• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اندر باب آزمون دادن

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
پاسخ : اندر باب آزمون دادن!

به نقل از ~DREAM~ :
ی سوال؟!!
به نظر شما با برنامه قلمچی پیش بریم کافیه یا باید خودمونم در حین خوندن شیمی 2 برای آزمون شیمی 3 بخونیم تا عقب نمونیم؟!!! و همینطور برای سایر درسا!
نه نه اصلا!!!
با برنامه کانون پیش برید کامل.اصلا نیازی نیست که وقت بذارید برای اون یکی زوج درس.به وقتش اندازه کافی برای اون یکی زوج درس وقت دارید.

Alfredo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

من یه مشکل خییییییییییلی بزرگ دارم..

این سوالای اختصاصی بخصوص تحلیلی و گسسته رو تو خونه حل میکنم ولی تو آزمون نمیتونم طوری که انگار اولین باره چنین مبحثی می بینم :(( :(( :((

هی از این سوال میرم اون یکی.. بعد 2-3 تا بیشتر نمیتونم حل کنم X-(... وقتم به هدر میره و اعصابم نیز :((... مشکل چیست؟

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Alfredo :
من یه مشکل خییییییییییلی بزرگ دارم..

این سوالای اختصاصی بخصوص تحلیلی و گسسته رو تو خونه حل میکنم ولی تو آزمون نمیتونم طوری که انگار اولین باره چنین مبحثی می بینم :(( :(( :((

هی از این سوال میرم اون یکی.. بعد 2-3 تا بیشتر نمیتونم حل کنم X-(... وقتم به هدر میره و اعصابم نیز :((... مشکل چیست؟
این مشکلو منم داشتم.
یه دلیلش اینه شای که توی خونه با فراغ بال بدون استرس زمان تستهارو حل میکنین.اما سر آزمون محدودیت زمان هست.
به هرحال این مشکل من بعد از بارها خوندن و حل کرن همه تستها حل شد.یه جورایی همون قضیه تسلطه! تسلط کامل وقتی به دست آمده که وقت کم نیارید و سوالاتو در وقت آزمون بتونید جواب بدید.

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

منم كه كلا بردار رو تعطيلش كردم چون تو مدرسه ماتريس درس ميدن و تو كانون از اول كتاب مياد اينطورى نه تو بردار چيزى ميشم نه تو ماتريس سر امتحان قبليه تحليليو خونده بودم درصدم هم بالا شد اما سر اين امتحان فكر كنم به 5 تاش بيشتر جواب ندادم
يعنى 50٪ از اين به بعدم همين كارو ميكنم چون با مدرسه پيش رفتن برام مهم تره!

يه چيزى من تو شيمى 3 تا سوتى دادم نميدونم چرا ولى احساس ميكنم اشتباه ميكنم كه با مبتكران دارم پيش ميرم، با همون كتاب و جزوه مون پيش برم بهتره! البته مبتكران رو vit هاشو بزنيم هر چند اونام زياده اما خب بقيه تستاش مثه اون ريپيتاش هم تك و توك از vit ها مهم تره اينه كه هميشه اوضاع تست زنى شيميم نامنظمه! و اغلب بيخيالش ميشم!

بازم وقت كم اوردم سر اختصاصيا البته اين دفعه براى ريويو و بخشى از حسابان نشان از پيشرفته :دى
-
غلطام زياد شده :(
-
هنوز با گسسته مشكل دارم :( البته نه با سوالاى كانون! در حالت كلى ميدونم چيزى بارم نيست حالا ديگه تصميم گرفتم رمزينه بخونم چون خوشخوان كافى نبود گاجم خوشم نيومد از روش درس دادنش نخوندمش!
---
اينجا جاش نيست اما يه كتاب براى تست عربى (كه درك مطلبم داشته باشه) معرفى كنيد لطفا

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

من خیلی وقت کم آوردم این دفعه!

