• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه یک دانشجو شویم؟!

آیا فهمیدین چجوری باید یه دانشجو بشین؟!

• رای‌دهندگان
    480

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
شیطان پرستیِ آنتوان لاوی(ص)
راستی بچه‌ها! درسته که ترم یک واحدا رو بهتون میدن اما اگه خواستین، می‌تونین پرس و جو کنین که حذف و اضافه بهتون میفته یا نه؟ من ترم یک یعد از مدتی شنیدم همکلاسیم دو واحد عمومی هم اضافه برداشته ولی نمی‌دونستم چه جوری. راجبش می‌تونین با سال بالاییاتون مشورت کنین که طبق رشته و واحداتون به صلاح هست یا اصن ممکنه یا نه؟
هشدار: خطر ایستگاه شدن در کمین است.:))
اقا من نمی فهمم چجوری می گن با سال بالایی هاتون ارتباط بگیرین
یعنی راه بیوفتم تو دانشگاه بپرسم شما سال دوم فلا رشته اید؟
بعد اصن اون اولا هیچ کس هیچ کسو نمی شناسه

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
اقا من نمی فهمم چجوری می گن با سال بالایی هاتون ارتباط بگیرین
یعنی راه بیوفتم تو دانشگاه بپرسم شما سال دوم فلا رشته اید؟
بعد اصن اون اولا هیچ کس هیچ کسو نمی شناسه
اگه کسی رو حضوری شناختین که چه بهتر. اگه نه، می‌تونین تو سایت بپرسین.

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
از کمالگرایی بپرهیزید. الکی زیاد واحد برندارید. شروع نکنید همه درس‌ها رو از رو کتاب مرجع بخونید. اول از همون جزوه استفاده کنید، تمرین و پروژه‌ها رو انجام بدید بعد اگر دیدید وقت اضافه‌ای هست میتونید برید سراغ یک منبع مفصل‌تر. از روی کتاب مرجع بخونی ولی نصف درس رو وقت نکنی بخونی تهش سوزش داره. کورس و ویدیوی آنلاین یا کلاس استاد دیگه اگه بودجه‌بندی یا مرجع متفاوتی داشته باشه ممکنه بیشتر بهتون زحمت بده و وقت بگیره تا این که کمک کنه.
سیستم دانشگاه جوری طراحی نشده که اگه کارت رو درست انجام بدی همه‌چی واسه‌ت درست پیش بره.

پ.ن ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲: اولویت‌بندی کنید. به طور پیش‌فرض وقت برای هیچ کاری کافی نیست. پس از پربازده‌ترین و اساسی‌ترین بخش کار شروع کنید.

ترم سوم اولین باره که بیشتر درسا اصلی هستن و پایه و عمومی نیستن. ممکنه درکی از میزان سختیش نداشته باشید و زیادی واحد بردارید. آهسته آهسته شروع کنید و بررسی کنید با چند تا واحد در ترم راحت هستید و میتونید نمره خوب بگیرید(اگر به نمره نیاز دارید). گول یک واحدی بودن درس‌های عملی رو نخورید.
من یک اصل شخصی دارم که در انتخاب واحد ترجیحا بیش از ۱۷ واحد یا ۶ عنوان درسی برنمی‌دارم.
در واقع تصور می‌کنم کسی که می‌خواد خودش درس رو بخونه و تمرین‌ها رو حل کنه و نمره خوب هم بگیره و سلامت روانش رو هم حفظ کنه بعیده بتونه بیشتر از این رو مدیریت کنه.

اگر درس‌ها رو با ورودی‌های دیگه بردارید توی هم‌گروه پیدا کردن برای پروژه درس ممکنه به مشکل بر بخورید.(البته من خوابگاهی نبودم شاید خوابگاهی‌ها کمتر این مشکل رو داشته باشن) درس رو که با ورودی خودتون و تو ترم اصلیش بردارید برنامه‌تون هم بهتر جور درمیاد.
همچنین جلو جلو درس‌های ترم‌های بالاتر رو برداشتن ممکنه ایده خوبی نباشه چون استاد ممکنه انتظار داشته باشه درس‌هایی رو گذرونده باشید که پیش‌نیاز درس نیستن ولی تو چارت پیش از اون درس اومدن و شما نگذروندین.

ذهنیت من طبیعتا مربوط به رشته خودمه. شاید رشته شما کلا فرق کنه.

