• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جنگ در خاور میانه

• شروع کننده موضوع

zahra...

کاربر جدید
شهر
Tehran
سلام دوستان!
به نظرتون این بحرانی که توخاورمیانه به وجود اومده چه عواقب ی داره؟
من احساس میکنم اطلاعاتم خیلی خیلی کمه وباید اگاه تر بشم وبشیم کلا.کمک کنین لطفا! :-ss

robo.poor

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
دهدشت
پاسخ : جنگ در خاور میانه

جنگ در سوریه شاید منظور اصلی شما باشه

اولا یک تحلیل باید داشته باشیم که آیا آمریکا جنگ را آغاز میکند یا نه
1-اگر جنگ نکند (که احتمال آن بسیار کم است ) دست به سناریوی جنگ نرم میزند
اما یک مشکل برایش ایجاد میشود
1- ایران میزارش تو بوق و کرنا که آمریکا ترسو است و توانایی لازم را ندارد
2-از طرف دیگر چهره ی او نزد اسرائیل کمرنگ میشود

2- اگر وارد جنگ شود دو راه دارد

1- سناریوی جنگ محدود را اجرا میکند که احتمال این خیلی بالا است
تا یک سوریه تضعیف شود و گروهگ های سلفی در این جنگ پیروز شود
و بتواند کم کم خاور میانه را تضعیف کند
ایران در قبال چنین کاری فقط آن را محکوم میکند
2- جنگ تا تسلط بر سوریه
که این کار را من بعید میدانم در شرایط کنونی
و اگر چنین کار را کرد ایران وارد جنگ غیر مستقیم میشود
برای اطلعات بیشتر در مورد مواضع ایران در قبال سوریه به
اینجامراجعه بفرمایید
images

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

ببینید به نظر من امریکا دیر یا زود این جنگ رو راه می اندازد اما این بار فرق میکنه و این دفعه بازنده ی میدان خواهد بود به دلیل این که دیگه تمام کشور ها پشت امریکا نیستن و مثل جنگ های جهانی دو دستگی به وجود میاد با این تفاوت که جبهه ی مخالف امریکا بیشتر و قوی ترن .

Ajax

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدقدوسی
شهر
قم
دانشگاه
علوم پزشکی قم
رشته دانشگاه
پزشکی

همش جنگ روانیه عمرا تحقق پیدا کنه

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

جنگ در خاور میانه اگر اندفعه در بگیرد دیگر شوخی نیست بلکه آمریکا و اسراییل و متحدانشان با این حرکت باعث آشوب در کل دنیا خواهند شد.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

از وقتی که یادمه! امریکا هرجا حمله کرده اول اونجارو ترکونده! بعد شروع به ساختو ساز با استاندارد هایه خودش کرده!‌که بدیهتن خیلی بهتر و بالاتر از استاندارد هایه سوریه! عراق! و بلاشک افغانستانن!!!

برخلافه چیزی که فکر می کنید! و بر خلاف جنگ عراق که مردم امریکا هنوز هم ازش ناراضی هستن! حمله به سوریه باعث خرسندیشون میشه! اسراییل و انگلیس پشت امریکا هستن! روسیه هم که کلن از جنگ جهانی اول نقش لگن رو ایفا می کنه!

امریکا مواضع خودش رو به خطر نمیندازه! یحتمل یادتونه دلیله حملش به افغانستان و بعد عراق! و خب شاید در مورد ویتنام هم یه چیزایی شنیده باشید!

امریکا اول کاره خودشو توجیه می کنه که نشون بده در راستایه حقوقه بشره و این حرفا بعد حمله می کنه! که کاری عاقلانس!
و خب الان مردم سوریه شبیه عراقه قبل از حملن! یادتون باشه امریکا که صدام رو اعدام کرد خوده تلویزیون جمهوری اسلامی مردم خوشحاله عراق رو نشون داد! عراق به قولی ازاد شد!!! {-8

به هر حال یحتمل مثله همیشه امریکا با موشک محل هایه نظامی رو می زنه بعد کارخونه ها و صنایع رو و پل هارو!

