظامی هم نیستن

• لایک
امتیازات: MHO

Reyhoon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بم
شهر
بم !

شوهر خالم مسئول ترخیص شهدای مدافع حرم هس تو شیراز میگه واقعا به طرز عجیب و غریب و دردناکی شهیدشون میکنن!چن مورد هم تعریف کرد ک در موردشون نگم بهتره!
در کل از همون اول ک داعش پدید اومد یه ترسی تمام وجود منو گرفت چون به نظرم بیشتر تمرکز و هدفشون ایرانه و اگه به کشورمون برسن خیلی از کشور های دنیا حمایتشون میکنن! و به نظرم با این تهاجم فرهنگی ک ملت درگیرش شدن تا بخوان بلند شن و دفاع کنن گرفتن یه قسمت هایی رو!ما هم ک نزدیکیم به مرز :D!واسه همین چن وقته یه موضوعی ذهنمو درگیر کرده اگه من برم اونجا چی میشه؟دوس دارم برم حداقل یه بار فضای اونجا رو ببینم!
و تا جایی ک میتونم کمک کنم!
واکنش مامانم:تو دوباره جوگیر شدی؟ :-w :|

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از Fireball.II :
چجوریه سیستم "حقوق" ـش؟:د

من تقریبن ب طور کامل در جریان مدافعان حرم هستم....حقوقشون بصورت ماموریتی محاسبه میشه...ماموریت های ارتش و سپاه...و با توجه ب درجشون متفاوته....ولی چیزی بالاتر از دوره ای (80روز) 10 میلیون نیست.(البته حقوق خودشونم ک بوده جدا هست این 10 میلیون حق ماموریته)..
ولی چیزی ک مطرحه اینه ک قیمت جون آدم میلیارد هم بالاتره...مخصوصن برای افرادی ک داوطلبانه اعزام میشن عمدتا انسان هایی وارسته از دنیا کنده هستند...اصلا گزینشش این چنینه ک افرادی ک تحمل کمی دارند اعزام نمیشن....همچنین در مورد خانواده این بزرگواران هم حتما میبایست همسرشون (در صورت تاهل)اجازه بده..و اینطور نیست ک کسی بتونه خودش تصمیم بگیره...

و در آخر هم من سخنان ی بزرگواری رو نقل میکنم که میگفت: ماها از یه موتور سیکلت نمیتونیم دل بکنیم...واقعن از یه موتور سیکلت نمیتونیم دل بکنیم اونوخ طرف از 2 تا بچه کوچولوش دل میکنه و میره ....اونوخ مرد نیست اونی ک میگه این واسه پول رفته....نامرده اونی ک میگه اون واسه پول رفته....قیمت اون لحظه ای ک بچه 4 سالش به مامانش میگه بابا کجاست چقدره؟....واقعا چقدره؟

amirziaee680

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد

خوشم میاد از فهمیده هایی مثه شما!

سیاستی که ایران برای این جنگ ها داره یکی نشون دادن قدرتشه و یکی نجنگیدن در کشورمون!

مثل کمک هایی که به لبنان و سوریه و حتی یمن شد و می شه!

هیچ فرقی نداره با مدافعین حرم.

مطمعن باشین هیچ کدومشون بخاطر پول نرفتن! اونو طرز تفکرشووون به من و امثال من نمیخوره! اگر به جایگاه اونا برسیم که مطمئنم خیلیا رسیدن و هنوز من نرسیدم دل کندن از فرزند و زن هم راحت میشه براشون

عشق به فرزند و همسر نباید در عرض عشق به خدا باشه بلکه باید در طولش باشه

اونا عاشق بودن! عاشقانه شهید شدن! عشقشون به خدا رو میشه از چشمای تک تکشون دید ...

من لیقاتشو ندارم ! واقعن ندارم! اما پسر عمم داره میره ! خوش به سعادتش

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی

توی عظمت این تصمیم ک "بگذری از جونت" هیچ شکی نیست و قطعا هیچ چیز مادی نمیتونه اون ضرر معنوی ناشی از فقدان یک فرد رو جبران کنه
ولی من یه سوالی دارم :اگه ب اندیشه و سیاستی ک پشت اعزام مدافعین حرم وجود داره نگا کنیم با چی رو ب رو میشیم ؟ اون اندیشه چقدر ارزشمنده ؟
تو پستای قبل واضح و غیر واضح ب یه نکته ای اشاره شده بود و اون اینه ک جنگ رو ببر بیرون از مرزهای خودت
این چقدر میتونه قابل قبول باشه ؟

hojjatele

کاربر حرفه‌ای
شهر
قم
مدال المپیاد
ندارم !
رشته دانشگاه
نرم

به نقل از MHDL :
به نظرم اونا با این کار دارن جلوی پیشروی داعش به سمت مرزای مارو میگیرن. اگه اونا نرن مجبورن لب مرز بجنگن.
الانم اینقدر کشور ناامن شدا ادم میترسه تویه اجتماع مثه راهپیمایی شرکت کنه.
همین شب قدر میخواستن توی حرم امام رضا بمب بندازن.
نگید کشور ناامن شده ! کجا دیدید چیزی اجرا بشه ؟! خیلی چیزها برنامه ریزی شده ، ولی اجرا نشده هیچ کدومش خدا رو شکر و جلوش رو گرفتن. خداییش خیلی امنه ایران

