• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دانشگاه شریف یا تهران؟ مسئله این است!

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش
پاسخ : دانشگاه شریف یا تهران؟مسئله این است!

به نقل از 1024 :
ولی در مورد جو علمیش به یه چیز خیلی معتقدم اونم اینه که تو رشته های علوم پایه(به جز شیمی که شنیدم دانشگاه تهران بهتره)خییییلی بالاتر از بقیه دانشگاهاس.در حالی که این اختلاف تو رشته های مهندسی کمتره.
شیمی تهران خیلی هم قوی نیست!
مطمئنی "خیییییییلی "بالاتر از همه ی دانشگاهاست؟!

میشه برای من همه ی علوم پایه ها رو مقایسه کنی با دانشگاهای خوب دیگه؟!

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

در علوم پایه، چیزی که توش شک نیست، اینه که در ایران، بهترین رو مرکز تحصیلات تکمیلی داره. به هیچ وجه نمیتونید در این مورد چیزی بگید.

ریاضی رو هم شریف. نمونه ی فارغ التحصیلان شریفی که از گنده های ریاضی دنیان، مریم میرزاخانی، استاد دانشگاه استنفورد.

75_Tania

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیروان
مدال المپیاد
المپیاد؟؟؟چی هس؟؟
دانشگاه
univer safacity_e azade kamelan eslamie shirvan:|
رشته دانشگاه
کاردانی پشت و رو کردن کتلت :|

=)) =)) =)) =)) =))خخخخخخخخ مسئله اینست ک منو تو هیچکدومشون راه نمیدن والا ;;)

atmosphere

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
زنجان
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مکانیک

الان اینجا کسی میتونه دقیقا نظر بده مکانیک دانشگاه تهران بهتره یا شریف ؟

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از atmosphere :
الان اینجا کسی میتونه دقیقا نظر بده مکانیک دانشگاه تهران بهتره یا شریف ؟
پستای محسن رو بخون. اون زمان حرفای قشنگی میزد. من نمیفهمیدم.

atmosphere

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
زنجان
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مکانیک

جو دانشگاه برای من واقعا مهمه ولی اونجور که تو پستای قبلی می گفتن جو شریف اونقدرام بد نیست !
اون چیزی هم که من راجع بهش مطمئنم اینه که جو دانشگاه تهران خیلی بهتره ولی از لحاظ علمی تو مکانیک کدوم بهتره ؟
مسئله مهم تر هم اینه که وقتی هردوشو میتونم قبول بشم چطور خانواده رو راضی کنم که برم دانشگاه تهران اونم فقط به خاطر جو بهتر ! به خاطر همین دنبال یه بهونه علمی می گردم

ranjame

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
طهران
دانشگاه
صنعتی آریامهر
رشته دانشگاه
م.شیمی

پیش ما سوختگان مسجد و میخانه یکیست؛ نه به شریفی بودنه نه به تهرانی بودن. چه بسا که حتی یه دانشجوی برق تبریز به خاطر پیگیر بودنش تو کلی پروژه شرکت داشته باشه که برق شریفش این کار رو نکرده و فقط نشسته مساله های ریاضی طور حل کرده البته منکر این هم نیستم که اون شریفیه که به اندازه ی تبریزیه پیگیره با احتمال بیشتری موفق تر میشه.
فقط صحبتم سر اینه که هر چی هست باید از خود دانشجو بجوشه و اینجا شریفی بودن یا تهرانی بودن نقشی رو بازی نمی کنه.
حاجت به کلاه پرکی داشتنت نیست
درویش صفت باش و کلاه تتری دار
ولی اگه کلی میخایم دانشگاه ها رو مقایسه کنیم فک کنم نشه که بشه. تو یه زمینه هایی شریف بهتره تو یه زمینه هایی تهران و مرز دقیق هم نمیشه تعیین کرد که کدوم به دیگری می چربه + خیلی از نظرهایی که میدیم سلیقه ای و نظر سلیقه ای سلیقه ایه، از یک نفر به نفر بعدی فرق فوکوله

Milad96

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتي شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

آقا جَو جَو نكنيد.

