• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

برنامه تلوزیونی فرصت برابر

• شروع کننده موضوع

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
فرصت برابر. همین اول کار بگم این مطالب نظر شخص بنده ی حقیره و نیازی نیست که نظر همه همین باشه.

خواستم تو پست بانک انگیزه بنویسم بعد دیدم بهتره یه تاپیک بزنم براش. در آینده اگه برنامه ای جالب بود میتونین لینک دانلودشو اینجا بذارین. یا نظرتون رو بگین.

خب به نظر خود من این برنامه واقعن یه نعمته . مخصوصن برای شهرستانیا و بچه هایی که از نعمت مشاوران خوب تهران محروم هستن.

البته بعضی قسمتاشو به شخصه دوست نداشته و ندارم. سعی میکنم قسمتهای مختلفشو مختصر توضیح بدم.
1- مجری: این قسمت به نظرم ضعیفه . یعنی انتظار چندانی هم نیس. در همین حد بگم که من اسم مجریاشونو یادم نیس(ولی فکر کنم یکی خوشنویسان بود) پس زیاد درگیر این قسمت نشین. و زیاد اعصابتونو خراب نکنین.
2- مسابقه پیامکی: نقطه ضعف برنامه همینه، من که هیچ لزومی نمیبینم. وقتی برنامه ای به اندازه ی کافی جذابیت داره برای کسایی که قدرشو میدونن .لازم نیس مثه برنامه های دیگه مسابقه بذارن. (من یه بار هم شرکت نکردم)
3- مشاورا: خب میرسیم به جاهای جالب : اکثر مشاورای این برنامه آدمای قوی هستند و مشاوره هاشون خیلی به درد میخورن. ولی اینجا هم به سلیقه و استفاده خودتون بستگی داره. من فقط و فقط نظر شخصیمو در مورد بعضیاشون میگم.
آقای نیکخو: روز های شنبه معمولن ایشون میان. بیشتر مطالب انگیزشی میگن و راهکارهای کاملن عملی و منطقی میدن برای درس خوندن و برنامه ریزی. من اولویت اولم ایشون بودن برای تماشا.

آقای نکویی: خب ایشون هم امسال از اواسط سال اومدن. البته من مقاله هاشونو خیلی قبل تر تو مجله موفقیت دیده بودم. خودشون پزشکی خوندن. رتبشون هم فکرکنم 24 بوده. خیلی جالب حرف میزنن. کمی سرعت حرف زدنشون بالاست (من خودم که با حرف زدن بعضیا حوصلم سر میره و خوابم میگیره.) ایشون هم اکثر برنامه هاشونو میدیدم . عالی

آقای ایمان سرورپور: آخر انگیزه!!!! یه آدم جالب. به قول یکی از دوستام بمب انگیزه. زیاد روی درس خوندن کاری ندارن. یعنی اگه یه غیر کنکوری هم بشینه پای برنامه میتونه استفاده کنه.( یه پا آنتونی رابینز!!!) کلی داستان و تصاویر انگیزشی دارن. خوب. البته من زیاد نگاه نمیکردم. چون به نظرم عملیش کم بود.

آقای جعفرگلی: توضیح خاصی به نظرم نمیاد. ولی مطالبشون خوبه.

آقای دیبازر: برنامه مطالعاتی دارن واسه خودشون. یعنی هر هفته برنامه میدن تا هفته ی بعد . واسه همین من که برنامشون رو ندیدم.
آقای ذاکر: ایشون هم یادمه یه بار گفتن هر سال خودشون هم واسه کنکور میخونن. ایشون هم خوبه.
بقیه رو هم فعلن چیز خاصی نیس تو ذهنم.

4- دبیران: این قسمت هم خوبه. ولی من به شخصه تقریبن فقط یه بار به برنامه ی هر دبیر نگاه کردم. زیاد نتونستم استفاده کنم. ولی میگم به خودتون بستگی داره. مثلن من با بعضی دبیرا اصلن جور نبود افکارم. یکیش همون آقای فردی دبیر دین و زندگی. در حالی که خیلیا خیلی با ایشون حال میکردن.
5- گزارش های تصویری: این قسمت هم جزو همون قسمت هایی بود که اعصابمو خورد میکرد. مثلن یه سوالی رو یادمه چندین بار پخش کردن . این قسمتا باعث میشد حرف مشاور ناتموم بمونه و واقعن اعصاب نمونه واسه آدم
6- سوالات بینندگان: این قسمت هم چیزی نمیگم. فقط مثلن وسط یه بحثی یکی میومد میگفت من میتونم معدن قبول بشم . بعد میگف رشتم تجربیه . یا از این جور سوالا.
7- برنامه های خاصی که مثلن تو ایام نزدیک کنکور برگزار میشد : اینا واقعن جالب بودن. من که خیلی راضی بودم این قسمتا.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
پاسخ : فرصت برابر

ممنون واسه معرفی برنامه.
منم نظرمو بگم.
من از عید به بعد بیشتر برنامه هاشو میدیدم چون واقعا بهم انگیزه میداد.اولین چیزی که باعث شد از این برنامه خوشم بیاد، یکی از برنامه ها بود که آقای ایمان سرورپور توش بود.فوق العاده بود.یعنی یهویی در اوج خستگی بهم کلی انرژی داد. بیشتر از همه برنامه ها برنامه های ایشونو میدیدم.(رتبه خودشم 50 یا 51 ریاضی بوده)
آقای جعفرقلی هم عالی بود.
یه نفر دیگه هم بود که اسمشو نمیدونم که خیلی خوب بود اونم. یکی بود که اومد درباره تصویر ذهنی توضیح داد.(اگر کسی اسمشونو میدونه بگه!)
با بقیه هم اصلا حال نمیکردم.

