• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چطور جایگاه خودم رو تو کنکور بدونم؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
خیلی از شماها آرزوهای خفنی دارید. برای خودتان فکرهای گنده گنده دارید. نوعی غرور خاص دارید و سمپادی بودنتون هم به تقویت این احساس کمک کرده. شاید هم بعضی وقت ها خودتون رو در جایگاه های بالا تصور کردید و ...

الانم که کنکور تازه شروع شده و خیلی از شماها دارین به جاهایی مثل برق شریف و پزشکی تهران فکر میکنید...

هدف من از نوشتن این مطلب تزریق کمی واقع بینی به شماست و سوالی که من میخوام بهش جواب بدم اینه که چطور رتبه خودتون در کنکور رو پیش بینی کنید از الان.

خب در نگاه اول باید به سابقه مدرسه و سال بالایی هاتون نگاه کنید. تقریبا توی مدارس سمپاد هرساله نتایج کنکور وضعیت مشابهی داره. بعضی سال ها بد و بعضی سال ها خوب میشه اما با یک تقریب خوب میشه یک میانگین گرفت از نتایح کنکور قبلی ها. بعد اینکه هرسال آدمها معمولا تکراری هستند. یعنی یک سری شخصیت های ثابت هرسال وجود دارند و فقط اسمشون عوض میشه. ببینید که شما شبیه کدوم یک از شخصیت های سال بالایی تون هستید و در چه جایگاهی هستید نسبت به اطرافیانتون. مثلا اگر جزو ۲۰ نفر اول پایه هستید و سال پیش ۳۰ نفر اولتون رتبه هاشون زیر هزار شده شما هم احتمال زیاد زیرهزار میشین. یا اگر مثلا شما شبیه یک شخصیت هستید که سال پیش دانشگاهی متحول شد و درس خوند شاید شما هم متحول بشید و درس بخونید.

بعد اینکه باید بدونید روند درس خوندنتون در طی پیش دانشگاهی چطور خواهد بود. اینکه روزی چندساعت درس میخونید و چطور میخونید. عده ای از همین اول خوب میخونن و خیلی جدی پیگیر درس هستند و روزی بالای ۹ ساعت درس میخونن. عده ای الان جدی نیستن و روزی ۴-۵ ساعت میخونن ولی از مهر دیگه جدی میشن و عده ای از ترم دوم. عده ای هم از عید و عده ای هم یک ماه مونده به کنکور و عده ای هیچ وقت ! هرقدر شما دیرتر تصمیم بگیرید جدی بشید تو درس خوندن ، احتمال اینکه بتونید کمتره و کارتون در رسیدن به رتبه بهتر دشوارتر میشه.

ادامه دارد ...

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک
پاسخ : چطور جایگاه خودم رو تو کنکور بدونم؟

به نظر من نمیشه حدس زد بعضی وقتا یه شرایطی پیش میاد که موضوع 180 درجه تغییر میکنه
از الان خعلی خعلی جدی شدن که بخای روزی 9 ساعت بخونی زیاد
به نظر تو زیاد نیست؟؟

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه هاکميت مهم نيست کيفيت مهمه!تاهرجايي که شادين وتوانايي داريدبخونيد!يکي مسلما با12ساعت هم خسته نميشه ويکي با6ساعت خسته ميشه!
واقع بين باشيدمقدارانرژي شمابايدبراي عيدوبعدش بمونه!پس باجوگيري عمل نکنين!
---
يکم باحرف آقامحمدمشکل دارم من!
من فيزيکم افتضاح بود!درحدي که فکرميکردم فيزيک 10درصدبه زوربزنم!
اماتوي بازه 2هفته اي تصميم قطع گرفتم وکارکردم وفيزيکم به80رسيد!همه چي به سال کنکوربستگي داره!البته گذشته آدم ازاين نظرميتونه تأثيربزاره که ذهنيتتوشکل ميده!هرچي فکرکني همون ميشه!

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

شاید باید اینجوری گفت:
1)بدونی کجایی
2)بدونی به کجا میتونی برسی
به نظر من یکم ارمانی فکر کردنم بد نیست. حداقل روحیه میده.

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
المپیادهای ریاضی و کامپیوتر سال اول + زیست سال سوم (همه مرحله اول)
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

بابا به خودتون فشار زیاد نیارید!‌ از همدیگه نپرسید روزی چن ساعت میخونی! یکی ممکنه یه فصلو تو 6 ساعت بخونه یکی هم 1 ساعته که ممکنه اونی که یک ساعته خونده بهتر از اونیکی جواب بده! هرکسی یه میزان کششی داره که درس به درس و فصل به فصلو نفر به نر فرق میکنه!‌پس خودتونو از لحاظ ساعتو اینا با کس دیگه مقایسه نکنید!