اگه نیازه TA بشید، باید زود به استاده بگید. مثلا پیش از انتخاب واحد، زمانی که درس‌های ارائه شده ترم آینده رو تو پرتال گذاشتن. حالا شاید یکی زودتر از این بگه دیگه نمیدونم.

برای هر رشته ممکنه چند تا چارت مصوب وجود داشته باشه. مثلا برای رشته مهندسی کامپیوتر یک چارت وزارت علوم هست، یکی برای دانشگاه شریفه، یکی هم امیرکبیر. توی این چارت‌ها درباره این که هر درسی مربوط به چه گرایشیه و شامل چه مباحثیه و چه مراجعی برای اون درس توصیه شده نوشته. همه چارت‌های مربوط به رشته خودتون رو میتونید داشته باشید که درباره درس‌های مختلف اگه خواستید، یه ایده‌ای به دست بیارید. البته که گوگل هم هست.
از این وبسایت میشه چارت رشته‌ها رو دانلود کرد.

اینا مربوط به رشته کامپیوتره
Most starred GitHub repositories
https://github.com/topics/awesome
Curated Programming Resources

google learn X reddit
https://exercism.org/docs
https://roadmap.sh
hackr.io
https://stackoverflow.com/tags (click on a tag, then click on "learn more")
Programming Resources t.me/pythony
https://github.com/GDGAhmedabad/Awesome-Learning-Resources
collegecompendium.org

Teach Yourself Computer Science
A List of useful courses from around the world
«بعدن نوشت:
https://downloadly.ir/download/elearning/video-tutorials
https://git.ir
https://udemyiran.com
https://t.me/DataScience_ir
https://t.me/MachineLearning_ir»

منظور این نیست که واسه درسای لیسانس حتما لازمه برید کامل‌ترین کورس ممکن رو مستقل از دانشگاه نگاه کنید. همون آشنایی که تو دانشگاه خودتون به دست میارید بعضا زیاد هم هست. همه درسا مستقیما قرار نیست به درد بخورن که بیش از حد براشون وقت بذاریم.
انجمن علمی‌های یک رشته در دانشگاه‌های مختلف یه وبینارها و مطالبی منتشر می‌کنن که شاید علاوه بر دانشجوهای اون رشته‌ها برای کسی که برای انتخاب رشته میخواد درباره اون رشته اطلاعات به دست بیاره هم مفید باشه. این‌ها مربوط به کامپیوتر و علوم کامپیوتره. با مشارکت میشه تکمیل کرد و برای رشته‌های دیگه هم جمع‌آوری کرد.

CEIT Events
رویدادهای ملی و بین المللی
Meetingram

انجمن های کامپیوتر ایران زمین
علوم کامپیوتر امیرکبیر
مهندسی کامپیوتر امیرکبیر
علوم کامپیوتر تهران
مهندسی کامپیوتر تهران
مهندسی کامپیوتر خواجه نصیر
علوم کامپیوتر خوارزمی
مهندسی کامپیوتر خوارزمی
علوم ریاضی شریف
مهندسی کامپیوتر شریف
علوم کامپیوتر شهید بهشتی
مهندسی کامپیوتر شهید بهشتی
مهندسی کامپیوتر صنعتی اصفهان
علوم کامپیوتر علم و صنعت
مهندسی کامپیوتر علم و صنعت
مهندسی کامپیوتر علم و فرهنگ
مهندسی کامپیوتر فردوسی

سعی کردم اون‌هایی که نسبتا بیشتر فعال هستن رو بذارم. گرچه چند تا از اینا هستن که خیلی فعال نیستن.

