• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

Sherlock

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : Sherlock

به نقل از نیلوفر :
کجاش رو مشکل داری؟
تو موضوع کلی ش مشکلی نیست. یه سری جزئیات فقط. مثلا آخرِ ماجرای عروس، چرا جایی که انتظار داشت لیدی کارمایکل رو ببینه موریارتی رو دید؟ چرا بهش میگه it doesn`t make sense because it`s not real؟ شرلوک اومد توی ذهنش یک داستانِ مشابه رو ساخت که بفهمه موریارتی الان چطور برگشته. وقتی این مسئله رو حل کرد و مطابقت داد با ماجرای موریارتی، چرا باید آخرش جیم رو ببینه که بهش میگه ماجرا جور در نمیاد؟ اگر جواب پرونده واقعا همون چیزی بود که شرلوک توضیح داد، چرا باید اینجوری شه تهش؟ من برداشتم این بود که خب پس واقعا جواب پرونده ی امیلیا ریکالتی این نیست :-?
شاید خیلی واضح باشه موضوع ولی نمیدونم ((: برای من جور در نمیاد ((: باید یه بار دیگه ببینمش حتما. :د

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

من فکر می کنم به خاطر قضیه ی زیادی عمیق شدن بود! قرار بود شرلوک فقط رو پرونده ی امیلیا تمرکز کنه، ولی رو جسد کارمایل یادداشتِ میس میِ موریارتی رو دید. لیدی کارمایل که قاتل بود، از اون لحظه تبدیل شد به موریارتی. پرونده ی کارمایل یه پرونده ی انحرافی بود که به خاطر زیاد عمیق شدن شرلوک به وجود اومد. و شاید دلیل این که لیدی کارمایل قبل قتل شرلوک رو خبر کرد، این ویژگی موریارتی بود که همیشه آشکارا مرتکب جنایت می شد و درواقع شرلوک رو به مبارزه می طلبید :د
همون جایی هم هست که جان از مرحله ی بالاتر شرلوک رو صدا می کنه و کمی هوشیار می شه. شاید به این تلنگر برای هوشیاری ش نیاز داشت :-? که موریارتی جلوش ظاهر بشه و بگه اینا واقعیت نیست و برای اثبات این که واقعیت نیست، بی منطقی ش رو نمایش بده.

+منم باید حتمن یه بار دیگه ببینم.
فوق العاده بود!

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

به نقل از Fateme.RMA :
تو موضوع کلی ش مشکلی نیست. یه سری جزئیات فقط. مثلا آخرِ ماجرای عروس، چرا جایی که انتظار داشت لیدی کارمایکل رو ببینه موریارتی رو دید؟ چرا بهش میگه it doesn`t make sense because it`s not real؟ شرلوک اومد توی ذهنش یک داستانِ مشابه رو ساخت که بفهمه موریارتی الان چطور برگشته. وقتی این مسئله رو حل کرد و مطابقت داد با ماجرای موریارتی، چرا باید آخرش جیم رو ببینه که بهش میگه ماجرا جور در نمیاد؟ اگر جواب پرونده واقعا همون چیزی بود که شرلوک توضیح داد، چرا باید اینجوری شه تهش؟ من برداشتم این بود که خب پس واقعا جواب پرونده ی امیلیا ریکالتی این نیست :-?
شاید خیلی واضح باشه موضوع ولی نمیدونم ((: برای من جور در نمیاد ((: باید یه بار دیگه ببینمش حتما. :د

ببین به نظر من کلید فهم این مسئله توی اینه که تو درک کنی انگار کلّ هدف این اپیزود، این بوده که مخاطب رو عمیقاً و حقیقتاً ببره توی ذهن شرلاک و بهش نشون بده چه معرکه‌ایه اون تو. تمام ماجرای امیلیا ریکولتی ساخته‌ی ذهن شرلاکه، و مدام بین تلاش برای حل کردن اون پرونده و احتمال برگشتنِ موریارتی، در حال جهشه. و وقتی زیادی درگیر و عمیق می‌شد و زیادی شیرجه می‌زد توی تفکّراتش، همیشه یه جوری دوباره با به خاطر اوردن موریارتی برمی‌گشت به سطح. شرلاک دیوانه‌ی ملودراماست توی معمّاهاش؛ هر چی بیشتر، بهتر؛ و در مورد پرونده‌ی ریکولتی، هیچ شاهدی وجود نداشت برای این درجه‌ از دراما که شرلاک توی ذهنش خلق کرد، و تنها نخی که به واقعیت متصّل نگه می‌داشت شرلاک رو، به خاطر اوردن موریارتی هست و البته در سکانسِ آخر، خودِ جان.

arezoo.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
فقط نه فصل مورتیمر خوندم......