بعدشم کاری نکنید که خسته بشید! من خودم سال کنکور هر کاری که بگید کردم! تو عید همه درس میخوندن من 14 روز سفر بودم!!!!!!!!!!! (البته نمیگم شما سفر بریدا :D) ولی اینکه زیاد به خودتون استرس بیارید که وای امروز یک ساعت کم خوندمو اینا بی فایدس!‌با خودتون رو راس باشید و بدونید که تو سال کنکور خیلی شاگرد زرنگا هستن که میان پایینو اونایی که خوب نبودن میرن بالا! سال کنکور با سالای دیگه خیلیییییییی فرق داره! خودتون درک خواهید کرد

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
دانشگاه تهران - دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی نقشه برداری- سیستم های اطلاعات مکانی GIS

با احترام فراوان به دوست عزیز محمد خان...من خودم شخصا به کسایی که مطمئنن که امسال رو میخوان جدی بگیرن و فقط تمرکزشون رو درسشون باشه پیشنهاد میکنم از همین روزهای اول تا روز کنکور هدفشون رو بلند پروازانه در نظر بگیرن...و اعتماد به نفس و امیدشون رو هم تا روز آخر همون اندازه نگه دارن...
وافعا کمک میکنه...البته باید واقعا بتونین شکست ها ناراحتی های مقطعی رو با روحیه پشت سر بذارین و امیدتون رو حفظ کنین
در نهایت این که مطمئن باشین هرچقدر هم هدفتون بزرگ باشه امسال خیلی خیلی وقت واسه انجام کار های بزرگ دارین
اگه قدرشو بدونین...

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

vala in aqaye abxoo migof hadafam daneshgah tehran boode ta jaie k yadame
hadafe bozorg dashte bashid o barash ziad talash konin
ama bade y modat k azmoon dadin o moshaxas shod tavanaiitoon vaqe bin beshid :)

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

این بحث جایگاه رو جدی بگیرین ولی :D نه اینکه براتون استرس بشه و مدام تو رقابت باشین با همکلاسی هاتون ولی وضعیت خودتون دستتون باشه استرستون هم کمتر میشه

من خودم تا این آخرش نفهمیدم آخر که خوبم، متوسطم یا ضعیف! الانم که بعد کنکور شده هنوزم نمیدونم :D حس سردرگمی میده به آدم

به نقل از persianboy1373 :
و اعتماد به نفس و امیدشون رو هم تا روز آخر همون اندازه نگه دارن...

این خیــــــــــــــــلی مهمه!! مهسا پارسال مدام تاکید میکرد من اون موقع به نظرم چیز خاصی نمیومد ولی خیلی مهمه اعتماد به نفس داشته باشین اگه اعتماد به نفستون بیاد پائین هدفتونم باش میاد پائین توقعتون از خودتون کم میشه از این حرفای بیخود ِ "من که نمیتونم چرا خودمو گول بزنم؟"

شما همه تون مطمئنا تو دوارن تحصیل تا الان تو یه چیزی موفق بودین تو نمره های مدرسه و معدل یا تو یه درس خاص یا تو یه چیزی مثل زبان یا اصلا کارهای غیر درسی

وقتایی که فقر امید ( :D ) میاد سراغتون موفقیت هایی که تا حالا داشتین رو مرور کنین واسه خودتون به خودتون بگین من آدمیم که اونجا تونستم موفق باشم اینجا هم میتونم

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

موضوع میزان ساعت مهم نیس زیاد !! مهم اینه که دقیق بخونی !
من خودم یه دوست داشتم با هم رقابت میکردیم ینی محال بود یه بار من بیشتر از اون بخونم !! از طرفی محال بود که یه بار از من بهتر بشه!
هر چند که کسی که زیاد بخونه خود به خود باعث میشه به هر حال بهتر یاد بگیره ! ولی این به این معنی نیس که کسی که کم میخونه یاد نمیگیره ! بعضی ها کاری که یه نفر تو 3 ساعت میکنه رو تو یه ساعت میکنن ! اصن به این که من کمتر میخونم هیچ وقت غصه نخورین و هیچ وقت از این که من بیشتر میخونم مغرور نشین

kasandan s

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
پردیس فرهنگیان مشهد
رشته دانشگاه
علوم تربیتی

ولی من احساس میکنم هیچی یاد نمیگییرم....

sheitoon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
rafsanjan
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

آزمونای سنجش اگه 3 تاشو بدی میفهمی حدود رتبه ت چنده :D

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از sheitoon.bala :
آزمونای سنجش اگه 3 تاشو بدی میفهمی حدود رتبه ت چنده :D
اون ماله 2 3 سال پیش بود. الان اصلا نمیشه اعتماد کرد بهش.

بالا