• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جهان‌گردی ۴ : ایتالیا

• شروع کننده موضوع

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی
سلام

جهان‌گردی ۴، کشور ایتالیا. روند بحثمون مشابه قبله:

۱. آشنایی با شهر‌ها و جاذبه‌های گردشگری

۲. آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ مردم ایتالیا

اگر تجربه‌ مسافرت هم دارین، حتماً توضیح بدین

اطلاعات اولیه:

کشور ایتالیا ۶۰ میلیون نفر جمعیت داره، بیشترین درآمد از توریسم رو بین همه کشور‌ها داره و هر سال بیشتر از ۴۰ میلیون توریست جذب می‌کنه، پایتخت ایتالیا رُم‌ـه و واحد پولیش یوروئه. شهر‌های مهمش رُم، ونیز، فلورانس، میلان و ناپل هستن.

× لطفاً پست کپی پیست ندین

Colosseum-at-Night.jpg

allame helli

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
نه در زمین نه در زمان جای درنگ است
پاسخ : جهان‌گردی ۴ : ایتالیا

ایتالیا کشور معافیا :D
همون امپراطوری روم قدیم خودمون .
دارای حدود 17دهمین ارتش جهان یعنی حدود 5 تا از ایران ضعیف تر :-"
واما اصل مطلب که همون اثار دیدنیشه : من برج پیزا رو خیلی دوست دارم پیشنهاد میکنم حتما یه بار بخورید مشتری میشید h-:

babak_eb

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
91
رشته دانشگاه
روانشناسی
اینستاگرام
جهان‌گردی ۴ : ایتالیا --- ونیز , شهر کانال ها ...

خب وقتی صحبت از ایتالیا میشه
اولین چیزی که به ذهن من میرسه , شهر ِ کانال ها , یا همون ونیز هستش .
همونطور که میدونین ونیز یکی از شهرهای ایتالیا است که میزان توریست های سالانه ی اون میلیونی است <D=
این شهر به صورت جزیزه های کوچک است که بعضی به هم متصل و بعضی منفصل اند
رفت و آمد در ونیز با قایق صورت میپذیرد /m\
میدونم که اسم ِ قدیمی ترین جزیرش , تورچلو هستش.
در کل شهر تاریخی به حساب میاد
و یه نکته ی جالب که در موردش میدونم اینه که در بهار و پاییز , آب کاملآ بالا میاد "مد" و کاملآ مخل زندگی عادی ساکنین میشه :O
به شهر عشاق هم معروفه x:
لوکیشن ِ فیلم The Tourist نیز , ونیز است.

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

خب :
ونیز یه روز بسشه اگه بخواید برید. کلن هم چند تا جزیره ی کوچیکه که باید با قایق رفت اینور اون ور ، کلن هم پر از کوچه پس کوچش همین طوری داری راه میری یهو از میدون بزرگ شهر سر در میاری. مخصوصن یه در داره از طلا که بهش میگن دروازه ی بهشت خیلی قشنگه. به قول منصور ضابطیان ونیز رو نمیشه توصیف کرد ونیزو باید دید B-)
ولی خیلی قشنگه خیلیییییییییییی.
رم هم خیلی گرمهههههه و بزرگه ، خیلی زندگی توش جریان داره مردم همه جا هستن ، خیلی شهر دوست داشتنی ایه . جاذبه های توریستیشم میشه رفت سرچ رد دید ! برین ببینین اگه میخواین.
اومممم. فلورانس هم خودش چیز خیلی خاصی نداره چون پیزا نزدیکش هست میرن.
+ پیتزا ها و پاستا های ایتالیایی هیییییییچ ربطی به هم اسماشون تو ایران ندارن کلن یه چیز خیلی بدمزه ی دیگه هستن :D
واتیکان هم پره از چیزای مذهبی( مث قم خودمونه :D )
همه جا فروشگاهایی هست که یا صلیب میفروشن یا مجسمه ی حصرت مریم یا حضرت عیسی و پر از عکس پاپه ، اصن یه جای حوصله سر بریه :-"
همین دیگه ببخشید کم بود و خیلی هم اطلاعاتی نبود (ینی منظورم اینه که تئوریک نبود ) :-<

سمپادی_ss

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.

