• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مهاجرت،چرا !؟

sh.n1996

شراره
نام مرکز سمپاد
دبیرستـ۱ن‌ فرزانـگان‌ امین
شهر
اصفهـــان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
خاطره شد دیگه:دی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
پاسخ : مهاجرت،چرا !؟

یکم فکر کنید
واقعا آرزوی همه ما اینه که بتونیم یه جایی زندگی کنیم که مردم از جنس خودمون باشن
همه دوست دارن توی کشور خودشون زندگی کنن
ولی همه هم دوست دارن که در شرایط مناسب زندگی کنن
این بر می گرده به خود خواهی
ای ن که بعضیا علمشون رو در اختیار کشور خودشون نمیذارن اینه که به علت خود خواهی خودشون و بیشتر به علت خود خواهی دیگران میتونن
وقتی سرمایه گذاری روی این علم نمیشه این نخبه ها چیکار میتونن بکنن؟؟
تنها راهشون اینه که یه جایی برای پیشرفت پیدا کنن
ولی اکثرشون با این عقیده میرن که میرم وقتی موفق شدم بر میگردم و به کشورم خدمت می کنم ولی فکر میکنم اون موقع دیگه دیره
چون به زندگی توی کشور دیگه عادت کردن
و از فزهنگ دیگران تاثیر گرفتن
و میشه گفت اون موقع هست که دیگه زندگی توی بهترین مکان رو ترجیح میدن
و اینجاست که خودخواهی این افراد باعث میشه سرمایه گذاری علمی و مالی روز افراد کشور انجام نگیره و این چرخه ادامه پیدا کنه
همش به این بر میگرده که از وقتی که یه بچه 3-4 ساله هستیم همه مگن اول به فکر خودت باش
اینم ضعف فرهنگیه
و گرنه ایران این شکلی نبود
توجه کنید که هین افراد بالا دستی که خودخواه ترین هستن یه روزی عضوی از مردم بودند

و خود خواهی در مردم دنیا هم موج میزنه که همشون فقط به فکر کشور خودشون هستند و نمیدونن هر اتفاقی که بیوفته روی تمام جهان تاثیر میذاره
ولی هر انسانی دیگه یه ظرفیتی داره و خیلی ها خسته شدن و حقم دارن
ولی سعی کنید ظرفیتتون رو ببرید بالا

• لایک
امتیازات: hinah

mojtaba h

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 2
شهر
mashhad
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
زمین شناسی

به نظر من دلیل اصلی مهاجرت ها کمبود امکاناته در روستا ها.

• لایک
امتیازات: jzm

hinah

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمون
شهر
دیارمون
دانشگاه
هر جا قسمتم باشه
رشته دانشگاه
ژنتیک یا زنان

من خودم تا دو سال پیش به حدی از ایران بیزار بودم که حاضر بودم برم خارج ظرف بشورم ولی حالا نظرم عوض شد

ما همه میگیم ایران افتضاحه ایران امکانات نداره ایرانی ها فرهنگ ندارن ایران محدودیت هاش حال گیریه و....
(اینا دلایل مهاجرت ان) ولی اگه من وتو بمونیم همین جا و سعی کنیم عوض کنیم این وضع رو کسی دیگه از ایران نمیره!

بلاخره که چی ایران با حرف که درست نمیشه بلاخره باس از یه جایی شروع کرد به آباد کردن که مایه اش اینه که همه به کشورمون وفا دار بمونیم!تازه کشور های دیگه از اول که اینجور نبودن مردمشون با همکاری دولت یه کشور خوب ساختن! پس اگه اونا که تمدنشون مثل ما پربار نیست تونستن ما هم میتونیم
یه کم همت نشون بدیم و به قول شراره از خودخواهیمون کم کنیم ایران درست میشه اگر هم واسه ما نشه 100%برای نسل بچه هامون آباده!