اشوبی هم نمیشه! دولت سوریه با شلیک کردن به مردمش اونقدر تو دنیا تنفر ایجاد کرده که کسی دلش به حالش نسوزه!

یه چیزه دیگه هم هست اینه که اخبار رو فقط از ایران و شبکه هایه ایرانی دنبال نکنید! سی ان ان ادیشن اینترنشنالش. خبر هاش تا حدی به واقعیت نزدیک ترن!
جونه من پایه بالاترین نشینین هر چرتی گفتن رو نباید تحلیل سیاسی در نظر بگیرید!

نمی دونم ۲۰۰۳ شما ها چند سالتون بود منم سنم زیاد نبود ولی به هر دلیلی اخبار رو دنبال می کردم. بد نیست یه ذره در مورده اتفاقات اون دوران و بعد چی شد.
یازده سپتامبر و بعد حمله به افغانستان.

اینا رو ما دیدیم! ولی یه کم هم دربارش بخونید بد نیست! عواقب و دلایل جنگ!

robo.poor

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
دهدشت

خوبه این نظر دکتر ظریف رو در مورد جنگ در سوریه بخونید

وزریر خارجه ایران با اشاره به تحولات اخیر درباره سوریه و انتشار برخی اخبار درباره حمله احتمالی آمریکا به این کشور با طرح این سوال که آیا آن طور که آمریکایی‌ها می‌گویند «همه انتخاب‌ها روی میز است»؟ نوشت: در 100 سال اخیر، اکثریت قریب به اتفاق کشورهایی که جنگ‌ها را (با توهم برتری نظامی و امید پیروزی) شروع کرده‌اند یا نابود شده‌اند و یا لااقل نتوانسته‌اند به اهداف خود برسند.

به گزارش انتخاب، دکتر محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در صفحه فیس‌بوک خود نوشت:

«دوستان سلام. صبح جمعه شما بخیر

صرف نظر از روابط ایران و سوریه، تحولات اسف‌بار اخیر یک پرسش اساسی که سال‌هاست دغدغه فکری بنده است را مجددا مطرح می‌کند که آیا در جهان کنونی می‌توان اهداف انسان‌دوستانه و یا حتی اهداف سیاسی را از طریق جنگ و عملیات نظامی به پیش برد؟ چند محور برای فکر کردن:

1- استفاده از سلاح شیمیایی بدون توجه به عاملان آن یک جنایت است و باید محکوم شود. این موضع قطعی و بدون ابهام ... ایران است. اما آیا دیگران که زیاد هم سر و صدا می‌کنند، زمانی که غیرنظامیان سردشت و حلبچه هدف بودند و جنایت‌کار هم مشخص بود، همین موضع را داشتند؟ پس باید با دیده تردید به اهداف‌شان نگاه کرد. به‌ویژه آن که این بار با توجه به شرایط میدانی و اسناد موجود، احتمال ارتکاب این جنایت توسط گروه‌های افراطی بسیار بالاتر است.

2- کشتار و سرکوب و خشونت و افراط جنایاتی نابخشودنی است و همه باید طرف‌های درگیر را وادار کنند که هرچه سریع‌تر از طریق مذاکره این وضعیت اسف‌بار را پایان دهند. اما آیا تهدید به حمله نظامی راه‌حل است یا مبنای مشکل؟

3 - آیا آن طور که آمریکایی‌ها می‌گویند واقعا «همه انتخاب‌ها روی میز است»؟ یعنی هر کشوری که زور دارد این انتخاب را دارد که تهدید به حمله نظامی کند؟ یا این که استفاده و تهدید به استفاده از زور خلاف مبانی و اساس حقوق بین‌الملل جدید است؟

4 - آیا می‌توان برای مقابله با یک عمل خلاف حقوق بین‌الملل یا حتی یک جنایت، یک قاعده آمره حقوق بین‌الملل (ممنوعیت توسل به زور) را نقض کرد؟

5 - اصولا چرا منشور ملل متحد جنگ و تهدید به آن را ممنوع کرده است؟ آیا این یک خیال‌بافی حقوقی است یا بیان یک واقعیت سیاسی؟ به عبارت دیگر آیا در قرن بیستم و بیست یکم جنگ ابزار کارآمدی برای پیشبرد سیاست خارجی یا اهداف انسان دوستانه است؟ یا این که چون جنگ کارآمدی ندارد ممنوع شده است؟

6- آیا می‌دانید که در 100 سال اخیر، اکثریت قریب به اتفاق (نزدیک 85 درصد) کشورهایی که جنگ‌ها را (با توهم برتری نظامی و امید پیروزی) شروع کرده‌اند یا نابود شده‌اند و یا لااقل نتوانسته‌اند به اهداف خود برسند؟

و ....

