• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کتاب را جا بگذار !

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی
پاسخ : کتاب را جا بگذار !

توی ناهارخوری که نه! چون بیخ گوش کتابخونه است. ولی مثلا کنار زمین والیبال؛ همیشه هم شلوغه توی زنگ تفریحا.

+ مثلا کسی فقط برای زنگ تفریحش پا نمیشه بره کتابخونه، یه همشهری داستان برداره، کلی مواظبش باشه تو زنگ تفریح بخونه بعدم بره پس بده. این که راحت و بدون دردرسره خیلی نکته ی مهمیه! و یه چیز دیگه هم هست؛ توی مدرسه که بسته است، میشه کتابو دنبال کرد که چی شد و چند نفر خوندنش و اینا و تبلیغ کردن این کار خیلی راحته توی مدرسه.

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نظرم مدرسه از نظر خراب کردن کتاب، هييچ فرقي با اتوبوس و مترو و...نداره.

nimche

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
مدال طلای بیست و ششمین دوره‌ی المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری و زبان و ادبی

چی؟
خب اون مدرسه ی سمپادی که از نظر نگهداری کتاب فرقی با اتوبوس و مترو (سطل آشغال) نکنه رو باید گل بگیرن!

Delaram95

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد

در هر حال همین که می گین کتاب خراب می شه، نشونه ی بی فرهنگیه دیگه.

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ

من با ساینا کاملا موافقم! با نظرش در مورد قطار هم همین طور!

اتفاقا من با همچین کتابی اگه برخورد کنم مراقبشم! به نظرم خیلی اتفاق هیجان انگیزیه که من اینو یه جایی بذارم و یه نفر دیگه هم برش داره!

در ضمن نسرتن نگار این با کتاب کتابخونه فرقی نداره... اگه اینم از یه جایی ورداری باید مراقبش باشی! :D

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

شبی از شب های زمستان ایتالو کالوینو رو خوندید؟ماجرای آشنایی آدم ها به وسیله ی کتاب ها! آقا و خانم خواننده!
به نظرم شاید این بتونه انگیزه ی خوبی برای کتابتو جا بگذار حتی داخل ایران باشه. آشنایی با کتابخون هایی که کتابتو باهاشون به اشتراک گذاشتی.
bookcrossing.com یه سایتیه که داخلش کتابی که میخواید اشتراک بذارید رو وارد میکنید. بهتون یه ای دی میده.بعد شما اون کتاب رو یه جایی توی شهر جا میگذارید با یه یادداشت برای آقا یا خانم خواننده.
خواننده ی عزیز
من این کتاب را در سایت bookcrossing.com قرار دادم تا بعداً بتوانم ببینم که کتابم به کجا رفته است! و چه کسی آن را خوانده است و راجع به آن چه نظری دارد. لطفا به آدرس (همون آی دی که سایت بهتون بعد از رجیستر کردن کتاب میده)www.BookCrossing.com/082-11607772 بروید و من را از اینکه کتاب را خوانده اید مطلع کنید. بعد هم با جا گذاشتن مجددش کمک کنید که سفر کتاب ادامه پیدا کند. و البته کمک کنید که همراه با crossbook.com ادامه ی سفر این کتاب را دنبال کنیم.

البته شایدم اینکه فرض کنیم تو ایران قابل اجراست یه کم خوشبینی چرند باشه!

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

در این مود، با ساینا به شدّت موافقم؛ یــَـنی باید اوّل ذهن ِ مردم با کتابُ کتاب خوندن آشنا بشه . فوق ِ فوق ــِـش، اگه هم یکی برداره، فوق ــِـش برمیدارم میذاره یه جای ِ دیگه؛ یــَـنی مردم «حوصله ندارن» که بخونن . یه جور رگ ِ شیرازی داریم همه ــمون گویا .

+ ریحانه هم راست میگه . قبلن ــا یه جور کتاب ــای کوچیک ضمیمه همشهری بود؛ هر پنجشنبه؛ رمان ــای ِ بزرگ ِ دنیا رو خلاصه کرده بودنُ 40 صفحه شده بود . ویراستار هم یه جوری تلخیص کرده بود که آدمُ جذب میکرد داستان [ مثلن خود ِ من با خوندن ِ همین ضمیمه ها بود که یه سری کتاب ــا رو مشتاق شدم بخونم؛ هشت سال ــَـم بود اون موقع ] مثلن مجلّه هم باشه بد نیست؛ مجلّه چیزی ــه که همه مردم خوش ــِـشون میادُ میشینن میخونن [ گرچه نه هر مجلّه ای؛ اونجوری فرهنگ ــِـمون از این ــَـم میاد پایین تر :ا ] مثلا اوّل میشه همشهری جوان گذاشت تو این کافی شاپ ــا؛ بعد همشهری داستانُ بعدَم کتاب . یــَـنی به قول ِ ساینا اوّل باید مردم انس بگیرن با کتاب؛ آشنا بشن؛ بعد میشه این حصار ِ دور ِ ذهن ــِـشونُ برداشت .
قدم به قدم؛ تیکّه تیکّه . :]

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی

يه زماني من اينو در مورد مجله موفقيت شنيده بودم كه مشتركين و كسايي كه ابن مجله رو مي خوندن مشابهش رو انجام ميدادم ولي كم كم ديگه نديدم
خب اين طرحا خوبن وخوبه كه جون بگيرن
يه جمله اي هس كه ميگه لياس كهنه بپوش ولي كتاب بخر
يني كتاب گاها از نون شب هم واجب تر ميشه
خب تا وقتي ملت ارزششو نفهمن نه نميشه اميدوار بود

azam

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیرجند
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
پارسال زیست شرکت کردم(فقط شرکت)
اینستاگرام

منم همچین خوشبین نیستم تو جامعه ای که اینقد دزدی رواج داره و کوچیکترین چیزا رو هم میدزدن.......
ولی به نظرم از یه جایی باید شروع کرد
نرین کتابارو بذارین کنار خیابون یه جایی مثل همون کافی شاپی که گفتین برای شروع بهتره تا شاید این فرهنگ گسترش پیدا کنه
متاسفانه مردم ما اینقد سرشون به چیزای دیگه گرمه که خیلیا نه وقت و نه حوصله ی کتاب خوندن دارن

salary

کاربر حرفه‌ای

.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

خب من این کار رو کردم و جواب داد یه روز توی واگن مترو یه کتاب رو جا گذاشتم و رفتم اون طرف تر چند ایستگاه بعد( حدودا ۲ ایستگاه بعد) یه خانوم برش داشت(بهتون پیشنهاد میکنم عناوین کتاب هایی که میذارید جلب توجه کننده باشه مثلا اون کتابی که من گذاشتم عنوانش این بود: من از پائولو کوئلیو متنفرم که البته عنوان کتاب زیاد ربطی به مفهوم اصلی داستان نداره)

tizechamoosh

Hasty Khoshg Daman
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
اینستاگرام
بنظرم باید ی چیزی بزنیم رو‌ کتاب