• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تفكيك جنسيتي در دانشگاه ها

منتقد

مهمان
پاسخ : تفكيك جنسيتي در دانشگاه ها

به نقل از Bahar_R :
کسی نمیگه از همه ی روش هاشون تبعیت کنیم اما جاهایی که نتیجه ی خوبی داده باشه میشه از اون روشها استفاده کرد .
بله البته کسی که به سن 18 سال میرسه و تابحال با هیچ جنس مخالفی غیر از فامیل های نزدیک تعامل اجتماعی نداشته از نظرش پدیده ی عجیبی خواهد بود این ارتباط که برمیگرده به روش های اشتباهی که در مقاطع قبل از دانشگاه استفاده میشه .
کسی که به سن 18 میرسه باید از این نظر قبلا توی خانواده بهش آموزش های اجتماعی لازم رو داده باشن تا وقتی وارد اجتماع بزرگتری به نام دانشگاه میشه مشکل پیدا نکنه .
ببخشید این کار توی کشورای دیگه نتیجه خوبی داده؟
توی خانواده ها خیلی آموزش ها داده میشه چه ایران چه کشورای دیگه اما باز هم کمه...بیشتر از این ها باید روش کار بشه
در ضمن من حرف هایی که میزنم کاملا از منظر اسلامیه

بدون اسلام بخوایم در نظر بگیریم:
بله در کشور های دیگه اینکار جواب داده و افراد تعامل اجتماعی رو یاد گرفتن و خیلی راحت با هم ارتباط برقرار میکنن و خیلی کارای دیگه رو انجام میدن
اینجور یاد گرفتن هیچ فایده ای نداره از نظر من و از دید اسلامی...با چه قیمتی اینارو یاد گرفتن؟

mohandes leily

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 و 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
ikiu
رشته دانشگاه
فیزیک
اینستاگرام

این اتفاق اگه بخواد بصورت ریشه ای درست شه باید تو دوران ابتدایی مختلط باشن مدارس
اون موقع است که میشه دختر پسر رو بدون هیچ حاشیه ای کنار هم گذاشت.

اینکه بخوان تو دانشگاه مختلط کنن یه مضراتی داره همتون هم میدونید ولی هر چی هم باشه کمتر از اونه ک هنوز هم تو این سن بخواد تفکیک باشه تو دانشگاه
دختر و پسر یه جایی باید کنار هم نشستن رو یاد بگیره بالاخره.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از نـاطـــق :
ببخشید این کار توی کشورای دیگه نتیجه خوبی داده؟
توی خانواده ها خیلی آموزش ها داده میشه چه ایران چه کشورای دیگه اما باز هم کمه...بیشتر از این ها باید روش کار بشه
در ضمن من حرف هایی که میزنم کاملا از منظر اسلامیه

بدون اسلام بخوایم در نظر بگیریم:
بله در کشور های دیگه اینکار جواب داده و افراد تعامل اجتماعی رو یاد گرفتن و خیلی راحت با هم ارتباط برقرار میکنن و خیلی کارای دیگه رو انجام میدن
اینجور یاد گرفتن هیچ فایده ای نداره از نظر من و از دید اسلامی...با چه قیمتی اینارو یاد گرفتن؟
بله نتیجش به مراتب از اینجا بهتر بوده که یک دختر و پسر متاسفانه در اغلب موارد جز دید نر و ماده نمی تونن جور دیگه به هم نگاه کنن مثلا به عنوان دوست .
آموزش ها حتما با روش درستی داده نمیشه که نتیجه نمیده پس .
پس باید عرض کنم که اینجا گفت و شنود اجتماعیه که هیچ پیش فرض مذهبی لزوما مطرح نیست شما اگر از نظر اسلامی می خواید بررسی کنید انجمن اعتقادی محل مناسب تریه .
بله اونجا اینطوره چون تصمیم گیری مسائل شخصی و روش زندگی به فرد سپرده میشه تا روش زندگیش رو انتخاب کنه . همه تعامل اجتماعی رو یاد میگیرن بعد از اون هرکس با توجه به ارزش های اخلاقی خودش نوع تعاملاتش رو تعیین می کنه .
چرا فایده ای نداره ؟ :-/

sa128sr

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه زنجان
رشته دانشگاه
شیمی

کسی که بخواد با جنس مخالف رابطه برقرار کنه رو اگر توی شیشه هم بکنن کار خودش رو میکنه، نمیشه جلوشون رو گرفت که، تلاشی بس بیهوده است در درجه اول، بعدش هم کار بسیار بسیار احمقانه ایه ب نظرم