اینا شعار نیست چون خودم از ایران نمیرم اگر هم برم یه روزی حتما حتما بر میگردم چون ادم وقتی تو کشورش به آرزوهاش میرسه یه حس دیگه داره

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

علاوه بر کمبود امکاناتی که تو ایران هست اهمیت ندادن به نخبه ها و حمایت نکردن از اونها هم خیلی موثر هست واسه همین خیلی ها از فعالیت تو این کشور دلسرد میشن و تصمیم میگیرن برن جایی که قدر خودشون و کارهاشونو بدونن و ازشون حمایت کنن.
از طرفی هم یه سری محدودیت ها اینجا هست که آدمو خسته میکنه!هیچ کی از محدود بودن خوشش نمیاد!

• لایک
امتیازات: dorna
  • شروع کننده موضوع

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

من از کسایی هستم که توی برنامه م هست که در آینده مهاجرت کنم.معتقدم که توی کشوری مثل آمریکا شرایط عمومی زندگی در کل بهنره و همچینین موقعیت برای پیشرفت.ولی یه سوالی همیشه برام هست که چقدر از رویای مهاجرت حقیقت داره؟چقدر از چیز هایی که یه نفر قبل از مهاجرت آرزو داره تو یه کشور خارجی مثل آمریکا به دست بیاره به دست میاره؟در کل به نظرتون تو جامعه ی ما چه تصورات نادرستی از مهاجرت هست؟چه رویا های غیر واقعی بین مردم هست؟
این وبلاگ راجع به مهاجرت آمریکاست.خیلی ها شاید آشنایی داشته باشن.پیشنهاد میکنم کسایی که میخوان در آینده مهاجرت کنن این وبلاگ رو دنبال کنند.(حتی کسایی که نمیخوان مهاجرت کنن هم بخونن مطالبش رو :D)

bioboy-94

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیدبهشتی
شهر
کاشان
مدال المپیاد
مهم نیست
دانشگاه
علوم پزشکی کاشان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

من فکر نمی کنم دلیل اصلی مهاجرت, پول و امکانات و ... اینا باشه.
وقتی یه نخبه توی مملکت ببینه که مردم کشورش عاشقش هستن و دوستش دارن و دوست دارن اون بمونه, خوب واقعا می مونه.
ولی وقتی می بینه که مردم کشورش حاضرن برای فوتبالیستا و بازیگراش بمیرن و دایم ازشون امضا می گیرن و احترام می ذارن, خوب خیلی دلسرد می شه. احساس می کنه که مردمش از جنسش نیستن.
وقتی می بینه حقوق یه فوتبالیست چندصد میلیونه, اونوقت حقوق یه نخبه سطح1 (!!!) ماهی 190هزار تومنه, خب سرد میشه بنده خدا...
دروغ میگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:(

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

دلیل اصلی اینکه بیشتر افراد مستعد ایرانی مهاجرت میکنن اینه که اون جوری که باید و شاید ازشون حمایت نمیشه؛همون طور که محمد علی اشاره کرد.
البته جدا از فوتبالیست ها یک سری ورزشکارا هم بهشون ظلم میشه، شاید در حد تحصیلات خیلی مدرک های بالایی نداشته باشن ولی عمرشون،وقتشون رو صرف ورزش کردن! و اون طوری که باید ازشون حمایت نمیشه مثل مجتبی مرادی که مقام سوم کشتی جهان رو داره از خوزستان! بیچاره سمبوسه میفروشه ! L-:
یه قضیه دیگه م هست! مثلا توو جامعه ما این یه واقعیته که همه میگن باید رتبه ت فلان بشه و فلان دانشگاه رو بیاری! طرف هم دلگرم میشه میشینه زحمت میکشه! اما بهش نمیگن بعد این که موفق شدی یا رتبه آوردی چی دست گیرت میشه! ؟ کی ازت حمایت میکنه؟ کسی جوابگو نیست! اون شخص به امید رسیدن به آرزو هاش درس خونده و زحمت کشیده ولی وقتی میبینه تلاش کرده ولی به آرزو هاش نرسیده مجبور نیست بمونه و میره جائی زندگی میکنه که قدر زحمات و دستاورد هاشو بدونن. :-??

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

به نظر شما وقتی یک استاد فیزیک فارق التحصیل از دانشگاه هاروار میاد ایران میزارنش مسءول خوابگاه ها مگه خر مغزشو گاز گرفته تو کشور بمونه خوب معلومه که میره. X-( X-(

بالا