به نقل از ...moOn... :
بگید به ده بار دیدن می ارزه، شاید من دلم اومد ببینمش :د

+اسپم، تا تکمیلش کنم "-:
به ده بار دیدن می ارزه!

NT

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
NEYSHABUR
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
Amirkabir University of Technology
رشته دانشگاه
computer eng.

به نقل از Fateme.RMA :
دیشب همون موقعی که قرار بود پخش بشه من داشتم دنبال لینک دانلود میگشتم :)) نیم ساعت پیش تقریبا گذاشتم دانلود شه. با حجم یک و نیم گیگ :/
بی نهايت هیجان زده هستم 8->

سایت بیکر استریت لینک گذاشته خیلی خوب و تمیز و بی دردسر میتونین از اونجا دانلودش کنین. :D

میشه اینو لینک بدی من پیداش نکردم ..... :D

• لایک
امتیازات: 7T

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از NT :
میشه اینو لینک بدی من پیداش نکردم ..... :D

http://bakerstreet.ir/post/2057

+ من دوباره دیدم ش و کاملا برام جا افتاد همه چی :D ببینید. دو سه بار ببینید. چند بار ببینید. خیلی عالی بود 8->

miena.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
فناوری اطلاعات سلامت
اینستاگرام

به نظر شما دوستان ارزشش را دارد وسط امتحانات نگاه کنم . چون خیلی وقت منتظرشم.

NT

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
NEYSHABUR
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
رشته دانشگاه
computer eng.

به نقل از Fateme.RMA :
http://bakerstreet.ir/post/2057

+ من دوباره دیدم ش و کاملا برام جا افتاد همه چی :D ببینید. دو سه بار ببینید. چند بار ببینید. خیلی عالی بود 8->

مرسی :)
در تایید این حرف باید بگم که یه بار واقعا کمه..... یعنی اضن لذتش دفه دوم سومه و اضلا هم خسته نمیشید من۲ بارکامل دیدم از دیروز تا حالا دو بار هم بخش های منتخب رو دیدم :D
و زبان اضلی بدون زیر نویس دیدن فیلم هم چالشیه واسه خودش.....:)) احتمالا واسه همین مجبور شدم خیلی ببینم .....:))

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از NT :
مرسی :)
در تایید این حرف باید بگم که یه بار واقعا کمه..... یعنی اضن لذتش دفه دوم سومه و اضلا هم خسته نمیشید من۲ بارکامل دیدم از دیروز تا حالا دو بار هم بخش های منتخب رو دیدم :D
و زبان اضلی بدون زیر نویس دیدن فیلم هم چالشیه واسه خودش.....:)) احتمالا واسه همین مجبور شدم خیلی ببینم .....:))
زیرنویس ش اومده حالا کسی خواست..
بعد زیرنیس انگلیسیش نبود مگه؟

• لایک
امتیازات: 7T

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

هم زیرنویس فارسی ش الان موجوده و هم انگلیسی. اما حس میکنم دیدنِ شرلوک با زیرنویس ظلم بزرگیه بهش واقعا :/

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Fateme.RMA :
هم زیرنویس فارسی ش الان موجوده و هم انگلیسی. اما حس میکنم دیدنِ شرلوک با زیرنویس ظلم بزرگیه بهش واقعا :/
با لهجه بریتیش؟ :/
کل جوکای فیلم+ لحظه های عالیش میپره :/ نمیدونم با انگلیسی ندیدم تا حالا. اینقدر باید پاز کنم هی رو اعصابه.
ولی برا سری دوم زیرنویس انگلیسی خوبه.

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

واقعا به خوبی قبلیاش نبود
اگر نگم حوصله سر بر بود!

لطفا با ملاطفت برخورد کنید!