منتقد

مهمان

به نقل از Bahar_R :
بله نتیجش به مراتب از اینجا بهتر بوده که یک دختر و پسر متاسفانه در اغلب موارد جز دید نر و ماده نمی تونن جور دیگه به هم نگاه کنن مثلا به عنوان دوست .
آموزش ها حتما با روش درستی داده نمیشه که نتیجه نمیده پس .
پس باید عرض کنم که اینجا گفت و شنود اجتماعیه که هیچ پیش فرض مذهبی لزوما مطرح نیست شما اگر از نظر اسلامی می خواید بررسی کنید انجمن اعتقادی محل مناسب تریه .
بله اونجا اینطوره چون تصمیم گیری مسائل شخصی و روش زندگی به فرد سپرده میشه تا روش زندگیش رو انتخاب کنه . همه تعامل اجتماعی رو یاد میگیرن بعد از اون هرکس با توجه به ارزش های اخلاقی خودش نوع تعاملاتش رو تعیین می کنه .
چرا فایده ای نداره ؟ :-/
بله اونجا به هم دید نر و ماده ندارن چون کارای نر و مادگی با آرادی کامل اجرا میشه و نیازی نمیمونه:|
گفت و شنود اجتماعی بحثی رو مطرح کرده که مربوط به جمهوری همیشه اسلامی ایرانه پس با دید اسلامی نظر میدم...شما هم به عنوان یک انسان یاد بگیرید بحث کنید نه کسی رو بفرستید سر بحث دیگه ای
شده شبیه حرف نتانیاهو که گفت اگر توی ایران آزادی بود مردم لی میپوشیدن...
در جواب شما و ایشون باید بگم اگر تو کشور های غربی و آمریکا واقعا آزادی بود افراد میتونستن حجاب داشته باشن
آیا نفی حجاب چیزی جز بها دادن به همون بحث نر و مادگیه از نظر شما دوست عزیز؟

Nightiingle

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

به نقل از نـاطـــق :
بله اونجا به هم دید نر و ماده ندارن چون کارای نر و مادگی با آرادی کامل اجرا میشه و نیازی نمیمونه:|
گفت و شنود اجتماعی بحثی رو مطرح کرده که مربوط به جمهوری همیشه اسلامی ایرانه پس با دید اسلامی نظر میدم...شما هم به عنوان یک انسان یاد بگیرید بحث کنید نه کسی رو بفرستید سر بحث دیگه ای
در جواب شما و ایشون باید بگم اگر تو کشور های غربی و آمریکا واقعا آزادی بود افراد میتونستن حجاب داشته باشن

اولن كه اون تصوري كه شما از "آزادي كامل" دارين خيلي اغراق شده است و به نظر مياد بيشتر از فيلمهاي هاليوودي سرچشمه ميگيره.
باور بفرماييد مردم كشورهاي ديگه همه‌ي فكر و ذكرشون روابط جنسي نيست. :D

اين حرف شما كه "اگه تو غرب آزادي بود مردم ميتونستن حجاب داشته باشن" هم دقيقاً مثل حرف نتانياهوئه چون مردم اگه دلشون بخواد ميتونن حجاب داشته باشن، اگه هم كسي بهشون بگه به چه حقي حجاب داري، ميتونن بهشون بگن كه سرشون به كار خودشون باشه. :|

فقط فرانسه است كه زنان (اون هم فقط در ادارات دولتي و مدارس) حق پوشيدن حجاب رو ندارن (كه از نظر من قانون اشتباهيه). جالب‌تر اينه كه تركيه هم تا همين چندي پيش همين قانون رو داشت، ولي نميدونم چرا تركيه "كشور دوست و همسايه" بود، ولي آمريكا (كه هيچكس حق نداره مانع فعاليتهاي ديني ديگران بشه) لقبش هست "شيطان بزرگ". :-?