به امید پیشگیری از یک ماجراجویی فاجعه بار دیگر.»

سایت تحلیلی انتخاب

images

DarkSiders

کاربر حرفه‌ای
شهر
اهواز

به نقل از محمد خاتمی :
جنگ در سوریه شاید منظور اصلی شما باشه

اولا یک تحلیل باید داشته باشیم که آیا آمریکا جنگ را آغاز میکند یا نه
1-اگر جنگ نکند (که احتمال آن بسیار کم است ) دست به سناریوی جنگ نرم میزند
اما یک مشکل برایش ایجاد میشود
1- ایران میزارش تو بوق و کرنا که آمریکا ترسو است و توانایی لازم را ندارد
2-از طرف دیگر چهره ی او نزد اسرائیل کمرنگ میشود

2- اگر وارد جنگ شود دو راه دارد

1- سناریوی جنگ محدود را اجرا میکند که احتمال این خیلی بالا است
تا یک سوریه تضعیف شود و گروهگ های سلفی در این جنگ پیروز شود
و بتواند کم کم خاور میانه را تضعیف کند
ایران در قبال چنین کاری فقط آن را محکوم میکند
2- جنگ تا تسلط بر سوریه
که این کار را من بعید میدانم در شرایط کنونی
و اگر چنین کار را کرد ایران وارد جنگ غیر مستقیم میشود
برای اطلعات بیشتر در مورد مواضع ایران در قبال سوریه به
اینجامراجعه بفرمایید
images
با تمامی احترامی که برات قائلم به نظرم تحلیل مزخرفی بود از یک فرد ناآشنا با این گونه مسائل.
برادر من شما مثه اینکه نمیدونید آمریکا از حمله به افغانستان و عراق چقدر ضرر مالی کرده و نکته ی مهم تر اینکه طبق اخرین شنیده ها ایران گفته اگه آمریکا به سوریه حمله کنه(چون وقتی حمله میکنه کل دور ایران رو گرفته و مقصد بعدیش خوده ایرانه)ایران اسراییل رو با خاک یکسان میکنه،شما جورج بوش رو یادت نمیاد؟چقد میگفت حمله میکنم حمله میکنم اخرش هیچ غلطی نکرد . اگر به فرض آمریکا حمله کنه به سوریه شک نکن که حمله کرده به روسیه و ایران و لبنان که در این صورت این سه کشور خراب میشن رو سر آمریکا...

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از مُـــلاصَـــــدرا :
با تمامی احترامی که برات قائلم به نظرم تحلیل مزخرفی بود از یک فرد ناآشنا با این گونه مسائل.
برادر من شما مثه اینکه نمیدونید آمریکا از حمله به افغانستان و عراق چقدر ضرر مالی کرده و نکته ی مهم تر اینکه طبق اخرین شنیده ها ایران گفته اگه آمریکا به سوریه حمله کنه(چون وقتی حمله میکنه کل دور ایران رو گرفته و مقصد بعدیش خوده ایرانه)ایران اسراییل رو با خاک یکسان میکنه،شما جورج بوش رو یادت نمیاد؟چقد میگفت حمله میکنم حمله میکنم اخرش هیچ غلطی نکرد . اگر به فرض آمریکا حمله کنه به سوریه شک نکن که حمله کرده به روسیه و ایران و لبنان که در این صورت این سه کشور خراب میشن رو سر آمریکا...