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از زهرا :) :
توی عظمت این تصمیم ک "بگذری از جونت" هیچ شکی نیست و قطعا هیچ چیز مادی نمیتونه اون ضرر معنوی ناشی از فقدان یک فرد رو جبران کنه
ولی من یه سوالی دارم :اگه ب اندیشه و سیاستی ک پشت اعزام مدافعین حرم وجود داره نگا کنیم با چی رو ب رو میشیم ؟ اون اندیشه چقدر ارزشمنده ؟
تو پستای قبل واضح و غیر واضح ب یه نکته ای اشاره شده بود و اون اینه ک جنگ رو ببر بیرون از مرزهای خودت
این چقدر میتونه قابل قبول باشه ؟
اکثر اونایی ک میرن اندیششکن اینی نیست ک شما میگی..اندیشه و فکرشون اینه:
سوره مبارکه الصف آیه ۴
إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الَّذينَ يُقاتِلونَ في سَبيلِهِ صَفًّا كَأَنَّهُم بُنيانٌ مَرصوصٌ﴿۴﴾

• لایک
امتیازات: mhdl

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

همون دیگه..
از دین و عقاید مردم متاسفانه میشه راحت تو خیلی چیزا سواستفاده کرد..

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

سوء استفاده نیست.....جنگ بین حق و باطله ....اونطرف داعشه....در هر صورت جنگ با داعش حکم یقاتلون فی سبیل الله داره ...چون اونها مهاجمند.و ب راحتی انسان میگشند و ویران میکنند.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

درسته اما ن وقتی تو کشور خودمون یه مسلمون گرسنه میخوابه.. (:
یا کسی امنیت نداره.. (:
اینا رو حل کنند.. بعد اونجا هم نیرو بفرستن.. کاملن اونموقع قبوله..

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از حجتــ :
نگید کشور ناامن شده ! کجا دیدید چیزی اجرا بشه ؟! خیلی چیزها برنامه ریزی شده ، ولی اجرا نشده هیچ کدومش خدا رو شکر و جلوش رو گرفتن. خداییش خیلی امنه ایران
ناامنیُ شما فقط تو بمب می بینید؟
منِ دختر میترسم تو خیابون دو قدم راه برم.
وقتی تو شلوغ ترین قسمت شهر و بین ده ها نفر آدم یه خانومُ با اسید تهدید میکنن، شما میگین امنه؟؟!
+ ببخشید از بحث منحرف شدم.

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics

نمیدونم حق شما چه شکلیه!!!!
1. نیروهای ایرانی در سوریه؟؟
در حال جنگیدن به کمک دیکتاتوری هستند که حتی با اینهمه جنگ هم کنار نمی رود؟!
2. به قولی جنگیدن با داعش
که بعضی حتی شک دارند که یکی از حامیان مالی آن ایران است؟!
چطور تا به حال حمله ای از طرف داعش به ایران نشده (به غیر از اون تصمیم به انفجار بعد از سال ها ... یک فیلم سازی مسخره)
یعنی وزارت اطلاعات ایران از آلمان و انگلیس و فرانسه و امریکا روی هم بهتر است؟؟!!
یعنی داعش همینجور بیخودی با ایران کاری ندارد؟؟!!!
3.حمایت از حسن نصر الله که سیاست جنگ در غزه را پشتیبانی می کند و باعث کشته شدن بی گناهان می شود
4. کار گذاشتن ده ها هزار موشک در کشور های مختلف برای نابودی اسرائیل و بازی با دم شیر؟؟
(کشوری که انقدر سلاح اتمی دارد که یک دور متر به متر ایران را می تواند شخم بزند؟؟؟)
5. کشتن سربازان ایرانی بر سر دفاع از جان یک مرده؟!!!!!!(حرم در سوریه؟!)

کمی فکر کنید
جان آدم ها مهم تر است یا یک قبر؟!

هدف وسیله رو توجیه نمی کنه. اینکه ما برای امنیت کشور خودمون در چندین کشور جنگ افروزی کنیم و باعث مرگ هزاران بی گناه شویم اصلا اخلاقی و حتی اسلامی نیست(البته شاید اسلام با کشته شدن بیگناهان مشکلی ندارد؟!!)