اين تفكيك هاي جنسيتي دقيقاً دليل بيشتر مرض‌هاي رواني ايه كه مردم كشورمون دارن. يه جوري در مورد تفكيك جنسيتي سخنراني ميشه كه يه دختر و پسر يه جا تنها باشن فكر ميكنن الان حتمن يه اتفاقي ميفته. :| و اين حقو به خودشون ميدن كه يه كاري هم بكنن.
همينه كه مردم اين قدر عقده‌اي شدن و مردم هركدوم شيش تا دوست‌پسر/دوست‌دختر دارن. وگرنه هرجاي ديگه‌ي دنيا كسي در آنِ واحد با بيشتر از يه نفر باشه خيلي چيز غيرعادي اي محسوب ميشه.

آمار مزاحمتهاي جنسي هم در ايران شايد براتون باورنكردني باشه. البته كه ايران همچين آماري نداره، چون البته عفت ملي ميره سوال اگه همچين چيزي عمومي بشه. ;;) اكثر مردم از ترس آبروشون شكايت نميكنن، و غم‌انگيزتر از همه اينه كه براي بعضي مردم همين كه دختر خودشون قرباني تجاوز باشه آبروريزي محسوب ميشه.[nb] "دخترم دست‌خورده شده" "دخترم روسياه شده" "حالا من اين دخترو به كي بدم؟"
شايد خنده‌دار باشه براتون اين حرفا، ولي خيلي خانواده‌هاي سنتي دقيقن اين جورين.[/nb] در مورد "تجاوز" به مفهوم واضحش هيچ بحثي نميتونيم بكنيم، چون وقتي ايران آمار نداره چيزي براي مقايسه نيست و هرگونه بحثي بيهوده‌ است.

بياين درمورد مزاحمت جنسي صحبت كنيم:

آمار مزاحمت جنسي در ايالات متحده اينه كه هردودقيقه يك نفر دچار مزاحمت جنسي ميشه.
خيلي وحشتناك به نظر ميرسه نه؟ خب، براتون خبراي جديد دارم: تو ايران اوضاع خيلي خيلي بدتر از اينه. :)

تو كشورهاي پيشرفته، همين كه يه نفر دنبال يكي راه بيفته[nb]ايران" "خانوم شماره نميدين؟ شمارمو ميگم يادداشت كن."
هرچي هم دختره محلش نذاره يا بگه نه، تاثيري نداره.[/nb] مزاحمت جنسي محسوب ميشه[nb]stalking[/nb]. ميدونين يعني چي؟ يعني اين كه تو ايران هر ثانيه مردم دارن دچار مزاحمت جنسي ميشن.
بگذريم از اين كه اكثر دخترهاي ايراني حداقل يه بار تو عمرشون تو مكان‌هاي عمومي انگولك شدن. اين تعارض جنسيه و تو هر كشور متمدني، ميتونن طرفو بكشونن دادگاه و آبا و احدادشو بيارن جلوي چشمش.

ولي بيخيال همه‌ي اين‌ها. بياين تفكيكها رو بيشتر كنيم تا مردم عقده‌اي تر بشن! /m\ اين درست همون چيزيه كه جامعه‌ي ما بهش احتياج داره! \:D/

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از نـاطـــق :
نخیر اونجا دید نر و ماده ندارن چون همه چیز وقتی عادی تلقی بشه دیگه عجیب نیست و واکنش عادی رو هم به دنبال داره . ضمنا خیلی فرقه بین افرادی که طرف مقابل رو به عنوان یه انسان مثل خودشون میبینن و جامعه ای که رابطه ای خارج از نر و مادگی اساسا نباید بین دختر پسر باشه یعنی دید دو انسان به وجود نمیاد .
گفت و شنود بحثی رو مطرح کرده که در مورد یک مسئله ی اجتماعیه و هیچ ربطی به مسائل حکومتی نداره صرفا بررسی از دید درست و غلط بودن در اجتماع و نتایجی که به دنبال داره هست . من هم در بخش گفت و شنود اجتماعی با شما بحث اعتقادی نخواهم کرد . میتونید بذارید به حساب فرستادن به بحث دیگه یا هرچی که صلاح میدونید .
بحث تاپیک هم اصلا آزادی یا عدم وجود اون در غرب و حجاب نیست . همه چیز رو قاطی نکنید .

