• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

می خواهم نویسنده شوم اما چگونه ...

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی
پاسخ : می خواهم نویسنده شوم اما چگونه ...

oh مرسی :-" :D کتابِ جالبی به نظر میاد .. شاید خریدمش !!

+ امروز شهرِ کتاب بودم . یه کتاب دیدم به اسم ذن در هنر نویسندگی نوشته ری برادبری نشر جهان کتاب . تا جایی که ورق زدم کلاً درباره ی اون تمرکزیه که باید قبل از نوشتنِ کتاب آدم داشته باشه . کلاً راهنماییه برای همین سوال که "چگونه نویسنده شوم"

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

متاسفانه من حوصله ي خوندن اين جور كتابا رو ندارم :-" ان شاالله يكي بخونه به منم بگه :-"

+ من به نظرم واسـه شروع ِ نوشتن ، داستان نويسي مناسب نيست ! بايد با چيزاي ِ ساده تر شروع كرد ( رو نوشت به تاپيك ِ "بياييد طعم نويسندگي را بچشيم " )

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

اینکه کتابای زیادی خونده باشی تا بتونی متن خوبی بنویسی خوب کمک می کنه!
ولی من مثلا همیشه متنام تحت تاثیر کتابیه که تو دستمه یا اخیرا خوندم!
شاید به نگارشو اینام خیلی کمک کنه ولی موضوع قشنگ می ره سمت همون کتابه!

در مورد کتابا و کلاسای نویسندگیو اینا، خوب خیلی چیزا یاد می ده!
ولی ایده ی اولیه به نظرم یه چیز ذاتیه!

• لایک
امتیازات: N.M

sahel.skualer

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
R@!-!N@MaY! f@rzan3gan
شهر
t3!-!r@N
رشته دانشگاه
اگه خدا بخواد تبهکار!

سبکی که آدما مینیویسن همیشه یه چیز متغیره ولی همیشه یه قسمت از سیر تکمیلی نویسندگی هست که دیگه تغریبا میتونی سبک خودتو یه سبک خاص خودت تلقی کنی! تا اون موقع تنها چیزی که میتونه بهت کمک کنه اینه که تا میتونی کتاب بخونی که با سبکای مختلف آشنا شی و توی فرق بین سبکا ریز سنج تر شی و خودتم فقط قلمو بگیری دستت و هرچی ازش میاد بیرون بنویسی و هراز چندی کاراتو با هم مقایسه کنی.
به نظر من بالا ترین هنر نویسندگی وفادار موندن به موضوعه! من خودم هیچوقت نمیتونم به موضوعی که میبینم وفا داذ بمونم و این خیلی بده!
در کل نویسندگی= x:

با تشکر

ساحل

• لایک
امتیازات: L.E

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

به نقل از sahel.skualer :
سبکی که آدما مینیویسن همیشه یه چیز متغیره ولی همیشه یه قسمت از سیر تکمیلی نویسندگی هست که دیگه تغریبا میتونی سبک خودتو یه سبک خاص خودت تلقی کنی! تا اون موقع تنها چیزی که میتونه بهت کمک کنه اینه که تا میتونی کتاب بخونی که با سبکای مختلف آشنا شی و توی فرق بین سبکا ریز سنج تر شی و خودتم فقط قلمو بگیری دستت و هرچی ازش میاد بیرون بنویسی و هراز چندی کاراتو با هم مقایسه کنی.
به نظر من بالا ترین هنر نویسندگی وفادار موندن به موضوعه! من خودم هیچوقت نمیتونم به موضوعی که میبینم وفا داذ بمونم و این خیلی بده!
در کل نویسندگی= x:

با تشکر

ساحل
قبول دارم حرفتو ولی این وسط که داری تازه کتاب می خونیو آشنا می شی با سبکای مختلف هر کدوم از موضوعات که انتخاب می کنی ممکنه تحت تاثیر اون کتاب باشه!
خوبه که دست آدم راه بیفته ولی نمی شه گفت حتما اثر منحصر به فردیه و همه چیش از خودته!
ینی خود به خود می ره سمت کتابه که اخیرا خوندی!
البته بعضی وقتاام خوبه...الهام می گیریو اینا!

sahel.skualer

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
R@!-!N@MaY! f@rzan3gan
شهر
t3!-!r@N
رشته دانشگاه
اگه خدا بخواد تبهکار!

خوب گولی جان تو میتونی بگی اصلا چیزی متعلق به خودت هست؟ کلمات مال خودتن؟ حروف مال خودتن؟ خوب مشخصا آدم نوشتنو مثل حرف زدن،راه رفتن یا غذا خوردن از دیگران یاد میگیره ولی بعدا میتونه هر سبکی دلش خواست پیش بگیره مثلا اگه دوست داره با چنگول اگه دوست داره با قاشق یا اگه نه اصلا با پا بخوره!
اینم مثل همونه!
ابتدای نوشتنتو از کتابای زیر دستت تاثیر میگیره که خوب عادیه ولی بازم مث وقتیه که عقایدت شکل بگیرن... اون وقت زمین و زمان هر حرفی بزنه اگه دوست نداشته باشی میتونی قبول نکنی. ولی باز نمیتونی بگی این عقایدو خودم ساختم! ولی عقایدیه که مطابق با شخصیت،روحیه،و فضای ذهن تو باشه. سبکم مث همینه. وقتی با یه سبکی انس بگیری دیگه هزار تا کتاب نمی تونن تغییرش بدن ;;)
اینو میگم چون یادمه از شیش سالگی هرچند ضعیف مینوشتم و میخوندم و الان احساس می کنم تا حدی که بتونم در این باره نظر بدم بزرگ شدم :)

بالا