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

خب ما میخواستیم این تاپیک رو بزنیم گفتیم کسی نظر نمیده تو بانک انگیزه نوشتیم ولی ظاهرا طرفدار هم داشته!!!
نظر من:برنامه فرصت برابر از یه جهت دیگه به من کمک میکرد.چون به شرایط خونمون نظم میداد.مامانم برا اینکه من بیام به اون برنامه نگا کنم شاممون رو ساعت 9 آماده میکرد!!!!!!!!!خودشونم بیشتر از من پیگیر بودن.من فقط بخش اولش رو میدیدم.از حرفای دکتر نیکخو خوشم میومد.حرفای آقای سرورپور اوایل بهم انرژی میداد ولی بعدن واقعا برام تکراری شد(دلیلش این بود یه مدت وضعیت ترازام تو کانون ثابت مونده بود و من ناراحت بودم چون پیشرفت نمیکردم).بعد عید کمتر نگا کردم.ولی تو نیمه دوم حدودای بهمن که میگفتن برا شروع دیر نیست خوشم میومد.
آقای حسینیان هم واقعا بهم استرس میدادن.مخصوصا نزدیکای عید میگفتن باید روزی 14 ساعت بخونین!!!!!!یا ...
ولی بازم ممنون از برنامشون.

ali.Holmes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
كرمان
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

الان ساعت چند نشون میده؟

Alfredo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

برنامه فرصت برابر که به بیان مطالب مشاوره ای و کمک درسی برای داوطلبان ورود به دانشگاهها می پردازد از روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت 17 به مدت 45 دقیقه از شبکه آموزش سیما پخش می گردد.

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : برنامه تلوزیونی فرصت برابر

من تازه امروز فهمیدم کانون قلم چی و فرصت برابر یکی شدند.این خیلی به نفع اونایی هست که هم کانون میدن و هم این برنامه تلوزیونی رو میبینن.

• شروع کننده موضوع

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

بجه ها من یادم رفت بگم . من امروز رفتم این برنامه ی فرصت برابر.

تجربه ی جالبی بود. ببینین شما که صحنه رو میبینین فکر میکنین اینجا یه اتاق خیلی خوب و پیشرفته هست در یک ساختمان فلان جوری . و مثلن پشت صحنه چه خبره و ... .

ولی بگم که همه چی خیلی سادس. 1-2 طبقه زیر زمین. یه راهرو نمور . در و دیوار کهنه.

این مجری هم خوکار منو گرفت و من همون موقع فهمیدم که خودکارم رفت.

فقط یه نفر لطف کرد و همه ی سوتیهام رو گوشزد کرد.(نمیگم که کی بود)

mashreghi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از چوپان :
بجه ها من یادم رفت بگم . من امروز رفتم این برنامه ی فرصت برابر.

تجربه ی جالبی بود. ببینین شما که صحنه رو میبینین فکر میکنین اینجا یه اتاق خیلی خوب و پیشرفته هست در یک ساختمان فلان جوری . و مثلن پشت صحنه چه خبره و ... .

ولی بگم که همه چی خیلی سادس. 1-2 طبقه زیر زمین. یه راهرو نمور . در و دیوار کهنه.

این مجری هم خوکار منو گرفت و من همون موقع فهمیدم که خودکارم رفت.

فقط یه نفر لطف کرد و همه ی سوتیهام رو گوشزد کرد.(نمیگم که کی بود)
واسه مصاحبه رفته بودین؟!

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
مدال نقره المپیاد نانو تکنولوژی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی

آره .منم اتفاقی اون روز برنامه رو دیدم!

mashreghi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد

حیف شد واقعا! #-o
کسی این برنامه رو نداره بزاره واسه دانلود؟!!

ghasedak!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر
دانشگاه
دانشگاه مازندران- بابلسر
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

منماز وسطاش دیدم. :D احساس کردم قیافه آشناست بعد که مجری گفت آقای چوپان یه دفعه یاد آواتارتون افتادم. :D
سوتی نداده بودین! داده بودین؟! :-?

Alfredo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

یه خبر مهم ...

گویا امروز پنج شنبه 91/1/24 مهندس ایمان سرورپور مهمان برنامه فرصت برابر هستن...

دوستان کنکوری توصیه اکید میکنم به هیچ وجه از دست ندین...

بمب روحبه و امید وانرژی ...

حتی اگه تونستین ضبط کنین...

absolute

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan esfarayen
شهر
bojnord-esfarayen
مدال المپیاد
olampiyad adabi marhale av val
دانشگاه
server cloud not found!!!
رشته دانشگاه
server cloud not found!!!

به نقل از E.N :
من تازه امروز فهمیدم کانون قلم چی و فرصت برابر یکی شدند.این خیلی به نفع اونایی هست که هم کانون میدن و هم این برنامه تلوزیونی رو میبینن.
یکی بودن :-" :-" :-"

بالا