• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

با مهاجران چگونه رفتار کنیم؟

ايا موافق با حضور و فعاليت مردم افغان مهاجر در ايران هستيد ؟

• رای‌دهندگان
    37

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
کاش این امکان فراهم بود که یه کمپین واسه مهاجرای افغانستانی زد و از حقوقشون دفاع کرد. متاسفانه کمپین ها توی ایران به هیچ جا نمیرسن و فقط واسه شلوغ کاری و سرگرمی هستن.
حقوق یه نسل دوم-سومی که پدر و مادرش یا جدش از افغانستان به ایران مهاجرت کردن از حقوق یک درخت در اروپا کمتره و این مایه تاسفه.
و من فکر میکنم تا وقتی حقوقشون توی ایران رعایت نشه فرهنگ سازی و مسخره نکردن و تحقیر نکردن ها تموم نمیشه.
چطور میشه انتظار داشت مردم عادی کسی رو که اجازه نداره سیم کارت به اسم خودش نمیتونه داشته باشه دست نندازن؟
اگر مهاجرها غیر قانونی هستن باید از کشور اخراج شن و اگر قانونی هستن باید از حداقل حقوق انسانی برخوردار‌باشن. حداقل حقوق انسانی هم به رسمیت شناختنشون و محترمانه برخورد کردن باهاشون هست.

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
حداقل حقوق انسانی هم به رسمیت شناختنشون و محترمانه برخورد کردن باهاشون هست.
بدبختانه خیلی از این حرفها عقب تریم.ملت ما هموطن عشایر خودش رو به خاطر لباسش مورد تمسخر قرار میده،خارجی و اینها که هیچ.

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
راستش مشهد پره از مهاجران غیرقانونی افغان، و تا جایی که درست رفتار کنن مگه ما مریضیم بهشون بی احترامی کنیم؟؟
اما مهاجر عزیزی که غیرقانونی داری در خاک وطن من زندگی میکنی و از آب و مسکن کشور من استفاده میکنی و قانونی هم نیستی، جوری حرف نزن با من که انگار من اومدم توی وطن تو چتر انداخته م:)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
راستش مشهد پره از مهاجران غیرقانونی افغان، و تا جایی که درست رفتار کنن مگه ما مریضیم بهشون بی احترامی کنیم؟؟
اما مهاجر عزیزی که غیرقانونی داری در خاک وطن من زندگی میکنی و از آب و مسکن کشور من استفاده میکنی و قانونی هم نیستی، جوری حرف نزن با من که انگار من اومدم توی وطن تو چتر انداخته م:)
ما لطف خودمون رو انجام میدیم و بهشون پناه میدیم پس امید داریم که نتیجه کارمون رو بگیریم یا دست کم تا حدی به این مهربانی افتخار کنیم.
رفتار افراد دیگه حسابش با ما جداست پس میتونیم نادیده بگیریم چون هر کاری که از ما بر می اومده براشون کردیم.اونا چه قدردان باشن که چه کفران نعمت کنن شخصیت خودشون رو نشون میدن و چیزی از لطف ما کم نمیکنه.
بعدم حتی اگه مهاجر نباشن یه آدم عادی توهین کنه اصلا درست نیست جوابش رو بدی میتونی حتی زنگ بزنی پلیس

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
به نظرم افغانیا مثل بقیه موجودات زنده خلقت خداوندن و نباید اذیتشون کرد ، باید بهشون غذا بدیم و قبل روشن کردن ماشینمون تو زمستون مطمئن بشیم یه افغانی برای گرم کردن خودش توی کاپوت پناه نگرفته باشه

[ پله پله تا بن شدن اکانت ]
اگه لایک میکنید جهنم میبینمتون‌

هویج🥕

ح. شفاه
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
فکر میکنم کسی که حاضر شده بیاد اینجا و با این شرایط بدی که کشور برای مهاجر ها داره زندگی کنه قطعا از سر خوشی نیومده

ضمنا کسی که تو افغانستان به دنیا اومده واقعا چه فرقی با کسی که توی ایران به دنیا اومده داره؟! هر دو به یک اندازه حق زندگی دارن و هر دو به یک اندازه انسانن.
اگر مهاجری که میاد به کشور به اندازه یک ایرانی به کشور کمک کنه ( چیزایی مثل مالیات و...) حق داره به اندازه یک ایرانی هم از امکانات کشور استفاده کنه.
یادمه قرار بود توی دنیا به مهمان نوازی معروف باشیم...⁦:-\⁩

بالا