• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تفكيك جنسيتي در دانشگاه ها

hamidreza96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
× هاشمی نژاد II
شهر
× مشهد
مدال المپیاد
× نوچ ، جوونیام میخواستم برم شیمی پشیمون شدم
دانشگاه
× هرجا خدا بخواد
پاسخ : تفكيك جنسيتي در دانشگاه ها

نظر آقای روحانی رئیس جمهور جدید درباره ی تفکیک جنسیتی دانشگاه ها :

. برنامه ای که برای تفکیک جنسیتی دانشگاهها آغاز شده از چه معیاری برخوردار است؟ در کجای قانون اساسی مجوز تفکیک

جنسیتی در دانشگاهها صادر شده؟ محروم کردن زنان جامعه از تحصیل در برخی از رشته های علمی بر مبنای کدام برنامه یا سند علمی است؟

طرح تفکیک جنسیتی نه دارای کار کارشناسی است و نه با خواست جامعه انطباق دارد.

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

این روحانی با این حرفاش ترور نشه :Dخیلیه واقعا راس میگه باو یعنی انقد ملت ما ... شون بالاست که باید جدا از هم درس بخونن :-w

ska

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
با المپیاد بود که یادگرفتم دانشجو باشم نه دانش اموز
رشته دانشگاه
شیمی کاربردی

به نقل از BlackLord :
کی گفته دانشگاه محل درسه فقط؟؟
حالا اگه یکی تحمل این قضایا رو نداشته باشه به خودش مربوطه باید خودشو نگه داره
این مسائل شکست عشقی و و اینا ربطی به دانشگاه نداره
همیشه هست و جود داره اگه تو دانشگاه جلوشو بگیرن از یه جا دیگه میزنه بیرون.. تو خیابون عاشق هم میشن...یا تو محل کار یا هر جای دیگه. اصلا چیزی نیست که فقط تو دانشگاه اتفاق بیفته...
حالا دانشجو درسم بخونه همش که نباید درس باشه که....
اگه تو دانشگاه جلوی برخورد دختر و پسر گرفته بشه پس جوونا چجوری ازداوج کنن؟ خانواده زن پیدا کنن براش؟
منم یه زمانی فکر می کردم که ازدواج سنتی یه جای کارش می لنگه و وقت اشنایی کافی نیست و از این قبیل ولی اشتباه خودمونه خوب وقت کافی بدید واسه اشنایی اگه به نظر خوانواده دختری خوبه بعد از خواستگاری کلی وقت بدید تا با هم اشنا بشن کامل !
دوما اصولا رابطه های دانشجویی به ازدواج منجر نمیشه 3سال با هم همه جا میرن ولی چون خودشون این انتخاب رو کردن به خوانواده ها اجازه نمیدن که برن خواستگاری و هی توی این 3سال میگن میخوایم همو بهتر بشناسیم اخرشم حتی بدونه این که خواستگاری ساده ای صورت بگیره همه چی بهم میخوره دختره بیچاره بعدش اگه بهش بگن فلانی کی بود نمیتونه با اطمینان بگه خواستگارم بود و هر جا رفتیم با نظر خوانواده هامون بوده و بعد فهمیدیم با هم تفاهم نداریم و...
شما پسرا خیلی چیزا رو نمیبینید که من دختر میبینم و حس می کنم پس خواهشا این قدر مطمئن حرف نزنید
فکر نمی کنم در این مورد بچه های دانش اموز بتونن درست نظر بدن شما ها که دانشگاه نرفتین فرق چی رو می خواین بدونین هیچ کدوم رو تجربه نکردین خیلی هاتون هم خیلی بچه این هنوز که راجع به یسری چیزا حرف بزنید

gogory-8

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه۱
شهر
کرمان
دانشگاه
شهید باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

منم کاملا مخالفم ببخشید ها ولی اگر این کارو بکنن جوونای ما کامل ندید پدید بار میان ودیگه فساد توجامعه فوران میکنه باید طرز برخورد دو جنس مخالف رو برای بچه فرهنگ سازی کنن نه که از هم جداشون کنن این جوری به جای حل مسئله صورت مئله رو پاک میکنن! [-(

