• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تفكيك جنسيتي در دانشگاه ها

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
پاسخ : تفكيك جنسيتي در دانشگاه ها

به نقل از Bahar_R :
واقعا از تکرار کردن حرفام خسته شدم . :|
عزیز من شما از وقتی اول دبستانی بودی تو مدرسه دخترونه بودی هیچ وقت هم تا همین دبیرستان با پسرا تو یه مدرسه بودی طبیعیه که برات تصورش یه وضعیت استرس زا و سخت باشه . بچه ای که از اول دبستان با پسرا تو یه مدرسه بوده کاملا به این مسئله عادت کرده .
مشکل ؟ چه مشکلی ؟ بدتر از اینکه دختر پسرای ما خیلیاشون وارد دانشگاه که میشن حال خودشونو نمی فهمن ؟؟

هیچ ربطی به اینکه با پسری صحبت نکردم نداره , منی که به یسری اصول پایبندم , وقتی تو کلاس گرم میشه نمیتونم راحت باشم ! ( یه دلیلش )

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از F@|-|!mEh :
هیچ ربطی به اینکه با پسری صحبت نکردم نداره , منی که به یسری اصول پایبندم , وقتی تو کلاس گرم میشه نمیتونم راحت باشم ! ( یه دلیلش )
عجـــــــــــــب ! یادمه توی بحث حجاب که با هم داشتیم می گفتی مانتو و روسری لباس های گرم و محدود کننده ای نیست که . می گفتی مانتو از نظر خنک و راحت بودن با تی شرت و بدون روسری فرقی نداره که :-" چی شد به منفعت خودتون که رسید نظرتون عوض شد ؟؟ :-"
به خاطر راحت بودن وپایبند بودن شما به یه سری اصول جامعه داره آسیب های خیلی بزرگ تری رو متحمل میشه بنابراین ما نمی تونیم همه چی رو بر اساس اصول شما پایه ریزی کنیم :) مسائلی مثل میزان طلاق(به دلیل عدم موفقیت ازدواج و کم شناختن جنس مخالف) و تجاوز که مستقیما به این مختلط بودن مدارس ربط داره و با مختلط شدن مدارس کاهش پیدا می کنه مسائل بسیار مهم تری هستن .

salam123

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر

به نقل از F@|-|!mEh :

ولی اگر دقت کنید با تفکیک دانشگاه‌ها قرار نیست همه‌ی اساتید دختران خانم باشن. توی مدرسه هم ما معلم آقا زیاد داشتیم، پس عملا این نمی‌تونه دلیل مناسبی باشه.

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Bahar_R :
عجـــــــــــــب ! یادمه توی بحث حجاب که با هم داشتیم می گفتی مانتو و روسری لباس های گرم و محدود کننده ای نیست که . می گفتی مانتو از نظر خنک و راحت بودن با تی شرت و بدون روسری فرقی نداره که :-" چی شد به منفعت خودتون که رسید نظرتون عوض شد ؟؟ :-"
به خاطر راحت بودن وپایبند بودن شما به یه سری اصول جامعه داره آسیب های خیلی بزرگ تری رو متحمل میشه بنابراین ما نمی تونیم همه چی رو بر اساس اصول شما پایه ریزی کنیم :) مسائلی مثل میزان طلاق(به دلیل عدم موفقیت ازدواج و کم شناختن جنس مخالف) و تجاوز که مستقیما به این مختلط بودن مدارس ربط داره و با مختلط شدن مدارس کاهش پیدا می کنه مسائل بسیار مهم تری هستن .

:)) مانتو رو گفتم ولی مانتو مدرسه رو نگفتم که ...
ولی من فکر نمیکنم با مختلط شدن خیلی از تجاوز ها و مشکلات کم شه ...
مثلا همین تجاوز که میگی مثلا غربی ها که مختلطن خیلی تجاوز هاشون کمه؟!
با این کار مشکلات زیادی بوجود میاد , ولی اینکه بعضی مشکلات رفع میشه شکی نیست
در کل با مختلط بودن دبیرستان مخالفم!!!

