• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محاسبات عددی

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
سلام بچه ها

کسی از شما تاحالا محاسبات عددی پاس کرده؟ ممکنه واسه شما اسمش آنالیزعددی باشه. من به شخصه خیلی این درس رو دوست دارم. نظر شما در موردش چیه؟

راستی دنبال یک کتاب مرجع میگشتم برای محاسبات. کتاب خورده ریزه زیاده . کتاب های مرجع ترجمه شده ای که دیدم هم قدیمی بودن. شما چیز جدیدی سراغ دارین؟

راستی سورس برنامه کامپیوتری روش های محاسبات رو شما دارین؟ اگر دارین بگذارین اینجا آرشیو خوبی داشته باشیم ازش.

memo

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
نصف جهان
مدال المپیاد
دارم
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
ریاضی محض
پاسخ : محاسبات عددی

کتاب آنالیز عددی دکتر فائزه توتونیان کتاب خوبیه ولی سنگینه بیشتر کارشناسی ارشد تدریس میشه
کتاب محاسبات عددی دکتر سید قهرمان طاهریان هم خوبه چاپ دانشگاه صنعتی اصفهان(مهندسیا توی دانشگاه خودمون اینا میخونند)

skinnyd

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد شیمی مطالعات مختصری داشتم
دانشگاه
دانشگاه صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
عمران
پاسخ : محاسبات عددی

سلام. من کتاب خاصی مورد نظرم نیست. کتاب سید قهرمان که نفر بالای من توصیه کرد هست. کتاب نازکیه و فقط به درد لیسانس می خوره. من خودم هر بار می رم توی کتابخونه و یک کتاب رو باز می کنم. اکثر کتابایی که باهاشون برخوردم با متلب یا فورترن کد دارن. البته متلب خودش روش های عددی رو داره. مثلاً برای حل معادلات دیفرانسیل ، روش اویلر و رانگ کوتا هست که ظاهراً متلب اینا رو خود به خود داره.

اگه فقط به دنبال کد ها هستید، از حل دستگاه معادلات و وارون گرفتن با گاوس جردن و غیره تا کارهای دیگه، یک کتاب هست
numerical recipes
که خیلی هم مشهوره. برای فورترن، سی، سی پلاس پلاس موجود هستش. خود محاسبات عددی رو هم توی هر بخش توضیح داده.

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام تاپیک بهتر پیدا نکردم.
کسی از شما ماشین حساب Casio 570ms داره؟
درمورد نحوه عملکرد اش چندتا سوال داشتم.