• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مطالعه، گروهی یا فردی؟

شما کدوم نوع مطالعه رو ترجبح میدید و فکر میکنید که بازده بیشتری داره؟ (اول توضیحات تاپیک رو بخونید ب

• گروهی

رای‌ها: 6 25.0%
  • فردی

رای‌ها: 18 75.0%

• رای‌دهندگان
    24
  • شروع کننده موضوع

poorya.kh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهیـد بهشتی
شهر
نیشابـور
دانشگاه
علم‌وصنعت‌ ایران
رشته دانشگاه
مهندسی‌کامپیوتر
یکی از عوامل مهم تو موفقیت روش مطالعست طبیعتا. منظورم از مطالعه ی گروهی این نیست که تمامی دروس و مبحث ها رو با چند نفر دیگه بخونیم، بیشتر درس خوندن ما باید تنهایی باشه و این مطالعه گروهی رو بهتره با حداکثر دونفر از دوستان درسخون در آخر هر هفته برای جمع بندی و تبادل اطلاعات و حتی رفع اشکال انجام بشه. خب بدیهیه که وقتی چند نفر با هم میخوان درس بخونن باید برنامه هاشونم هماهنگ کنن. به شخصه اعتقاد دارم این روش خیلی روش خوبیه و بازده بیشتری داره به علاوه اینکه تو محیطی کنار دوستان خستگی کمتره.

شما کدوم روشُ ترجیح میدید؟ چرا؟
روش دیگه ای برای مطالعه پیشنهاد میکنید؟
خلاصه هرچی میدونید بگید دیگه :D

• لایک
امتیازات: ghezi

ghezi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشا
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : مطالعه، گروهی یا فردی؟

به نظر من درسایی که ازشون خوشت نمیاد رو اگه گروهی بخونی حسسسسسسسابی انگیزه می گیری وقتی میبینی دوستات چقد دوستات قشنگ درس میخونن تو هم خوشت میاد ;;)
من که اینجوریم
مثلا زمین رو من تو خونه اصصصلا نمی خوندم(بدم میومد ازش دست خودم نبود-مخصوصا ترم اولش :-&)
فرداش معلممون قبل از کوئیز گرفتن وقت میداد بخونیم اونجا تو جو دوستام راحت می خوندمش :)

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

من به شخصه مدلم جوریه که همیشه درس تو اولویت آخرمه و همه چی رو بهش ترجیح میدم. همیشه یک بهانه ای پیدا میکنم از زیرش در برم. ولی وقتی تو کتابخونه با دوستامم وقتی میبینم اونا همه دارن میخونن یک کم انگیزه میگیرم و شاید حتی جو میگیرم ولی میخونم.

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای
پاسخ

گروهی خوندن همیشه آخرش به مسخره بازی میکشه. فردی بهتره. اصولا "همه ی کارها" فردیش بهتره.

soheilkahkeshan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي بروجرد
شهر
بروجرد
دانشگاه
علم و صنعت تهران
رشته دانشگاه
برق الکترونیک

بهتره كه رفع اشكال و مرور گروهي باشه اون هم نه همش...

Poorya.L

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
-
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
مکانیک

البته اگر تو گروه چهارنفر(اصطلاحا) درس خون باشن میتونن بقیه رو به خوندن و اینا وادار کنن مثلا به شخصه وخت درس خوندن و وختی تنهام یا تمرکز ندارم یام (:| خوابم میگیره

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

اینکه به هم بگیم که مثلا چقد خوندیم و با بچه ها قرار بذاریم مثلا تا فلان جا بخونیم خیلی خوبه :D
چون به این فکر میکنی که مثلا همه ی اوناییکه باشون قرار گذاشتی تا اونجارو خوندن و فقط تو عقبی، بعد سعی میکنی خودتو بشون برسونی. یه توصیه ای،این دوستان از نوع خرخون باشن بهتره :-"

• شروع کننده موضوع

poorya.kh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهیـد بهشتی
شهر
نیشابـور
دانشگاه
علم‌وصنعت‌ ایران
رشته دانشگاه
مهندسی‌کامپیوتر

به نقل از SPARK :
گروهی خوندن همیشه آخرش به مسخره بازی میکشه. فردی بهتره. اصولا "همه ی کارها" فردیش بهتره.
خب شرط اینکه این مطالعه مفید باشه همینه که مسخره بازی در نیاریُ کارُ جدی بگیری، کافیه یه حرف مثل "امروز دیدی معلم..." زده بشه و کلی وقت از دست بره، اونایی هم که میخوای باهاشون درس بخونی باید درسخون تلاشگر باشن اینجوری هم ترغیب میشی به درس خوندن هم میشه یه چیزی ازشون یاد بگیری :-"

• لایک

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

به نقل از پـوریــا خ. :
خب شرط اینکه این مطالعه مفید باشه همینه که مسخره بازی در نیاریُ کارُ جدی بگیری، کافیه یه حرف مثل "امروز دیدی معلم..." زده بشه و کلی وقت از دست بره، اونایی هم که میخوای باهاشون درس بخونی باید درسخون تلاشگر باشن اینجوری هم ترغیب میشی به درس خوندن هم میشه یه چیزی ازشون یاد بگیری :-"
خب این شرایط تقریباً محاله .