Marziyeh.banoo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

منم کاملا مخالفم چون در اون صورته که آدم بیشتر به سمت جنس مخالف میره :D
همیشه وقتی یه چیزی رو از یه نفر قایم میکنی اون طرف هرطور شده و از هر راهی که باشه میره دنبال اون چیز
حالا اگه ما جنس مخالف رو از دخترامون یا پسرامون دور گه داریم اونا بیشتر ترغیب میشن که برن به طرفش :|

محمد دال

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شلمرود
شهر
شلمرود

@معصومه:
من دانشجو نیستم و خیلی هم نمی دونم که فضا به چه شکلی هست
اصلا این بحث خیلی هم مهم نیست اصلا بهتر بگذار جدا کنن تا خسته شن!
اما یه احساسی دارم این مسئله چندان لرام مهم نیست ولی از این که فکر می کنم یه عده که کارشون خدمت رسانی و اعتلای فرهنگ جامعس به جای اینکه به فکر بهبود سطح علمی دانشگاه ها باشن دارن به این مسایل خاله زنکی فکر می کنم یه احساس نه چندان مناسبی(یه چی تو این مایه ها :| ) نسبت به سیستم علمی میاد تو ذهنم که البته چون هنوز اون سیستم را تجربه نکردم قطعا نمی تونم بگم این تصور من با واقعیت منطبق هست یا نه
یه مثال می زنم فرض کن تو قراره بری پیش یه استاد تموم یه مقاله خیلی شاخ ارایه بدی کی تو فکری که الان از کجا شردع کنم و.... بعد می ری جلو استاده بی توجه به مقاله یه نگاه بت بندازه بگه رنگ لباست اصلا بت نمیاد! بعد بگه راستی اون مرده که همراهته پدرته؟ مطمئنی؟ احتمالا نیت استاد خیره ولی به ذهنیت تو نسبت به جلسه این طرز برخورد استاد اسیب میزنه
نمی دونم دوست دارم جوابت را بخونم

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

ببین اساتید حتی اگر فرهنگشو نداشته باشن سیاست اینو دارن که چنین حرفی نزن..حتی حراست هم به این چیزا اصلا چیزی نمیگه فقط زیرزیرکی ثبت میکنه..بعدا که خواست اذیت کنه رو میکنه
به نظر منم با جدا کردن کردن کلاسا چیزی درست نمیشه..
بعد هی میگن فرهنگ سازی...الان یکی به من بگه فرهنگ سازی دقیقا چیه?یعنی ما دقیقا چه کنیم که جوون ما جای مقدسی چون دانشگاه رو حرمت نگه داره..
ببین ما اول که اومدیم دانشگاه خیلی عادی برخورد میکردیم..گروه بندیامونم مختلط بود..بعد یه ترم فهمیدیم چقد داریم لطمه میخوربم خودمون سمته گروه بندی این جوری نمیریم..بعد نظر شخص من نسبت به پسرا خیلی منفی شده حس میکنم همشون خنگن..یا حداقل خیلی بچه ان و رفتارشون بچه گانس..از محضر همه ی خوانندگان ذکور معذرت میخوام
پسرا که همه اعتماد به سقف..فکر میکنن یوسفن.به دخترا میگن رفتارت با ما جور خاصیه..بعد یه عده دخترا هم پسر میبینن از خود بیخود میشن.... اصلا کار گروه جلو نمیره
خدا نکنه این وسط دو نفرم. دوست شن..هر روز یهر و اشتیه اینا روی کار ما اثر میذاره بعد همشم فک میکنن همه میخوان رفیقشونو بدزدن،،این جاست که کم کم روانی میشی
موفق ترین گروه ها گروه های خالص ان..

kasandan s

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
پردیس فرهنگیان مشهد
رشته دانشگاه
علوم تربیتی

من از بابام شنیدم که زمان امام خمینی که میخواستن دانشگاه رو تفکیک کنن بین کلاس دیوار زدن امام شبش فهمیده و شبونه دستور داده اون دیوار خراب بشه....
از حرفای آقای روحانی هم من برداشت کردم که واقعا هیچ قانون محکمی نیس که دانشگاهها رو بتونن تفکیک کنن...پس یا تفکیک نمیشه یا قدرت کسایی که میترسیدن از کنار هم بودن دانشجوها کمتر میشه (;

به نظر من هرچی که محدو تر بشه فضای جامعه آدما و مخصوصا جوونا حریص تر میشن و فساد بیشتر میشه :)