مطمئنا یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری ایتالیا برج پیزاست که مشهور ترین برج کج دنیاست.
85 متر طولشه و حدودا177 سال طول کشیده تا ساخته بشه.
علت این که کج میشه بخاطر اینه که روی یک زمین باتلاقی ساخته شده.
افسانه ها هم میگن گالیله آزمایش سقوط آزادش رو از روی برج پیزا انجام داد
f40z0a9900iwawno31jj.jpg

allame helli

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
نه در زمین نه در زمان جای درنگ است

یه بار با یه توریست ایتالیایی اشنا شدم . بهش گفتم : where are you from ? italy
کلی با هم چرت و پرت گفتیم . شاید همه فکر میکردن من مترجمشم . البته انگلیسی من خیلی داغون بود ولی ...
یه کم ایتالیایی هم باهاش حرفیدم خندش گرفت : اخه من یه زمان مکالمه ایتالیایی گوش میکردم بعدش شروع کردم عین همونا رو گفتن اگر از خنده میمرد بازم بهش حق میدادم :D

وارش

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آمل
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه صنعتی نوشیروانی
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

چند سال پیش تو روزنامه خونده بودم که از یه زمانی انقد تو ایتالیا فساد زیاد شده بود که از اون زمان دیگه اسم پدرو تو شناسنامه هاشون نمی نویسن.راجع به غذاهاشون هم که یکی از بچه ها اشاره کرد اصلا شبیه پیتزای ما نیست و بدمزه است با اینحال اگه جلوی آشپز رو پیتزاتون سس بزنید کلی بهش برمیخوره و این کارو توهین و به معنی بدمزه بودن غذاش تلقی می کنه.

MILEY

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
تِهrun
مدال المپیاد
یه زمانی کامپیوتر...هعی
رشته دانشگاه
دندون پزشکی

اسم این فواره تروی(یا تراوا)هستش و در افسانه ها گفته شده که اگه کسی توی این فواره سکه ای بندازه حتما دوباره به رم بر می گرده

4_10.jpg

Saratonin

ـــــــــــــارا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

خب! اول از ونیز شروع میکنم!

میدان سن مارکو: میشه گفت اینجا معروف ترین مکان ونیزه. دورتادورش کافی شاپ ها ، هتل ها و رستوران هایی با قیمت های آسمونی هست :-" یک عدد کاخ اونجا هست که من الان دقیقا یادم نیست کاخ کدوم پادشاه بوده #-o ولی یه چیز جالب که یادمه اینه که یه سری نقشه ی جهان از جنس چوب رو دیوارای اون کاخه که مربوط به قرن 10 میلادی میشه و خلیج فارس روش به وضوح مشخصه 8->
سردرِ اون کاخ هم یک مجسمه ی شیر هست که خیلی وقتا به عنوان نماد ونیز شناخته میشه.
وسط میدون یه پرنده هایی هستن که باز اسمشونو نمیدونم :-" ولی اصن جزو جاذبه های توریستی اونجاست چون بین آدما زندگی میکنن و راه میرن و با آدما عکس میگیرن و اینا!

san-marco-venice.jpg

گاندولا: خب گاندولا اسم قایق باریکی هست که مخصوص ونیزه و توریست ها خانوادگی سوارش میشن و یک قایقران محلی با لباس مخصوص اون رو هدایت میکنه! از کوچه های باریک ونیز رد میشه و خود قایقران توضیح میده درباره ی مکان ها! مثلا یکی از جاهایی که از جلوشون رد میشه خونه ی مارکوپلوئه :D

venetian-gondola-rides.jpg

پل ریالتو (Rialto): قدیمی ترین و معروفترین پل ونیز هستش! که روی کانال بزرگ ونیز (Grand Canal) قرار داره.

p131244-Venice-Rialto_Bridge.jpg

سه تا جزیره ی معروف و دیدنی اطراف ونیز هست: مورانو ، بورانو و لیدو.
لیدو (Lido): به معنی ساحله! جزیره ی لیدو به غیر از ساحلش چیز خاصی نداره :-?
فک کنم جشنواره فیلم ونیز هم اونجا برگزار شد!

اما مورانو (Murano): این جزیره بخاطر صنعت شیشه سازی فوق العاده ش معروف شده! حتی مجسمه های تو کوچه ها و میدون هاشم از شیشه س! 8->

بورانو (Burano): یه جزیره ی بی سر و صدا و قشنگ! ساختمون هاش رنگارنگن و این نمای جزیره رو مث نقاشی کرده 8->

burano-venice.jpg

خب! حالا رم!

کلزئوم (Colosseum): یه مکان تاریخیه. مث تخت جمشید خودمون نیمه خرابه س :-" که مثلا در زمان قدیم گلادیاتورها اونجا باهم درگیر میشدن و پادشاه از بالا اونا رو نگاه میکرد و مردم هم دور و برشون!

The_Coliseum-r3.jpg

چشمه ی آرزوها (Trevi Fountain): که هرکسی یه آرزو میکنه و سه تا سکه توش میندازه!
(پستِ قبلی عکسشو گذاشته که :-" )

واتیکان: واتیکان هم یه موزه و یه کلیسا داره که کلیساش رو حتما توصیه میکنم ببینید!
اطرافش مغازه هایی هست که گردنبند و مجسمه و تسبیح و اینا با عکس پاپ میفروشن :D بعد کلا فضا براشون معنویه و اینا!

همین فلن!

بالا