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از F@|-|!mEh :
:)) مانتو رو گفتم ولی مانتو مدرسه رو نگفتم که ...
ولی من فکر نمیکنم با مختلط شدن خیلی از تجاوز ها و مشکلات کم شه ...
مثلا همین تجاوز که میگی مثلا غربی ها که مختلطن خیلی تجاوز هاشون کمه؟!
با این کار مشکلات زیادی بوجود میاد , ولی اینکه بعضی مشکلات رفع میشه شکی نیست
در کل با مختلط بودن دبیرستان مخالفم!!!
همین الان که مدرسه دخترونس مگه کسی مانتو در میاره ؟؟؟؟ :O فقط مقنعه در میارن که طبق گفته های شما روسری و چادر محدود نیست گرم هم نیست مشکلت چیه الان ؟ اگه گرم نیست که خوب پس دائم تو مدرسه 6 یا 8 ساعت سرت باشه هم چیزی نمیشه .
نمیشه که آدم هروقت به نفعش بود نظرشو یه دفعه عوض کنه :)
شما اینجوری فکر کن اگه دلت می خواد ولی منطق و روانشاناسی میگه وقتی شما اومدی یه چیزی رو عادی کردی جذابیتش کم میشه . کسایی که تا از مدرسه میان بیرون هیچ وقت با پسرا یا دخترا توی یه جا مدت طولانی نبودن معلومه تو جامعه که در کنار دختر و پسر قرار می گیرن حال خودشونو نمی فهمن اونوقته که یه رفتارای افراطی مثل تجاوز بر اساس این جذابیت زیاد ایجاد میشه . در مورد آمار طلاق هم که توضیح مختصر دادم .
ضمنا کشورای غربی از نظر تجاوز و این مصادیق وضعشون از ما بهتره طبق تخمین ها . حداقلش اینه که نمی ترسن بگن چقدره نه مثل ما که اصلا آمار نمیگن که معلوم نشه چقدر افتضاحه اوضاع !

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Bahar_R :
همین الان که مدرسه دخترونس مگه کسی مانتو در میاره ؟؟؟؟ :O فقط مقنعه در میارن که طبق گفته های شما روسری و چادر محدود نیست گرم هم نیست مشکلت چیه الان ؟ اگه گرم نیست که خوب پس دائم تو مدرسه 6 یا 8 ساعت سرت باشه هم چیزی نمیشه .
نمیشه که آدم هروقت به نفعش بود نظرشو یه دفعه عوض کنه :)
شما اینجوری فکر کن اگه دلت می خواد ولی منطق و روانشاناسی میگه وقتی شما اومدی یه چیزی رو عادی کردی جذابیتش کم میشه . کسایی که تا از مدرسه میان بیرون هیچ وقت با پسرا یا دخترا توی یه جا مدت طولانی نبودن معلومه تو جامعه که در کنار دختر و پسر قرار می گیرن حال خودشونو نمی فهمن اونوقته که یه رفتارای افراطی مثل تجاوز بر اساس این جذابیت زیاد ایجاد میشه . در مورد آمار طلاق هم که توضیح مختصر دادم .
ضمنا کشورای غربی از نظر تجاوز و این مصادیق وضعشون از ما بهتره طبق تخمین ها . حداقلش اینه که نمی ترسن بگن چقدره نه مثل ما که اصلا آمار نمیگن که معلوم نشه چقدر افتضاحه اوضاع !
گفتم مقنعه و مانتویی میشه پوشید که گرم نباشه , ماشاالله مقنعه مدرسه ضخیمه ...
کلا حرفی ندارم هر جور میخوای میتونی نتیجه گیری کنی ! :))

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از F@|-|!mEh :
گفتم مقنعه و مانتویی میشه پوشید که گرم نباشه , ماشاالله مقنعه مدرسه ضخیمه ...
کلا حرفی ندارم هر جور میخوای میتونی نتیجه گیری کنی ! :))
مثلا الان که دخترونس مقنعه و مانتویی می پوشیم که گرم نباشه ؟ :)))))) ماشالله اصلا آدم وقتی مقنعه مانتوی مدرسه دخترونه رو می پوشه حس می کنه زیر کولر نشسته :))
مقنعه مدرسه ضخیمه ؟ ببخشید چی قراره باشه ؟مقنعه توری؟:))
خوب حرف و استدلال منطقی نداری که مجبور نیسی بیای با دلایل کسایی که حرف و استدلالی دارن مخالفت کنی :)

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Bahar_R :
مثلا الان که دخترونس مقنعه و مانتویی می پوشیم که گرم نباشه ؟ :)))))) ماشالله اصلا آدم وقتی مقنعه مانتوی مدرسه دخترونه رو می پوشه حس می کنه زیر کولر نشسته :))
خوب حرف و استدلال منطقی نداری که مجبور نیسی بیای با دلایل کسایی که حرف و استدلالی دارن مخالفت کنی :)