يه جورايي ميگيد جو انگار تهران بچه ها ها همش زيلو انداختند زيرشون زير سايه نشستند دارند قليون مي كشند و استراحت ميكنند و مي خندند و اينطوري تهش مهندس ميشند، اونوقت شريف همه دارند مثه سگ درس ميخونند و خودشونو مي كشند؟!

غلظت بچه باحال هاي تهران بيشتره. قيافه شون هم بهتره. ولي سر نمره پوست شونو مي كَنند.

شريف نه! پيدا كردنِ كيسِ مناسب ت براي گروهِ دوستي يه خورده سخت تره.

(#از نظر فرهنگي و حال و هوا)

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

تو شریف همه جور آدمی پیدا میشه.
دانشجوهاش شاخ و دم هم ندارن، از شریف اومدن نترسید.
انتخاب دانشگاه براساس حرفایی که راجبش جو اون شنیدین مسخره ست، تو هر دانشگاهی باشید میتونید گروه دوستی متناسب با خلقیات خودتون تشکیل بدید. ملاک سطح علمی و این چیزا باید باشه.

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

من دو باری که رفتم دانشکده‌های شریف یه بار دانشکده علوم کامپیوترشون که لابی و فضاش و جوش و اینا خیییلی خوب بود و اصلاً انقدر دلم خواست :D من نیم ساعت بیشتر نبودم اون‌جا ولی جوشون رو واقعاً دوست داشتم. یه بار هم واسه یه کانتست حل مسئله‌های مهندسی شیمی به کمک کامپیوتر رفته بودیم که سال بالایی‌های دانشکده مهندسی شیمی برگزارکننده‌ش بودن و با این که می‌دونستن ما دانشگاه تهرانی‌ایم و این جو رقابتی هست و این حرفا ولی خیلی به ما کمک کردن و رفتارشون واقعاً خوب و پسندیده بود. من خیلی ازشون راضی بودم. :D
این دو تا تجربه باعث شد من اون موضع‌گیری و منفی‌بافی‌هایی که داشتم راجع به شریف کم‌تر بشه.
دانشگاه تهران هم خوبه. :D

و این‌‌که از لحاظ جوی گفتم٬ علمی رو بحثی نکردم.

Ali Monsefi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
وات؟
شهر
تهران
مدال المپیاد
مدال نقره‌ی المپیاد ریاضی کشوری ۹۲

به نقل از فهـــیمه :
من دو باری که رفتم دانشکده‌های شریف یه بار دانشکده علوم کامپیوترشون که لابی و فضاش و جوش و اینا خیییلی خوب بود و اصلاً انقدر دلم خواست :D من نیم ساعت بیشتر نبودم اون‌جا ولی جوشون رو واقعاً دوست داشتم.
دانشکده‌ی علوم ریاضی، یو مین.

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

به نقل از M. Honari :
دانشکده‌ی علوم ریاضی، یو مین.

نمی‌دونم دوست ِ دوست من علوم کامپیوتر می‌خوند. همون دانشکده‌ای که علوم کامپیوتر داره. :‌)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
آقا من اینو آپ کنم

سوال اصلی که راجع به فیزیکه
من تو qs که چک میکردم رنک تهران تو فیزیک ۴۰۰ بود شریف ۵۰۰
و اینکه گفته بود ریپیتیشن تهران بیشتره

کلا درس خوندن تو کدوم دانشگاه بهتره؟
واقعا شریف اونطوری که میگن پر از پشمک و خرخونه؟ و اینکه واقعا بچه های تهران اهل درس نیستن؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
آقا من اینو آپ کنم