Black tag

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
-2
سلام. یکی از دوستانم که خواهرش دو سال پیش فارغ التحصیل شده گفت که اگه تابستون و قبل از ورود به دانشگاه برنامه نویسی رو تا حدودی یاد نگیریم، توی دانشگاه احتمالا اذیت میشیم چون اکثریت بچه ها بلدن. این حرف درسته؟ و اینکه اگه نخوام دوره ای بردارم یا کلاسی ثبت نام کنم از کجا (مثلا چه سایتی) میتونم یاد بگیرم و به درد دانشگاه میخوره؟
با فرض این که رشته مهندسی کامپیوتر هستید:
بله شروع به یادگیری کنید چون اصولا توی دانشگاه کمکی به این قضیه نمی‌کنن.
از این اسم هم فراری باشید: محسن مدحج و کلا خانواده‌اش.
زبان هم بستگی به حوزه کاری شما داره. وب؟ سیستم عامل؟ شاخه‌های دیگه؟
بعد برای بعضی موارد هم باید دانش شبکه (+Network) که پایه‌ترین دوره شبکه هست و خب بلد بودنش به کار میاد (فارغ از فیلد تخصصی شبکه) رو بدونید.
برای این آخری من ۲تا موسسه پیش‌نهاد می‌کنم: لیان و راوین (اگر داشته باشند.) درکل دوره‌های پایه کامپیوتری رو در این دو موسسه بگذرونید.
دانش لینوکس و... هم که به کنار.
بحث برنامه‌نویسی هم بسته به زبان مد نظر، شیوه‌های مختلفی هست. برای یک‌سری زبان‌ها خب کتاب‌های زبان اصلی رو اگر بخونید خیلی خوبه. مثل C,C++
و در آخر:
اگر هر رشته دیگری هستید، منافاتی نداره اگر علاقه به دنیای کامپیوتر دارید. چون اصولا خودخوان باید پیش رفت می‌تونید خودتون وارد این حوزه بشید.

MaMaL.ZzZ

یک عدد INTP هستم :)
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی ۵
شهر
شهرجدیدهشتگرد
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
متاسفانه ندارم :)
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق
اگر میخواید دانشجو بشید :

اولا باید از نظر عقلی از دبیرستان بیاید بیرون ، البته تو خوابگاه ها همچنان میتونین راحت باشین ولی اونجور بگو بخند و دلقک بازی جلو استاد واقعا کنسله

دو اینکه متشخص برید تو دانشگاه یعنی با لباس کثیف سر و وضع کثیف نرین و به نیت خودنمایی هم خواهشا از این مدل کارا نکنین

سه اینکه تو دانشگاه سعی کنین اگر که با بسیج درگیر میشد حداقل انجمن اسلامی رو یک کمی دم دست تگهدارید که اگر یک وقتی براتون داستان شد بتونن کمکتون کنن از اون مخمصه در بیاید

چهار اینکه یاد بگیرین سر کلاس فعال باشید . یعنی چه از نظر درسی چه از نظر نمره تو دانشگاه هیچ کاری بهتر از فعال بودن سر کلاس نیست

- یک جوی تو دبیرستان و راهنمایی هست که درس خون هارو تحت عنوان خرخون مسخره میکنن . خمتتون عرض کنم که تو دانشگاه دقیقا برعکس عه
یعنی کافیه یک بدبختی یک درسیو یکبار بیوفته تا اخر دوره کارشناسی انگشت نما میشه و برعکس درسخون که باشید همه شمارو رو سرشون میزارن

پنج اینکه خواهشا خواهشا 2 ترم اول با کسی وارد راطه نشین😭😭😭
ببینین تو ورودی خودمون دقیقا مورد هست چهار پنج تا پسر که مثل کنه میچسبیدن به دخترا و با هرکی که میتونستن لاس میزدن و خب الان حقیقتا خیلی از دخترا به عنوان یک پسر بالغ بهشون نگاه نمیکنن

مورد ششم اینکه به فکر کار باشید ، چونکه شما بعد از وره کارشناسی کم کم ساپورت خانواده رو تا حد کمی از دست میدید و اابته درستش هم همینه و باید از یک جایی یاد بگیرین که چجوری تو جامعه با ملت معاشرت کنین و صرفا پسر خوبه یه مامی نباشین که گل سر سبد فامیله🥰

مورد بعدی هم اینکه به زور خودتونو با 24 واحد خفه نکنین . اینکه شما مثلا 4 تا درس اختصاصی رو با 17 پاس کنین خیلی بهتر از اینه که 6 تا درس رو با 14 پاس کنین

مورد اخر ... به هیچ عنوان مهارت های جانبی مثل ورزش و باشگاه و کلوپ رفتن و نقاشی و ... کنار نذارید و هرجور که شده در کنار دانشگاهتون جا برای اونها هم باز کنین