محمد دال

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شلمرود
شهر
شلمرود

به نقل از معصومه :
ببین اساتید حتی اگر فرهنگشو نداشته باشن سیاست اینو دارن که چنین حرفی نزن..حتی حراست هم به این چیزا اصلا چیزی نمیگه فقط زیرزیرکی ثبت میکنه..بعدا که خواست اذیت کنه رو میکنه
بعد هی میگن فرهنگ سازی...الان یکی به من بگه فرهنگ سازی دقیقا چیه?یعنی ما دقیقا چه کنیم که جوون ما جای مقدسی چون دانشگاه رو حرمت نگه داره..
ببین ما اول که اومدیم دانشگاه خیلی عادی برخورد میکردیم..گروه بندیامونم مختلط بود..بعد یه ترم فهمیدیم چقد داریم لطمه میخوربم خودمون سمته گروه بندی این جوری نمیریم..بعد نظر شخص من نسبت به پسرا خیلی منفی شده حس میکنم همشون خنگن..یا حداقل خیلی بچه ان و رفتارشون بچه گانس..از محضر همه ی خوانندگان ذکور معذرت میخوام
پسرا که همه اعتماد به سقف..فکر میکنن یوسفن.به دخترا میگن رفتارت با ما جور خاصیه..بعد یه عده دخترا هم پسر میبینن از خود بیخود میشن.... اصلا کار گروه جلو نمیره
خدا نکنه این وسط دو نفرم. دوست شن..هر روز یهر و اشتیه اینا روی کار ما اثر میذاره بعد همشم فک میکنن همه میخوان رفیقشونو بدزدن،،این جاست که کم کم روانی میشی
ا خانوم بقایی شمایید؟ شما هنوز هم بحران عوض کردن روزانه نام کاربریتون را دارید؟
فقط یه نکته من مثال زدم نگفتم که الان وضع این طوره من گفتم شرایط طوری یه که به حواشی بیشتر می پردازن و بعد اون مثال را زدم
من فقط دو تا سوال بپرسم
1-الان مشکل ما تو این مملکت اختلاطه دانشگاه هاست؟ مسایل مهمتری مثل تعطیلی انجمن اسلامی دانشگاه ها(فقط وضع انجمن اسلامی تهران خوبه بقیه کلی مشکل دارند) نباید تو اولویت باشه؟
2-مگه عده ای که این بح را مطرح کردند( البته می دونم نظر شما این نیست) نمی گویند که اختلاط در دانشگاه فضای فساد ایجاد کرده؟ خب پس الان باید وضع جوونایی که دیپلم گرفتن و درس را رها کردن بهتر باشه؟واقعا جوونای دانش جو وضعشون خراب تره یا جوونایی که دانشگاه نمیرند؟
البته من از شما تجربم کمتره و این طبیعی هست چون کمتر دیدم و تا حالا این فضا را تجربه نکردم اما در کل بحث من اینه که این تفکیک مزایایی داره و معایبی
به قولی:فیها منفع لناس و اثمها اکبر

XIROX

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتی اصفهان / مهندسی برق

يه موضوعي که هست اينه که،روابط رودررو باروابط اينترنتي خيلي فرق داره،احترامي که توروابط رودرروهست،توروابط اينترنتي نيست
حالاتفکيک جنسيتي باعث شده اين روابط ازمحيط کلاس ودانشگاه به محيط اينترنت و فيس بوک کشيده بشه
مسائلي که دوستان درمعايب اختلاط گفتن،به جرأت ميگم ازبين نرفته،حتاتشديدهم شده

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

به نقل از معصومه :

با اون قسمت موافقم . واقها این دید منفی رو نسبت به پسرا بدنبال میاره
دانشجوی پسر برحسب همون اعتمادبسقف ( که ربطی به دانشگاه نداره ایجادشدنش) میادمیگه کل دخترای کلاس ما تو دانشگاه چشمشون دنبال منه :O دقیقا این حس رو دارن که هرکی یه چیزی گفت یه منظوری داشته :O هرکدومشون فکرمیکنن باحال ترین پسر کلاسشونن :-?
یه جا بحث بود بین چندتا دانشجوی دختر یه ترم اولیش میگفت ما میخوایم مثل همکلاسی رفتار کنیم دیگه رد میشیم سلام رو میکنیم!بعد با این پسرایی که قشنگ برمیدارن جواب سلام رو نمیدن چه باید کرد! :|
بقول اون تر بالاییه شما فرهنگ داشته باشید و درست رفتارکنید دیگه! اونی هم که برمیداره جواب نمیده هنوز گیجه تو جو دبیرستانیه خودش کم کم درست میشه از جو میاد بیرون!