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از نـاطـــق :
1- بله اونجا به هم دید نر و ماده ندارن چون کارای نر و مادگی با آرادی کامل اجرا میشه و نیازی نمیمونه:|

2-گفت و شنود اجتماعی بحثی رو مطرح کرده که مربوط به جمهوری همیشه اسلامی ایرانه پس با دید اسلامی نظر میدم...شما هم به عنوان یک انسان یاد بگیرید بحث کنید نه کسی رو بفرستید سر بحث دیگه ای

3-شده شبیه حرف نتانیاهو که گفت اگر توی ایران آزادی بود مردم لی میپوشیدن...

1- اولاً که در ایران هم آزادی های ظاهری گرفته میشه و زن ها رو محدود و محکوم میکنند!!! و گرنه در باطن اصلاً و ابداً با آزادی جنسی مبارزه نمیکنه!!!!
در شیعه ما ادواج 1 روزه داریم! و یک مرد میتونه روزانه 10 تا زن صیغه کنه !!! آیا این آزادی جنسی نیست؟؟؟؟شما به این چی میگید؟

اگر خود زن و مرد بخواهند صيغه عقد غير دائم را بخوانند، بعد از آن كه مدّت و مهر را معيّن كردند، زن بگويد: «زَوَّجْتُكَ نَفْسىِ فِى الْمُدَّةِ الْمَعْلُومَةِ عَلَى الْمَهْرِ الْمَعْلُوم» يعني خودم را به همسر غير دائمي شما به مدت و مهر معلوم در آوردم،بعد بدون فاصله مرد بگويد: «قَبِلْتُ»، يعني قبول کردم ، عقد موقت صحيح است .
اگر زن مرد را وکيل بگيرد که از طرف او ايجاب را در عقد بخواند، مرد بايد اول وکالتا از طرف زن بگويد: «زَوَّجْتُ مُوَكِّلَتِى (فلانا) لِنَفْسى فِى المُدَّةِ الْمَعْلُومَةِ عَلَى الْمَهْرِ الْمَعلُوم،(به جاي کلمه فلانا اسم زن را بگويد) " يعني به ازدواج و همسري موقت در آوردم موکله خود را براي خودم با مهر معلوم، بعد بلا فاصله از طرف خود بگويد: قَبِلْتُ التَّزوِيجَ لِنَفْسى فِى المُدَّةِ الْمَعْلُومَةِ عَلَى الْمَهْرِ الْمَعلُوم، يا بگويد قَبِلْتُ لِنَفْسى هكَذَا " اين ازدواج را قبول کردم ".

- اگر خود زن و مرد بتوانند عقد را با رعايت شرايط آن درست بخوانند، عقد صحيح است . هم چنين اگر مرد عقد را درست بخواند و زن اورا وکيل بگيرد ،عقد صحيح است.

در عقد موقت بايد مهريه و مدت تعيين شود . بدون تعيين مهريه و مدت عقد، عقد موقت صحيح نيست

این عقد عملاً این رو میگه : من حاضرم با مهریه (پول) مشخص و تایم مشخص در خدمت شما باشم! :D

حالا این چه تفاوتی با فاحشه ای که در برابر پول خدمات جنسی اراعه! میده داره!! الله اعلم! :|