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
سلام. یکی از دوستانم که خواهرش دو سال پیش فارغ التحصیل شده گفت که اگه تابستون و قبل از ورود به دانشگاه برنامه نویسی رو تا حدودی یاد نگیریم، توی دانشگاه احتمالا اذیت میشیم چون اکثریت بچه ها بلدن. این حرف درسته؟ و اینکه اگه نخوام دوره ای بردارم یا کلاسی ثبت نام کنم از کجا (مثلا چه سایتی) میتونم یاد بگیرم و به درد دانشگاه میخوره؟
قراره توی درس‌های مبانی برنامه‌نویسی و برنامه‌نویسی پیشرفته مفاهیم برنامه‌نویسی رو به شما یاد بدن ولی ریتم و فشار درس احتمالا می‌تونه زیاد باشه. خوبه که تابستون آشنایی پیدا کنید.
از سایت‌هایی مثل https://typing.com و https://typingclub.com یا سایتای دیگه میشه تایپ سریع یاد گرفت.
تا جایی که می‌دونم معمولا مبانی برنامه‌نویسی رو با C/C++ یاد میدن و برنامه‌نویسی پیشرفته رو با جاوا. هر کدوم از اینا یا پایتون رو میتونی یاد بگیری. مثلا از این سایتا هم میتونی منابع پیدا کنی. هدف یادگیری مفاهیم مشترک برنامه‌نویسیه. نه یادگیری عمیق یک زبان.
این سایته هم مال گوگله. باحاله: https://techdevguide.withgoogle.com/
چهار اینکه یاد بگیرین سر کلاس فعال باشید . یعنی چه از نظر درسی چه از نظر نمره تو دانشگاه هیچ کاری بهتر از فعال بودن سر کلاس نیست
من شخصا با مدام حرف زدن و مطرح شدن سر کلاس راحت نیستم. به شخصیت و گرایش خودتون هم توجه کنید.
- یک جوی تو دبیرستان و راهنمایی هست که درس خون هارو تحت عنوان خرخون مسخره میکنن . خمتتون عرض کنم که تو دانشگاه دقیقا برعکس عه
یعنی کافیه یک بدبختی یک درسیو یکبار بیوفته تا اخر دوره کارشناسی انگشت نما میشه و برعکس درسخون که باشید همه شمارو رو سرشون میزارن
این جو رو نه در دبیرستان و نه در دانشگاه من به این صورت اغراق‌آمیز حس نکردم.

MaMaL.ZzZ

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی ۵
شهر
شهرجدیدهشتگرد
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق
ن شخصا با مدام حرف زدن و مطرح شدن سر کلاس راحت نیستم. به شخصیت و گرایش خودتون هم توجه کنید.
حقیقتا من نمیدونم شما تو چهرشته و دانشگاهیهستید ولی تو کلاس برق دانشگاه تهران 137 نفر هستن و مخصوصا تو دروس عمومی پایه که بقیه فنی ها هم هستن هر استاد مجموعا نزدیک 600 نفر داره و قطعا اون کسی بیشتر به جواب سوالاش میرسه که بیشتر بپرسه و اساتید نمیان غذا رو لقمه کنن بذارن تو دهن دانشجو

و اینکه خیلی از اساتید نمره به جواب دادن سوالات کلاسی و پیدا کردن نکته تو حرف های خودشون میدن کسی که سر کلاس روح باشه از این بخش چیزی بدست نمیاره

و از همه مهم تر کسایی شانس ta شدن و شرکت داده شدن توری پروژه های استاد بسته به این هست که دانشجو رو بشناسه
این جو رو نه در دبیرستان و نه در دانشگاه من به این صورت اغراق‌آمیز حس نکردم.
در دبیرستان بیشترین تیکه کلام دهن بچه ها خرخون هست حالا شما حس نکردید نکردید دیگه :)
و در دانشگاه هم میگم باز بستگی به رشته طرف داره یکی هست دانشگاه مطرحی نیست یا رشتش انچنان مالی نیست خب این حرف ها توش مطرح نیست ولی تو رشته های خوب دانشگاه های خوب درس دانشجو تاثیر خیلی زیادی تو شخصیتش میذاره و دقیقا کسی که درسی رو بیوفته انگشت نمای کلاسه و کسی که نمره بالا 18 بگیره هم همینطور