من تو خونه واسه تست زدن وقت نمیگیرم، ( یه سری میگفتن زوده از الان آخه ) وقت بگیرم واسه خودم تاثیری داره؟
____
دوستان رشته ریاضی، اختصاصی ها رو با چه ترتیبی میزنین؟
____
(عربی انرژی اتمی درک مطلب هم داره )

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

زیاد شدن غلط ها!
یعنی اینکه فکر می کنید درسو یاد گرفتید و تستهاشو جواب می دید اما نادرست!این یعنی یادگیریتون کامل نبوده.معلم حسابانمون میگفت،ریاضی از دقت جدا نیست.یعنی اینکه بگین ریاضی بلدم اما بی دقتی می کنم،اصلا پذیرفته نیست.چون دقت بخشی از ریاضیاته.
----------
کار بسیار خوبی میکنید!برنامه مدرسه اولویت اوله ،اولویت دوم برنامه آزمون.
----------
شیمی با جزوه دبیر،کتاب درسی و مبتکران با هم پیش برید.اما هیچ اصراری نیست که همه تستهارو در همین بار اول جواب بدید.بارهای دیگری هم تا کنکور اینارو خواهید خوند و فرصت برای جواب دادن به بقیه ش خواهد بود.
درضمن برای شیمی پیش کتاب خیلی سبز رو هم امتحان کنین.همه معتقدن شیمی پیش سبز خیلی از مبتکران بهتره.ولی من خود با مبتکران خوندم.
---------
گسسته اساسا درسش یه جوریه!!
همینطور به خوندن و تمرین کردن ادامه بدید.به خصوص فصل نظریه اعداد.
در نهایت هیچ تضمینی وجود نداره تستهای کنکورشو بتونید جواب بدید!
---------
برای عربی،یه کتاب کوچک هست مال نشر الگو.اسمش فن ترجمه ست.پره از تستهای ترجمه و درک مطلب.به نظرم اون میتونه مفید باشه.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از پگاه :
من خیلی وقت کم آوردم این دفعه!

من تو خونه واسه تست زدن وقت نمیگیرم، ( یه سری میگفتن زوده از الان آخه ) وقت بگیرم واسه خودم تاثیری داره؟
____
____
منم تا دی ماه وقت کم میاوردم.هیچ کار خاصی نکردم برای درس تشدنش!فقط تسلطم که رفت بالا سرعتم هم رفت بالا.
یه کار اشتباهی که خیلی بهم ضربه می زد در سرعت این بود که موقع تست زدن تو خونه بعد از هر تست میرفتم جوابشو چک می کردم!!
این کار اشتباه ترین کار ممکنه!به محض اینکه دوست مبهم تذکر داد و گفت این کار اشتباهه،اصلاحش کردم و آزمون بعدی ترازم 500تا رفت بالا!!!!
ایده خاصی در مورد وقت گرفتن ندارم.من تا دوران جمعبندی وقت نمیگرفتم!!اما شاید اشتباه بود کارم!
-----------------
در مورد ترتیب اختصاصیها پیشنهاد میشه در حد امکان ترتیب دفترچه رو رعایت کنید.

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

آقا من یِ مشکلی که دارم اینکه زود ذهنم خسته میشه دیگه نمیکشم :-<
عمومی که تموم میشه خسته میشم ... دیگه به فیزیک که میرسه کلا" تعطیل میشم :D
برا همین عمومی رو خوب میزنم ، میانگین عمومیم 85% ولی اختصاصی خیلی بد :-<
ولی به زور هر جور هست میزنم ... ولی از حداکثر توان مغزم نمیتونم استفاده کنم...
کلا از نظر جسمانی ضعیفم هستم!
چه کار کنم به نظر شما؟! :-s

------

+ درمورد زمان نقصانی نمیدونم توضیح دادین اینجا یا نه! اگه ندادین یِ مختصر توضیحی بدین ممنون میشم ...