ولی باید باشه . بنظرم این رفتارها ترم های بالاتر درست میشه
تقصیری هم نیس فرصتی از قبل نبوده به طور رسمی ، که توقع داشته باشیم تجربه رفتار صحیح رو حتما داشته باشن + و شاید بربخوره من معذرت میخوام اما بعضی از رفتارهای بچگانه باید از بین بره درافراد
بنظرم خیلی بهتره که این اتفاق بیافته حداکثرهمینجا تا کجا قراره ادامه بدیم؟ بعدشم تو محیط کار باید ارتباط درست بتونن برقرار کنن باهم دیگه !
بنظرم همون بهتراینه که دانشگاه رو بریم ولی این فرهنگ ارتباط رو داشته باشیم! سرکار گذاشتن و ضایع کردن و اینا بزرگترین دغدغه امون نباشه! مثل یه ادم بالغ رفتارکنیم.
خوش برخوردی و بافرهنگ رفتارکردن همکلاسیمونم که از روی ادبه با چیز دیگه اشتباه نگیریم :-" کسی که اخلاقش همینه که نباید بگیم نه بداخلاق باش :-"

درسته منتظر اظهار نظر دانشجوها هم هستیم اما ما هم نظرمون اینه به نوبه ی خودمون :)

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

اصلا تفکیک بشه انگیزه واسه درس و دانشگاه نمیمونه :D

ska

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
با المپیاد بود که یادگرفتم دانشجو باشم نه دانش اموز
رشته دانشگاه
شیمی کاربردی

من اصلا به دانشگاه ام علاقه نداشته ام و ندارم و به طور اتفاقی قبول شدم ! دانشگاهم تفکیکه ! خیلی بچه ها عقده بازی در میارن پسرا بیشتر ولی چرا من مثه اونا نیستم خیلی هم خوب بلدم با پسرا رفتار صحیح داشته باشم
پس مشکل تربیت و تفهمیم نشدن بچه هامونه نه تفکیک! خیلی از دخترایی که الان دانشگاه عادی میرن بپرسید هنوز که هنوزه میگه میترسم سوال جواب بدم سر کلاس از بس این پسرا تیکه میاندازن من یکی که به خاطر این قضیه خوشحالم هر چی دلم بخواد می کنم نگران هیچ تیکه ای هم نیستم
ادمی که درست تربیت نشده باشه دانشگاه تفکیک و غیر تفکیک بره سر انجامش یکیه! دروغ می گم؟؟؟؟؟ ریشه ی همه چیز تربیته نمیتونید انکارش کنید ادمی که درست تربیت شده باشه عقده ای نمیشه

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از چشـــــــمک :
اصلا تفکیک بشه انگیزه واسه درس و دانشگاه نمیمونه :D
خیلی این حرفتون زشت بود و به شخصیت دانشجو ها واقعا توهین کردین . یعنی همه فقط واسه ... میرن دانشگاه ؟؟ :|

به نظر من اینکار نه عملیه نه منطقی نه خواسته ی مردم واقعا هیچ حسنی نداره . اولا که دانشجو یه آدم بالغ و عاقل بالای 18 سال هست و خودش میتونه درست رو از غلط تشخیص بده خیلی توهینه که یه عده بیان با زور براش باید و نباید بذارن . یعنی یه آدم بالغ اینقدر نمی فهمه که بتونه رفتارشو کنترل کنه؟؟
بعد وقتی طرف بخواد ازدواج کنه هم جنس مخالفشو یه موجود فضایی که هیچ وقت باهاش مواجه نشده از بچگی میبینه چجوری قراره با چنین آدمی زندگی کنه؟؟؟ باید بالاخره یه جایی با رفتار های جنس مخالفش آشنا شده باشه توی جامعه !
دوما برای اینکار دو راه وجود داره یا اینکه این روش احمقانه ی الان یعنی یه سری رشته ها برای دخترا یه سری برای پسرا که واقعا خنده داره .
یا اینکه کلا امکانات و دانشگاه ها و استاد هارو دوبرابر کنن که امکان نداره چنین کاری اگر هم انجام بشه کیفیت آموزش به شدت پایین میاد .