به نظر من اینکه اگه امریکا به سوریه حمله کنه ایراان اسرایییل رو با حاک یکسان میکنه جنبه جهانی نداره.ینی ایران اینطوری نمیاد اظهار نظر کنه.به شکل غیر مستقیم اینطور هس مسلمه ولی به شکل مستقیم ایران شروع کننده هیچ جنگی نخواهد بود.
چند روز پیش یه مقاله خودنم از ارایش نظامی و موشکی سوریه در صورت حمله امریکا.خب ببنید سوریه کشوری بود که درسته مثله ایران به سمت خود کفایی حرکت نکرد برا تجهیز موشکی ولی از نظر توان موشکی خیلی قدرتمند هس.از موشک های روسی که تو سال 2011 تحویل داده شدن تا موشکای دور برد و دقیق زن ایرانی.
از نظر بقیه کشور ها هم تا ددو روز پیش سه ناو جنگی روسیه تو سوریه موضع گرفتن.از این نظر یکم سخت به نظر میرسه حمله نظامیه امریکا به سوریه اونم در حالیکه پارلمان انگلیس هم مخالفت کرده با دخالت این کشور و حدود سه روز پیش پوتین تو یه نامه به اسد اینطور اعلام میکنه که:
اجازه اصابت هیچ موشک یا بمبی را به سوریه نخواهیم داد
لینک

با این احوالات حمله نظامی به سوریه پیامدای سنگینی برای طرفین داره و از این نظر حتمن امریکا به عنوان شرو کننده جنگ باید به این پیامد ها فکر کنه

robo.poor

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
دهدشت

@مُـــلاصَـــــدرا: اولا آمریکا یه کشور ثروتمنده و یه جنگ دو سه روزه اعتبار و ثروتش رو این
طرف و اون طرف نمیکنه .
دوما در مورد اسرائیل: اگه اسرائیل با دو سه روز نابود میشد تا حالا ایران
صد تا مثه اسرائیل رو با خاک یکسان میکرد

من در مورد جنگ هم گفتم که آمریکا جنگ میکنه اما جنگ محدود
و حال از شما دعوت میکنم یه نگاهی به پستای من تو این سایت بندازید

در مورد سیاست ایران هم بگم که اگه جنگ محدود باشه فقط و فقط
ایران اونو محکوم میکنه

در مورد سوریه : سوریه جز چند تا موشک محدود به اسرائیل نمیفرسته
چون همزمان نمیتونه با 3 جناح درگیر باشه
و با وضعیتی که سوریه داره یه موشک هم نمیفرسته
اما این جور کارا از حزب الله بر میاد
حزب الله احتمال داره با اسرائیل بجنگه

DarkSiders

کاربر حرفه‌ای
شهر
اهواز

@محمد خاتمی:
داداش گلم کشور هایی مثله آمریکا ، انگلیس و غیره دنبال فرصتی هستند تا از ایران آتو بگیرن بعد بهش حمله کنن که کارشون یه جور رسمیت هم داشته باشه،واسه همینه که ایران تا حالا اسراییل رو نزده وگر نه خدمتت عرض کنم که خیلی خیلی ساده میتونه اسراییل رو با خاک یکسان کنه.
در مورد اعتبار حرف زدی...اتفاقا اعتبارش رو خیلی تکون میده...مثه جنگ 33 روزه اسراییل و لبنان.
ایران اینقد احمق نیست که بخواد اعتبار خودش رو با حمله به کشور هایی ( البته اسراییل کشور نیس) مثه اسراییل از دست بده به جز موقش.
در ضمن اگر نمیدونی بدون که تا همین الانش که آمریکا تو جنگ دخالت نکرده ایران کلی سلاح و مهمات + نیروی انسانی برای دولت بشار اسد فرستاده . ( علاوه بر ایران لبنان و روسیه هم فرستادن) پس وای به حال وقتی که آمریکا بخواد درگیر بشه....
انشالله حزب الله دهن اسراییل رو سرویس میکنه... =)) من باب فان =))

robo.poor

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
دهدشت

جناب آی ملاصدرا :
بحث توانستن نیست
اگه بحث توانستن بود که تا حالا آمریکا دنیا رو با خاک یکسان کرده بوده
این رو همه میگن
حتی دکتر ظریف
بحث الان پیشبینی سیاست آینده ی امریکا و ایران درقبال سوریه اس
+الان امریکا دنبال آتو گرفتن از ایران نیس دیگه
اگه زمان بوش پدر و پسر بود آره
میتونستیم این تحلیل رو بکنیم
و گرنه اغتشاشات 88 بزرگترین آتو نبود ؟؟؟
وارد چنین بحثایی نمیشم
اما میگم که آمریکا چند روز دیگه به دمشق حمله میکنه
میگی "نه "
حالا ببین :)