اگر این جنگ افروزی ها نبود خودمون هم در خطر نبودیم

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از CPHM :
نمیدونم حق شما چه شکلیه!!!!
1. نیروهای ایرانی در سوریه؟؟
در حال جنگیدن به کمک دیکتاتوری هستند که حتی با اینهمه جنگ هم کنار نمی رود؟!
2. به قولی جنگیدن با داعش
که بعضی حتی شک دارند که یکی از حامیان مالی آن ایران است؟!
چطور تا به حال حمله ای از طرف داعش به ایران نشده (به غیر از اون تصمیم به انفجار بعد از سال ها ... یک فیلم سازی مسخره)
یعنی وزارت اطلاعات ایران از آلمان و انگلیس و فرانسه و امریکا روی هم بهتر است؟؟!!
یعنی داعش همینجور بیخودی با ایران کاری ندارد؟؟!!!
3.حمایت از حسن نصر الله که سیاست جنگ در غزه را پشتیبانی می کند و باعث کشته شدن بی گناهان می شود
4. کار گذاشتن ده ها هزار موشک در کشور های مختلف برای نابودی اسرائیل و بازی با دم شیر؟؟
(کشوری که انقدر سلاح اتمی دارد که یک دور متر به متر ایران را می تواند شخم بزند؟؟؟)
5. کشتن سربازان ایرانی بر سر دفاع از جان یک مرده؟!!!!!!(حرم در سوریه؟!)

کمی فکر کنید
جان آدم ها مهم تر است یا یک قبر؟!

هدف وسیله رو توجیه نمی کنه. اینکه ما برای امنیت کشور خودمون در چندین کشور جنگ افروزی کنیم و باعث مرگ هزاران بی گناه شویم اصلا اخلاقی و حتی اسلامی نیست(البته شاید اسلام با کشته شدن بیگناهان مشکلی ندارد؟!!)

اگر این جنگ افروزی ها نبود خودمون هم در خطر نبودیم
عجیبه چنین حرفی...حتا آمریکا و اسرائیلم مدعی نشون ایران با داعش هم دسته بعد شما چنین اداعی میکنی؟....واقن خیلی حرفتون جالب بود
در هر صورت شما نمیتونی ب کسی بگی حق داره داوطلبانه در جبهه ای بجنگه یا ن....
کسایی ک میرن تو جنگ با داعش کوچکترین ارزشی برای حرف های شما قایل نیستن چون کوچکترین دلیلی نداره...دلیل های شما از خود حرفتون خنده دار تره..چون داعش تو ایران عملیاتی نکرده پس داعش هم دست ایرانه....اصلن حرف غلط و بی دلیل شما درست....اونی ک میره با داعش بجنگه براش مهم نیس کی تامین کننده داعشه...مهم اینه ک داعش باید نابود شه و جلوی پیشرویش گرفته بشه...

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics

من نمی گم کسی باید به حرف من گوش بده
کسی که غرق در افکار خودش شده و نمی بینه اگر پاش بیفته براش میره جنگ و مسئله همینه
بعد هم کجای دنیا هرکی هروقت دلش خواست میره می جنگه؟؟!!
بحث من روی هدف منطقی این اعمال بود
دوباره می پرسم ایا امام شما نیاز به دفاع شما از قبرش داره؟؟!!
ایا جان یک نفر با قبر یک نفر قابل مقایسه است؟؟!!

amirziaee680

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد

به نقل از CPHM :
من نمی گم کسی باید به حرف من گوش بده
کسی که غرق در افکار خودش شده و نمی بینه اگر پاش بیفته براش میره جنگ و مسئله همینه
بعد هم کجای دنیا هرکی هروقت دلش خواست میره می جنگه؟؟!!
بحث من روی هدف منطقی این اعمال بود
دوباره می پرسم ایا امام شما نیاز به دفاع شما از قبرش داره؟؟!!
ایا جان یک نفر با قبر یک نفر قابل مقایسه است؟؟!!
مدافعین حرم صرفن اسمشون مدافع حرم هستش و گرنه از کل عراق و سوریه دفاع میکنن! پس ربطی به مرقد امام تا حدودی نداره!!

صرفن جهت اطلاع شما اگرکسی بخواد رئیس جمهور آمریکا رو بکشه 10 نفر پیش مرگش میریزن وسط تا نزارن بمیره! اونکه رئیس جمهور آمریکاس و 0.0001محبوبیت ائمه نیستن!

اون قبری که شما میگین یک نشان هستش! از مظلومیت تشیع! و اگر نابود بشه نشان تشیع و افتخار تشیع نابود شده!

حالا هم تنها دلیل جنگ در اونجا این مرقد مطهر نیست بلکه کل سوریه و عراق و حتی یمن هستش!

بالا