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

به نقل از پگاه :
____
____

ما كه اينجورى ميزنيم اختصاصيارو:

فيزيك پيش و پايه
ديفرانسيل - رياضى پايه
گسسته
هندسه پايه
شيمى پيش و پايه
تحليلى

البته يه چند تا سوال ديفرانسيل رو هميشه تو مرور آخر آزمون حل ميكنم

سوالات رياضى پايه هم فعلا تو اين 2 تا آزمون هر چى جا انداختم مونده :دى

البته تو خود كنكور كه رياضيا قاطيه ميخوام اينجورى برم:

فيزيك

شيمى سوالات حفظى

رياضى

شيمى ادامه سوالات
اين روشم ديشب كه خواب مى ديدم امتحان كردم راضى بودم :دى

نشر الگو درس به درسه يا مثه فوت و فن درهمه؟

به نقل از مهســـــــــــــا :
زیاد شدن غلط ها!
یعنی اینکه فکر می کنید درسو یاد گرفتید و تستهاشو جواب می دید اما نادرست!این یعنی یادگیریتون کامل نبوده.معلم حسابانمون میگفت،ریاضی از دقت جدا نیست.یعنی اینکه بگین ریاضی بلدم اما بی دقتی می کنم،اصلا پذیرفته نیست.چون دقت بخشی از ریاضیاته.
----------
درسته ولی من همشو دارم میگم عمومیام هم داغون شده! :O

حتی فیزیک رو هم اصن اونچیزی که فکر میکردم نشده!

در یه کلام: اینو دیگه بیش از یکم تر زدم :-?

---------

بابت فن ترجمه ممنون دنبال همچین کتابی میگشتم واسه درک مطلب
---------
یه کتاب تست معمولی هم که کلی باشه و درس به درس میخوام فکر کنم نشر الگو معمولی حل کنه مشکلم رو ^_^

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

تو مدیریت زمان شدیدا مشکل دارم ینی ی جوری میشه که مثلا تو عمومی همه ی ترازام بالای6900 میاد بعد دین و زندگی دو نمیرسم بزنم 3000 میاد!اصلا تو بعضی درسا حساب زمان از دستم در میره ساعتو فراموش می کنم!

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از مـهـدی :
آقا من یِ مشکلی که دارم اینکه زود ذهنم خسته میشه دیگه نمیکشم :-<
عمومی که تموم میشه خسته میشم ... دیگه به فیزیک که میرسه کلا" تعطیل میشم :D
برا همین عمومی رو خوب میزنم ، میانگین عمومیم 85% ولی اختصاصی خیلی بد :-<
ولی به زور هر جور هست میزنم ... ولی از حداکثر توان مغزم نمیتونم استفاده کنم...
کلا از نظر جسمانی ضعیفم هستم!
چه کار کنم به نظر شما؟! :-s
توانایی آزمون دادنو به مرور زمان و با دادن آزمونهای آزمایشی زیاد به دست می آرید.نگران نباشید :)
فقط شب قبل از آزمون خواب کافی و صبحش صبحانه کافی داشته باشید.

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از داماد مسعودی_handsome :
تو مدیریت زمان شدیدا مشکل دارم ینی ی جوری میشه که مثلا تو عمومی همه ی ترازام بالای6900 میاد بعد دین و زندگی دو نمیرسم بزنم 3000 میاد!اصلا تو بعضی درسا حساب زمان از دستم در میره ساعتو فراموش می کنم!

از این افرادی هستی که تا یه تستو حل نکنی نمیری سراغ بعدی ؟؟؟ یا اینکه مثلن تعصب داری روی فصلا و مباحثی که خوندی و با خودت میگی حتمن باید حلشون کنم ؟؟؟
در هر حال باید عادت کنی و بدونی که هر درس دقیقن چند دقیقه وقت داری و از هر درسی شروع کردی به همون مقدار زمان ِ خودش رو همون درس باشی و بعد از اینکه وقتش تموم شد بری سراغ درس بعدی ...
تو عمومی ها به نظر من از زبان شروع کنید و در آخر هم ادبیات یا عربی رو بزنید ... از ادبیات به هیچ وجه شروع نکنید ، خیلیا امسال بودن با وجود قوی بودنشون حواسشون نبود و یهو از ادبیات شروع کردن و واقعن روحیه اشونو از دست دادن ....