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
حقیقتا من نمیدونم شما تو چهرشته و دانشگاهیهستید ولی تو کلاس برق دانشگاه تهران 137 نفر هستن و مخصوصا تو دروس عمومی پایه که بقیه فنی ها هم هستن هر استاد مجموعا نزدیک 600 نفر داره و قطعا اون کسی بیشتر به جواب سوالاش میرسه که بیشتر بپرسه و اساتید نمیان غذا رو لقمه کنن بذارن تو دهن دانشجو

و اینکه خیلی از اساتید نمره به جواب دادن سوالات کلاسی و پیدا کردن نکته تو حرف های خودشون میدن کسی که سر کلاس روح باشه از این بخش چیزی بدست نمیاره

و از همه مهم تر کسایی شانس ta شدن و شرکت داده شدن توری پروژه های استاد بسته به این هست که دانشجو رو بشناسه
اینا همه‌ش اغراقه.
در دبیرستان بیشترین تیکه کلام دهن بچه ها خرخون هست حالا شما حس نکردید نکردید دیگه :)
شما اشتباه حس کردید.
تو رشته های خوب دانشگاه های خوب درس دانشجو تاثیر خیلی زیادی تو شخصیتش میذاره
این یه ضعف شخصیتیه.
دقیقا کسی که درسی رو بیوفته انگشت نمای کلاسه و کسی که نمره بالا 18 بگیره هم همینطور
این یه جو مسمومه و بعیده واقعا این تعداد آدم به بلوغ رسیده درگیر چنین بازی احمقانه‌ای باشن. جوی هست که شاید بین عده‌ای بعد کنکور به وجود بیاد و بعد از مدتی از بین میره.

reza__sh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران؟
رشته دانشگاه
برق
دانشجویی که ترم اول مشروط نشود دانشجو نیست

golden babe

slay,bitch
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
+
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
اپتومتری
یکمم برای کسی که زیاد اجتماعی نیست میشه توضیح دهید لطفا؟متشکرم🙂💅

MaMaL.ZzZ

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی ۵
شهر
شهرجدیدهشتگرد
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق
اتفاقا تو دانشگاه یکسری اکیپ هم هستن که کسایی که اجتماعی نیستن همو پیدا میکنن درست میکنن 😁

اقا خلاصش باید درس بخونی نخونی هم میشه ولی خب چیز خاصی نمیشه
دوم اینکه خودت باشی و سعی نکنی برای جلب توجه جلو هرکی یه جوری باشی چون از چشم همه میوفتی
اخر هم اینکه فعالیت های جانبی رو کنار نذاری

Flying_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
هیچ
دانشگاه
تربیت مدرس
رشته دانشگاه
پیشرانش
محل نشستن:
هرچی جلو کلاس نشستن تو مدرسه جالب نبود، تو دانشگاه اتفاقا خیلی خوبه تو چشم استاد باشی
برید جلو ردیف های اول بشینید
مهم نیست استاده چی میگه یا بچه خرخون هستید یا نه
مهم اینکه استاده میبینتتون، اسمتون واسش آشناست
موقع صحیح کردن یا پخش نمره خیلی تاثیر داره، باورتون نمیشه

استایل:
با کت شلوار براق نرید دانشگاه، به جان شما عروسی نیست، با لباس معمول بیرون خودتون حالا یکم اسپرتش رسمی تر مثلا
دخترهای عزیزم، دانشگاه سالن مد و فشن نیست، استایل خودتون، لازم نیست آرایش بیشتری داشته باشید
یه نکته مهم، اگر دانشگاهتون تو مرکز شهر تهرانه، انقلاب و آزادی و اینا، حتما و حتما و حتما وسایل آرایشیتون همراهتون باشه، چون وقتی مدت طولانی تو اون فضا هستید گرد و غبار و آلودگی هوا روی کرمتون میشینه و صورتتون سیه چرده میشه، وسط روز لازمه که پاک کنید و دوباره کرم بزنید.
اشکالی نداره اگه لباس تکراری پوشیدید، ترم اول و برای آدم های نابالغ مهمه، بعدش مهم نیست.
تو بیان کلی، لباستون مرتب و تمیز و خوش بو باشه.