2- اتفاقاً مشکل اساسی همینه که تاپیک "گفت و شنود اجتماعی" هست!! نه "گفت و شنود اجتماعی اسلامی" :-" شما باید در این جا از دید جامعه شناسی حرف بزنید یا حداقل استدلال های اجتماعیتون رو بیان کنید!!! نه دینی!!!
درسته که جامعه ی ما اسلامیـ ـه اما این اسلامی بودن دلیل نمیشه که ما ذهنمون رو روی علم و منطق ببندیم و بگیم چون جمهوریـ ـه اسلامی هست پس ما باید بدون چون و چرا بپذیریم! :) و این نوع طرز فکر خیلی غلطه :|

3- باز هم مبالغه؟؟ ممنوعیت حجاب توسط "فرانسه" اعمال میشه!! نه آمریکا و اروپا!!!! :|
در ضمن چه ربطی داره؟؟؟؟؟چرا سفسطه میکنید؟؟؟

اگه اون یا یک استدلال غلط نتیجه گرفته که در ایران آزادی نیست! شما هم با یک استدلال غلط نتیجه میگیرید که در اروپا آزادی نیست

• لایک
امتیازات: Frost

Phanntom

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli
شهر
تهران
مدال المپیاد
سابقه دارم!
دانشگاه
light massage(پیام نور)

به نقل از Radikal :
1- اولاً که در ایران هم آزادی های ظاهری گرفته میشه و زن ها رو محدود و محکوم میکنند!!! و گرنه در باطن اصلاً و ابداً با آزادی جنسی مبارزه نمیکنه!!!!
در شیعه ما ادواج 1 روزه داریم! و یک مرد میتونه روزانه 10 تا زن صیغه کنه !!! آیا این آزادی جنسی نیست؟؟؟؟شما به این چی میگید؟
خیر این دید شما کمی نقص داره، حجاب محدودیت نیستش

خیر،یک مرد نمیتونه 10 تا زن رو صیغه کنه، اون شخصی که این کار رو انجام میده و از صیغه به عنوان منافع شخصی استفاده میکنه
لعین شمرده میشه و مجازات خواهد شد در صورت مشخصی شدن عمدی بودن کارش

این عقد عملاً این رو میگه : من حاضرم با مهریه (پول) مشخص و تایم مشخص در خدمت شما باشم! :D

حالا این چه تفاوتی با فاحشه ای که در برابر پول خدمات جنسی اراعه! میده داره!! الله اعلم! :|

این هم کاملا غلطه، این قضیه مربوط میشه به زمانی که شخص نتونه با همسرش باشه و نیاز باشه
و در غیر این صورت حرامه و این مورد رو که بعضی ها ازش سو استفاده میکنن پای اسلام و احکام دین نذارید

2- اتفاقاً مشکل اساسی همینه که تاپیک "گفت و شنود اجتماعی" هست!! نه "گفت و شنود اجتماعی اسلامی" :-" شما باید در این جا از دید جامعه شناسی حرف بزنید یا حداقل استدلال های اجتماعیتون رو بیان کنید!!! نه دینی!!!
درسته که جامعه ی ما اسلامیـ ـه اما این اسلامی بودن دلیل نمیشه که ما ذهنمون رو روی علم و منطق ببندیم و بگیم چون جمهوریـ ـه اسلامی هست پس ما باید بدون چون و چرا بپذیریم! :) و این نوع طرز فکر خیلی غلطه :|
خانم پرنیرا :) ، تو ایران حداقل اجتماع و دین دو عنصر جدایی ناپذیر تلقی میشن و نمیشه جداشون کرد
اگر از دید بعضی ها هم نگاه کنیم در اون صورت باید اسم این نظام رو نظام اسلامی میذاشتن نه جمهوری اسلامی
اما همون افراد طبق دستوراتی که تو قران اومده اسم این نظام رو گذاشتن جمهوری اسلامی
به این دلیل که این حکومت فعلا جانشین حکومت[nb]البته لفظ حکومت اشتباهه،من رو ببخشید که از این کلمه استفاده میکنم
هنگام ظهور امام زمان تمام انسان های درستکار صاحبان زمین هستند و هیچکس به طور مطلق حقی نداره، بنده چون کلمه ای هم عرض پیدا نمی کنم از لفظ خکومت استفاده میکنم [/nb] الهی هستش که زمان ظهور اتفاق خواهد افتاد
مثل این میمونه که بگیم خب فیزیک علم طبیعته و ما فقط میخوایم در مورد طبیعت رو این قضیه تحقیق کنیم و ریاضی هیچ جایی نداره در صورتی که این امکان پذیر نیستش

