• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مدافعین حرم

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام
قطعا ما صدها بار شرف داریم به آمریکا و اسرائیل !
من نمی دونم کجای حرفم اسم آمریکا و اسرائیل رو آوردم!
این که جنایات آمریکا و اسرائیل محکومن به جای خودشون،دارم درمورد جنایاتی که به اسم "کشور ما" انجام میشه حرف می زنم!
این که بگیم چون آمریکا و اسرائیل از ما جنایات بیشتری انجام دادن پس ما هم می تونیم جنایت کنیم،یا در مقابل جنایت کشور خوومون سکوت کنیم خیلی مضحکه.

m0rvarid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مرکز طهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
تا مهر نود و دو که اومدم تجربی، المپیاد ریاضی بودم
پاسخ : مدافعین حرم

عه ، خب آره هر كى هرجا مى خواد بره بجنگه :|
تعداد زيادى از افغان ها هم مى رن مى جنگن و تابعيت ايران رو مى گيرن ، خيلى دليل منطقى هست يارو رفته تو سوريه جنگيده
ميداد تابعيت ايران رو مى گيره :| پس فردا بچش بايد تو دانشگاه هاى خوب به دليل اين كه باباش مدافع حرم بوده جولان بده :|
من نمى فهمم چرا آخه ؟ حالا يكى واسه دفاع از وطنش يا حتى اين افغان ها براى دفاع از ايران شهيد ميشدن باز اندكى قابل فهم بود ، ولى الآن كه هيچ اجبارى براى جنگ نيست و داوطلبانس اصلا درك نمى كنم :|
كسى كه اين الآن به دلخواه خودش ميره بايد فكر خانوادش هم باشه ، چرا تا هست تبعيض خانواده شهيد بايد بمونه :|
به شخصه تو همین گلزار شهدای تهران یه عالمه شهید مدافع حرم افغان دیدم
حتی شهدایی که متولد ۷۴، ۷۵ بودن
واقعا به نظرتون بچه ی ۱۸،۱۹ ساله هدفش از جنگ تابعیت گرفتن بوده؟
معلمم یه بار یکی رو تو گلزار دیده بوده که برای سرزدن به برادرش از افغانستان اومده بوده ایران
یه کم انصاف داشته باشید
سهمیه های افراطی کشورمون بخاطر اینه که آدمای درستی روی کار نیستن و همه ی اینا هم بخاطر سود بردن بیشتر خودشونه
+این حضور افغان ها تو ایران و حتی دفن شدن پیکر هاشون تو ایران بخاطر اینه که اینجا آموزش میبینن و سازماندهی و اعزام میشن

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE
IMG_20161218_011444.jpg

یه سوال - به نظرتون از بین این دو نفر، کدوم یکی عضو داعشه؟ :-?

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
پاسخ : مدافعین حرم

درسته اما ن وقتی تو کشور خودمون یه مسلمون گرسنه میخوابه.. (:
یا کسی امنیت نداره.. (:
اینا رو حل کنند.. بعد اونجا هم نیرو بفرستن.. کاملن اونموقع قبوله..
این دوتا دوچیز کاملا جداست کشور چندتاوزارت خانه داره ک هرکدوم باید کارمشخص داشته باشند این که کسی امنیت نداره یا گرسنه است مربوط ب وزارت دفاع نیست تازه هرکدوم بودجه خودشو داره

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک
این دوتا دوچیز کاملا جداست کشور چندتاوزارت خانه داره ک هرکدوم باید کارمشخص داشته باشند این که کسی امنیت نداره یا گرسنه است مربوط ب وزارت دفاع نیست تازه هرکدوم بودجه خودشو داره
دقیقا.
مشکل همینه که بودجه ای که میتونه برای مراکز درمانی، پژوهش های علمی و دانشگاهی هزینه بشه، داره برای این موضوع هزینه میشه.