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

ب نظرم بهترم تنها بخونیم ولی تست و آزمونو با هم بدیم

• لایک
  • شروع کننده موضوع

poorya.kh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهیـد بهشتی
شهر
نیشابـور
دانشگاه
علم‌وصنعت‌ ایران
رشته دانشگاه
مهندسی‌کامپیوتر

به نقل از SPARK :
خب این شرایط تقریباً محاله .
محال نیست یکم سخته که اونم بعد چند جلسه عادی میشه.

به نقل از محمد_پ :
ب نظرم بهترم تنها بخونیم ولی تست و آزمونو با هم بدیم
تست و آزمون برای سنجش خودته بعد اگه با بقیه انجامش بدی که به درد نمیخوره :-?

Farzaneh.B

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2
شهر
کرمان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر / هندسه محاسب

اگه بخواین با دوستاتوون بخونین خیلی خوبه ولی بعضی وقتا اون وسطا ممکنه مشکلاتی براتون پیش بیاد ممکنه از اونا عقب بمونین و این قضیه ناراحتتون کنه ممکنه رقابت سالمتون به نا سالم تبدیل بشه ممکنه تو بعضی امتحانا یکی نتیجه ش از بقیه بیشتر بشه اون وقت ذهن شما درگیر میشه :ما که مث هم میخوندیم چرا اون خوب شد من نه..
نمیدونم درک میکنین چی میگم یا نه..شای شما تجربه نکرده باشین ولی این مشکلات دوران کنکور ممکنه اذیتتون کنه..
مطالعه تو کتابخونه هم بد نیست ولی مشکلاتی هم هست..:شما تو کتابخونه نسبت به خونه بیشتر خسته میشین اونجوری راحت نیستین ..ناهارتونو با آرامش نمیخورین..تو کتابخونه ممکنه تا 9 شب بخونید بعد برید خونه ولی تو خونه انقد خسته ای که نمیتونید بخونید..

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

لطفا وقت خودتون رو با بحث در این تاپیک تلف نکنید. کنکور فردیه و درس خوندن هم یک کار فردی. زورکی گروهی نمیشه انجامش داد. اون شرایط که تو ذهن شما هست اتفاق نمیافته یا خیلی کم اتفاق میافته !

a_mat_1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
اردبیل
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

بیشتر بچه های به اصطلاح درس خوان فردی درس میخونن و این یعنی این که اون گروهی که تو ذهن شماست با گروهی که قراره تشکیل بشه خیلی فرق داره. ممکن این وسط یه عده هم رقابت ناسالم باشن که بحثشون جداست،این جوری هم فکر نکنین که دوستا و همکلاسی های شما با بقیه فرق دارن اخلاق خیلیا تو این 1 سال با 6 سال قبل فرق میکنه.
تا اونجایی هم که میتونین سعی کنین تو خونه درس بخونین و کتاب خونه نرین.من خودم از 22 اردیبهشت رفتم کتابخونه اونم به خاطر اینکه تو خونه هر کاری کردم نشد درس بخونم یعنی این آخرین راه حل من بود نه اولین راه حل.

s`dni

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان

سلام !به بچه های کنکوری! :D
درس خوندن گروهی مطمئنا خیلی بهتره اصن شک نکنین ولی به شرطی که قوانین گروهی درس خوندن رو رعایت کنین! :)البته نمیتونی هم خیلی ارمانی به این قضیه نگاه کنی ولی باید خودت با اون جمعی که میخوای بدرسی رو ببینی و خودت تشخیص بدی که در کدامین صورت بازده ای بالاتری داری و در عین حال از درس خوندن لذت میبری!
ولی گروهی خوندن خخخخخخخخخخخیلی مفیدتر(گفتم باجمعی که توش داری میدرسی همه اکی باشن دیگه )اصن یکی از ادبیرامون بود میگف ما موقع کنکور یه خونه گرفته بودیم بادوستام اونجا بودیم کلن دیگه !

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

هر کسی یه شیوه درس خوندن داره ...
گروهی از یه نظرایی خوبه و از یه نظرایی بد !
این که خواه ناخواه حرف میزنید و حواستون پرت میشه!!!!! از یه جهت خوبه چون امید و انگیزه میگیرید !!!!
فردی چون تنهایی آرمامش خاصی داری!سکوت هست!!! اما گاهی خسته میشی!
باز بستگی به اون افراد داره که چقد بازده داشته باشه کارشون

البرت

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ایت الله خامنه ای
شهر
سیرجان
مدال المپیاد
داشتم میخوندم دیدم هیچی نمیشم ولش کردم

من به شخصه مطالعه ی گروهی (3 یا 2 نفر هم سن ) رو ترجیح میدم
اگه اون افراد بچه هایی نباشن که اخرش به مسخره بازی کشیده بشه خیلی بهتر از تکیه