دیدی خودت حرف تو دهنم گذشتی؟ =))

منم استدلال منطقی برای خودم دارم و دلیلی نمیبینم که همه ش رو اینجا بیان کنم و به هیچ کس ربطی نداره !
بعدشم همونطور که حرفای من برای تو منطقی نیست , حرفای تو هم برای من منطقی نیست ...

black spider

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
Anesthesia

به نقل از Bahar_R :

به نقل از F@|-|!mEh :
دیدی خودت حرف تو دهنم گذشتی؟ =))

منم استدلال منطقی برای خودم دارم و دلیلی نمیبینم که همه ش رو اینجا بیان کنم و به هیچ کس ربطی نداره !
بعدشم همونطور که حرفای من برای تو منطقی نیست , حرفای تو هم برای من منطقی نیست ...

خب دیگه بچه ـا دوست باشین :-"

ولی من با بهار موافقم الانم ک پسری (کلا مذکری) تو کلاسامون نیس ما مقنعه سرمونه!
ببینین مدرسه ی ما درس بغله دبیرستانه تیزهوشانه پسرونس، بچه ـامون چون از اول با پسرا نبودن، این جا دیگه شدید شکوفا میشن. حالا ب نظرتون بهتر بود اینا از اول باهم بودن ـو اینطوری جوگیر نبودن، یا این شرایط بهتره؟ منظورم اینه ک اگه زمینه ی فساد باشه الان ک تو مدارس با هم نیستن شدید تره تا زمانی ک باهم باشن! خیلیم شدیدتره.

h_h1234

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
اگه خدا ب خواد تهران!!!!!!!!!!!!!!
رشته دانشگاه
بيوتكنولوژي/دندان پزشكي

والا بعضي از دوستان دارن بكوب درس ميخونن دانشگاه قبول شن چون مختلته :-?? :))
نكنين اين كارو بعد همه بي سواد ميشنااااا {-8 :D

BRX

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
96

کلا نشه بهتره :D
اگه 2طرف معاشرت باهمو بلد باشن و جنبه داشته باشن هیچ اتفاق خاصی نمیوفته B-) B-)
ولی اینکه از دبستان تا دبیرستان دختر پسرا رو جدا میکنن بعد یه دفه تو دانشگاه ولشون میکنن به امون خدا کار خوبی نیسش :-? :-?

reza7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طباطبایی
شهر
Bonab
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

بهترین کار اینه که تفکیک رو از همون سالای ابتدایی تحصیل بردارن تا به ی امر عادی تبدیل بشه...تا یهو دختر پسر با هم قاطی نشنو
اتفاق خاصیم نیفته...
تو اکثر کشورای جهانم که مدارس مختلطنو خیلی خوبم دارن درس میخونن دانش آموزاشون...
برای یادگیریم مفیده تازه... :D

M a н d i s

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
اراك
رشته دانشگاه
پزشكی

فــکر نمیکنم اگه اگه مثلا راهنمایی قاطی شه خیلی جالب باشه ...

کشور هایه دیگه هم ما نمیدونیم واقعا خوبه یا نه ... باید از نزدیک دید

اما دانشگاه واقعن نباید جدا باشه .... هیچ وقت ... فک میکنم کسی ک 18 ... 19 .. 20 سالش هست میفهمه داره چ کار میکنه
بچه ک نیست بیان جدا کنن :-"

shaqayeq.m

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
سیستان
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

.

منتقد

مهمان

راجع به کشورای دیگه تحقیق کنید میبینید اونا هم دارن قبل دانشگاه جدا میکنن نظیر سوئد

و اما این که میگید قبلش جدا باشه فرقی نداره ولی تو دانشگاه دیگه بزرگ شدن...جدا اینایی که میبینیم همشون بزرگ شدن؟(جز معدودی)

البته بله قد و هیکلشون بزرگ شده

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از نـاطـــق :
راجع به کشورای دیگه تحقیق کنید میبینید اونا هم دارن قبل دانشگاه جدا میکنن نظیر سوئد

و اما این که میگید قبلش جدا باشه فرقی نداره ولی تو دانشگاه دیگه بزرگ شدن...جدا اینایی که میبینیم همشون بزرگ شدن؟(جز معدودی)

این بگیم بزرگ شدن میفهمن بحثش فرق داره ولی خب بالاخره تو یه بازه ای باید ارتباط درست برقرار کردن رو یاد بگیرن دیگه !

