• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حفظ ارزش های ما و توریست ها

s.sh.14

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
پاسخ : حفظ ارزش های ما و توریست ها

به نقل از پویا م :
چند وقته پیش یه بحثی شدش که اولش فکر کردم مسخرس ولی بعدش که بیشتر فکر کردم دیدم چیز جالبیه. بیشتر دوس دارم نظرات و راهکار های شما رو بدونم. ببینید الان شما می دونید که ایران کلی جا برای گردشگری داره. کلی جا برای بازدید داره و ... و خلاصه کلی پول می شه ازش دراورد. ولی خب یه مشکلی وجود داره. خیلی از توریست های خارجی به خصوص زنان وقتی می بینن که تو ایران مجبورن بدین گونه حجاب رو رعایت کنن کلا منصرف می شن. اصلا دلیل اینکه گفتن توریست ها هم باید حجاب رو رعایت کنن این بوده که خدای ناخواسته! جوانان اینده ساز! :D مملکته ما! :D منحرف نشن! :D .
الان کلا یه راهکاری بگین که نه سیخ بسوزه نه کباب. یعنی اینکه نه توریست ها این محدودیت رو داشته باشن نه اینکه این مشکلات مربوط به جوانان :D پیش نیاد!
ممکنه یکی بگه باید فرهنگ سازی کنیم. اقا جان درست. ولی این خیلی طول می کشه تا جا بیفته.
به طور خلاصه نظراتتون رو بگید دیگه. بحث هم شدش جغرافی اجتماعی! :D

پ.ن : اگه خواستید می تونید منتقلش کنید به بحث گردش گری ! ولی به نظرم همینجا خوبه :)
راستش مشکل اصلی نیومدن توریست ها حجاب نیستش.مشکل اصلی اینه که می ترسن از ایران یعنی فکر می کنن که تو ایران اوضاع جوریه که اگه بیان اینجا از طرف مردم آزار و اذیت میبینن.
مثلا من کسی رو میشناختم که با اینکه چند سال اومده بود ایران اما باز با حرفایی که میگفت تو شبکه های خودشون زدن می ترسید بیاد.....

بالا