گرفتن اطلاعات:
از همکلاسی های سال بالایی قبل از انتخاب واحد اطلاعات کامل درس و از اون مهمتر اطلاعات استاد رو بگیرید
حالا چه جوری با سال بالایی ها ارتباط بگیرید؟ بچه های خوابگاهی خیلی چالش بزرگی براشون نیست، تو خوابگاه پیدا میشن و میشه دوست شد
برای اونایی که خوابگاهی نیستن: اصولا تو کلاس های ریاضی 1 / فیزیک 1، بچه های سال های قبل هستند که افتادن و با شما کلاس برداشتن، با اونا صحبت کنید و بپرسید

اطلاعات مهم:
چه اطلاعاتی مهمه که داشته باشید؟
1- استاده چه جوری درس میده؟ از روی چی درس میده؟
2- منبع امتحان استاده کدوم کتابه؟ منبع درس دادنش مهم نیست، خودتون رو مسخره اون کتاب نکنید.
3- استاده چه جوری نمره میده؟ کیلویی؟ وجبی؟ رندوم؟ براساس اسم؟ فعالیت کلاسی؟ برگه تصحیح میکنه؟
4- چی برای استاده مهمه؟ مثلا برای یک استاد مهم بود سر کلاسش جزوه ای که میگه رو بنویسیم
5- برخورد استاده با غیبت چه جوریه؟

6- پروژه های استاده چه مدلیه؟ اصلا کار تحقیقی داره؟
7- برنامه های جانبی دانشگاه چیه؟

نکات پایانی:
1- خیلی حال میده با یه استاد بنداز درس رو پاس کنی، ولی آخرش مهمه تو کارنامه نمره درس تخصصیت چنده، جوگیر نشید با استادهای سخت درس بردارید و تهش با نمره کم بیاید بیرون، خوبه یه درس رو خوب یادبگیرید ولی نمره مهمتره
درسش خیلی مهمه؟ اوکی فرزندم با یه استاد راحت بردار و با فرادرس یادبگیر، کتاب مرجعت رو بخون یا هزارتا کار دیگه
با استاد سختگیر و اذیت کن بهتر یادنمیگیری
2- خیلی جنسیتی به همدیگه نگاه نکنید و اینطوری دوست های خوبی میشید و این دوران بهتون خوش میگذره
3- موقع امتحان ها، واقعا درس بخونید
4- همیشه یه آرشیوی از امتحان استادا تو دانشگاه دست دانشجوهای لنگرانداخته هست، از اونا برای امتحان کمک بگیرید
5- اگر استادی باشه که همه دانشگاه ها درس میده و اینا، به بهونه درست کردن کامپیوترش هاردش رو کامل کپی کنید
6- استاد مذکور همیشه 50 مدل امتحان طراحی نمیکنه، مثلا هم دانشگاه الف باشه هم دانشگاه ب، و امتحان میانترم دانشگاه الف زودتر از شما باشه، 90 درصد سوال های امتحانتون یکیه
7- گروه مافیا دانشگاهتون رو پیدا کنید
8 - خیلی رو لاس نزنید. و یکم صبر کنید، از ترم 3 همه خیلی عوض میشن و خوبا تازه میان رو
9- کتابخونه دانشگاه پر از کتاب فیزیک هالیدی و ریاضی 1 عه، لازم نیست همه کتاب ها رو بخرید، هم هزینه زیاده هم بعدا به دردتون نمیخوره، کتاب های تخصصیتون رو بخرید، خیلی هم خوبه
ولی کتاب های پایه یا کتاب های دیگه خیلی به دردتون نمیخوره، از کتابخونه بگیرید یا حداقل دست چندم بخرید.
کتاب های مرجع رشته اتون رو بخرید، خیلی هم خوبه
هرچند میتونید pdf اش رو هم پیدا کنید.
10- کار دانشجویی نه برای همه رد میشه نه برای همه پیشنهاد میشه، بستگی به خود طرف داره، اگر بری سرکار از خیلی از خوشی های دانشگاه جا میمونی، دانشگاه خوش نخواهد گذشت، ولی آخرش یه مهارتی بیشتر از یک سری از هم سن و سالای خودت داری ولی یه چیزی یادت باشه، بعد چندسال یهو یادت میاد و یه حسرتی ته ته قلبت هست که جوونی نکردی
ح ب مهسا
این ح ب رو بخونید خیلی خیلی خوب و قشنگ و کامل نوشته
11- تابستون ها 6 واحد تابستونی برندارید، پاشید از سال اول برید جاهای مختلف کارآموزی، لازم هم نیست از دانشگاه نامه ببرید، هر موقع زمانش شد نامه بگیرید کارآموزی آخر رو برید، حسن این کار چیه؟ شما مهارت لازم برای رشته اتون رو یاد گرفتید، ارتباط ساختید، این connection خیلی مهمه و همین ارتباط با آدم ها و جاهای مختلفه که به بعدا به دردتون میخوره و به کارتون میاد.
12- حتما زبان بخونید و یه مدرک بگیرید حتی اگه قصد مهاجرت ندارید.
13- حتما یه ورزشی داشته باشید، شده هفته ای دوبار.
14 - با بچه های دانشگاه مهمونی نرید.
15- چت / مست سرکلاس نرید.
16- هرکس ممکنه یه روز بد داشته باشه و رو اعصاب و رفتارش تاثیر داشته باشه، تو محیط اجتماعی بیشتر حواستون به هم باشه و از شوخی های جوادی استفاده نکنید.
17- اگر تونستید تو کارهای پژوهشی یک استادی که قبولش دارید شرکت کنید. از همون ترم اول