منتقد

مهمان

به نقل از \\موذی هقعاص// :
این بگیم بزرگ شدن میفهمن بحثش فرق داره ولی خب بالاخره تو یه بازه ای باید ارتباط درست برقرار کردن رو یاد بگیرن دیگه !
در این که انسان باید رابطه درست برقرار کردن رو یاد بگیره شکی نیست
ولی با یه مثال عرضمو میگم:

شما اگر خواهر و برادر کوچکتر داشته باشید و بخواید یادش بدید آتش میسوزونه میندازیدش وسط آتش؟
صد در صد بعدش میفهمه که آتش سوزانه ولی دیگه سوخته بدنش

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از نـاطـــق :

کشور های دیگه اگر دانشگاهاشونو تفکیک کردن لطفا یه خبر یا مطلب قابل استناد از این ادعا بذارید .
دختر ها و پسرهایی که همشون بالای 18 سال ، یعنی سن قانونی هستن بزرگ محسوب میشن و اگر از نظر عقلی بزرگ نشده باشن باید بشن. بنابراین راهش این نیست که مثل بچه ها ی کوچیک که عقلشون نمیرسه و چیزهای مختلف رو از جلو دستشون برمیدارن چنین رفتاری باهاشون بشه چون در اینصورت هرگز یاد نمیگیرن که بزرگ بشن .

منتقد

مهمان

به نقل از Bahar_R :
کشور های دیگه اگر دانشگاهاشونو تفکیک کردن لطفا یه خبر یا مطلب قابل استناد از این ادعا بذارید .
دختر ها و پسرهایی که همشون بالای 18 سال ، یعنی سن قانونی هستن بزرگ محسوب میشن و اگر از نظر عقلی بزرگ نشده باشن باید بشن. بنابراین راهش این نیست که مثل بچه ها ی کوچیک که عقلشون نمیرسه و چیزهای مختلف رو از جلو دستشون برمیدارن چنین رفتاری باهاشون بشه چون در اینصورت هرگز یاد نمیگیرن که بزرگ بشن .
کشور های دیگه پیشتاز خیلی کارا هستن و خیلی کارارو هم که ما میکنیم نمیکنن آیا ما باید تبعیت کنیم؟
من به شخصه مخالف تفکیک به این شکل نیستم اما از منظری هم کار درستی هست
بستر کنترل در دانشگاه وجود نداره
کسی که به سن 18 که از نظر شما بزرگ هست میرسه و اگر بار اولش باشه بخواد ارتباط صحیح برقرار کنه چند درصد احتمال وجود داره که بتونه ؟
باید یک سری پیش فرض وجود داشته باشه
در کشور ما وجود نداره هنوز...و البته در هیچ کشور دیگه ای هم مشاهده نشده

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از نـاطـــق :
کشور های دیگه پیشتاز خیلی کارا هستن و خیلی کارارو هم که ما میکنیم نمیکنن آیا ما باید تبعیت کنیم؟
من به شخصه مخالف تفکیک به این شکل نیستم اما از منظری هم کار درستی هست
بستر کنترل در دانشگاه وجود نداره
کسی که به سن 18 که از نظر شما بزرگ هست میرسه و اگر بار اولش باشه بخواد ارتباط صحیح برقرار کنه چند درصد احتمال وجود داره که بتونه ؟
باید یک سری پیش فرض وجود داشته باشه
در کشور ما وجود نداره هنوز...و البته در هیچ کشور دیگه ای هم مشاهده نشده
کسی نمیگه از همه ی روش هاشون تبعیت کنیم اما جاهایی که نتیجه ی خوبی داده باشه میشه از اون روشها استفاده کرد .
بله البته کسی که به سن 18 سال میرسه و تابحال با هیچ جنس مخالفی غیر از فامیل های نزدیک تعامل اجتماعی نداشته از نظرش پدیده ی عجیبی خواهد بود این ارتباط که برمیگرده به روش های اشتباهی که در مقاطع قبل از دانشگاه استفاده میشه .
کسی که به سن 18 میرسه باید از این نظر قبلا توی خانواده بهش آموزش های اجتماعی لازم رو داده باشن تا وقتی وارد اجتماع بزرگتری به نام دانشگاه میشه مشکل پیدا نکنه .

بالا