/quote]
به نقل از skashef :
ادمی که درست تربیت نشده باشه دانشگاه تفکیک و غیر تفکیک بره سر انجامش یکیه! دروغ می گم؟؟؟؟؟ ریشه ی همه چیز تربیته نمیتونید انکارش کنید ادمی که درست تربیت شده باشه عقده ای نمیشه
بخشی از تربیت با خانواده هست بخشی از اون هم توی اجتماع شکل می گیره . شما نمی تونید به یه موجودی که تابحال پسر ندیده یاد بدید با پسرا چجوری رفتار کنه چون براش قابل درک نیست . عقده ای شدن هم تا حد زیادی از کنترل تربیت خارجه .
شما هر چیزی رو با اصرار کسی رو ازش محروم کنید و حساسیت ایجاد کنید جذابیت اون مسئله بیشتر میشه این یه مسئله ی روانیه .

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از skashef :
من اصلا به دانشگاه ام علاقه نداشته ام و ندارم و به طور اتفاقی قبول شدم ! دانشگاهم تفکیکه ! خیلی بچه ها عقده بازی در میارن پسرا بیشتر ولی چرا من مثه اونا نیستم خیلی هم خوب بلدم با پسرا رفتار صحیح داشته باشم
پس مشکل تربیت و تفهمیم نشدن بچه هامونه نه تفکیک! خیلی از دخترایی که الان دانشگاه عادی میرن بپرسید هنوز که هنوزه میگه میترسم سوال جواب بدم سر کلاس از بس این پسرا تیکه میاندازن من یکی که به خاطر این قضیه خوشحالم هر چی دلم بخواد می کنم نگران هیچ تیکه ای هم نیستم
اولا که گیریم خانواده بد تربیت کرد..تقصیر بقیه ادما. که باید تحمل کنن چیه?و راهش چیه;?
بعد تربیت خانواده مهم هست ولی از اون مهم تر راهنمایی و دبیرستانیه که بچه درس. خونده..

ما خیلی ها از خانواده هاز دست بالا داریم که پسرم کم ندیده بودن ولی چنان خودشونو گم میکنن که...
د

• لایک
امتیازات: zmaa

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به هر حال وجود زن و مرد کنار هم تو جامعه و دانشگاه جنبه های مفید زیادی داره , خیلی کار های علمی که انجام میشه لازمه زن و مرد هر دو کنار هم تصمیم بگیرن و نظر بدن ...

farewel

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanagan nahie1
شهر
kerman
مدال المپیاد
ای بابا بیخیالم نمیشه!!!!

طرح بدی نیس مگه اینکه همه چیز عادلانه تقسیم شه
مثلا داداشم که دانشگاه قم درس میخونه میگه دخترا حتی واسه نماز خوندنم اجازه اومدن توی نماز خونه رو ندارن!!!!!! :rolleyes:
آخه این درسته؟!حالا بماند که چه خوابگاه و کلاسای مزخرفی دارن...
تازه کل دانشگاه پسرا دوربینه که خدایی نکرده اینا از دیوار بالا نره و نرن تو دانشگاه دخترا!! :-"
آخه با این وضع تفکیک نه بهتر نیس؟!

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

خدا مـــــرگشون بده :|
همه ی امکانات مالِ بقیس ؛تا فمیدن ما میخایم بریم دانشگاه هممونو جدا میکنن! :(
من اصن شانس نداشتم توهمون مهد کودکم دختر تو کلاسم نبود :-"

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

من متوجه یک مطلب نمیشم. چرا کلآ توی پست های اکثر افراد تاپیک پیش فرض پست این تصور درست مطلق فرض شده که رابطه ی دو نفر دختر پسر صرفآ به عنوان دوست دختر و دوست پسر بدون هیچ نیتی برای ازدواج اشتباهه... میشه دلیل هاتون رو بگید ؟!

black spider

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
Anesthesia

با این کار مخالفم ولی با اینک دخترا ـو پسرا یهویی بیان تو ی جا مث دانشگاه ی جا باشنم مخالفم! اگه از همون اول ابتدایی اینا باهم باشن خیلی از مشکلات حل میشه!

بالا