3- باز هم مبالغه؟؟ ممنوعیت حجاب توسط "فرانسه" اعمال میشه!! نه آمریکا و اروپا!!!! :|
در ضمن چه ربطی داره؟؟؟؟؟چرا سفسطه میکنید؟؟؟

اگه اون یا یک استدلال غلط نتیجه گرفته که در ایران آزادی نیست! شما هم با یک استدلال غلط نتیجه میگیرید که در اروپا آزادی نیست
در اروپا شما به ظاهر آزادی رو میبینید
خیلی چیزها در اروپا و آمریکا بر عکس نشون داده میشن
به طور مثال؛ در تمام فیلم ها حداقل 5-6 بار کلمه ..ک به کار برده میشه در صورتی که آمریکایی ها انسان هایی با فرهنگ بسیار بسیار بالا هستند این یه مورد هستش که کاملا بر عکس نشون داده شده
در ضمن تا شما تو خود اون کشور ها نباشید نمیتونید نظر قطعی بدید

Nightiingle

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

خانم پرنیرا :) ، تو ایران حداقل اجتماع و دین دو عنصر جدایی ناپذیر تلقی میشن و نمیشه جداشون کرد
اگر از دید بعضی ها هم نگاه کنیم در اون صورت باید اسم این نظام رو نظام اسلامی میذاشتن نه جمهوری اسلامی
اما همون افراد طبق دستوراتی که تو قران اومده اسم این نظام رو گذاشتن جمهوری اسلامی
به این دلیل که این حکومت فعلا جانشین حکومت[1] الهی هستش که زمان ظهور اتفاق خواهد افتاد
مثل این میمونه که بگیم خب فیزیک علم طبیعته و ما فقط میخوایم در مورد طبیعت رو این قضیه تحقیق کنیم و ریاضی هیچ جایی نداره در صورتی که این امکان پذیر نیستش

شما ميتونين اين مطلبو در بخش مسائل اعتقادي بررسي كنيد. اينجا بخش گفت و شنود اجتماعيه. يعني اين كه مسائل رو از منظر اجتماعي بررسي ميكنيم. اين كه هر ديني درباره تفكيك جنسيتي چه نظري داره، واقعن در اين بخش تاثيري نداره.
اگه ميتونين استدلال كنين كه اين تفكيك جنسيتي چه آسيبي به اجتماع ميزنه، بفرماييد.

در اروپا شما به ظاهر آزادی رو میبینید
خیلی چیزها در اروپا و آمریکا بر عکس نشون داده میشن
به طور مثال؛ در تمام فیلم ها حداقل 5-6 بار کلمه ..ک به کار برده میشه در صورتی که آمریکایی ها انسان هایی با فرهنگ بسیار بسیار بالا هستند این یه مورد هستش که کاملا بر عکس نشون داده شده
در ضمن تا شما تو خود اون کشور ها نباشید نمیتونید نظر قطعی بدید

در جاهاي ديگه هم به اندازه ايران فحش دادن و بدوبيراه گفتن وجود داره. (متاسفانه) ولي اگه به طور كلي منظورتون اينه كه فيلم ها منبع مناسبي براي بررسي جامعه نيستن، بله. كاملن حق با شماست. فيلمهايي كه در يك كشور ساخته ميشن، فقط نشون ميدن كه مردم اون كشور اوقات فراغت خودشون رو چطور سپري ميكنن.
منظورتون چيه كه در اروپا و آمريكا ازادي فقط به صورت ظاهري وجود داره؟ لطفن توضيح بدين. در هيچ كشوري (به جز فرانسه) هيچكس حق نداره فعاليتهاي ديني شما رو محدود كنه يا شما رو از نوع خاصي از پوشش بازداره. اين كار جرم محسوب ميشه. (حتي اگه بتونين ثابت كنين كه يه شركت شما رو به خاطر مسلمون بودن يا حجابتون استخدام نكرده، ميتونين حقتون رو توسط قانون ازش بگيرين)
بله، به هرصورت آدم تا به يه كشوري نره نميتونه كاملن بي نقص در موردش اظهار نظر كنه، ولي داشتن دوستان خارجي و عضويت در فروم هاي خارجي اصلن معاشرت با افرادي به جز هموطن هاي آدم، خيلي چيزها به اطلاعات آدم اضافه ميكنه كه من اين كار رو كرده‌م و ميكنم.