DarkSiders

کاربر حرفه‌ای
شهر
اهواز

@محمد خاتمی : "و گرنه اغتشاشات 88 بزرگترین آتو نبود ؟؟؟" میشه این جمله رو واسه من تجزیه تحلیل کنی برادر؟ کجاش آتو بود؟!؟

در ضمن آمریکا هر چقد هر قدرتمند باشه،زورش که به همه ی کشور های جهان که نمیرسه،میرسه؟ :-?

در مورد دکتر ظریف ؛

اولا میشه بگید ایشون کجا این مطلب رو فرمودند؟

دوما دکتر مثله من و شما آدمیزادِ و تحلیل خودش رو داره ، نمیشه بگی که تحلیلش صد در صد درسته .

به هر حال خیلی بعید هست که آمریکا حمله بکنه و ایران فقط این کار رو محکوم کنه .

Persian Knight

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اسفراین
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر/سخت افزار

@محمد خاتمی : "و گرنه اغتشاشات 88 بزرگترین آتو نبود ؟؟؟" میشه این جمله رو واسه من تجزیه تحلیل کنی برادر؟ کجاش آتو بود؟!؟

در ضمن آمریکا هر چقد هر قدرتمند باشه،زورش که به همه ی کشور های جهان که نمیرسه،میرسه؟ :-?

در مورد دکتر ظریف ؛

اولا میشه بگید ایشون کجا این مطلب رو فرمودند؟

دوما دکتر مثله من و شما آدمیزادِ و تحلیل خودش رو داره ، نمیشه بگی که تحلیلش صد در صد درسته .

به هر حال خیلی بعید هست که آمریکا حمله بکنه و ایران فقط این کار رو محکوم کنه .
از این جهت آتو بود ک آمریکا میتونس به عنوان نقض حقوق بشر و سرکوب مردم ب ایران حمله کنه ... اگر دنبال بهانه بود ک نیست

ب نظر منم آمریکا حمله خواهد کرد و همراهی انگلیس و ناتو هم براش اهمیتی نداره چون ب راحتی میتونه طی چن روز کل سوریه رو نابود کنه اما تنها عامل بازدارنده ای ک من این وسط میبینم اینه ک ممکنه اسد ب محض حمله آمریکا تمام موشکاش رو ب سمت اسرائیل شلیک کنه ... کاری ک صدام بعد از حمله آمریکا کرد

robo.poor

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
دهدشت

احمد جواب خیلی از سوالای شما رو داد

اما در مورد نطق ظریف

محمد جواد ظریف در برنامه ای در شبکه ی یک به این نکته اذعان داشتن

و این حرف یک نفر نیست

حرف یک سری تجربه پیوسته و منسجمه که از حضور چندین دهه در

وزارت خارجه و سازمان ملل است

و من از شما سوالی دارم شما دیپلمات هستین؟؟؟

که میاین میگید تحلیل من از دنیا درست تره؟؟؟

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

نمی خوام خیلی تو بحث هاتون دخالت کنم!

ولی چند تا نکته! روسیه زارتو پورت زیاد داره! تهشم مثله جنگ جهانی ها ۶۰۰ بار جبهشو عوض می کنه! رسمن حذب باد تشریف دارن ایشون! کلن روسیه رو تو تحلیل هاتون طرف قدرت برتر بگیرید!‌یا کلن می تونید به جهت حدی که امریکا به بی نهایت داره میشه روسیه رو کلن ایگنور کرد!

سوریه عراق نیست! عراق تو زمان خودش خیلی قوی تر بودو صدام از اسد خیلی مدیر تر! صدام خوب نبود ولی مدیر بود! رهبر ما قدرتمنده ولی مدیر نیست!‌ اقایه خمینی قدرتمند نبود مدیر بود! افکارشو از رسانه ها تو گوشه مردم کرد! درست یا غلطش مهم نیست! که به نظرم غلط بود در هر سو قدرتمند شد!