و قضیه اینه که الان یکی از شرایط زمانی ای هست که بزرگترین راه درامدی ایران، نفت، اهمیتشو از دست داده و درامد دولت به شدت کاهش پیدا کرده. و ایران تقریبا هیچ برنامه ای برای ذخیره ی درامدیش در ۳۰ سال گذشته نداشته یا حتا سرمایه گذاری ای که تبدیل به درامد بشه (در واقع راه هایی هم که برای درامد داشتن بوده رو هم بسته! )

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دقیقا.
مشکل همینه که بودجه ای که میتونه برای مراکز درمانی، پژوهش های علمی و دانشگاهی هزینه بشه، داره برای این موضوع هزینه میشه.

و قضیه اینه که الان یکی از شرایط زمانی ای هست که بزرگترین راه درامدی ایران، نفت، اهمیتشو از دست داده و درامد دولت به شدت کاهش پیدا کرده. و ایران تقریبا هیچ برنامه ای برای ذخیره ی درامدیش در ۳۰ سال گذشته نداشته یا حتا سرمایه گذاری ای که تبدیل به درامد بشه (در واقع راه هایی هم که برای درامد داشتن بوده رو هم بسته! )
حرفتون تقریبا منطقیه اماباتوجه ب اینکه سوریه و لبنان سپردفاعیشونه هرچی بتونن خرج میکنن☺

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE
520tdd134igx.jpg

یه سوال - الباب دست داعش هست خبرگزاری های ایرانی از کجا میدونند که قربانیان غیر نظامی هستند؟
به نظرتون حکومت داعش به جز خبرنگاران ایرنا به سایر کشور‌ها هم اجازه میده به شهر‌های تحت اشغالش خبرنگار بفرستند؟

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
من خیلی تو این بحث ها شرکت نمیکنم
اما یه چیزی رو لازمه بگم ( اول این که من منکر زحمت ایرانیا تو سوریه نمیشم اینو گفتم که بدونید )
اما یه چیزی که خیلیا نمیدونن اینه که از کُل نیروهای مسلح ما فقط سپاه پاسداران قدس ( بخشی که مال دفاع برون مرزی ایرانِ) مستقیما از ایران وجود داره و در اصل دو تا گردان بزرگ تو جنگ هستن که : فاطمیون و زینبیون ( افغانی های مقیم ایران و پاکستانی های مقیم ایرانن) و این دوتا گردان بیشترین نیروهای اعزامی رو از ایران دارن که البته ایرانی هم نیستن اتفاق دیگه ایی که میوفته چیزی نزدیک ۷....۸ تا گردان ( یا شایدم بیشترِ) که از عراق اعزام میشن به سوریه که در واقع ایران فقط حمایت مالی میکنه اونا رو....
ینی اتفاقی که افتاده این که با کمترین ضرر به نیروهای خودِ کشور ( ارتش ....نیروی زمینی...هوایی..و.... ) و با یه هزینه ایی که بیشتر مالیِ از این تیتر که مثلا : داعش به مرز های ایران حمله کرد....!
جلوگیری کردن که در حال حاضر بهترین سیاسته ....
و اینم بگم که اون خونواده ها اتفاقا چون ایرانی نیستن هزینه زیادی دریافت نمیکنن ! من حتی با خونواده یکی از فرمانده هاشون صحبت کردم که تقریبا مقام بالاییه ....و هزینه ی آنچنانی بهشون نمیدن بیشتر هزینه ها صرف اسلحه و تجهیزات جنگی میشه....

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
بای نفر که صحبت میکردم فکرکنم ماهی ۱۰میلیون حدودا به اون میدادن اما واقعا ارزش نداره چون میگفت هرروز که زنده میموندیم خدارو شکر میکردیم :| درکل ایران بااین سیاست برد خوبی داشته چون تو جوونای ایرانی هم پرورش میده جنگیدن رو اگه نیروهاش کم بشن شاید به جوونای خودشم رحم نکنه

• لایک
امتیازات: nils
بالا