+دوستان لطفن بحث صبغه رو پيش نكشين چون به تاپيك هيچ ارتباطي نداره.

raha1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشكي

حرفاتون خ تخصصیه!منم نظر زیردیپلمموبدم :D
بنظرمن الان خب تقریبا همه قبل ازواردشدن به زندگی دانشگاه میرن و بنظرم دانشگاه الان مهم ترین جاییه که دونفرباهم اشنامیشن و خب ازدواج میکنن
تودانشگاه شناخت خوبی ازطرف مقابل بدست میاد تابه نسبت مثلا خیابون!یا مثلا ازدواجای خ سنتی که مادر پسر اول دخترو انتخاب میکنه...
اگر قراربشه دانشگاها تفکیک بشن بنظرمن امار طلاق بخاطرعدم شناخت درست بالاخواهدرفت...
و خوب عقده هم که مسلما خ افزایش میابد :D

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به آقای ویلسون :
(نمیتونم نقل قول کنم چون با گوشیم)
اما حتی الامکان سعی میکنم با یک شیب منطقی پیش بره! :)
یک) من حرفی از حجاب نزدم!!!
حجاب یکی از محدودیت های ایران هست!!! نه همش!!
+شما باید با سند و مدرک حرف بزنید!!! کدوم قانون و تبصره ای این فرد رو لعین میدونه؟؟؟؟ کودوم قانونی میگه این فرد باید مجازات بشه؟؟؟؟

برای عقد دائم نیاز به اجازه ی همسر(ان) هست که البته در این هم بین علما اختلاف هست!!
برخی میگن نیاز به اجازه ی همسر هست برخی میگن نیاز به اجازه ی همسر نیست!!
که اتفاقا چند سال پیش لایحه ای در مجلس مطرح شد به اسم لایحه ی حمایت از خانواده که یکی از مواد این لایحه میگفت شما اگر بخواید همسر دیگه ای اتخاذ کنید یا باید از همسر اجازه بگیرید یا از قاضی!!! (ک فکر کنم با اعتراض های فراوونی که به این لایحه شد...این لایحه از قانون کنار رفت)
و در باره ی ازدواج موقت هرگز نیازی نیست که حتما" کنار همسر نباشی!!

میشه شما این حرام و حلال هاتون رو منبع هاش رو هم ذکر کنید در قانون؟ ؟؟؟
چیزی که من میدونم اینه که یک مرد میتونه بی نهایت زن صیغه ای و ۴ زن عقد دائم داشته باشه :)

Luna H.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبدکاووس
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
داروسازی

خب اگه دخترا وپسرا رو جدا کنن خیلی رقابت کمتر میشه؛بعضی دخترا برای کم کردن روی پسرا هم که شده درس میخونن...شوخی کردم بابا :D
:-" اصلا انجام دادنش چیزی نزدیک به محاله!
تازه اونا هم باید اجتماعی بشن دیگه :-"
اونجوری باشه که مدرسه هم فرق زیادی با دانشگاه نداره...