و ایران هم نمیتونه اسراییل رو با خاک یکسان کنه! دوستان در مورد تعریفتون به عنوان یک کشور هم تجدید نظر کنید! ما می تونیم مخالف اسراییل باشیم ولی نمی تونیم ایگنورش کنیم!‌ بیشتر از نصفی از خاک فلسطین سابق دسته اسراییل هست و این یعنی اسراییل یک کشوره قدرتمنده!
اسراییل خیلی بیشتر از ایران سلاح داره! و خب همه میدونیم که اسراییل شعبه دوم امریکاست و همون سلاح هارو داره و خیلی بیشتر از امریکا قدرت دفاعی! پس عجیب نیست که از فکره اینکه ایران بتونه حتا پشت اسراییل رو بخارونه هم بگذریم!
نکته ی دیگه امریکا می تونه کله زمین رو به فا*‌ بده ولی لزومی نداره این کارو بکنه چون همون اسم ابر قدرت رو داره و حتا اگه قدرتی گنده تر هم ازش باشه جلو این اسم کم میاره!

>> بوش پدر و پسر هم که یحتمل به خاطر دارید که قضیه تقلب رو ؟‌

قبول دارم گرفتن ایران خیلی فایده داره برایه امریکا! چون امریکا یه کشور صنعتی هست و به نفت و گاز محتاج! همونجوری که عراق خوب بود ایران هم خوبه!

درکل تو تحلیل هاتون از احساسات بگذرید و یه ذره واقع بین باشید جنگ ایران عراق یه جنگ زمینی بود! یه جنگی بود که توش نفرات اهمیت داشتن! بله حمله هوایی هم بود! ولی الان لزومی به دخالت ادم خیلی نیست!

سوریه هم داره هم از مردمخ خودش میخوره هم از دیگرون! امریکا جهت حفظ وجهه خودش هم شده حمله می کنه

DarkSiders

کاربر حرفه‌ای
شهر
اهواز

@احـــــــمد : "نقض حقوق بشر و سرکوب مردم" داری شوخی میکنی؟ میشه بگی کجاش نقض حقوق بشر بود ؟ حقوق بشر میگه بریزیم تو

خیابون و بزنیم همه چی رو درب و داغون کنیم بعد دولت هم هیچکاری نکنه؟!؟ برادر من مثله اینکه شما هیج اطلاعی از حادثه(اسمش رو نمیزارم

فتنه ولی واقعا فتننه بود ) 88 نداریا ! بحث ما در اون مورد نیس ، بگذریم . . .

@هاشمی رفسنجانی : لول ! مگه تا دیروز محمد خاتمی نبودی؟ ( من باب فان)

ببین عزیزم من کِی گفتم تحلیل من از دنیا درست تره؟ هان ؟!؟ حرف تو دهنم میزاریا . . . بعدشم ما در مورد دکتر ظریف و نظر ایشون حرف زدیم نه

کل دنیا !

مثه اینکه دیشب اوباما گفته در صورت موافقت کنگره حمله میکنم ؛ فردا ( یعنی امروز ) ظرف یک هفته یا یک ماه آینده .

توجیه حقوقی اوباما برای حمله به سوریه چیست؟

و اینکه اینا اصن عاشق چش و ابرو مردم سوریه که نیستن، هدفشون حرب الله و ایرانِ ( بشین منتظر )

جان کری: هدف از حمله به سوریه، ایران و حزب‌الله است

اوباما اون موقع که کاندید شده بود گفت من حمله نمیکنم و از این حرفا ، الان چی ؟ مصممِ که به سوریه حمله کنه . . . با بهانه های الکی . .