واقعا شریف اونطوری که میگن پر از پشمک و خرخونه؟ و اینکه واقعا بچه های تهران اهل درس نیستن؟
من تا جایی که شنیدم، فیزیک تهران در حال حاضر اوضاع جالبی نداره چندان، حتی بهم توصیه کرده بودن بهشتی برم ولی تهران نه. ولی خب این‌ها صرفاً شنیده‌هامه و نظری ندارم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
من تا جایی که شنیدم، فیزیک تهران در حال حاضر اوضاع جالبی نداره چندان، حتی بهم توصیه کرده بودن بهشتی برم ولی تهران نه. ولی خب این‌ها صرفاً شنیده‌هامه و نظری ندارم.
بهشتی من شنیدم تو علوم پایه خیلی منفعله

• دیسلایک
امتیازات: ATE
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
آقا من اینو آپ کنم

فیزیک تهران یه جوریه! دانشکده‌ش از همه جا جدا و دور افتاده. کلا یه جو مخصوص خودشو داره چون نزدیک هیچ دانشکده‌ی دیگری نیست. من باشم شریفو اولویت میدم.

ATE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
آقا من اینو آپ کنم

پرس و جوهاتو بکن ولی همیشه هم یادت باشه هرکی هرچیزی میگه داره تجربه‌ی شخصی‌شو میگه، اگه میگه جوش خوب نبود، داره درمورد سال ورودی خودش حرف میزنه! تو باید یسری معیار برای انتخاب شخصیت داشته باشی که قابل سنجش باشه و بقیه شو دیگه توجه نکنی به تجربه‌ی بقیه.

فقط من یه نکته‌ای میگم تو تحقیقات بد نیست به اینم توجه کنی.
بنظر من دانشگاه‌هایی که برنامه‌های تحصیلات تکمیلیشون بهتر و پویاتره (استادای پیگیر و فعالتر)، معمولا برای دانشجوهای کارشناسی هم محیط بهتری برای رشد فراهم میکنن.

مثلا من اینو تو شریف دیدم (فیزیکش رو البته بی‌خبرم) که بعضی استادا که سرمایه‌ مالی خوبی هم دارن، بچه‌های ارشد و دکتری رو سرپرست یه کارایی مثل ازمایشگاه میکنن تا از بچه‌های کارشناسی (داوطلبانه) برای یسری پروژه‌ها استفاده کنن (کاملا خارج از برنامه درسی) که پروژه هاشونم گاهی در حد یه پروژه ارشده! خب این خیلی فرصت ارزشمندیه و بستر برای دانشجویی که میخواد پیشرفت کنه فراهمه! حالا میتونی بری ببینی فیزیکش هم همچین خبرایی هست یا نه.

یکی از چیزایی هم که درمورد شریف برای من جالب بود این بود که یسری از بچه‌های ارشد فیزیک شریف با نامه و درخواست و .. اجازه گرفته بودن که اختیاری درسی مثل ماشین لرنینگ بردارن که سرفصل و پروژه آخر اون درس هیچ ربطی به فیزیک نداشت. یعنی یه کورس کاملا جدا و بی ربط به کارای پایان نامه شون حتی.
هر دانشگاهی اینو قبول نمیکنه.

اینا مسائلیه که میری دانشگاه، مثلا میخوای رزومه‌تو تو یه زمینه‌ای قوی کنی یا وارد یه حوزه‌ی جدیدی بشی و تو کارشناسی در حد پروژه‌های کوچیک توشون مهارت کسب کنی و بعد میبینی فرق دانشگاهی که بستر رو فراهم میکنه با دانشگاهی که با ضوابط سخت یا امکانات کم جلوتو میگیره چیه!

حالا اینارو گفتم بازم نه اینکه شریف برای تو، بهتر از تهران باشه چون دانشجوهای تهران هم دیدم که اونجا درس خونده باشن و راضی بوده باشن.

فقط خواستم بگم یسری نکات اینجوری هم هست که خوبه وقتی داری از دانشجوهای فعلی شریف و تهران پرس و جو میکنی، اینارم بپرسی.

و اینکه این مسائل برای همه‌ی رشته‌ها مخصوصا مهندسی‌ها صدق میکنه.

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
آقا من اینو آپ کنم

با در نظر گرفتن هر فاکتوری فیزیک شریف بهتره.

بالا