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل

علت این کار چیست؟من میگم ........برای این کار میشه خیلی علتها آورد که این علت ها توی ذهن کسانی شکل گرفته که اصلا چهره دانشگاه و محیط آن را ندیدن اما به نا به شرایطی فعلا تصمیم گیرنده هستند ............آقایونی که حرف از تفکیک جنسیت میزنید میترسین دختران جوانی رو که با سن کم صیغه خود میکنید از دستتون بپره......... نگید که نمیدونیم میدونیم ...............نشستی داری قانون میریزی که به فکر خودت جامعه رو از فساد دور کنی در حالی که خودت داری تویه فساد شنا میکنی.........از آب گل آلود ماهی گرفتن رو یاد گرفتی.............دانشگاه و آدم هاشو به چی تشبیه میکنی با اون افکار پریشونت .........میدونیم که فعلا داریم به نوای تو میرقصیم ولی یه روزی یه جایی میبینی که از شنیدن آهنگ خودت هم حالت بهم خواهد خورد .............

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

تو دانشگاه ما که تفکیک جنسیتی معنایی نداره.
چون کلا ذاتا ما تفکیکیم از هم. :D
کلا پسرا ارتباط اونجوری با دخترا ندارن.پسرا با پسرا دوستن دخترا با دخترا(حداقل تو محیط دانشگاه که اینطوریه)
باید یه جوری بشه تو همه دانشگاها این طور باشه.
ما باهم درس میخونیم.تحقیق میکنیم.از هم سوال میکنیم.با هم حرف میزنیم ولی در همین حد نه بیشتر.
به نظرم تفکیک جنسیتی کار خوبی نیست.باید به بچه ها یاد بدن جنبه داشته باشن.این یاد دادن منظورم تشکیل کلاسای خانواده پایدار و... نیس.یه کار دیگه
نگین چون جدامون کردن تو مدرسه عقده ای شدیم و دیگه نمیشه درستش کرد.چون اون کسایی که تو دانشگاه مام هستن جدا بودن تو دبیرستان ولی تونستن جنبشو داشته باشن.

ALA73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد عزیز
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از love-F :
ببخشید ولی فکر کنم یه دختر و پسر دانشگاهی اونقدر به رشد عقلی رسیده باشن که نخوان مثل دوران دبیرستان به مسائلی به غیر از درس فکر کنن و از نظر من جدا کردنشون یه کار بی فایدست چون یه دختر و پسر همدیگرو فقط توی دانشگاه نمیبینن اگه بخوان میتونن توی خیابونم با هم به معاشقه بپردازن ;)) میترسم اینجوری که پیش میریم توی محل کار هم آقایون و خانوما رو جدا کنن :-??
مطمئن باش که خیــــــــــــــــــــــــــــلی ازونا به همچین رشد عقلی نرسیدن و جدا از بعضی دانشگاها و بعضی رشته های تاپ بیشتر دانشجوها فکر همه چیز هستن به جز درس و اگه غیر این بود وضع ما الان این نبود

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نظر من این کار در مجموع تاثیر منفی داره، این حوری هر دو جنس فک می کنن جنس مخالف خیلی چیز خاصیه،
ولی اگه اینجوری نباشه میبینن که خیلی چیز عادی ایه

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل

به نقل از ALA73 :
مطمئن باش که خیــــــــــــــــــــــــــــلی ازونا به همچین رشد عقلی نرسیدن و جدا از بعضی دانشاها و بعضی رشته های تاپ بیشتر دانشجوها فکر همه چیز هستن به جز درس و اگه غیر این بود وع ما الان این نبود
رشد عقلی محیط وبستر میخواد ........حالا شما ببینید این محیطو فراهم ساختی که از رشد حرف میزنی..........داریم عین یک زمین دیم خودمون رشد میکنیم........نه برنامه ای نه فرهنگ سازی و نه بودجه ای ...........مردم توی نون شبشون موندن...........واقعا برای این نظری که از داخلش حرف تبیعض میاد بیرون متاسفم ............بشینیم ببینیم چرا اینطور هس......چرا افرادو از بودن در کنار هم میترسونیم.................

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

اصلن یه طرز تلقی غلطی که تو جامعه ما هست اینه که می شه با پاک کردن صورت مساله ، مشکلو حل کرد!
ولی نمیشه، باید با مشکل مواجه بشی که اونو حل کنی، نه اینکه ازش فرار کنی

بالا