Arminium

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
صارمیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
پاسخ : روز اول و ترم اول دانشگاه

خیلی خزی آقای آقا باقری :-""""" خیلی هم سوالت خز بود :-"""" واقعا نتونستم نگم :-""" بعله :))).
پیش بینی سیمپسون ها از سوالات من ۸ سال پیش

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس
روش کار کنید. خودتون رو بیشتر در معرض اجتماع و گروه‌ها قرار بدید. این رو منی میگم که صد درصد درونگرام و اصلاً نمی‌تونستم اجتماع بیش از چند نفر رو تحمل کنم.
به چشمِ یک مهارت خیلی مهم بهش نگاه کنید، ارتباط گرفتن بدون اینکه حتی نیازی به قاطی‌شدن با گروه وجود داشته باشه رو تمرین کنید. دانشگاه هیچی که نباشه،پویاترین فضا برای یادگرفتن مهارت‌های اجتماعیه. من اگر به عقب برمی‌گشتم قطعا بیشتر با هم‌کلاسیام ارتباط می‌گرفتم، چون اون موقع به این پتانسیل‌ها آگاه نبودم و نمی‌دونستم جو لیسانس تو هیچ مقطعی تکرار نمیشه دیگه. خلاصه که استفاده کنید. (:

Iman Page

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1
راجب دستیار اساتید شدن می‌تونید توضیح بدین؟
به چه دردی میخوره؟ (چیزی که من فهمیدم توی ایران پول نمیدن، کار داوطلبانه خشک و خالیه)
و چه درسایی رو و با چه اساتیدی دنبال دستیار شدن بریم؟
(م.کامپ)

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس
راجب دستیار اساتید شدن می‌تونید توضیح بدین؟
به چه دردی میخوره؟ (چیزی که من فهمیدم توی ایران پول نمیدن، کار داوطلبانه خشک و خالیه)
و چه درسایی رو و با چه اساتیدی دنبال دستیار شدن بریم؟
(م.کامپ)
تو مقطع لیسانس اگر واحدی رو با نمره بالا بگذرونید و بتونید توانایی‌تون رو به استاد نشون بدید می‌تونید تی‌ای بشید که مثلا شامل کلاس حل تمرین و... میشه. کارش کاملا داوطلبانه ست و به جز رزومه و شناخته شدن توسط استاد برای ریکام گرفتن ازش برای اپلای، فایده‌ی خاصی نداره. من RA هم دیدم تو مقطع لیساتس که میری آزمایشگاه و تو یه پروژه کمک میکنی و خب احتمال داره شانس بیاری و بتونی همکاری کنی و مقاله بدی.
برای مهندسی کامپیوتر نمی دونم ولی به طور کل می تونید از سال بالایی ها بپرسید کدوم کلاس ها حل تمرین دارن و با کدوم استادها.

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
xy
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
میشه مثلا به جای جزوه و کتاب . از لپتاپ سر کلاس استفاده کرد؟

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT
میشه مثلا به جای جزوه و کتاب . از لپتاپ سر کلاس استفاده کرد؟
اره، ولی ما استادی داشتیم که مثلا گوشی رو گیر میداد سر کلاس اگه دستت میدید و لپ‌تاپ رو هم شنیده بودم که گیر داده و اسلایداش رو هم نمیداد بهمون و انتظار داشت بنویسم حتما و عکسم نگیریم : )
ولی پدیده نادری بود این و معمولا اوکیه

بالا