• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ایمنی

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
دوستدار سقراط :
یکی از دوستانم که آمریکا بود وقتی برگشت می گفت به ما ایرانی ها باید یک چیز ساده را آموزش داد و آن پرهیز از خطر و ایمنی است. من آن زمان نمی فهمیدم منظورش چیست و چرا این حرف را می زند ولی الان درک بهتری از حرف وی دارم. این قضیه در بروکسل دیگر واقعا برایم مسلم شد. مثلا چه در ایتالیا و چه در بلژیک وقتی ماشین ها به یک دوچرخه سوار نزدیک می شوند طوری راه را کج می کنند که یک متر فاصله پیدا کنند اما در ایران هیچ ماشینی چنین کاری نمی کند (تا جایی که من دیدم). از آن جالب تر چیزی است که اینجا خیلی چشمگیر است و آن لباس های شبرنگ است. تقریبا همه دوچرخه سوارها نه تنها چراغ عقب و جلو و چشمک زن دارند بلکه تقریبا همه لباس شبرنگ می پوشند و با بندهای کوچک شبرنگ پاچه های شلوار را می بندند. اکثرا هم کلاه ایمنی بر سر خود می گذارند. حتی وقتی که بچه ها سوار دوچرخه های خودشان هستند لباس شبرنگ می پوشند. این قضیه نه تنها شبها بلکه صبح ها که از دید من هوا کاملا روشن شده رواج دارد. از آن جالب تر اینکه وقتی مدارس صبح ها بچه ها را بیرون می برند (مثلا کلیسا برای آموزش دینی (بله کلیسا!) یا تفریح یا بازدید… ) همه بچه های کوچک لباس شبرنگ می پوشند.

چند شب پیش از کلاس زبان با دوچرخه بر می گشتم. ماشین پلیس که رد می شد گفت بزن کنار. آمد گفت چراغ دوچرخه ات خاموش است. گفتم نمی دانم چه شده دیگر کار نمی کند. با تعجب گفت خانه ات کجاست. آدرس را گفتم. گفت خیلی خوب نزدیک است. برای احتیاط از پیاده رو برو. گفتم مگر تخلف نیست. گفت چرا ولی چاره ای نیست خیلی خیلی خطرناک است با این وضع از خیابان ها برگردی. این در حالی است که خیابان ها با چراغ های موجود کاملا روشن است و دید کافی ایجاد می کنند.

به نظرم همه ما ایرانی ها (از جمله خود من) نیازمند آموزش این قضیه هستند. یادم می آید که چندی پیش در خبرها خواندم که دزدی مسلحانه ای صورت گرفته بود و سارقین پس از خروج خودرویی را متوقف کرده و فرار می کنند. جالب اینجاست که مردم عادی دنبال سارق مسلح کرده بودند. سارق فراری مردم عادی هم به دنبالشان! و مردم محاصره کرده بودندش!! برای من همیشه جای سوال بود که چطور پلیس های بینوای ایران به جلیقه ضد گلوله تجهیز نمی شوند ولی در عین حال با جرات و جسارت وارد درگیری به سارقین مسلح می شوند. این روزها نیز خبر شهادت یکی از پرسنل نیروی انتظامی شنیدیم. کاشکی تشکلی غیردولتی یا خانواده آن مرحوم قضیه مجهز کردن پلیس ها به لباس ضدگلوله را دنبال کنند تا به سرانجام برسد.

چرا ایران اینجوریه؟

Blest Girl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
هوش مصنوعی و رباتیک
پاسخ : ایمنی

شاید یه قسمتیش برگرده به بی جنبگی ایرانیا و بی فرهنگی ِ بعضیاشون!!!!!
همیشه همین جوریه که از هر چی ک شرو میکنن استفاده کنن،نصفه نیمه فرهنگشو میگیرن...
البته شاید این حرف ِ منو بیشتر واسه تکنولوژِی روز قبول داشته باشید اما به نظر ِ من همیشه همین جوری بوده و خواهد بود....
در موردِ ضد گلوله هم؛ایران کلا نوشدارو پس از مرگِ سهرابه!!!!!!
باید همه یه جوری یه اتفاقی براشون بیفته ک تازه ب خودشون بیان!!!!!
چن وقت پیش یه اقایی که فقط 6 ماه بود ازدواج کرده بود،و چتر باز بود،چترش باز نشد تو یه رزمایش و فوت کرد...
بلد نیستن کاری بکنن فقط سریع اسمِ شهید(ک صد البته شایسته است برای این عزیزان)میذارن و همه چیو از سر خودشون باز میکنن...
خب یه کم فکر کنن،جوونِ مردم که نباید الکی بمیره ~X(

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی

راجع به دوچرخه: چند درصد مردم تو تهران با دوچرخه به محل کار میرن؟اصولا یه جورایی حتی واسشون افت کلاس داره!
واسه این کار باید یه فرهنگ سازی بشه.
ماشالا مردم ایران کافیه چشم پلیس رو دور ببینن!|
آدم دیگه حتی جرئت نمیکنه با ماشین حرکت کنه چه برسه به دوچرخه.

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

مردم سردسیر نشین نیم کره شمالی انسان های سردی هستندو بیشتر منطقین تا احساسی این می تونه بخشی از پاسخ شما باشه

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

چرا ايران اينجوريه؟ خب چون فرهنگمون اينجوريه!
هيچ علت ديگه اي نداره! :|

به نقل از independentwise :
مردم سردسیر نشین نیم کره شمالی انسان های سردی هستندو بیشتر منطقین تا احساسی این می تونه بخشی از پاسخ شما باشه
اين كه ما آدماي گرمي هستيم باعث ميشه بي احتياط باشيم؟ :O

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی

اتفاقا از نظر من گرمی مردم ما باعث خیلی مشکلاتمونه!
و سود خیلی کمی هم داره.

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

گرمیم
احساسات بر منطق غلبه داره
عصبانیت و محتاط نبودن ناشی از عدم پیروی از منطق و غلبه یک سری احساسات بر منطقه
در عام بهش خریت میگن! :D
مغز و خرد تعطیل!

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

اولا ما ایرانیا در کل زیاد اهل تلاش و... نیستیم تعارف که نداریم مردمانی واقعا احساسی و بسیار ارمان گرا هستیم یعنی در فکرمون چیزایی هست که با این همت تحقق نمییابه همین ایمنی واقعا اصلا کسی به فکر هست؟ واقعا حالا من اینو اینجا مینویسم ولی حوصله دارم برم چراغ شب نما به دوچرخم بزنم فردا واقعا ....

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

من حس میکنم یا اعتماد به نفس ملت ما به سقف میل میکنه یا چیزی که در مورد خود من با عرض شرمندگی صدق میکنه ، اینه که روم نمیشه یه چی که بقیه ملت زیاد انجام نمیدنو من انجام بدم

×تاپیک عهد بوق :-" 8->

بالا