اینم نظر مطبوعات مختلف در مورد واکنش احتمالی ایران :

واکنش ایران به حمله احتمالی به سوریه چه خواهد بود؟

این دوستمون هم تحلیل خیلی خوبی نوشته :

ِآیا آمریکا به سوریه حمله می کند؟

فرمانده کل سپاه: در صورت حمله آمریکا به سوریه، اسرائیل نابود می‌شود.(فک کنم شوخی میکنه =)) )

Persian Knight

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اسفراین
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر/سخت افزار

@احـــــــمد : "نقض حقوق بشر و سرکوب مردم" داری شوخی میکنی؟ میشه بگی کجاش نقض حقوق بشر بود ؟ حقوق بشر میگه بریزیم تو

خیابون و بزنیم همه چی رو درب و داغون کنیم بعد دولت هم هیچکاری نکنه؟!؟ برادر من مثله اینکه شما هیج اطلاعی از حادثه(اسمش رو نمیزارم

فتنه ولی واقعا فتننه بود ) 88 نداریا ! بحث ما در اون مورد نیس ، بگذریم . . .

@هاشمی رفسنجانی : لول ! مگه تا دیروز محمد خاتمی نبودی؟ ( من باب فان)

ببین عزیزم من کِی گفتم تحلیل من از دنیا درست تره؟ هان ؟!؟ حرف تو دهنم میزاریا . . . بعدشم ما در مورد دکتر ظریف و نظر ایشون حرف زدیم نه

کل دنیا !

مثه اینکه دیشب اوباما گفته در صورت موافقت کنگره حمله میکنم ؛ فردا ( یعنی امروز ) ظرف یک هفته یا یک ماه آینده .

توجیه حقوقی اوباما برای حمله به سوریه چیست؟

و اینکه اینا اصن عاشق چش و ابرو مردم سوریه که نیستن، هدفشون حرب الله و ایرانِ ( بشین منتظر )

جان کری: هدف از حمله به سوریه، ایران و حزب‌الله است

اوباما اون موقع که کاندید شده بود گفت من حمله نمیکنم و از این حرفا ، الان چی ؟ مصممِ که به سوریه حمله کنه . . . با بهانه های الکی . .

اینم نظر مطبوعات مختلف در مورد واکنش احتمالی ایران :

واکنش ایران به حمله احتمالی به سوریه چه خواهد بود؟

این دوستمون هم تحلیل خیلی خوبی نوشته :

ِآیا آمریکا به سوریه حمله می کند؟

فرمانده کل سپاه: در صورت حمله آمریکا به سوریه، اسرائیل نابود می‌شود.(فک کنم شوخی میکنه =)) )
شما که انتظار نداری من توی این سایت مدارک و فیلمها رو بزارم ؟ شما گویا خیلی صدا و سیما نیگا میکنی ... کافیه یه فیلترشکن برداری یه چن تا سرچ در این زمینه بکنی ... به سایتای مخالف هم یه سری بزن ، قطعا چیزای جدیدی خواهی دید.

ولی اگ بخایم واقع بینانه تحلیل کنیم نمیشه بگیم ک اسرائیل هیچ آسیبی نمی بینه بهرحال تعدادی موشک هم ب اسرائیل برخورد میکنه ... حالا شاید هزاران نفر کشته نشن ولی حداقل دهها نفر کشته میشن ک خودش هزینه ی زیادیه برای اسرائیل.
اوباما هم ب عنوان فرمانده کل قوا اجازه داره بدون اجازه پارلمان ب سوریه حمله کنه (طبق قانون آمریکا) ولی میخاد ب حرکتش وجهه مردمی بیشتری بده.
همین دیروز ششمین ناو آمریکا در شرق مدیترانه مستقر شد.
بنظر من آمریکا دیر یا زود حمله میکنه ولی این حمله محدود ب ایجاد منطقه پرواز ممنوع و احتمالا بمباران پایگاه های استراتژیک ارتش خواهد بود برای برقراری موازنه قدرت.

DarkSiders

کاربر حرفه‌ای
شهر
اهواز

@احـــــــمد : حرف شما کاملا منطقیه :) به سایت های مخالف هم سر میزنم . . . من که نگفتم همش صدا و سیما درست میگه! میگم یه دو دو

تا چارتای ساده بکنی اصل قضیه رو میگیری ! همین ! *-:

mohammadjb

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
زیست

مسئولین سوریه رو یکی از استانای ایران میدونن !

بالا