ببینید دوستان ، شما اینقد باید تو طول سال با این روال آزمون دادنتون اخت بشید که تو کنکور بدونید ساعت 9:34 کدوم درس و حول و هوش (املا؟؟) چندمین تستش هستین ... اگه اینجوری بشید تو طول سال و آزموناتون ، یعنی تو کنکور هم واقعن برنده شدید ...

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

به نقل از نـِــگـیــنــــِ - راز :
از این افرادی هستی که تا یه تستو حل نکنی نمیری سراغ بعدی ؟؟؟ یا اینکه مثلن تعصب داری روی فصلا و مباحثی که خوندی و با خودت میگی حتمن باید حلشون کنم ؟؟؟
در هر حال باید عادت کنی و بدونی که هر درس دقیقن چند دقیقه وقت داری و از هر درسی شروع کردی به همون مقدار زمان ِ خودش رو همون درس باشی و بعد از اینکه وقتش تموم شد بری سراغ درس بعدی ...
تو عمومی ها به نظر من از زبان شروع کنید و در آخر هم ادبیات یا عربی رو بزنید ... از ادبیات به هیچ وجه شروع نکنید ، خیلیا امسال بودن با وجود قوی بودنشون حواسشون نبود و یهو از ادبیات شروع کردن و واقعن روحیه اشونو از دست دادن ....

ببینید دوستان ، شما اینقد باید تو طول سال با این روال آزمون دادنتون اخت بشید که تو کنکور بدونید ساعت 9:34 کدوم درس و حول و هوش (املا؟؟) چندمین تستش هستین ... اگه اینجوری بشید تو طول سال و آزموناتون ، یعنی تو کنکور هم واقعن برنده شدید ...
آخ گفتی!
این آزمون کرنومتر بردم هر درسو تو وقت خودش زدم ولی بعضی درصدام که قبلا نقطه قوتم بود الان در حد بقیه شده مث فیزیک و شیمی پیش یا دیفرانسیل

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از داماد مسعودی_handsome :
آخ گفتی!
این آزمون کرنومتر بردم هر درسو تو وقت خودش زدم ولی بعضی درصدام که قبلا نقطه قوتم بود الان در حد بقیه شده مث فیزیک و شیمی پیش یا دیفرانسیل

اون دروس همیشه نقاط قوتت بود چون وقت بقیه درسها رو میزاشتی روشون تا درصدای این درسها پایین نیاد ... درسته ؟؟؟
خب این کار درستی نیست ... درسته بالا رفتنتون توی اون دروس میتونه به بالا رفتن رتبه و ترازتون کمک کنه ، ولی اینم در نظر داشته باشید که پایین رفتن درصدتون توی دروس دیگه هم میتونه توی رتبه و ترازتون تاثیر منفی داشته باشه ...
درسته شماها همتون توی یه دروسی قوی ترید و دوست دارید درصداتون توی اون دروس بره بالاتر ، ولی نه اینکه بخواید از وقت بقیه ی درسهاتون بزنید و بدید بهشون ...
اتفاقا این نقطه ی قوتتون باید بشه برگ برنده تون .. اون درسهایی که قوی ترید رو سعی و تمرین کنید توی یکی دو دقیقه کمتر از زمان مخصوص اون درس بزنید یا اگه نشدو نتونستید همون درست تا زمان مخصوصش تموم کنید ... توی زمان درساتون تعادل داشته باشید ، مثلن اگه همیشه 2 دقیقه زودتر ریاضیتونو تموم میکنید ، باید بدونید اون 2 دقیقه ی اضافی رو تو چه درس دیگه ای میخواید استفاده کنید ...
کلن چند تا آزمون رو این مسئله ی زمان کار کنید تا دستتون بیاد چیکار باید بکنید ...

بالا