DaMoN SaLvAtOrE

مهدی صفری
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم - تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
Health IT

به نقل از قاف :

دقیقا ، منم اومدم بگم ضعیف تر از بقیشون بوده ، ولی خب یه نگاه به پست های اینجا انداختم ، گفتم بگم اینو ، الان منو میزنن : ))

ولی خب بنظر من جالب نبود...

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از قاف :
اگر نگم حوصله سر بر بود!

شاید شما نفهمیدینش؟..اصن از plot twist های شرلوک لذت میبره ادم هی. این پیچیده تر اون 9 قسمت بود.
بازم کریسمس اسپشل داشته سال های قبلی عایا؟ :-"

برگ زرین

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از سمپادك :
شاید شما نفهمیدینش؟..اصن از plot twist های شرلوک لذت میبره ادم هی. این پیچیده تر اون 9 قسمت بود.
بازم کریسمس اسپشل داشته سال های قبلی عایا؟ :-"
فقط یه قسمت:
مینی-اپیزود کریسمس (۲۰۱۳)
خلاصه این قسمت آن است که با وجود گذشت دو سال از مرگ شرلوک، اندرسون (تکنسین پزشک قانونی که در دو فصل قبل حضور داشت) متقاعد نشده و معتقد است او زنده است. اندرسون سعی در قانع کردن لستراد دارد و با بررسی حوادث مرموز از تبت، دهلی نو و آلمان؛ فکر می کند شرلوک در آن ها نقش داشته و آهنگ فعالیت او به سمت لندن در جریان است.

NT

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
NEYSHABUR
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
رشته دانشگاه
computer eng.

به نقل از سمپادك :
کل جوکای فیلم+ لحظه های عالیش میپره :/ نمیدونم با انگلیسی ندیدم تا حالا. اینقدر باید پاز کنم هی رو اعصابه.

پیشنهاد من اینه که حتی اگر با زیر نویس میبینید حالا به هر دلیلی بعدش یه بار هم بدون زیر نویس ببینید .....کلیات داستان رو که دیگه فهمیدن از خود زبانش هم لذت ببرید .... :D

به نقل از قاف :
اگر نگم حوصله سر بر بود!

دقیقا من باخودم گفتم که از قبلیاش بهتر بود ....... چرا واقعا.....؟؟؟؟؟!!!! :-?

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از NT :
پیشنهاد من اینه که حتی اگر با زیر نویس میبینید حالا به هر دلیلی بعدش یه بار هم بدون زیر نویس ببینید .....کلیات داستان رو که دیگه فهمیدن از خود زبانش هم لذت ببرید .... :D

دقیقا من باخودم گفتم که از قبلیاش بهتر بود ....... چرا واقعا.....؟؟؟؟؟!!!! :-?
با زیرنویس مگه لذت نمیبرین از لهجه و صدا؟ زیرنویس قبل حرف زدنش میاد میشه خوند و بعد گوش کرد. با زیرنویس انگلیسی ام خوبه.

NT

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
NEYSHABUR
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
رشته دانشگاه
computer eng.

به نقل از سمپادك :
با زیرنویس مگه لذت نمیبرین از لهجه و صدا؟ زیرنویس قبل حرف زدنش میاد میشه خوند و بعد گوش کرد. با زیرنویس انگلیسی ام خوبه.

نمیدونم شاید من فقط اینطوری ام با زیر نویس که میبینم بیشتر از خود فیلم حواسم به زیر نویسه..... :D

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از سمپادك :
لهجه بریتیش که قشنگه 8->
شرلوک یه حس خاصی رو منتقل میکنه خب توی حرف زدنش :D سرعت حرف زدنش و حالت ش و حتا حالت صورتش و اینا. موقعی که داره حرف میزنه اگر بخوام زیرنویس بخونم حالت چهره شو از دست میدم :)) نه اینکه از دست بدم حالا :-" منظور اینکه صد درصد روی تصویر نیست تمرکزم :د

اون مینی اپیزود هم چیز خاصی نیست مطلقا به درد نمیخوره :)) فقط اندرسون نشسته و گمانه زنی میکنه در باره مرگ شرلوک. 7-8 دقیقه هم بیشتر نیست.

به نقل از قاف :
اگر نگم حوصله سر بر بود!
حوصله سر بر که نبود دیگه وجدانن :|

بالا